ελληνική μουσική
    900 online   ·  210.851 μέλη

    Αντιγραφη Βιντεοκασσετων betamax σε Η/Υ

    may
    26.02.2009, 13:46

    Προσπαθω να μεταφερω παλιες βιντεοκασσετες beta στον η/υ για να απομονωσω καποια κομματια, και να επεξεργαστουν για τη δημιουργια videoklip. Εχω χρησιμοποισει διαφορα προγραμματα που ομως δεν αναγνωριζουν σημα για την εγγραφη. Το μονο που το κανει ειναι το Cyberlik Power Cinema, αλλα δεν εχει καλη αποδοση στην ποιοτητα εικονας. Μπορει καποιος να μου πει τι προγραμμα να χρησιμοποιησω για να εχω καλο αποτελεσμα? Η συνδεση με το βιντεο ειναι με εξωτερικη καρτα τηλεορασης και RCA.

     


    purplehaze
    27.02.2009, 13:42

    Από ότι καταλαβαίνω χρησιμοποιείς τις σωστές συνδέσεις δηλαδή VHS ,RCA Kαλώδιο, κάρτα TV ,COMPUTER USB. Από εκεί και έπειτα χρησιμοποιείς το συνοδευτικό πρόγραμμα (software) της κάρτας ΤV και κάνεις recording . Aν η VHS κασσέτα είναι παλιά και η ποιότητα

    κακή μη περιμένεις καλή ποιότητα στο αποτέλεσμα .Αν αντιθέτως είναι καλή δεν θα έχεις πρόβλημα. Γιά περισσότερες πληροφορίες δες κάποια video στο you tube


    https://www.youtube.com/watch?v=Yp-wp4Hx16Y&feature=relatedLink

    >

    Kαλή επιτυχία


    may
    27.02.2009, 17:51

    σε ευχαριστω για τις συμβουλες σου. Το βιντεο στο youtube ηταν επισης εποικοδομητικο. Τσεκαρα οτι οι συνδεσεις ειναι μια χαρα. Οι κασσετες ειναι πολυ παλιες και η ποιοτητα αρκετα κακη. Αυτο που με κανει να ψαχνω αλλο προγραμμα για το capture ειναι το γεγονος οτι οτι παιζει στον η/υ απο το βιντεο, η ποιοτητα της εικονας ειναι ας πουμε χ, και οταν βαζω το αποθηκευμενο να παιξει, η εικονα ειναι πολυ χειροτερη απο το χ. Και αυτο παρολο που στις ρυθμισεις εχω βαλει την καλυτερη υποτιθεται ποιοτητα. Παντως σε ευχαριστω...