ελληνική μουσική
    718 online   ·  210.848 μέλη

    Εφη Θώδη - απεσταλμένη του Θεού.

    pinkeye
    19.04.2009, 17:57

    μηπως η εφη θωδη ειναι η δευτερα παρουσια εεεεεεεεεεε αναρωτηθηκατε ποτε για αυτο ισως να εχω δικιο.............{#emotions_dlg.smartass}


    Bettina
    04.05.2009, 10:32

    Και γελάσαμε και σχολιάσανε πολλοί από μας οτι στο θέμα της Θώδη,κάτι παίζει και το πιθανότερο ήταν η διαφήμιση και η ανάγκη των τηλεοπτικών καναλιών για περισσότερη θεαματικότητα,αλλά και εγώ προσωπικά κατηγορήθηκα ότι ασχολούμαι με διαφημιστικά,παιγνίδια και ότι προβαίνω σε περισσότερη διαφήμιση στο πρόσωπο της Θώδη,με το να ασχολούμαι μαζί της.

    Και όμως εγώ επέμενα,γιατί είχα διαισθανθεί πως δεν πρόκειται για κολπάκια δημοσιογραφικά,αλλά για κάτι πιο βαθύ και να που δυστυχώς βγαίνω αληθινή.

    Η ΕΦΗ ΘΩΔΗ ΝΟΣΗΛΕΥΤΑΙ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΣΤΗΝ ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗ ΠΤΕΡΥΓΑ ΤΟΥ ΣΙΣΜΑΝΟΓΛΕΙΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ!!!!!!!!!!!!

    Δεν θα σχολιάσω τίποτα αυτή την φορά,το θεωρώ περιττο,μόνο και μόνο από ανθρωπιά και ευαισθησία.Αν υπάρχουν κάποιοι που δεν πιστεύουν σε αυτή την πληροφορία ας διαβάσουν την Εσπρέσσο την εφημερίδα,ή ας το ακούσουν από τα δελτία ειδήσεων,όλων σχεδόν των καναλιών.

    Λυπάμαι,μόνο αυτό νιώθω την ανάγκη να πω,λυπάμαι για το παιδί αυτής της γυναίκας,που βρίσκεται στην εφηβεία{#emotions_dlg.huh}


    Bettina
    04.05.2009, 10:46

    Αν έχετε χρόνο,ανοιξτε τι site

    www.espressonews.gr


    NikosRoman
    04.05.2009, 13:30

    Καλα.Παει αυτη.Εφυγε.(και οχι νωρις....){#emotions_dlg.helpsmilie}


    oscarpeterson
    04.05.2009, 13:56

    LOOOOOOOOOOL!


    Opeth
    04.05.2009, 23:59

    Παλι τα καταφεραν τα ΜΜΕ να τρελανουν εναν ανθρωπο για λιγη τηλεθεαση !
    Για να βγαλουν λεφτα μεσα απ'αυτο ! Εκτος απο την Θοδη που νοσηλευται στο ψυχιατριο θα επρεπε να πανε κ ολοι αυτοι οι βρωμοδημοσιογραφοι κ οι παρουσιαστες που την τρελαναν να τους κοιταξει κανας γιατρος γιατι ειναι απεσιο αυτο που κανουν ! Μαζικη αποβλακωσει.......! ΑΙΣΧΟΣ


    Opeth
    05.05.2009, 00:01

    σορρυ ,αποβλακωση *


    Bettina
    05.05.2009, 09:18

    Παράθεση:

    Το μέλος Opeth στις 04-05-2009 στις 23:59 έγραψε...

    Παλι τα καταφεραν τα ΜΜΕ να τρελανουν εναν ανθρωπο για λιγη τηλεθεαση !
    Για να βγαλουν λεφτα μεσα απ'αυτο ! Εκτος απο την Θοδη που νοσηλευται στο ψυχιατριο θα επρεπε να πανε κ ολοι αυτοι οι βρωμοδημοσιογραφοι κ οι παρουσιαστες που την τρελαναν να τους κοιταξει κανας γιατρος γιατι ειναι απεσιο αυτο που κανουν ! Μαζικη αποβλακωσει.......! ΑΙΣΧΟΣ



     

    Σίγουρα έβαλαν το χεράκι τους και αυτοί,αλλά το βασικό παιγνίδι το έπαιξε ένα μοναστήρι συγκεκριμένο και ένας ακόμα πιο συγκεκριμένος κληρικός-εξομολόγος της!!!!!!!!!


    alex4you
    05.05.2009, 15:23

    1) δέν θεωρώ την espresso σοβαρή εφημερίδα για την επιλέξω για την ενημέρωση μου ¨οπως και αρκετά κανάλια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Αυτή ήταν που ήταν απέγινε τώρα κρίμα δεν ξέρω ποιός φταίει αλλά κρίμα.................Εκμεταλευόμαστε τους άλλους ωραίοι είμαστε.........


    Bettina
    05.05.2009, 15:32

    Παράθεση:

    Το μέλος alex4you στις 05-05-2009 στις 15:23 έγραψε...

    1) δέν θεωρώ την espresso σοβαρή εφημερίδα για την επιλέξω για την ενημέρωση μου ¨οπως και αρκετά κανάλια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Αυτή ήταν που ήταν απέγινε τώρα κρίμα δεν ξέρω ποιός φταίει αλλά κρίμα.................Εκμεταλευόμαστε τους άλλους ωραίοι είμαστε.........



     

    Ούτε εγώ θεωρώ την Εσπρέσσο,εγκυρη,αλλά δεν βασίστηκα σε αυτήν.Ανοιξε το site zougla.gr του Τριανταφυλλόπουλου και διάβασε,ή αν προτιμάς παρακολούθησε τα εκάστοτε δελτία ειδήσεων.

    Οσον αφορά την τελευταία σου φράση (περί εκμετάλευσης)με βρίσκεις ΑΠΟΛΥΤΑ σύμφωνη.

     


    alex4you
    05.05.2009, 15:48

    Όντως έχεις δίκιο το έψαξα και είναι κρίμα!!!!!!!!!{#emotions_dlg.mad}


    oscarpeterson
    06.05.2009, 17:11

    Παράθεση:
    ...το βασικό παιγνίδι το έπαιξε ένα μοναστήρι συγκεκριμένο και ένας ακόμα πιο συγκεκριμένος κληρικός-εξομολόγος της...

    Bettina

    ακριβώς. τρελαίνουν τον κόσμο με ανοησίες


    Chitarrista
    06.05.2009, 17:41

    Παράθεση:

    Το μέλος Bettina στις 05-05-2009 στις 09:18 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Opeth στις 04-05-2009 στις 23:59 έγραψε...

    Παλι τα καταφεραν τα ΜΜΕ να τρελανουν εναν ανθρωπο για λιγη τηλεθεαση !
    Για να βγαλουν λεφτα μεσα απ'αυτο ! Εκτος απο την Θοδη που νοσηλευται στο ψυχιατριο θα επρεπε να πανε κ ολοι αυτοι οι βρωμοδημοσιογραφοι κ οι παρουσιαστες που την τρελαναν να τους κοιταξει κανας γιατρος γιατι ειναι απεσιο αυτο που κανουν ! Μαζικη αποβλακωσει.......! ΑΙΣΧΟΣ



     

    Σίγουρα έβαλαν το χεράκι τους και αυτοί,αλλά το βασικό παιγνίδι το έπαιξε ένα μοναστήρι συγκεκριμένο και ένας ακόμα πιο συγκεκριμένος κληρικός-εξομολόγος της!!!!!!!!!







    Mην ακούω @@ριες άντε όποιος θέλει βγαίνει και λέει το μακρύ του και το κοντό του. Δε ξέρω τι έκανε ο παπάς η μονή και η μητρόπολη και ο κάθε διάκος, αλλά όταν είναι ολοφάνερο το τί έγινε δε χρειάζεται και να μάθω.
    Η γυναίκα δεν εχει και το υψηλότερο IQ, είχε πιαστεί τραγουδώντας σε πανηγύρια και γάμους γιατί άρεσε, τη βρήκαν τα κανάλια είδαν ότι είχε ψωνιστεί και δεν είχε αντίληψη της πραγματικότητας και στο βωμό της τηλεθέασης τη στείλαν στο ψυχιατρείο τη γυναίκα....

    Για τη κονόμα των καναλιών έγινε και πάλι και μην ακούω ιστορίες για παπάδες, μόνες και τάγματα κι εβραίους σιωνίστες....


    Bettina
    07.05.2009, 16:23

    CHITARRISTA

    Δικαίωμα σου αναφαίρετο να μην πιστεύεις ότι έναν κάποιο ρόλο έπαιξε και κάποιος κληρικός,αλλά πώς δικαιολογείς την φράση της Θώδη,που είχε καταντήσει καραμέλα πλέον¨ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΦΑΝΕΡΩΝΕΙ ΟΤΙ ΜΕ ΕΣΤΕΙΛΕ Ο ΧΡΙΣΤΟΣ.ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΤΟ ΘΩΔΗ????ΘΕΟΥ-ΩΔΗ!!!!!!!!!!!!!!

    Φανερό ότι κάποιος της το είπε,γιατί και σήμερα ακόμα αμφιβάλω αν γνωρίζει τί σημαίνει,το δεύτερο συνθετικό της λέξης δηλ.ΩΔΗ!!!!

    Δήλωση που σχετίζεται με την εκκλησία,συμφωνείς???

    Το ότι την τρέλανε η δημοσιότητα και η υψηλή τηλεθέαση των καναλιών,συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.


    -----------------
    Η ελπίδα είναι ένα όνειρο που ξυπνά (Αριστοτέλης)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Bettina στις 07-05-2009 16:24 ]


    Bettina
    07.05.2009, 17:07

    Οσοι έχετε απορίες πάνω στο θέμα που συζητάμε και όσοι θέλετε απαντήσεις σε αυτό,μπείτε στην ιστοσελίδα του www.yupi.gr σήμερα.


    -----------------
    Η ελπίδα είναι ένα όνειρο που ξυπνά (Αριστοτέλης)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Bettina στις 07-05-2009 17:08 ]


    evlia
    07.05.2009, 17:43

    Καλησπέρα σας,παιδιά!σοβαρά,μήπως είναι φήμες,αυτά περί Θώδης;πάντως,αν είναι αλήθεια,τι να πώ;την τρελάναν την γυναίκα οι σούπερ-δημοσιογράφοι που διαθέτουμε!!!πάντως το όλο θέμα είναι στενάχορω{#emotions_dlg.ohmy}


    Chitarrista
    07.05.2009, 20:51

    Bettina θες να με τρελανείς?

    Πρώτον δε πιστεύω τίποτα αυτό που βλέπω αυτό ξέρω και στη προκειμένη περίπτωση η ιστορία κολλάει μια χαρά.

    Τώρα το ότι έλεγε αυτή ότι είναι απεσταλμένη του θεού και οτι το επεξηγούσε με την ετοιμολογία του ονόματός της τι σημαίνει??? Και τον αδερφό μου τον λένε Θοδωρή και δε χρειάστηκε να του το πει κανας παπάς ότι σημαίνει του θεού το δώρο...

    Αλλά και παπάς να της την έδωσε την ετοιμολογία τι σημαίνει? Κι εμένα ένας παπάς με είχε πει οτι το όνομα μου σημαίνει ο άνθρωπος με τη χάρη του θεού και? Αν εγώ έβγαινα μετά και το παιζα προφήτης θα έφερε ευθύνη  ο παπάς???? Δλδ τώρα μιλάμε σοβαρά?

     

    Αν έκανε κάτι συγκεκριμένο ο παπάς μάλιστα αλλά μέχρι στιγμής δε ξέρω τπτ παραπάνω...


    Bettina
    08.05.2009, 08:59

    Παράθεση:

    Το μέλος Chitarrista στις 07-05-2009 στις 20:51 έγραψε...

    Bettina θες να με τρελανείς?

    Πρώτον δε πιστεύω τίποτα αυτό που βλέπω αυτό ξέρω και στη προκειμένη περίπτωση η ιστορία κολλάει μια χαρά.

    Τώρα το ότι έλεγε αυτή ότι είναι απεσταλμένη του θεού και οτι το επεξηγούσε με την ετοιμολογία του ονόματός της τι σημαίνει??? Και τον αδερφό μου τον λένε Θοδωρή και δε χρειάστηκε να του το πει κανας παπάς ότι σημαίνει του θεού το δώρο...

    Αλλά και παπάς να της την έδωσε την ετοιμολογία τι σημαίνει? Κι εμένα ένας παπάς με είχε πει οτι το όνομα μου σημαίνει ο άνθρωπος με τη χάρη του θεού και? Αν εγώ έβγαινα μετά και το παιζα προφήτης θα έφερε ευθύνη  ο παπάς???? Δλδ τώρα μιλάμε σοβαρά?

     

    Αν έκανε κάτι συγκεκριμένο ο παπάς μάλιστα αλλά μέχρι στιγμής δε ξέρω τπτ παραπάνω...



     

    Μη συγκρίνεις την νοητική κατάσταση την δική σου,την πνευματική σου καλλιέργεια και την παιδεία σου με της Θώδη.

    Χτες παρακολούθησα την εκπομπή του Τριανταφυλλόπουλου zougla,όπου είχε καλεσμένα μέλη της οικογενείας της,οι οποίοι ήταν κάθετοι σε αυτό,δηλ.κάτι είχε αρχίσει να μην πηγαίνει καλά,από την στιγμή που την Θώδη την πλησίασε ένας Ιερομόναχος,από μια μονή της Ελευσίνας,ο οποίος της ανέλυσε τα του...ονόματός της(Θεού-Ωδή)και την προέτρεπε να βγει στα κανάλια και να δηλώσει ότι είναι απεσταλμένη του Θεού,ο οποίος την επέλεξε(!!)για να διδάξει τον λόγο Του στον κόσμο.

    Αυτά άκουσα,αυτά σου λέω.Πληροφοριακά δε σου κάνω γνωστό πως,στο Σισμανόγλειο,της έκαναν,μαγνητική και αξονική τομογραφία,μήπως υπάρχει κανένας όγκος στον εγκέφαλο,αλλά ούτε αυτές έδειξαν κάτι,έτσι από χτες την ανέλαβαν ψυχίατροι,γιατί το θέμα της δεν παρουσιάζει παθολογικά αίτια,αλλά ψυχολογικά.


    Bettina
    08.05.2009, 09:08

    Α! και κάτι ακόμα ξέχασα να σου αναφέρω.Χτες όαταν ήταν έτοιμη για αξονικές και μαγνητικές τομογραφίες,επετέθει στις νοσοκόμες με άγριες διαθέσεις,έτσι αναγκάστηκαν οι γιατροί να την καταστήλουν με ισχυρές δόσεις ηρεμιστικών ,για την μεταφορά της,ενώ φώναζε συνεχώς ότι ΕΙΝΑΙ Ο ΘΕΟΣ.

    Αυτά και τα συμπεράσματα δικά σου.


    NikosRoman
    08.05.2009, 10:49

    ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ.Η ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΜΕ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΑ ΡΑΔΙΚΙΑ ΚΙΤΡΙΝΑ.

    ΩΡΑΙΑ!!!!{#emotions_dlg.thumbup}