ελληνική μουσική
    507 online   ·  210.821 μέλη

    Τι έχετε να μου προτείνετε......;

    Moonchild92
    01.03.2009, 23:53

    Εδώ μπορούν να απευθυνθούν όσα άτομα θέλουν να ακούσουν υλικό από κάποιον καλλιτέχνη αλλά δεν ξέρουν ποια κομμάτια να ψάξουν να ακούσουν, και θα μπορούν να κάνουν προτάσεις σε αυτούς όσοι άλλοι έχουν ακούσει τραγούδια από αυτόν τον καλλιτέχνη και έχουν ξεχωρίσει κάποια τραγούδια/άλμπουμ...


    Moonchild92
    01.03.2009, 23:55

    Ας κάνω εγώ την αρχή: σκέφτομαι καιρό να κοιτάξω σχετικά με τον Frank Zappa, τον οποίο πάντα θεωρούσα πολύ ενδιαφέροντα και ανατρεπτικό,  αλλά δεν έχω ιδέα τι να πρωτοδώ. Τι έχετε να μου προτείνετε από κομμάτια, λοιπόν;

     


    -----------------
    Sex, drugs & rock κάθε Τρίτη στις 21:00 με Moonchild92 on air! Συντονιστείτε στο radio MH! http://blogs.musicheaven.gr/moonchild92

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Moonchild92 στις 02-03-2009 00:40 ]


    djmetronomos
    02.03.2009, 10:11

    Η αλήθεια είναι πως όταν μιλάμε για Frank Zappa, θα πρέπει να αναφερθούμε σε άλμπουμ και όχι σε τραγούδια... Να λοιπόν κάποια που αξίζει να ακούσει κάποιος:

    HOT RATS, UNCLE MEAT, APOSTROPHE, ZOOT ALLURES, OVERNITE SENSATION, JOE'S GARAGE ACT I

    Επίσης, στο ONE SIZE FITS ALL, υπάρχει το τραγούδι "Inca Roads", το οποίο σύμφωνα με τους φαν του Zappa περιέχει το καλύτερο κιθαριστικό του σόλο.

     


    emmanuella
    02.03.2009, 20:41

    Περί Frank Zappa δεν ξέρω και πολλά ... Ξέρω βέβαια ένα πολύ διάσημο τραγούδι του "He's so gay"    {#emotions_dlg.whistling}

    Ωραίο το θεματάκι που ανοίχτηκε ...

    Τον τελευταίο καιρό ψάχνω πληροφορίες περί Allessandro Safina ... Δεν ξέρω αν είναι γνωστός ή όχι ... Δεν έχω βρει και πολλά πέρα από την επίσημή του σελίδα... Αν ξέρει κανείς περί των πιο διάσημων τραγουδιών του ... θα το εκτιμούσα   {#emotions_dlg.biggrin}


    fadasmataki13
    03.03.2009, 19:21

    Παράθεση:

    Το μέλος djmetronomos στις 02-03-2009 στις 10:11 έγραψε...

    Η αλήθεια είναι πως όταν μιλάμε για Frank Zappa, θα πρέπει να αναφερθούμε σε άλμπουμ και όχι σε τραγούδια... Να λοιπόν κάποια που αξίζει να ακούσει κάποιος:

    HOT RATS, UNCLE MEAT, APOSTROPHE, ZOOT ALLURES, OVERNITE SENSATION, JOE'S GARAGE ACT I

    Επίσης, στο ONE SIZE FITS ALL, υπάρχει το τραγούδι "Inca Roads", το οποίο σύμφωνα με τους φαν του Zappa περιέχει το καλύτερο κιθαριστικό του σόλο.

     



    Το Diva mea και το Siena γνωρίζω από τον καλλιτέχνη και μου αρέσει αρκετά. άλλα δεν γνωρίζω.

    συγνώμη έκανα λάθος η απάντηση πήγαινε στην emanuella αλλά δεν ξέρω πως να το διορθώσω.
    -----------------
    ΤΑ ΦΤΕΡΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΔΩΣ ΜΟΥ ΝΑ ΑΓΓΙΞΩ ΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΚΙ ΥΣΤΕΡΑ ΠΑΛΙ ΝΑ ΧΑΘΩ ΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΩ ΓΙΑ ΟΤΙ ΜΙΣΩ ΓΙΑ ΟΤΙ ΑΓΑΠΑΩ...........

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : fadasmataki13 στις 03-03-2009 19:29 ]