ελληνική μουσική
    805 online   ·  210.833 μέλη

    Η Νατάσσα Μποφίλιου στο Metropolis live

    Aiolos_m
    11.03.2009, 15:44

    Είναι πάλι εκείνη η εποχή. Κι είναι εκείνη η φωνή. Με εκείνα τα τραγούδια...

    Τραγούδια - μυστικά για τους ανθρώπους στους δρόμους, γι' αυτούς πίσω από τα κλειστά παράθυρα και τις τραβηγμένες κουρτίνες.

    Η καθιερωμένη πια συνομωσία μας με την Άνοιξη εγκαινιάζει έναν πανέμορφο, ολοκαίνουργιο χώρο στην καρδιά της Αθήνας

    Τραγούδια που περιμένετε, από τους δίσκους "Εκατό Μικρές Ανάσες", "Μέχρι το τέλος" έως και το πιο πρόσφατο "Τρια Μυστικά" μαζι με άλλα που ούτε καν φαντάζεστε...

    Μας έπιασε και πάλι η Άνοιξη και σας περιμένουμε κάθε Παρασκευή...

    Νατάσσα - Γεράσιμος - Θέμης 


    Ενορχηστρώσεις/Πιάνο: Θέμης Καραμουρατίδης
    Τύμπανα: Φοίβος Κουντουράκης
    Τσέλο: Άρης Ζέρβας
    Κιθάρες: Παύλος Συνοδινός
    Μπάσο: Γιώργος Μπουλντής
    Πνευστά: Παναγιώτης Ράπτης


    Επιμέλεια: Γεράσιμος Ευαγγελάτος
    Οπτικό Υλικό: Παντελής Φραντζής
    Φωτισμοί: Αλέξανδρος Προδρόμου 
    Ήχος: Γιώργος Ρουπάκας

    Metropolis Live - Πανεπιστημίου και Μπενάκη
    Έναρξη: Παρασκευή 27 Μαρτίου 2009
    Ώρα έναρξης: 22.30




    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Aiolos_m στις 17-03-2009 15:34 ]


    επισυναπτόμενα: n54809832809_4794.jpg 
    998
    11.03.2009, 17:33

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : 998 στις 10-03-2010 11:12 ]


    sophi05
    11.03.2009, 23:09

    Να μια καλη ευκαιρια να κατεβω Αθηνα...{#emotions_dlg.rolleyes}


    Aiolos_m
    12.03.2009, 03:12

    Και δύο βιντεάκια του Παντελή Φραντζή από τις πρόβες...

     


    tranzistoraki
    12.03.2009, 06:17

    Επειδή το θέμα αφορά συναυλία, καλύτερα νομίζω είναι να μεταφερθεί στην αντίστοιχη ενότητα...

     


    kithara-woman
    12.03.2009, 16:16

    Ευχάριστο νέο!

    Αυτό το μαγαζί είναι καινούριο(ρωτάω εγώ η άσχετη);Δεν το ξέρω. {#emotions_dlg.biggrin}


    kwstasagas
    12.03.2009, 20:22

    Ω, βλέπω ότι ... τείνει να γίνει "παράδοση" να δίνει η Νατάσσα συναυλίες την άνοιξη ... Διόλου παράξενο, καθόσον η ίδια είναι η "προσωποποίηση της Άνοιξης" από πάσης απόψεως .... {#emotions_dlg.thumbup}{#emotions_dlg.thumbup}{#emotions_dlg.thumbup}.....

    Καλή επιτυχία στη Νατάσσα και στους συνεργάτες της, όσον αφορά στις συναυλίες της, και, φυσικά, όσον αφορά στην καινούρια δισκογραφική δουλειά τους {#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}.........  


    sophi05
    12.03.2009, 23:23

    Μεχρι ποτε ειναι οι εμφανισεις της ???


    kwstasagas
    13.03.2009, 10:34

    Είδα το πρώτο από τα δύο βιντεάκια .... Βρε, η Νατάσσα τραγουδάει PINK FLOYD παίζοντας πιάνο {#emotions_dlg.eek}{#emotions_dlg.eek}{#emotions_dlg.eek}.... Μιλάμε "με έστειλε" {#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}................


    samg
    13.03.2009, 14:12

    Κατα πασα πιθανοτητα θα μου την πεσετε ομαδικα, αλλα ηθελα να το μοιραστω, λοιπον.... με την Μποφιλιου μου συμβαινει το εξης:

    Ενω μου αρεσουν πολυ οι δουλεις τις, τα τραγουδια της η φωνη της , η ερμηνεια της, ειλικρινα μου αρεσουν παρα πολυ....

    Δεν μου αρεσει η σκηνικη της εμφανιση και παρουσια ομως,

    Την θεωρω οπτικα αντι-καλλιτεχνικη.

    Βεβαια αυτο ισως να μην ειναι σχολιο εοι της ουσιας, αλλα δεν εχει αυτο το edge το λεγομενο.

    Εχω βεβαια και εγω μια προσωπικη διαστροφη, δεν μπορω τους καλλιτεχνες της διπλανης πορτας, μου αρεσει να το "φωναζουν".

    Τεσπα αυτο.


    Aiolos_m
    17.03.2009, 15:39

    Παράθεση:

    Το μέλος samg στις 13-03-2009 στις 14:12 έγραψε...

    Κατα πασα πιθανοτητα θα μου την πεσετε ομαδικα, αλλα ηθελα να το μοιραστω, λοιπον.... με την Μποφιλιου μου συμβαινει το εξης:

    Ενω μου αρεσουν πολυ οι δουλεις τις, τα τραγουδια της η φωνη της , η ερμηνεια της, ειλικρινα μου αρεσουν παρα πολυ....

    Δεν μου αρεσει η σκηνικη της εμφανιση και παρουσια ομως,

    Την θεωρω οπτικα αντι-καλλιτεχνικη.

    Βεβαια αυτο ισως να μην ειναι σχολιο επι της ουσιας, αλλα δεν εχει αυτο το edge το λεγομενο.

    Εχω βεβαια και εγω μια προσωπικη διαστροφη, δεν μπορω τους καλλιτεχνες της διπλανης πορτας, μου αρεσει να το "φωναζουν".

    Τεσπα αυτο.



     

    Γιατί να στην πέσουμε ομαδικά βρε; Διαφωνούμε μεν, αλλά αυτά είναι γούστα και απόψεις.

    Νομίζω ότι κατέχει και το θέμα της  σκηνικής παρουσίας. 

    Απ' ότι έχω ακούσει, οι φετινές παραστάσεις δεν θα θυμίζουν σε τίποτα τις παλαιότερες (Ιανό κλπ). Έχει στηθεί ένα εντελώς διαφορετικό σκηνικό, πληρέστερο και εναλλακτικό. 


    kwstasagas
    17.03.2009, 17:19

    Στην πρεμιέρα της παράστασης, στις 27/3/2009, θα είμαι κατά .... 99,9% !!! Ελπίζω να το φέρει η τύχη να συναντήσω κι άλλους Μιουζικχεβενίτες εκεί ..... {#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}


    jorge
    20.03.2009, 20:20

    Το Δελτίο Τύπου είναι τουλάχιστον καταπληκτικό:





    επισυναπτόμενα: _nat1.jpg 
    jorge
    20.03.2009, 20:22

    Βέβαια η Νατάσσα είναι λίγο πειραγμένη, παρά το οτι είναι έτσι κι αλλιώς κούκλα:

     





    επισυναπτόμενα: _nat2.jpg 
    jorge
    20.03.2009, 20:23

    και το τελευταίο (sorry για τα 3 συνεχόμενα, αλλά το μέγεθος ήταν μεγάλο για να μπουν και οι 3 σε ένα post)

     





    επισυναπτόμενα: _nat3.jpg 
    Aiolos_m
    26.03.2009, 13:42


    kwstasagas
    28.03.2009, 11:30

    Η χθεσινή πρεμιέρα της ΝΑΤΑΣΣΑΣ ΜΠΟΦΙΛΙΟΥ και του συγκροτήματός της με εντυπωσίασε !!! Το πρόγραμμα είναι καταπληκτικό, η δε μπάντα άψογη !!! Και σκεφθείτε .... ήταν πρεμιέρα, τις επόμενες ημέρες που η μπάντα θα "δέσει" περισσότερο πόσο θα ανέβει η απόδοσή της !!! Το "ταξίδι" στον κόσμο και στο κλίμα των τραγουδιών το βοηθά και το οπτικό υλικό που προβάλλεται πίσω από το συγκρότημα την ώρα του προγράμματος. Και η έκπληξη : Το πρόγραμμα προς το τέλος του πήρε υπόσταση ... "λαϊκού πάλκου", καθόσον βγήκαν στη σκηνή δύο μπουζουκτσήδες και η Νατάσσα τραγούδησε λαϊκά τραγούδια !!! Κορυφαία στιγμή : Όταν το συγκρότημα έπαιξε το "ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΚΛΑΨΩ" του Αγγελάκα με τον δικό του ιδιαίτερο τρόπο [πολύ ωραία η εκδοχή του τραγουδιού όπως την ακούσαμε χθες], με τη Νατάσσα να "δίνει ρέστα" τραγουδώντας το !!! Μάλιστα σε κάποιο τραπέζι βρισκόταν και ο ίδιος ο Αγγελάκας, ο οποίος, ακούγοντας το τραγούδι ... βούρκωσε [διαψεύδοντας τους στίχους του τραγουδιού] !!!!! Εύγε στη Νατάσσα και σε όσους επιμελήθηκαν ένα τόσο όμορφο πρόγραμμα !!!!


    -----------------
    Goin' through pages and lookin' down lines and lines ... [UFO - Space Child]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kwstasagas στις 28-03-2009 11:32 ]


    SLAO
    28.03.2009, 14:26

    einai fonara kai kouklara pantos..


    spiroos
    28.03.2009, 20:09

    Παράθεση:

    Το μέλος kwstasagas στις 28-03-2009 στις 11:30 έγραψε...

    Η χθεσινή πρεμιέρα της ΝΑΤΑΣΣΑΣ ΜΠΟΦΙΛΙΟΥ και του συγκροτήματός της με εντυπωσίασε !!! Το πρόγραμμα είναι καταπληκτικό, η δε μπάντα άψογη !!! Και σκεφθείτε .... ήταν πρεμιέρα, τις επόμενες ημέρες που η μπάντα θα "δέσει" περισσότερο πόσο θα ανέβει η απόδοσή της !!! Το "ταξίδι" στον κόσμο και στο κλίμα των τραγουδιών το βοηθά και το οπτικό υλικό που προβάλλεται πίσω από το συγκρότημα την ώρα του προγράμματος. Και η έκπληξη : Το πρόγραμμα προς το τέλος του πήρε υπόσταση ... "λαϊκού πάλκου", καθόσον βγήκαν στη σκηνή δύο μπουζουκτσήδες και η Νατάσσα τραγούδησε λαϊκά τραγούδια !!! Κορυφαία στιγμή : Όταν το συγκρότημα έπαιξε το "ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΚΛΑΨΩ" του Αγγελάκα με τον δικό του ιδιαίτερο τρόπο [πολύ ωραία η εκδοχή του τραγουδιού όπως την ακούσαμε χθες], με τη Νατάσσα να "δίνει ρέστα" τραγουδώντας το !!! Μάλιστα σε κάποιο τραπέζι βρισκόταν και ο ίδιος ο Αγγελάκας, ο οποίος, ακούγοντας το τραγούδι ... βούρκωσε [διαψεύδοντας τους στίχους του τραγουδιού] !!!!! Εύγε στη Νατάσσα και σε όσους επιμελήθηκαν ένα τόσο όμορφο πρόγραμμα !!!!

     


    -----------------
    Goin' through pages and lookin' down lines and lines ... [UFO - Space Child]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kwstasagas στις 28-03-2009 11:32 ]



    Δεν αμφισβητώ βεβαίως τίποτα από όσα μεταφέρεις. Απλά μου κάνει πολύ μεγάλη εντύπωση (και χαρά) για το οτι ήταν εκεί ο Αγγελάκας και κυρίως για το οτι βούρκωσε...

    Νομιζω πως όσοι θέλουν να κάνουν ένα (μουσικό) δωρο στον εαυτό τους, τις επόμενες Παρασκευές, ας περάσουν από το Metropolis..

     

     


    -----------------
    Η ζωή αλλάζει δίχως να κοιτάζει τη δικιά σου μελαγχολία.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : spiroos στις 28-03-2009 20:10 ]


    Aiolos_m
    28.03.2009, 21:41

    Ένας πολύ ωραίος χώρος που έχει όλα τα φόντα να παγιωθεί στην ψυχαγωγία της Αθήνας.

    Όσον αφορά το πρόγραμμα, κρύβει πολλές εκπλήξεις. Πέρα από το "Σιγά μην κλάψω" θα ακούσετε μια καταπληκτική εκτέλεση της γνωστής "Μαρκίζας", όπως και μια διασκευή του τραγουδιού "Το γράμμα" του Σωκράτη Μάλαμα. Αξίζει να πούμε ότι θα δείτε τη Νατάσσα να ερμηνεύει ένα τραγούδι μόνη της στο πιάνο.

    Να είστε έτοιμοι για μεγάλες συναισθηματικές διακυμάνσεις, καθώς τα είδη ποικίλουν: από καθηλωτικές μπαλάντες μέχρι πιο δυναμικά τραγούδια.

    Τα υπόλοιπα...έκπληξη!

    Ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά για την επιλογή των τραγουδιών, για τις ενορχηστρώσεις αλλά και το οπτικό υλικό που επιμελείται ο Παντελής Φραντζής πλαισιώνοντας τις ερμηνίες, χωρίς να χάνεται το μέτρο και να γίνονται υπερβολές.

    Δεν ξέρω αν όντως δάκρυσε, ο Κώστας ήταν πιο κοντά, πάντως ο Αγγελάκας, όπως και η Χάρις Αλεξίου ήταν εκεί.


    -----------------
    μ' αλλιώς η μοίρα το βουλήθη, πρέπει να στρίψεις σε μια κόχη...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Aiolos_m στις 28-03-2009 21:45 ]








    επισυναπτόμενα: 2623_72255749768_674839768_1372986_6059341_n.jpg 2623_72255774768_674839768_1372990_3624576_n.jpg