ελληνική μουσική
    888 online   ·  210.833 μέλη
    Vaggelis-13-
    12.03.2009, 20:36

    Ρε παιδιά, συγγνώμη, αλλά χθες που παρακολουθούσα MAD t.v. εκεί που έβλεπα νέες κυκλοφορίες και γενικά άκουσα αρκετά κομμάτια με τα αντίστοιχα video clips τους, είδα και κάτι που πραγματικά μου φάνηκε πολύ περίεργο.  Έβγαλε η Άννα Βίσση ένα νέο video clip του τραγουδιού της που λέγετε''πυρά''. Σε αυτό λοιπόν το clip στις περισσότερες σκηνές είναι  με ένα σορτς σα βρακί και μάλιστα σε κάποια φάση είναι με κανονικό βρακί. Κάτι ποδάρες όμως...

    Τλος πάντων, μου φαίνεται περίεργο, γιατί πάνω από 30 χρονών στο συγκεκριμένο clip δεν την έκανα;

    Πόσο είναι ρε παιδιά, ξέρει κανείς;


    CHE
    13.03.2009, 06:28

    Η Άννα Βίσση είναι 52 χρονών.


    freakhood
    14.03.2009, 05:24

    Σοβαρές αναζητήσεις...


    KIT_KAT
    14.03.2009, 14:54

    Μεγάλη τιμή για την καλλιτέχνιδα να ανοίγουμε θέμα μόνο για την ηλικία της! Υπάρχουν αρκετά θέματα για την εν λόγω όπως αυτό το πρόσφατο...

    Freakhood με τα πολλά bolds στα ποστς σου δεν μπορούμε να ξεχωρίσουμε τα σημαντικά... Εκτός αν όσα γράφεις είναι όλα, τόσο σημαντικά {#emotions_dlg.rolleyes}


    Addicted-To-Music
    14.03.2009, 18:16

    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 14-03-2009 στις 05:24 έγραψε...

    Σοβαρές αναζητήσεις...



     

    {#emotions_dlg.biggrin}


    kwstasagas
    15.03.2009, 11:44

    Η κα Βίσση είναι ακόμη νέα [και ... για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους : ακόμη πολύ - πολύ όμορφη] .... Ας μην ξεχνάμε ότι την πρώτη της δισκογραφική εμφάνιση την έκανε σε ηλικία μόλις 16 - 17 ετών το 1974, συμμετέχοντας στους δίσκους "18 Λιανοτράγουδα της Μικρής Πατρίδας" σε ποίηση ΓΙΑΝΝΗ ΡΙΤΣΟΥ και μουσική ΜΙΚΗ ΘΕΟΔΩΡΑΚΗ [{#emotions_dlg.eek}{#emotions_dlg.eek}{#emotions_dlg.eek}] και στις ΜΙΚΡΕΣ ΠΟΛΙΤΕΙΕΣ του αλησμόνητου ΣΤΑΥΡΟΥ ΚΟΥΓΙΟΥΜΤΖΗ [{#emotions_dlg.eek}{#emotions_dlg.eek}{#emotions_dlg.eek}] .....

    Περαιτέρω, με αφορμή το παρόν ποστ ανέτρεξα στο YouTube για να βρω βιντεάκια με το τραγούδι "Στην πυρά". Δυστυχώς, δεν μπόρεσα να μην αναφωνήσω "έλεος", "όχι άλλο κάρβουνο" και άλλα παρόμοια .... Περισσότερο, όμως, από την πολύ χαμηλή ποιότητα του εν λόγω τραγουδιού με στεναχώρεσαν τα σχόλια κάτω από τα βιντεάκια. Μα ... είναι δυνατόν τον στίχο του τραγουδιού που λέει "μπορείς απόψε να βγεις / μ' όλες τις τσούλες της γης" να τον επικροτούν και να τον σχολιάζουν ως ... "θεϊκό" ????

    Τεσπα .... αρκετά "χαλάστηκα" πρωί - πρωί .... Όχι τίποτε άλλο, αλλά χθες βράδυ ήμουν στον ΠΥΡΗΝΑ στη συναυλία της ΜΑΡΙΑΣ ΛΟΥΚΑ ... Και να σκεφθεί κανείς ότι χθες στην παράσταση της Μαρίας Λούκα ζήτημα να ήμασταν 30 - 40 άτομα .... Ενώ η κα Βίσση, με αυτά και με κείνα .... πάλι θα το γεμίσει το μαγαζί και θα αναδειχθεί σε "βασίλισσα της αθηναίκής νύχτας" .....  

     

     


    -----------------
    Goin' through pages and lookin' down lines and lines ... [UFO - Space Child]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kwstasagas στις 15-03-2009 12:21 ]


    DoctorStrangelove
    17.03.2009, 02:08

    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 14-03-2009 στις 05:24 έγραψε...

    Σοβαρές αναζητήσεις...



    Απόλυτα σωστός!!Με 2 λέξεις εξέφρασες τη σκέψη μου!{#emotions_dlg.biggrin}


    ery
    17.03.2009, 18:28

    Παράθεση:

    Το μέλος harmonizer στις 15-03-2009 στις 10:14 έγραψε...

    Πρέπει να δούμε το συγκεκριμένο κλιπ ώστε να εκφέρουμε τεκμηριωμένη άποψη.



     

    Μα φυσικα χρειαζεται ερευνα! Τι να λεμε τωρα? Που να τολμησει κανεις να εκφερει αποψη για τοσο σπουδαια ζητημα χωρις να πληροφορηθει? Ετσι ετσι συνεχισε να αναλωνεις τον χρονο σου στην ερευνα σπουδαιων ζητηματων! Εισαι σε καλο δρομο. Αλλωστε ξερεις? Ο τομες ερευνας και αναπτυξης στα πανεπιστημια μας ειναι σαθρος, ουτε φραγκο δεν δινουν για αυτο σου λεω προχωρα να παει μπροστα η χωρα!


    samg
    18.03.2009, 14:36

    Παντως μου εκανε εντυπωση οτι τους στιχους για το "στην πυρα" τους εχει γραψει η Κοντοβα......... Πραγμα που μου εκανε να το ξανασκεφτω.... δεν κατεληξα!


    ery
    19.03.2009, 10:26

    Προφανως εστιασες σε κατι αλλο κι εχασες το νοημα οσων εγραψα. That 's ok my "friend".

    Aλλα μηπως να το ξαναδιαβαζες??


    alex4you
    22.04.2009, 19:47

    μετά απο αυτό το πολύ σημαντικό Post έχω να ανακοινώσω το άνοιγμα 3 νέων post μου με τους εξής τίτλους.

    1) δέσποινα-βανδή είναι κάτω απο 50?

    2) καίτη γαρμπή είναι κάτω απο 50?

    3)πύργος του άιφελ- πύργος η διαστημόπλοιο?

    Δεν θέλω να προσβάλω κανέναν αλλά έλεος!!!!!!!έλεος


    -----------------
    Όταν μιλάς στον Θεό είναι προσευχή όταν ο Θεός σου μιλάει είναι σχιζοφρένεια!...i'm alex

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : alex4you στις 22-04-2009 19:48 ]


    freakhood
    23.04.2009, 03:25

    Όπως πάνω κάτω έγραψα και σε σχετικό post:

    Σημασία δεν έχει, αν η Βίσση (και η κάθε Βίσση) είναι γριά, όμορφη, άσχημη, κλπ.

    Σημασία έχει το ότι η μάζα κάθεται και ασχολείται με ζώα.

    υγ: Ζητώ συγνώμη από τα υπόλοιπα πλάσματα του ζωικού βασιλείοιυ. Δεν ήταν σκοπός μου να προσβάλλω αυτά.


    alex4you
    24.04.2009, 19:45

    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 23-04-2009 στις 03:25 έγραψε...

    Όπως πάνω κάτω έγραψα και σε σχετικό post:

    Σημασία δεν έχει, αν η Βίσση (και η κάθε Βίσση) είναι γριά, όμορφη, άσχημη, κλπ.

    Σημασία έχει το ότι η μάζα κάθεται και ασχολείται με ζώα.

    υγ: Ζητώ συγνώμη από τα υπόλοιπα πλάσματα του ζωικού βασιλείοιυ. Δεν ήταν σκοπός μου να προσβάλλω αυτά.



    τόση ώρα σε παρακολουθώ να κατακρινείς τραγουδίστριες συγκροτήματα κτλπ.ΟΚ είναι η αποψή σου αλλά γιατί δεν μας λές κάποιον με τον οποιο αξίζει να ασχολούμαστε.

    Η Β. μπορεί να είναι όσο θέλει αφού έχει αρέσει στον κόσμο οκ.

    Αλλά γιατί ασχολούμαστε με την ηλικία της σαν να είμαστε οι τελευταίες κουτσομπόλες?


    freakhood
    28.04.2009, 01:28

    Εχω γράψει κατά καιρούς θετικά σχόλια για αυθεντικούς καλλιτέχνες κατα την γνωμη μου. Τσέκαρε λίγο τα Post μου και μετά μιλάς.