ελληνική μουσική
    693 online   ·  210.848 μέλη

    Domenica - Νέο Τραγούδι

    marylin
    13.03.2009, 23:04

    ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

    Domenica 2009

    Όλα τώρα αρχίζουν για τους Domenica. Καινούργια σύνθεση καινούργια τραγούδια, είναι πλέον τρείς και ακούγονται για εκατόν τρείς! Ξεκίνημα για την καινούργια δισκογραφική προσπάθεια το " Άγνωστη πόλη ".Ένα τραγούδι που είχε γραφτεί παλιότερα αλλά ολοκληρώθηκε το 2009. Με τον καινούργιο τους, καθαρά κιθαριστικό ήχο (hard rock-new metal) μας μιλάνε για την βασικότερη επιθυμία των ανθρώπων της πόλης. Να ξεφύγουν από τα τσιμέντα και να βρεθούν στην μοναδική ευλογία της Ελλάδας την φύση της και πιο συγκεκριμένα την θάλασσά της. Καλή ακρόαση!

    Θωμάς Ανδρέου - drums

    Γιώργος Ντρές - κιθάρα


    Δημήτρης Κανελλόπουλος - μπάσσο , φωνή

     

    http://www.myflashfetish.com/user/2518384





    επισυναπτόμενα: domenica.jpeg 
    mixmixvolou
    14.03.2009, 14:03

    Πολυ ωραιο το κομματι!!Και μιλαει και για καλκαιρι!!!Super!{#emotions_dlg.rockon}


    iakov
    15.03.2009, 22:23

    euxaristo


    emmanuella
    16.03.2009, 00:00

    Καταπληκτικότατο το καινούργιο τραγούδι των Domenica   {#emotions_dlg.clap}

    Ως τεράστια fan τους ανυπομονώ να πέσει στα χέρια μου    {#emotions_dlg.thumbup}

    Domenica  {#emotions_dlg.beer}


    marylin
    16.03.2009, 00:11

    Emmanuellaki μωρό μου στείλε μου διεύθυνση κι έφτασεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!! {#emotions_dlg.rockon}


    Reason
    19.03.2009, 01:24

    hard rock-new metal οι Ντομένικα;


    samg
    19.03.2009, 13:53

    Παράθεση:

    Το μέλος Reason στις 19-03-2009 στις 01:24 έγραψε...

    hard rock-new metal οι Ντομένικα;



    {#emotions_dlg.lol}

    Σαν την διαφημιση... Μπαμπα θυμασαι που ηθελα να κανω ενα συγκροτημα rock goth punk black metal.!!!!!

    Ασε που με προλαβανε στην στροφη και οι onirama και καπως πρεπει να την σκαπουλαρω!!

     


    marylin
    19.03.2009, 13:57

    Tώρα εσύ υποτίθεται ότι έκανες σύγκριση; Να το αναλύσουμε αν είναι!


    samg
    19.03.2009, 14:42

    Δεν εκανα συγκριση, πεταξα μπηχτη.

    Και δεν υπαρχει λογος να το συζητησουμε.

    Ολα αυτα τα συγκροτηματα τυπου Domenica ονειροπαγιδα onirama συννεφα μα παντελονια και λοιπα μου φαινονται μεσες ακρες ιδια και βαριεμαιαιαιαι!!!!

    Μονο τα κιτρινα ποδηλατα ξεφευγουν λιγο και μου προκαλουν ενιοτε το ενδιαφερον.

    Αυτα, χωρις παρεξηγηση!


    -----------------
    Δεν κάνεις καριέρα ανεβαίνοντας τα σκαλοπάτια μιας ακάθαρτης σκάλας. Πρέπει να βρεθείς σ’ένα πολυτελέστατο ασανσέρ με κατάλληλους ανθρώπους.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : samg στις 19-03-2009 15:13 ]


    marylin
    19.03.2009, 15:06

    Παρεξήγηση; Όχι βέβαια, ανταλλαγή απόψεων είναι, απλά μου κάνει εντύπωση  πως  βλέπεις ίδιες όλες αυτές τις μπάντες...


    samg
    19.03.2009, 15:15

    δεν εχει να κανει με τις μπαντες, απλα μετα απο απειρες ωρες απο ξυλινα σπαθια πυξ λαξ υπογεια ρευματα τρυπες και μπλε (που καμμια φορα ακομα μου αρεσουν),

    αυτον τον ηχο τον εχω βαρεθει.

    Ασε που μου θυμιζει το σχολειο και μπλιαχ!


    marylin
    19.03.2009, 15:34

    Καταλαβαίνω.... {#emotions_dlg.yes} Η μπάντα όμως προτείνει πλέον κάτι διαφορετικό! Wink


    Gilberto
    19.03.2009, 17:06

    Ο άνθρωπος όταν είναι ηλίθιος θέλει να το μεταδώσει...{#emotions_dlg.thumbdown}


    marylin
    19.03.2009, 17:17

    Ποιόν ακριβώς αποκαλείς ηλίθιο;


    Gilberto
    19.03.2009, 17:23

    Μπηχτή ήταν...


    emmanuella
    19.03.2009, 17:43

    Έχουμε και λέμε ...

    Συγκρίνετε Domenica με Ονειροπαγίδα ? Domenica με Onirama ? Ονειροπαγίδα με Onirama μήπως ???{#emotions_dlg.blink} Πώς μπορείτε να συγκρίνετε συγκροτήματα με τελείως διαφορετικό ήχο και που ο καθένα έχει πάρει διαφορετικό δρόμο στη μουσική ? Wink

    Επίσης, πού ακριβώς κολλάει η διαφήμιση με τους Domenica ?{#emotions_dlg.huh}

    Και δεν μπορώ να χονέψω το γεγονός οτι από τη μια λέμε για τη γελοία ελληνική σκηνή με τα λαϊκά και τα σκυλάδικα που βγάζει... και μόλις βγει κάτι - προσωπικά βέβαια - καλό, "ποιοτικό" και διαφορετικό τρέχουμε όλοι να το κατακρίνουμε, υποστηρίζοντας ότι έχουμε βαρεθεί αυτόν τον ήχο ή επειδή κολλήσαμε στο ότι το αποκάλεσαν "Hard rock - new metal". ΑΝ μας αρέσει το τραγούδι χωρίς ταμπέλες και κατηγορίες ... Οκ then:) Αν δεν μας αρέσει και πάλι Οκ ... Στα ίδια και στα ίδια ξυνίζουμε τη μούρη μας ... στα "μη ποιοτικά" ξυνίζουμε τη μούρη μας ... εεε και στα διαφορετικά,τελικά, ξυνίζουμε τη μούρη μας...Wink

    Α, και κάτι τελευταίο ... Χαρακτηρισμοί όπως "ηλίθιος" σε ένα forum δεν νομίζω ότι επιτρέπονται, είτε αναφερόμαστε στους Domenica είτε στους υπόλοιπους που εκφέρουν άποψη. Χαρακτηρίζουμε όπως θέλουμε τις απόψεις άλλων αλλά δεν προσβάλλουμε τα ίδια τα άτομα ... Άντε, γιατί έχει παραγίνει εδώ μέσα ...

    Εντελώς φιλικά προς όλουςSmile

     ---    Domenica{#emotions_dlg.walkman}, Go On    {#emotions_dlg.thumbup}   ---


    samg
    20.03.2009, 16:04

     

    Οπα μισο να βαλουμα τε πραγματα σε μια σειρα!!!

    Για αρχη

     

    Παράθεση:

    Το μέλος Gilberto στις 19-03-2009 στις 17:06 έγραψε...

    Ο άνθρωπος όταν είναι ηλίθιος θέλει να το μεταδώσει...{#emotions_dlg.thumbdown}



    {#emotions_dlg.nono}{#emotions_dlg.ban}

    Δν απευθυνομαστε ετσι νομιζω, με την marylin π.χ. που διαφωνουμε γιατι δεν ανταλασσουμε χαρακτηρισμους, ειναι δυσκολο;

    Περα απ’αυτο sorry παιδια που εξεφρασα μια αποψη που βαρεθηκα να αιτολογησω... γιατι αυτο συνεβη.

    Παντως ονειροπαγιδα και Domenica, -δεν μιλαψ για το συγκεκριμενο κομματι- εμενα μου φαινονται το ιδιο.

    Οι ονιραμα μου φαινονται απλα το εμπορικο αναλογο τους, και τελος... εκεινο το "σαν τριανταφυλλλο στο στομα", παιδια ειναι για μενα τουλαχιστον απαραδεκτο.

    Οχι απλα δεν ειναι "ποιοτικο" αλλα ειναι και τοσο αδιαφορο σαν κομματι που με εκανε να σιχαθω τους Domenica απο τοτε.

    Τελος αυτα αποτελουν προσωπικη αποψη...

    Εμενα πχ μου αρεσουν οι ΝΑΜΑ -καμμια σχεση με ροκ-

    Ε, το τι κριτικη εχω ακουσει για το γκρουπακι δεν λεγεται....ενταξει και;;;

     


    SLAO
    20.03.2009, 17:58

    Ti asxoleisai re tote me tous Domenica?To post den leei ti sixainomaste anagoge.Oute sou zitise kaneis tin gnomi sou.To koubadaki sou kai se alli paralia ante.

     

     

     

     


    jorge
    20.03.2009, 18:09

    SLAO και Gilberto, δεν χρειάζονται οι προσωπικοί χαρακτηρισμοί. Εκφράστε τις διαφωνίες σας κόσμια, εύκολο είναι...


    marylin
    20.03.2009, 18:27

    Βρε παιδιά!!!!!!! {#emotions_dlg.helpsmilie}

    Αυτό το απαράδεκτο ¨σαν τριαντάφυλλο στο στόμα" που λέει ο φίλος -η είναι το ποίημα του Μήτσου Παπανικολάου "Μέσα στη βουή του δρόμου" που μελοποίησε ο Δημήτρης Κανελλόπουλος.  Έχει πάρει άριστες κριτικές, έγινε πολύ μεγάλη επιτυχία κι ακούγεται ακόμα καθημερινά στους ραδιοφωνικούς σταθμούς και όχι μόνο... Τώρα το αν έγινε η αιτία να σιχαθεί απ' αυτό τους Domenica....τι να πω εγώ....