ελληνική μουσική
    518 online   ·  210.821 μέλη

    Το πιο δυσκολο μουσικο οργανο.

    dimarasjim
    13.04.2011, 15:20
    πολύ δύσκολο όργανο είναι και το κόρνο. Έχει πολύ μικρό επιστόμιο και πρέπει να προσπαθήσεις αρκετά για να βγάλεις ήχο.
    cobal
    13.04.2011, 17:47

    Παράθεση:

    Το μέλος delta66 στις 12-04-2011 στις 09:19 έγραψε...

    Το πιο δυσκολο οργανο ειναι αυτο που παρολο οτι ειναι οργανο, δεν βγαζει ουτε νοτα {#emotions_dlg.whistling}



    Aν ηταν το βιολι, πουλι θα το παιζανε πολλοι.

    (με το συμπαθειο)   Innocent


    cobal
    13.04.2011, 17:50

    Παράθεση:

    Το μέλος ORFEASMIRSINIS στις 12-04-2011 στις 12:59 έγραψε...

    ... δεν αφήνεις τους γρίφους λέω γώ?

    ... και επι του θέματος ... δύσκολο είναι ό,τι δεν γνωρίζουμε και εύκολο αυτό που γνωρίζουμε!

    Κατα τ άλλα, ο,τι όργανο και να επιλέξεις, πρέπει να λιώσεις στην εξάσκηση για να πεις πως κάτι κάνεις, σε σοβαρό επίπεδο



    Οπως σχεδον παντα..... δεν συμφωνω μαζι σου........


    sevensecrets
    14.04.2011, 14:51
    δεν υπαρχει πιο δυσκολο οργανο για να μαθεις αλλα υπαρχουν ανθρωποι που μαθαινουν γρηγορα η αργα η κ καθολου
    εγω θα το ελεγα το πιο δυσκολο μουσικο οργανο να κατακτησεις κ σιγουρα εκει ειναι τα εγχορδα κ μετα τα πνευστα

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sevensecrets στις 14-04-2011 14:55 ]


    kapoios
    18.04.2011, 02:06
    ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΟΡΓΑΝΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΒΙΟΛΙ..ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΓΑΛΛΙΚΟ ΚΟΡΝΟ (ΕΠΙΔΗ ΕΧΩ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ)...ΑΛΛΑ ΙΣΩΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ.ΙΣΩΣ...
    giotapiano
    19.04.2011, 19:53
    Παιδιά,εγώ πιστεύω πως είναι το εκκλησιαστικό όργανο
    inkve
    08.05.2011, 19:50

    ολα τα οργανα εχουν τον ιδιο βαθμο δυσκολιας οταν προσπαθεις να φτασεις σε καποιο επιπεδο....

    ολα απαιτουν μελετη...διαβασμα...παιξιμο...

    τωρα για το εκκλησιαστικο οργανο δεν γνωριζω....ουτε εχω δει....ουτε πιστευω θα δω στην ζωη μου....ποσοι αραγε στον κοσμο να εχουν δει???ποσοι αραγε να παιζουν??η ποσα εκκλησιαστικα οργανα να υπαρχουν εν ζωη και να ειναι λειτουργικα και ετοιμα για παιξιμο??οποτε μιλαμε για ενα οργανο σε συνταξη!!{#emotions_dlg.lol}

     


    sakisarabatzis
    11.05.2011, 13:08

    Οσο και να φανει σε κάποιους περίεργο ειναι η ΦΩΝΗ ,μέ το τραγούδι  εκφραζόμαστε σε λύπη και χαρά και την [κουβαλαμε] συνεχώς επάνω μας σ ολη τη ζωή μας. Μέρος του εαυτου μας.