ελληνική μουσική
    834 online   ·  210.833 μέλη

    Συνάντηση στην Disco BOOM BOOM - 4/4 Σάββατο

    Deos
    02.04.2009, 21:36

     

     

    Disco BOOM BOOM

    Σάββατο 4 Απριλίου στις 23.00-23.30

    Θησέως & Ποσειδώνος, Καλλιθέα (210-9414925)

    Deos

    Crocodile

    Magicadespell

    Rios

    Kwstasagas

    Hastaroth (??)

    Orionnas

    MOYSIKH

    JULIANET+1

    Ness

    Sylviaki (?)

    Joegr2002

    bourtzeva1984

    {#emotions_dlg.happycrazy}

     

    • Πρόσβαση με το τραμ και το 24ωρο λεωφορείο 040 (Πειραιάς-Σύνταγμα) - Στάση Τζιτζιφιές



    ironzionlion
    02.04.2009, 22:20

    δεν ορκιζομαι κιολας

    και γω  +1


    Deos
    04.04.2009, 19:48

    Disco BOOM BOOM

    Σάββατο 4 Απριλίου στις 23.00

    Θησέως & Ποσειδώνος, Καλλιθέα (210-9414925)

    Deos + 4

    Crocodile

    Rios

    Kwstasagas

    Hastaroth (?)

    Orionnas + 8

    MOYSIKH

    JULIANET + 1

    Ness

    Sylviaki

    Joegr2002

    bourtzeva1984

    ironzionlion + 1 (?)

    {#emotions_dlg.happycrazy}

     

    • Πρόσβαση με το τραμ και το 24ωρο λεωφορείο 040 (Πειραιάς-Σύνταγμα) - Στάση Τζιτζιφιές
    • To τραπέζι είναι στο όνομα MusicHeaven και βρίσκεται στην αριστερή πλευρά του djSoulis.


     

     

     


    alkyoni
    04.04.2009, 20:32

    χαχαχαχαχα!!!!{#emotions_dlg.happycrazy} "i love you...you love i ??" {#emotions_dlg.lol} που το πετυχες βρε το βιντεακι.... ελπιζω να μην πλακωσουν και οι τυποι με τις μηχανες και τα κανουν λιμπα ....χαχαχαχαχαχααααα{#emotions_dlg.lol}
    (καλα στο τελος εμφανηση ο Σταθης !!!!!..... χαχαχαχαχαχαχαχαχαααα ..... μηπως επρεπε να το κανετε κι εσεις με 80's look....{#emotions_dlg.tt2})
    {#emotions_dlg.beer}Καλα να περασετε παιδιαααα, ριξτε κανα χορο και για μας που ειμαστε μακρυα και περιμενουμε φωτορεπορταζ!!!{#emotions_dlg.beer}


    kwstasagas
    04.04.2009, 20:38

    Χαχαχα .... φοβερό το βιντεάκι Deos .... Γαρδέλης, Ψάλτης .... Από αυτήν την ταινία μού 'χει μείνει η ατάκα της μαμάς του Στάθη Ψάλτη, που, πριν βάλει στη μπουγάδα τη μαύρη μπλούζα του με τη νεκροκεφαλή [την οποία φορά στο ανωτέρω βιντεάκι] τον ρωτάει : "Στάθη, αν πλύνω τη μπλούζα θα φύγει το φάντασμα" ???? {#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}

     

    Περισσότερο, όμως, μού αρέσει το βιντεάκι με την πρώτη σκηνή από το "ΡΟΔΑ ΤΣΑΝΤΑ & ΚΟΠΑΝΑ", τη στιγμή που προβάλλονται τα γράμματα της ταινίας. Η σκηνή αυτή είναι γυρισμένη σε μια ντισκοτέκ με εντυπωσιακό φωτισμό τη στιγμή που ο κόσμος χορεύει υπό τους ήχους του MR ROBOTO των STYX [τραγουδάρααααα .... ] ...... {#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.walkman}

    ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΑΝΤΑΜΩΣΗ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΩΡΕΣ ΣΤΗ ΒΟΟΜ - ΒΟΟΜ {#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}

     


    MOYSIKH
    04.04.2009, 22:29

    εγω  θα  ηθελα πολυ να  ερθω  αλλα τελικα δεν  μπορω  γαιτι  απο την  παρσεκβη  το πρωι  εκανα πυρετο  λιπον  καλα  να περασετε  πολυ θα ηθελα να ερθω  αλλα  δυστυχως πρυτεος   δεν αφηνειι  καλο

    βραδυ και ευχομε να   περασετε  καλα  τα  λεμε στην  επομενη  συννατηση

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : MOYSIKH στις 04-04-2009 22:32 ]


    alkyoni
    05.04.2009, 00:51

    Θα ακουνε και θα  χορευουν κατι τετοια.... καλα να περνανε...{#emotions_dlg.beer}





    Crocodile
    05.04.2009, 04:45

    Ήταν σίγουρα μία από τις ωραιότερες συναντήσεις που έχουμε κάνει. Η πίστα πήρε φωτιά! Φαντάζομαι ότι όπως πάντα οι αρμόδιοι φωτογράφοι θα φροντίσουν να παραθέσουν και τα σχετικά ντοκουμέντα τις προσεχείς ημέρες για να ζηλέψουν εκείνοι που δεν ήρθαν.


    rios
    05.04.2009, 11:25

    σκατα σκατα σκατα.....δεν καταφερα να ερθω οπως καταλαβατε κ δεν ημουν κ εδω να ενημερωσω...........ΓΜΤ.......θα απολογηθω Μπροστα σε ολους κ ολες για την απουσια μου στις 2 επομενες συναντησεις............Κριμας......


    uNick
    06.04.2009, 13:09

    Περιμένω να δω φωτογραφία του Δέοντα με μπλουζάκι μαύρο διχτυωτό με νεκροκεφαλή...

    Innocent

     


    Deos
    06.04.2009, 21:14

    Άποψη του τραπεζιού μας και της πίστας σε συλλεκτική άδεια στιγμή, καθότι μετά δεν έπεφτε καρφίτσος.

     

     

    ΩΠ! Τα φώτα ανάβουν!

     

     

     

    Το ραδιοφωνικό 80's δίδυμο Μάνια και Μάκης (orionnas).

     

     

     

    Από αριστερά προς τα δεξιά, ο ironzionlion (σε μια συζήτηση εξαγοράς της disco και μετατροπής της σε στριπτιτζάδικο), o hastaroth και ο crocodile.

     

     

     

    Ο Hastaroth επί πίστας μετά από χορευτική παύση και φωτογραφική γαμπριάτικη πόζα.

     

     

    Η πρωτοεμφανιζόμενη Melonito με τους σωματοφύλακές της, Ηλίες του 16ου.

     

    Orfeus & ironzionlion με ζωγραφισμένη ικανοποίηση ύστερα από την εξαγορά της ντισκοτέκας.

     

    Η alena γιατί δεν ανέβηκε στην πίστα???? Τώρα το θυμήθηκα!!!

     

    mprizas: Εγώ πώς βρέθηκα εδώ?

    philippossm: άστα αυτά και κοίτα το πιπίνι στην πίστα, πω πω πω..

     

    @ Deorionnas @

     

    Καλέ! Η dimitrapan!

     

    O Joegr2002 ή Γαρδέλης δεν άφησε θηλυκό για θηλυκό. Οι βιντεοταινίες έχασαν ένα μεγάλο
    αστέρα, που γεννήθηκε λάθος εποχή.

     

    Κι ενώ ο κόσμος λάκιζε από τις 3.30 και μετά, έκανε την εμφάνισή της η bourtzeva για χορό ως τις 5!

     

    O σημαιοφόρος της βραδυάς δεν ήταν άλλος από τον Κώστα Άγα που είχε κυριολεκτικά το MusicHeaven κορώνα στο κεφάλι του..!

     [όποιος πρόλαβε τον Άγα είδε.. :P]

    DISCO BABYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY ! ! ! {#emotions_dlg.happycrazy}

     


    -----------------
    Σ'ένα καράβι μοναχός, ταξιδεμένες Ατλαντίδες

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Deos στις 07-04-2009 12:59 ]


    alena
    06.04.2009, 21:39

    εγώ δεν ανέβηκα πίστα, καταρχήν γιατί δε χώραγα!

    καταδεύτερον, γιατί είχα μια μονομαχία με το Μπίλια {#emotions_dlg.whistling}, ποιος θα καταβροχθίσει πιο πολλά φυστίκια και κατατρίτον, γιατί ο μπρίζας, ενώ υποσχέθηκε τρελό χορό στην πίστα, στη συνέχεια είδε το πιπίνι που του υπέδειξε ο Φίλιππος και μετά...άστα να πάνε!

     


    Hastaroth
    06.04.2009, 22:06

    Παράθεση:

    Το μέλος Deos στις 06-04-2009 στις 21:14 έγραψε...

    Ο Hastaroth επί πίστας μετά από χορευτική παύση και φωτογραφική γαμπριάτικη πόζα.

    Οχι καί "γαμπριάτικη".....μαφιόζικη ίσως,ναί......  

    Επίσης,διαμαρτύρομαι εντόνως διά την υπό τού Δέοντος εσφαλμένη καθοδήγηση.Η στάση "Καλλιθέα" τού τράμ είναι σχεδόν απ'έξω από την ντισκοτέκ,ενώ ούτος μάς έλεγε να κατεβούμε στήν στάση "Τζιτζιφιές" ήτις κείται μακράν (που έλεγε καί ένας γνωστός πολιτικός).

    Κατά τά άλλα,από Musicheaven γίναμε καί Danceheaven,αλλά ώς γνωστόν στην αρχαιότητα μουσική καί χορός ήταν αλληλένδετα.... 


    220493
    06.04.2009, 22:54

     

     

    Το ραδιοφωνικό 80's δίδυμο Μάνια και Μάκης (orionnas).

     

    Το καλύτερο δίδυμο και τρέλα λέμε...........{#emotions_dlg.biggrin}


    -----------------
    http://blogs.musicheaven.gr/220493 to blog mou......!!!! kai......>>>>"The dreams of music" Μια εκπομπή άκρως διασκεδαστική καθε Σάββατο στις 17,00

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : 220493 στις 06-04-2009 22:55 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : 220493 στις 06-04-2009 22:57 ]


    220493
    06.04.2009, 23:01

    Παράθεση:

    Το μέλος 220493 στις 06-04-2009 στις 22:54 έγραψε...

     

     

    Το ραδιοφωνικό 80's δίδυμο Μάνια και Μάκης (orionnas).

     

    Το καλύτερο δίδυμο και τρέλα λέμε...........{#emotions_dlg.biggrin}


    -----------------
    http://blogs.musicheaven.gr/220493 to blog mou......!!!! kai......>>>>"The dreams of music" Μια εκπομπή άκρως διασκεδαστική καθε Σάββατο στις 17,00

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : 220493 στις 06-04-2009 22:55 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : 220493 στις 06-04-2009 22:57 ]



    Αντε να κάνουμε κανένα Ντουέτο το καλοκαιράκι μαζί!!!!!ΔΛΔ ΤΡΙΟ!!!!!!{#emotions_dlg.biggrin}{#emotions_dlg.biggrin}

     

     


    kwstasagas
    07.04.2009, 01:16

    Πολύ ωραίες οι φωτογραφίες Deos !!! Έτσι, να μάς θυμίζουν μια πολύ όμορφη βραδυά με ωραία παρεούλα, χορό, ξεφάντωμα κλπ. Εγώ χάρηκα που στα αυτιά μου παρήλασαν ένα σωρό ακούσματα των παιδικών και εφηβικών μου χρόνων, τότε που ανακάλυπτα [από τις κασέτες με compilations / hits, από την εκπομπή "Μουσικόραμα" κλπ] την ξενόφερτη ποπ / ντίσκο μουσική. Έτσι, μετά από καιρό άκουσα ξανά MODERN TALKING, τον PART TIME LOVER του Στήβι Γουόντερ, τη μοιραία BILLY JEAN του Μιχαλάκη Τζάκσονα κ.ο.κ. και ... ψιλο - λικνίσθηκα στην πίστα την ώρα που έπαιζαν αυτά τα τραγούδια !!!! Επίσης, έχεις δίκιο για τον joegr. Οι χορευτικές του φιγούρες είναι χάρμα οφθαλμών !!! Όπως, επίσης, και η άνεσή του με τα πιπίνια και τον θηλυκόκοσμο εν γένει ....


    orionnas
    07.04.2009, 02:50

    Eγώ με την σειρά μου θα ήθελα να ευχαριστήσω τους...(ξεκινώ από τον +-μεγαλύτερο)

    • Orfeus που αν και δεν είπαμε πολλά πιστεύω σε άλλη μας συνάντηση θα έχουμε να πούμε περισσότερα και ενδιαφέροντα!
    • ironzionlion...μια εικόνα χίλιες λέξεις. Σου είπα, άλλα μου έβγαζες και τελικά άλλα αντίκρυσα. Χαίρομαι για την όμορφη κουβέντα που είχαμε και ασφαλώς για το ΤΕΛΕΙΟ πούρο που μου πρόσφερες.....Θα χαρώ να τα ξαναπούμε.
    • philippossm που την εκτίμησή μου την είχε κερδίσει και από τα λίγα που είχαμε πει στο chat του σταθμού.Τελικά επιβεβαιώθηκα ότι είσαι πολύ καλό παιδί...(έχω μάτι εγώ).

     

    • Deos....τελικά έχουμε κάποια κοινά στοιχεία και αυτό το διαπίστωσα στο τέλος της βραδιάς.Βαρέθηκα "ρε" να σε ευχαριστώ {#emotions_dlg.tt2} να είσαι καλά και πάντα τέτοια Κε Δντή Προγ/μματος


    -----------------
    Ευχαριστώ την δνση του Music Heaven για την παραχώρηση της συχνότητάς του στην εκπομπή μου στο radio MH. Να στε καλά! http://veria-city.blogspot.com

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : orionnas στις 07-04-2009 02:52 ]


    joegr2002
    07.04.2009, 15:36

    Παιδιά ας μείνουν οι τόνοι χαμηλά κι ας πούμε μόνο

    ότι αυτή η βραδιά γράφτηκε στην ιστορία και θα περάσει

    στα βιβλία γυμνασίου και λυκείου για να διδαχθούν τα παιδάκια

    στο πως να περνάνε όμορφα να γουστάρουν τη ζωή τους και να κάνουν souper φιγούρες,

    ακόμα έχω να πω πως όλοι στη παρέα ήταν φοβεροί με θετική χημεία

    και εύχομαι σε όλους να είστε καλά και να περνάτε όμορφα....


    heartbreak-kid
    07.04.2009, 18:49

    Παράθεση:

    Το μέλος joegr2002 στις 07-04-2009 στις 15:36 έγραψε...

    Παιδιά ας μείνουν οι τόνοι χαμηλά κι ας πούμε μόνο

    ότι αυτή η βραδιά γράφτηκε στην ιστορία και θα περάσει

    στα βιβλία γυμνασίου και λυκείου για να διδαχθούν τα παιδάκια

    στο πως να περνάνε όμορφα να γουστάρουν τη ζωή τους και να κάνουν souper φιγούρες,

     



    πάλι καλά που 'μείναν χαμηλά οι τόνοι


    seras
    07.04.2009, 23:52

    Παράθεση:

    Το μέλος heartbreak-kid στις 07-04-2009 στις 18:49 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος joegr2002 στις 07-04-2009 στις 15:36 έγραψε...

    Παιδιά ας μείνουν οι τόνοι χαμηλά κι ας πούμε μόνο

    ότι αυτή η βραδιά γράφτηκε στην ιστορία και θα περάσει

    στα βιβλία γυμνασίου και λυκείου για να διδαχθούν τα παιδάκια

    στο πως να περνάνε όμορφα να γουστάρουν τη ζωή τους και να κάνουν souper φιγούρες,

     



    πάλι καλά που 'μείναν χαμηλά οι τόνοι



    xaxaxaxaxa