ελληνική μουσική
    843 online   ·  210.833 μέλη

    Brutal φωνητικά:Εκτόνωση ή ηχορρύπανση;

    sea_like_eyes
    08.07.2009, 20:19

    ''Νομίζω σε ένα μεγάλο ποσοστό των death τραγουδιστών - ακόμα και πολλών "φτασμένων" - έχει χαθεί το προσωπικό στίγμα.''

    αυτο εχει να κανει με την εμπειρια του ακροατη . . . ,μπορω σε δευτερολεπτα να ξεχωρισω τον glenn benton απο τον chris Barnes ή τον Corpsegrinder απο τον Barney greenway . . .

    ''το συγκεκριμενο κομματι το θεωρω αθλιο.ισως αρεσει σε καποια ατομα,αλλα επειδη ακουγα 2 περιπου χρονια death Metal πιστευω οτι δεν το αντιπροσωπευει''

    εκθετεις την αποψη σου . . . μεχρι εδω καλα!απλα το συγκεκριμενο group ειναι απο τα πλεον ΓΝΩΣΤΑ στο death Metal . . . καθε τραγουδι τους ειναι για σεμιναριο . . . ειτε το θες ειτε οχι . . .

    ''ακους ενα βρρρ απο κιθαρες και απο ντραμς συνεχομενο νταπα ντουπα''

    εγω γιατι ακουω απο slayer μεχρι iron maiden του powerslave???οπως ειπα ειναι καθαρα θεμα ακουσματων . . . οποιος ειναι χρονια στο αθλημα με καταλαβαινει . . .


    taksidiwths
    08.07.2009, 21:34

    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 08-07-2009 στις 20:19 έγραψε...

    ''Νομίζω σε ένα μεγάλο ποσοστό των death τραγουδιστών - ακόμα και πολλών "φτασμένων" - έχει χαθεί το προσωπικό στίγμα.''

    αυτο εχει να κανει με την εμπειρια του ακροατη . . . ,μπορω σε δευτερολεπτα να ξεχωρισω τον glenn benton απο τον chris Barnes ή τον Corpsegrinder απο τον Barney greenway . . .

    ''το συγκεκριμενο κομματι το θεωρω αθλιο.ισως αρεσει σε καποια ατομα,αλλα επειδη ακουγα 2 περιπου χρονια death Metal πιστευω οτι δεν το αντιπροσωπευει''

    εκθετεις την αποψη σου . . . μεχρι εδω καλα!απλα το συγκεκριμενο group ειναι απο τα πλεον ΓΝΩΣΤΑ στο death Metal . . . καθε τραγουδι τους ειναι για σεμιναριο . . . ειτε το θες ειτε οχι . . .

    ''ακους ενα βρρρ απο κιθαρες και απο ντραμς συνεχομενο νταπα ντουπα''

    εγω γιατι ακουω απο slayer μεχρι iron maiden του powerslave???οπως ειπα ειναι καθαρα θεμα ακουσματων . . . οποιος ειναι χρονια στο αθλημα με καταλαβαινει . . .



    εχεις δικιο,απλα εγω σαν ακουσμα το κομματι εκεινο δεν το μπορουσα.οχι οτι με ενοχλουσε στα αυτια η κατι τετιο,απλα δεν ακουγα κατι διαφορετικο,κατι εκτος απο διαπασων ντραμς και κιθαρας..απο την αρχη ειπα αλλωστε εμενα δεν μ'αρεσει.οχι οτι δεν αρεσει σε αλλους η δεν ειναι ενα πολυ καλο συγκροτημα για αλλους.τα συγκροτηματα που προτεινα,ισως να μην αντιπροσωπευαν ακριβως το death Metal,αλλα ζητησε συγκροτηματα που να περιεχουν και brutal και οχι και γενικα πιο μελωδικο ηχο.τελος,πιστευω τα συγκροτηματα που ανεφερες και ειδικα οι iron maiden,μονο ηχορυπανση δεν προκαλουν με τα τραγουδεια τους...:P aυτα απο μενα!


    VOICETEACHER
    09.07.2009, 12:39

    Αυτο το θεμα πρεπει να παει στην φωνητικη παιδια...{#emotions_dlg.rockon}


    logan
    14.07.2009, 18:13

    δεν ξερω αν θα μπορουσα να το αποκαλεσω ηχορρυπανση, παντωσ εκτονωση δεν ειναι. Ειναι κατι σταθερο. Εκτονωση ειναι οι κραυγες και τα ξεσπασματα σε Hardcore, Oi, Nu Metal, ακομα και στο Πανκ καποιεσ φορες.. Αλλα εδω ακουσ μια σταθεροτητα μια συνεχεια δεν εχει να κανει με εκτονωση.