ελληνική μουσική
    639 online   ·  210.846 μέλη

    Αλλαγές στην πρώτη σελίδα - ενημερωθείτε

    jorge
    21.03.2009, 15:58

    Εχθές έγιναν κάποιες αλλαγές στην αρχική, στο πάνω μέρος, εκεί που είναι το e-Περιοδικό. Οι αλλαγές έγιναν για να ανατρέχουμε εύκολα πια σε προηγούμενες δημοσιεύσεις, αλλά και σχόλια.

    Ήταν συχνά τα παράπονα από όσους έλειπαν για 1 εβδομάδα, οτι "έχαναν" δημοσιεύσεις και σχόλια. Πλέον όχι μόνο δεν χάνουμε τίποτα, αλλά δεν χρειάζεται να ξαναφορτώνουμε σελίδες για να δούμε τι προηγήθηκε.

    Στην παρακάτω εικόνα υπάρχουν 4 νέα σημεία που αξίζουν την προσοχή μας:

    1. Με τα βελάκια μετακινήστε μπροστά πίσω στις δημοσιεύσιες. Θα δείτε τις 4 εικόνες από πάνω, να αλλάζουν κάθε φορά που τα πατάτε. Η σελίδα δεν ξαναφορτώνει κι έτσι η μετακίνηση είναι πολύ γρήγορη.

    2. Όταν στέλνετε άρθρα, πατήστε το συγκεκριμένο link (ίδιο link υπάρχει βέβαια και στο κεντρικό μενού

    3. Πατήστε το. Θα σκοτεινιάσει η οθόνη και θα δείτε μόνο τις στήλες και το Αρχείο.

    4. Τα πιο πρόσφατα σχόλια. Αυτή τη στιγμή βλέπετε τα 20 πιο πρόσφατα, με σελιδοποίηση ανά 4.

     

    Τέλος, αν τοποθετήσετε το mouse σε μία από τις 4 πιο πρόσφατες δημοσιεύσεις, θα δείτε full preview της δημοσίευσης.

     

    Παρατηρήσεις, σχόλια, απαραίτητα :)








    επισυναπτόμενα: ezibne.jpg ezine2.jpg 
    Moonchild92
    21.03.2009, 16:28

    Το είπα και πιο πριν, το λέω και τώρα: ΦΟΒΕΡΕΣ οι αλλαγές που έγιναν! Προσωπικά, εμένα μου άρεσε περισσότερο αυτό με τα πρόσφατα σχόλια, που το χρησιμοποιώ και αρκετά.... Αν και γενικά έχω κάποιες ενστάσεις:

    • Το εικονίδιο στο full preview μου φαίνεται πολύ μεγάλο, ίσως θα ήταν καλύτερο να μικρύνει λίγο....
    • Το 3 που επισημαίνεις δεν λειτουργεί καθόλου, αντίθετα σε μένα βγαίνει scroll bar στο κάτω μέρος της οθόνης και οι στήλες που λες εμφανίζονται στον πάτο της σελίδας, κρυμμένες από το Τάδε Έφη και το φόντο....

    Αυτά... Ελπίζω να διορθωθούν! Πάντως πολύ καλή η πρωτοβουλία, jorge, μπράβο! {#emotions_dlg.clap}


    emmanuella
    21.03.2009, 17:06

    Ναι, κι εγώ χρησιμοποιώ τα πρόσφατα σχόλια και πιστεύω ήταν πολύ καλή ιδέα ...

     

    Να πω κι εγώ ότι το 3 δεν δουλεύει καθόλου. Εγώ όταν το πατάω αναβοσβήνει το scrollbar μέχρι κάποια στιγμή να συνέλθει {#emotions_dlg.blink}

    {#emotions_dlg.thumbup}


    jorge
    21.03.2009, 18:54

    Το 3 έχει προς το παρόν κάποιο προβληματάκι {#emotions_dlg.wacko} με τον Internet Explorer, το κοιτάω...


    jorge
    21.03.2009, 19:08

    Διορθώθηκε, η επιλογή 3 παίζει μια χαρά :)

     


    Moonchild92
    21.03.2009, 19:47

    Ευχαριστούμε! Τώρα δείχνει πράγματι πολύ καλό! {#emotions_dlg.clap}


    Moonchild92
    22.03.2009, 23:53

    Ξέχασες να αναφέρεις την μετακόμιση της επιλογής "αναζήτηση μελών" {#emotions_dlg.tt2}{#emotions_dlg.tt2}{#emotions_dlg.tt2}

    Ας το πω εγώ: η αναζήτηση μελών, από εκείνο το μεγάλο και ενοχλητικό παράθυρο, έχει γίνει πλέον μια(δυσδιάκριτη;)επιλογή κάτω από την εικόνα στην μπάρα των online μελών....

    Εγώ έκανα πάνω από δεκάλεπτο να την ξαναβρώ! {#emotions_dlg.oops}


    emmanuella
    23.03.2009, 20:08

    Εκεί που έχει τα πρόσφατα σχόλια αν πατήσω τη ΄"σελίδα" 2... δηλαδή να μου εμφανίσει τα επόμενα 4-5 σχόλια δεν τα βάζει με τον ίδιο τρόπο που είναι και στην αρχή... αλλά κάνουν μια στήλη προς τα κάτω και πάνε πάνω από το λογοτέχνημα τα γράμματα και τότε δεν έχω τη δυνατότητα να επιλέξω τη σελίδα 3 ή την 4 ...

    Δεν ξέρω jorge αν κατάλαβετι εννοώ αλλά δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς  {#emotions_dlg.wacko}

    ( Είμαι με Internet Explorer )


    taksidiwths
    26.03.2009, 00:59

    εμενα προσωπικα μαρεσαν και με βολεψαν πολυ οι νεες αλλαγες.


    jorge
    27.03.2009, 00:56

    Από σήμερα μπορούμε να δημιουργούμε νέα θέματα στο Forum απευθείας από την αρχική σελίδα. Εννοείται οτι πριν πρέπει να εχουμε κανει αναζήτηση ώστε να μην ανοίξουμε ίδιο θέμα. Σε κάποιες περιπτώσεις (συνήθως οταν εχουμε να κάνουμε με επικαιρότητα) δεν χρειαζεται να κάνουμε αναζήτηση, γι' αυτό και μπήκε η επιλογή "νέο θέμα" στην αρχική.

    Θα την βρείτε στο κάτω μέρος κάθε καρτέλας που ανοίγετε (πχ συναυλίες)





    επισυναπτόμενα: Image3.gif 
    ilio
    27.03.2009, 15:13

    Λοιπόν θα συμφωνήσω με τα παιδιά πως οι αλλαγές

    είναι super!SmileΠολλά μπράβο Jorge!!

    Το παράθυρο που ανοίγει όταν πάει το ποντίκι πάνω

    στην εκάστοτε δημοσίευση μου φαίνεται και μένα πως θα πρεπε

    να ναι λίγο μικρότερο αλλά αν δεν μπορεί να γίνει αυτό,μικρό

    το κακό!

    Πολύ καλή ιδέα να μπορείς να ανοίξεις νέο θέμα απευθείας από την κεντρική.

    Νομίζω πως γλιτώνουμε χρόνο στην πλοήγηση έτσι.

    Επίσης, μου άρεσε που υπάρχουν πιο κατατοπιστικές οδηγίες

    για την σύνταξη ενός άρθρου.