ελληνική μουσική
    503 online   ·  210.820 μέλη

    Βασίλης Παπακωνσταντίνου - Ουράνια τόξα κυνηγώ

    madprofessorus
    15.04.2009, 11:02

    Άκουσα τον νέο δίσκο του Βασίλη,κ τον βρήκα πολύ...συμπαθητικό,αν είσαι οπαδός του τον ακούς πολύ ευχάριστα πιστεύω,δεν περιμένω πλέον κάτι συγκλονιστικό,τουλάχιστον ένα αξιοπρεπές επίπεδο μέχρι τη...σύνταξη,κ αυτός ο δίσκος είναι αξιοπρεπέστατος.


    babacha82
    18.04.2009, 19:05

    Πολύ καλή δουλειά! Βασίλης Παπακωνσταντίνου στη μουσική και Άλκης Αλκαίος στίχους. Ο παλίός καλός Βασίλης σε μια καινούρια δουλειά!


    musicathy
    07.05.2009, 12:28

    Προσωπικά έχω ιδιαίτερη συμπάθεια στον Αλκαίο και Τρελή τρέλα στον Βασίλη...

     

    Ο δίσκος στο πρώτο του άκουσμα με χαροποίησε έντονα, γιατί είδα πόσο μεγάλη είναι η διαφορά από τον προηγούμενο...Γιατί μετά τα Βατόμουρα είχα κάποιες ανησυχίες για το Βασίλη...

     

    Αφού άκουσα και ξαναάκουσα το δίσκο, η γνώμη μου είναι ότι στο σύνολό του είναι σχετικά καλός με κάποια εξαιρετικά κατά τη γνώμη μου τραγούδια(όπως η Τσουλήθρα, το Μπουρίνι, το Μη νυχτωθείς, Τα πουλιά της αγάπης)...

     

    Αισιοδοξώ...Και ναι, νομίζω πως είναι ένας καθαρά Παπακωνσταντινικός ήχος αλλά αυτό δεν με πειράζει καθόλου..Αντίθετα με ενθουσιάζει...

     

    Αυτά...