ελληνική μουσική
    465 online   ·  210.845 μέλη

    Η Αννα Βίσση μόλις κακοποίησε βάναυσα τα αυτιά και τα μάτια μου. Τι να κάνω

    jorge
    01.04.2009, 12:23

    Παράθεση:

    Το μέλος freddieKrueger στις 31-03-2009 στις 04:52 έγραψε...

    Οπως επισης και γουσταρω τη Βισση σα γυναικα...με την καμμια θα πηγαινα μαζι της...ειναι πολυ ωραιο γκομενακι για την ηλικια της κι εγω εχω αδυναμια στις γυναικες που ειναι 40+ 50+

    Freddie, για σένα δουλεύουμε φίλε μου.
    Σε περιμένουμε (κλικ)


    kamelia8
    01.04.2009, 13:22

    Έχουμε ξεφύγει τελείως!!!!

    Ντροπή και όνειδος!

    Παρατηρήσεις:

    • Σιγά το τραγούδι!
    • Χορεύει χάλια!
    • Φρικτή αγγλική προφορά στο "What are you waiting for?"
    • Κιτς το βίντεο κλιπ, για να μη σχολιάσω για τη χειρονομία.

    Να κάνω και μια τελευταία ερώτηση; Το ξέρει ότι έχει περάσει τα 50; Λίγη σεμνότητα ποτέ δεν έβλαψε κανένα!


    Moonchild92
    01.04.2009, 13:41

    Βρε jorge, εγώ έβαλα link και όχι embed για να προστατέψω τα ματάκια των αθώων επισκεπτών του θέματος, κι εσύ πας αι ποστάρεις το video; {#emotions_dlg.tt2}


    jorge
    01.04.2009, 14:00

    Για να μην μιλάμε στον αέρα το έκανα embed :)


    freddieKrueger
    01.04.2009, 14:22

     



    Παράθεση:

     

    Αυτο και αν ειναι διαστροφη....

    Εκτος από την κατηγορία 40-50 σου αρεσει και η κατηγορια Βισση...

    Αυτα ειναι βιτσια....



    Ειμαι βιτσιοζος το ξερω...

    Γιατι,αμφιβαλλεις οτι ειναι μ....αρα?{#emotions_dlg.confused1}

    Οι γυναικες 40-50 ειναι οι καλυτερες γιατι εκτος του οτι απ τα αρθριτικα τρεμει το χερι τους αι αυτο τις καθιστα ικανοτερες σε χειρονακτικη εργασια που δεν απαιτειται σταθεροτητα του χεριου(χανουν την ικανοτητα να ραβουν κουμπια,αλλα γινονται καλυτερες σε αλλα θεματα{#emotions_dlg.rolleyes})εχουν λυσει και το συναισθηματικο τους ζητημα και το μονο που ζητουν απο μια γνωριμια ειναι Συντροφικοτητα Εχεμυθια Ξενοιασια...ενω οι νεοτερες γυναικες ειναι πολυ πιο απληστες: ψαχνουν για Γαρυφαλλα Αγαπες Μονοπετρα και Οροφοδιαμερισματα...


    NikosRoman
    01.04.2009, 21:39

    Παράθεση:

    Το μέλος kwstasagas στις 31-03-2009 στις 16:21 έγραψε...

    Καταρχήν, θα ήθελα να αναφέρω τα εξής : Α/ Η Άννα Βίσση είναι 52 ετών. Δεν νομίζω, πια, ότι κάποιος που έχει αυτήν την ηλικία χαρακτηρίζεται ... "τρίτη ηλικία", "με το ένα πόδι στον τάφο" και άλλα παρόμοια !!! Β/ Ό,τι και να λέμε .... η κα Βίσση, παρόλο που "καβατζάρησε" τα 50, είναι ακόμη πανέμορφη και κουκλάρα !!! Το δε σώμα της .... θα το ζήλευαν ακόμη και 20άρες και 30άρες !!!! Και, προφανώς, η κα Βίσση έχει προσπαθήσει πολύ γι' αυτό [με προσεγμένη διατροφή, εντατική γυμναστική κλπ] ....

     


    Μονο εδω εχω μια μικρη διαφωνια.Σε ολα τα αλλα συμφωνω,

    Δεν μιλαμε για την μανα μου η την κυρα Μαρια την γειτονισσα ετων 52 και βαλε.Μιλαμε για μια καλλιτεχνιδα που η εμμονη της σε μια διεθνη καρριερα ειναι αυτονοητο οτι δεν μπορει να γινει σε αυτην την ηλικια και πολυ περισσοτερο απο την Ελλαδα και πανω απο ολα με αυτο το ρεπερτοριο.Ισως σε καμμια Αγγλια,Αμερικη ισως σε τραγουδια εθνικ ναι.Με Καρβελα οχι.
    Και τελικα οπως και να το κανουμε ενα σωμα και μια διατροφη σε βοηθανε να πιασεις δουλεια σε γυμναστηριο αλλα στο εμπορικο (αυτο τραγουδαει η Βισση)δεν εχεις ελπιδα μπροστα στις φρεσκες νεανικες κορμαρες.

    Κατα τα αλλα καποιος θα πρεπει να της πει οτι πλακα εχει η προσπαθεια να μοιασει σε Μαντονα και πλακα ειχε και η σφαλιαρα που εφαγε με την 9η θεση στην Γιουροβιζιον.Και παλι καλα που ειμασταν διοργανωτες αλλιως.....


    NikosRoman
    01.04.2009, 21:44

    Παράθεση:

    Το μέλος freddieKrueger στις 01-04-2009 στις 14:22 έγραψε...

     



    Παράθεση:

     

    Αυτο και αν ειναι διαστροφη....

    Εκτος από την κατηγορία 40-50 σου αρεσει και η κατηγορια Βισση...

    Αυτα ειναι βιτσια....



    Ειμαι βιτσιοζος το ξερω...

    Γιατι,αμφιβαλλεις οτι ειναι μ....αρα?{#emotions_dlg.confused1}

    Οι γυναικες 40-50 ειναι οι καλυτερες γιατι εκτος του οτι απ τα αρθριτικα τρεμει το χερι τους αι αυτο τις καθιστα ικανοτερες σε χειρονακτικη εργασια που δεν απαιτειται σταθεροτητα του χεριου(χανουν την ικανοτητα να ραβουν κουμπια,αλλα γινονται καλυτερες σε αλλα θεματα{#emotions_dlg.rolleyes})εχουν λυσει και το συναισθηματικο τους ζητημα και το μονο που ζητουν απο μια γνωριμια ειναι Συντροφικοτητα Εχεμυθια Ξενοιασια...ενω οι νεοτερες γυναικες ειναι πολυ πιο απληστες: ψαχνουν για Γαρυφαλλα Αγαπες Μονοπετρα και Οροφοδιαμερισματα...



    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΣΩΣΤΟΣ!!!!{#emotions_dlg.thumbup}ΠΕΣΤΑ ΜΕΓΑΛΕΕΕΕΕΕ!!!!!!


    Thanos-
    02.04.2009, 16:39

    ΜΟΝΟ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ KAMELIA ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΠΙΟ ΠΑΝΩ.

    1. ΓΡΑΨΕ ΕΣΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ

    2. ΧΟΡΕΨΕ ΕΣΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ( ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΔΗΛΩΣΕ ΧΟΡΕΥΤΡΙΑ ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΕ ΤΗΝ ΚΑΡΙΕΡΑ ΤΗΣ! ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΡΙΑ ΕΙΝΑΙ. ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΘΑ ΧΟΡΕΥΕΙ. ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ; ΝΑ ΚΑΘΕΤΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΡΕΚΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΕΙ ; )

    3. ΜΙΛΑ ΕΣΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΓΓΛΙΚΑ

    4. ΣΚΗΝΟΘΕΤΗΣΕ ΕΣΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΒΙΝΤΕΟ-ΚΛΙΠ

    5.  ΑΣ ΕΙΝΑΙ 5Ο ΧΡΟΝΩΝ!  ΤΙ ΣΕΜΝΟΤΗΤΑ ΜΟΥ ΛΕΣ; ΤΙ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΦΟΡΑΓΕ; ΡΑΣΟ; ΚΑΙ ΑΜΑ ΦΤΑΣΕΙΣ ΕΣΥ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΣΩΜΑ ΤΗΣ, ΕΜΕΝΑ ΕΛΑ ΚΑΙ ΦΤΥΣΕ ΜΕ ΚΑΤΑΜΑΤΑ!

    Υ.Γ: ΜΗΝ ΚΡΙΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΑΝ ΤΗΝ ΒΙΣΣΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΤΑΡ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΜΑΣ.

    ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ!!!!!!!

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Thanos- στις 02-04-2009 16:40 ]


    walkero
    02.04.2009, 17:29

    @Thanos
    Δηλαδή επειδή κάθε πρόβατο πάει και αγοράζει ότ,ι βγάλει η εν λόγω κυρία (και άλλοι πολλοί) δεν μας δίνει το δικαίωμα να κάνουμε κριτική; Δεν καταλαβά. Ένας λόγος παραπάνω. Αλλά αν δεν κράξουμε αυτούς που διαφημίζουν όλα αυτά τα star σούργελα, δεν θα αλλάξει τίποτα. Και δεν ελπίζω να αλλάξουν.


    eleana
    02.04.2009, 17:52

    Παράθεση:

    Το μέλος Thanos- στις 02-04-2009 στις 16:39 έγραψε...

    ΜΟΝΟ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ KAMELIA ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΠΙΟ ΠΑΝΩ.

    1. ΓΡΑΨΕ ΕΣΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ

    2. ΧΟΡΕΨΕ ΕΣΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ( ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΔΗΛΩΣΕ ΧΟΡΕΥΤΡΙΑ ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΕ ΤΗΝ ΚΑΡΙΕΡΑ ΤΗΣ! ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΡΙΑ ΕΙΝΑΙ. ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΘΑ ΧΟΡΕΥΕΙ. ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ; ΝΑ ΚΑΘΕΤΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΡΕΚΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΕΙ ; )

    3. ΜΙΛΑ ΕΣΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΓΓΛΙΚΑ

    4. ΣΚΗΝΟΘΕΤΗΣΕ ΕΣΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΒΙΝΤΕΟ-ΚΛΙΠ

    5.  ΑΣ ΕΙΝΑΙ 5Ο ΧΡΟΝΩΝ!  ΤΙ ΣΕΜΝΟΤΗΤΑ ΜΟΥ ΛΕΣ; ΤΙ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΦΟΡΑΓΕ; ΡΑΣΟ; ΚΑΙ ΑΜΑ ΦΤΑΣΕΙΣ ΕΣΥ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΣΩΜΑ ΤΗΣ, ΕΜΕΝΑ ΕΛΑ ΚΑΙ ΦΤΥΣΕ ΜΕ ΚΑΤΑΜΑΤΑ!

    Υ.Γ: ΜΗΝ ΚΡΙΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΑΝ ΤΗΝ ΒΙΣΣΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΤΑΡ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΜΑΣ.

    ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ!!!!!!!

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Thanos- στις 02-04-2009 16:40 ]



    Απαντω εγώ στη θέση της..

    1) Εγω, η καμέλια και πολλοι αλλοι ΣΑΦΩΣ και γραφουμε καλυτερα τραγουδια.

    2) Αν ειχα αποφασισει να  αφοσιωθω στη Performance, θα φροντιζα να καταρτιστω σε αυτο ΠΛΗΡΩΣ,  θα σεβομουν την τεχνη μου και θα επεδίωκα να παρουσιαζω τουλαχιστον αξιοπρεπεις παραγωγες. Οχι ξεφτυλικια.

    3) Σαφως μιλάω καλυτερα αγγλικα, και δεν κανω μουσικη διεθνη  καριέρα.

    4) Αν μου εδιναν και εμενα Τοοοοοοσα πολλα χιλιαρικα, σαφως και θα εκανα καλυτερο videoclip!!!!!!!

    5) Αν φτασω στην ηλικια της και εχω την οικονομικη δυνατοτητα να τραβιέμαι καθε μηνα στους πλαστικους, σαφως και θα εχω ενα τετοιο σωμα.  Το μονο σιγουρο ειναι παντως ειναι οτι αυτο το υπεροχο σωμα ΔΕΝ θα το ξεφτυλιζω!!!!!!

    ΥΓ Δυστηχως για αυτό παει κατα διαολου αυτη η χωρα!!! Γιατι ειναι σε διαφορους τιτλους και θεσεις ανθρωποι που ΔΕΝ εχουν την αντικειμενικη αξία και προσοντα που απαιτουνται.

    Και για να μην χαρακτηριστω πουριτανή, η ενστανση μου ΔΕΝ εχει να κανει με την ερωτικη χειρονομια στο συγκεκριμενο κλιπ. Αλλα επειδη ολοι αυτοι μας περνανε για ΜΑΟ ΜΑΟ, και περιμενουν ολοι να εντυπωσιαστουμε με τετριμενες αταλαντες αμερικανιες;

    Στον Ελληνα αξιζουν καλυτερα απο αυτα.


    freddieKrueger
    02.04.2009, 19:55

    Ρε παιδια μην τσακωνεστε ειρηνη ημιν!

    Εδικα για τη Βισση και την καθε Βισση!Ολα χρειαζονται στη μουσικη!Υπαρχουν γουστα και γουστα ανιληψεις και αντιληψεις για την αισθητικη των κομματιων!

    Δεν χρειαζεται ντε μου και καλα τα τραγουδια να ειναι φορεις υψηλων ιδεων μεσα απο στιχους που σταζουν νοημα κτλ κτλ η σωστη σκηνικη παρουσια,αξιοπρεπη κτλ κτλ η να εχουν φοβερη ενορχηστρωση κτλ κτλ

    Σημασια εχει ενα πραγμα:Μπορει η μουσικη να με συγκινησει?Μπορει το τραγουδι να με αγγιξει?Ε πως να το κανουμε υπαρχουν ατομα που τους αγγιζει η Βισση!Και η Βανδη!Και η Αντζελα Δημητριου!Και ο Μακης Χριστοδουλοπουλος!Και ο 'σχιζοφρενης δολοφονος με το πριονι'...

    Γιατι ντε και καλα πρεπει ολοι να αντιπαθουν τη Βισση η να τη θεωρουν υποκουλοτυρα?Κατανοω το παραπονο καταξιωμενων μουσικων που βρηκαν παντου κλειστες πορτες και δεν εκαναν ποτε καριερα αν και η μουσικη τους παιδεια ηταν τεραστια,θλιβομαι κι εγω που βλεπω να επιπλεουν φελλοι αλλα ρε παιδια....

    κι ομως καμμια φορα ΤΟ ΦΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΝΤΙΝΑ,ΤΟ 'ΒΡΩΜΙΚΟ' ΕΧΕΙ ΠΙΟ ΩΡΑΙΑ ΤΕΥΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΣΤΑΚΟ ΜΕ ΤΟ ΧΑΒΙΑΡΙ!


    -----------------
    LIFE IS A MISERY ONLY FOR MISERABLE

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : freddieKrueger στις 02-04-2009 19:59 ]


    DENA1111
    02.04.2009, 20:32

    Παράθεση:

    Το μέλος freddieKrueger στις 02-04-2009 στις 19:55 έγραψε...

    Ρε παιδια μην τσακωνεστε ειρηνη ημιν!

    Εδικα για τη Βισση και την καθε Βισση!Ολα χρειαζονται στη μουσικη!Υπαρχουν γουστα και γουστα ανιληψεις και αντιληψεις για την αισθητικη των κομματιων!

    Δεν χρειαζεται ντε μου και καλα τα τραγουδια να ειναι φορεις υψηλων ιδεων μεσα απο στιχους που σταζουν νοημα κτλ κτλ η σωστη σκηνικη παρουσια,αξιοπρεπη κτλ κτλ η να εχουν φοβερη ενορχηστρωση κτλ κτλ

    Σημασια εχει ενα πραγμα:Μπορει η μουσικη να με συγκινησει?Μπορει το τραγουδι να με αγγιξει?Ε πως να το κανουμε υπαρχουν ατομα που τους αγγιζει η Βισση!Και η Βανδη!Και η Αντζελα Δημητριου!Και ο Μακης Χριστοδουλοπουλος!Και ο 'σχιζοφρενης δολοφονος με το πριονι'...

    Γιατι ντε και καλα πρεπει ολοι να αντιπαθουν τη Βισση η να τη θεωρουν υποκουλοτυρα?Κατανοω το παραπονο καταξιωμενων μουσικων που βρηκαν παντου κλειστες πορτες και δεν εκαναν ποτε καριερα αν και η μουσικη τους παιδεια ηταν τεραστια,θλιβομαι κι εγω που βλεπω να επιπλεουν φελλοι αλλα ρε παιδια....

    κι ομως καμμια φορα ΤΟ ΦΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΝΤΙΝΑ,ΤΟ 'ΒΡΩΜΙΚΟ' ΕΧΕΙ ΠΙΟ ΩΡΑΙΑ ΤΕΥΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΣΤΑΚΟ ΜΕ ΤΟ ΧΑΒΙΑΡΙ!


    -----------------
    LIFE IS A MISERY ONLY FOR MISERABLE

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : freddieKrueger στις 02-04-2009 19:59 ]

     

     

     



                                                                                                                                       Δεν ειμαι υποχρεωμενη να πληρωνω αυτην και τις αλλες αηδιες της Eurovision απο την τσεπη μου  μεσω Ε.Ρ.Τ.   Ο καθενας ας ακουσει οτι γουσταρει, να δινω λεφτα "νταβατζιλικι" ομως για αυτες τις αηδιες δεν το ανεχομαι... Ποιος ξερει ποσα λεφτα εχει βαλει στην ακρη μια με την ΕΡΤ η με δημους η με κρατικες επιχορηγησεις.... Ξυπνηστε επιτελους....


    Thanos-
    02.04.2009, 23:06

    ΒΡΕ ΠΟΙΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΑΛΩΝΟΥΜΕ;

    ΕΛΕΟΣ. ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΧΟΜΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΩΣ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΧΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΓΟΥΣΤΑ. ΟΥΤΕ ΕΙΜΑΙ ΦΑΝ ΤΗΣ ΒΙΣΣΗ ΟΥΤΕ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΜΙΑ ΘΕΑ ( ΒΑΣΙΚΑ ΕΓΩ ΑΚΟΥΩ ΞΕΝΑ ) ΑΠΛΩΣ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΟΝΟ Μ'ΑΡΕΣΕΙ.

    ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΣΑΚΩΘΩ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΛΩΣ ΕΝΤΑΞΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ Η ΒΙΣΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΛΟΓΟΜΑΧΙΑ.

     

    ************************


    NikosRoman
    03.04.2009, 00:29

    Τελικα θα ειχε πλακα αν η Βισση εδινε μια συνεντευξη εδω.Τι λες Χορχε???

    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ{#emotions_dlg.thumbup}


    kamelia8
    03.04.2009, 00:35

    Παράθεση:

    Το μέλος Thanos- στις 02-04-2009 στις 16:39 έγραψε...

    ΜΟΝΟ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ KAMELIA ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΠΙΟ ΠΑΝΩ.

    1. ΓΡΑΨΕ ΕΣΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ

    2. ΧΟΡΕΨΕ ΕΣΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ( ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΔΗΛΩΣΕ ΧΟΡΕΥΤΡΙΑ ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΕ ΤΗΝ ΚΑΡΙΕΡΑ ΤΗΣ! ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΡΙΑ ΕΙΝΑΙ. ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΘΑ ΧΟΡΕΥΕΙ. ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ; ΝΑ ΚΑΘΕΤΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΡΕΚΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΕΙ ; )

    3. ΜΙΛΑ ΕΣΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΓΓΛΙΚΑ

    4. ΣΚΗΝΟΘΕΤΗΣΕ ΕΣΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΒΙΝΤΕΟ-ΚΛΙΠ

    5.  ΑΣ ΕΙΝΑΙ 5Ο ΧΡΟΝΩΝ!  ΤΙ ΣΕΜΝΟΤΗΤΑ ΜΟΥ ΛΕΣ; ΤΙ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΦΟΡΑΓΕ; ΡΑΣΟ; ΚΑΙ ΑΜΑ ΦΤΑΣΕΙΣ ΕΣΥ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΣΩΜΑ ΤΗΣ, ΕΜΕΝΑ ΕΛΑ ΚΑΙ ΦΤΥΣΕ ΜΕ ΚΑΤΑΜΑΤΑ!

    Υ.Γ: ΜΗΝ ΚΡΙΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΑΝ ΤΗΝ ΒΙΣΣΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΤΑΡ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΜΑΣ.

    ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ!!!!!!!

     


     

    Η eleana μια χαρά τα είπε εκ μέρους μου, αλλά θα ήθελα να προσθέσω:

    1. Δε γράφω τραγούδια! Δεν έχω όμως το δικαίωμα να πω αν το θεωρώ καλό ή όχι;

    2. Δε χορεύω καλύτερα απ' αυτήν! Αλλά δε βγαίνω και να το κάνω δημόσια! Αν κάνεις κάτι, κάντο καλά! (Όπως ας πούμε κάνει με φωνή της, η οποία είναι απίστευτη. Την έχει και τη χρησιμοποιεί. Αλλά όχι και αυτά που δεν έχει!) Δε δήλωσε χορεύτρια, αλλά το κάνει...

    3. Ίσως πράγματι να μιλάω καλύτερα Αγγλικά απ' αυτήν, αλλά και σ' αυτή την περίπτωση δε βγαίνω να το τραγουδήσω!

    4. Δεν εμπίπτει στις ικανότητές μου η σκηνοθεσία. Αλλά - και πάλι - δεν μπορώ να το κρίνω;

    5. Ποιος ακριβώς μίλησε για ράσα; Για μια ευπρέπεια της ηλικίας μιλάω. Δική μου άποψη φυσικά. Και δε θα φτύσω, αν δεν την ασπάζεσαι! Smile

    Το είπες κι εσύ, δε μαλώνουμε! {#emotions_dlg.beer}

    Αυτή είναι η άποψή μου. Κατά τ' άλλα, θεωρώ ότι η Βίσση έχει μοναδική φωνή και ειδικά στην αρχή της καριέρας της ήταν κορυφαία. Αλλά δε συμφωνώ με τα τελευταία της βήματα, σαν αυτό.


    pytheas
    03.04.2009, 14:56

    Φίλοι μου γιατί δεν το καταλαβαίνετε; Αυτού του είδους οι αστείες εμφανίσεις εντάσονται στη γενική κατάπτωση της τέχνης στις μέρες μας. Ποιό τραγούδι, ποιά μουσική και ποιοί στίχοι; Εγώ προσωπικά δεν ενοχλούμαι με αυτά τα θεατριλίκια. Πιο πολύ μ' ενοχλούν αυτοί που θα αγοράσουν τα cd τους και θα τρέξουν να πληρώσουν 150 ευρώ το μπουκάλι για να τους δουν κι από κοντά! Ας κοιταχτούμε λοιπόν λίγο στον καθρέπτη γιατί όλα αυτά τα τέρατα εμείς τα δημιουργούμε με την ανοχή και την συμπαράστασή μας.


    jorge
    03.04.2009, 15:44

    Δε μου έκανε ιδιαίτερα αρνητική εντύπωση το videoclip της Βίσση.

    Είναι αρκετά σεμνότερο απ' αυτά που βάζει το MTV και το Mad, ενώ την τραγουδίστρια την έχω πλέον κατατάξει στην κατηγορία των μουσικών φαντασμάτων, άρα για μένα απλά δεν υπάρχει.

    Ούτε και με πείραξε η λέξη "τσούλες", μια και πολύ πρόσφατα άκουσα την "έντεχνη" Ευσταθία αντί για τη λέξη τσούλα να χρησιμοποιεί την προφανή, μαζί με ένα ακόμα συνώνυμο της. (διαβάστε το post του antreas_dr)


    alexspil
    04.04.2009, 00:03

    Παράθεση:

    Το μέλος VOICETEACHER στις 31-03-2009 στις 17:48 έγραψε...

    Παιδιαααα,δεν ειναι θεμα ηλικιαs ,η Θεα Τινα Ταρνερ(70)παρακαλω....σκιζει στην τουρνε που κανει στη Ευρωπη,μετα απο την Αμερικη,οπου κιεκει εσκισε......ειναι αλλο θεμα....ψαχτε το.....{#emotions_dlg.rockon}



    Πολύ σωστή άποψη! Η ηλικία δεν παίζει κανένα ρόλο στην τέχνη. Βέβαια όταν δεν μιλάμε για τέχνη, πολλά παίζουν ρόλο, όπως π.χ. η ηλικία: αν είσαι 20 χρονών, νόστιμη και ξέρεις να ανοιγοκλείνεις το στόμα σου (κάνοντας ότι τραγουδάς), τότε σε ανέχονται κάποιοι (που κοιτάνε αλλού όταν τραγουδάς, πχ προς τα μπούτια σου). Όταν όμως έχεις περάσει τα 50, μοιραία αυτά τα προσόντα που είχες (και που ήσαν άσχετα με τη μουσική) αρχίζουν να σε εγκαταλείπουν , οπότε και μοιάζεις ολοένα και περισσότερο με ρεντίκολο... Τώρα αν έχουν απομείνει ακόμα κάποιοι που "ανάβουν" με τέτοια "θεάματα" (δεν λέω ονόματα εδώ, δεν θέλω να θίξω κανέναν), και τους αρέσουν ρητά του τύπου "η γριά κότα έχει το ζουμί", τι να πω; προσωπικά θλίβομαι, αλλά βέβαια ο καθένας έχει το δικαίωμα να την βρίσκει όπως θέλει. Όπως και εμείς έχουμε το δικαίωμα να υποστηρίζουμε ότι το συγκεκριμένο βιντεοκλίπ είναι εμετικό.


    gelomopul
    04.04.2009, 00:14

    Τι να πω, το κόμπλεξ πολλών δεν έχει όρια... Λογικό είναι τα γούστα του καθενός να διαφέρουν!

    Όπως δεν έχω ακούσει κανέναν να λέει κάτι, και ας με συγχωρέσουν αυτοί στους οποίους αναφέρομαι, για τους μαλλιάδες, για το απαράδεκτο μάυρο ντύσιμο, τις κακόγουστες μλπούζες με συγκροτήματα στάμπες κλπ...

    Έτσι δεν είναι... Το παίζουμε ποιοτικοί και μας τη σπάνε όλα τα μη έντεχνα!

    Όσον αφορά το τραγουδάκι το δήλωσε και η ίδια η Άννα ότι το έκανε στην πλάκα, ακόμη και οι στίχοι στην πλάκα γράφτηκαν! (στιχουργός η Μυρτώ Κοντοβά, σεναριογράφος στα περσινά Υπέροχα Πλάσματα).

    Τώρα όσο για την ηλικία της, μακάρι στα 50 σας όλες εσείς να είστε σαν την Βίσση... Η ζήλεια θα σας φάει!

    Το να βρίζετε μια καλλιτέχνη που δεν έχει να αποδείξει τίποτε σε κανέναν, είναι πολύ, συγνώμη που δεν το θυμάμαι στα ελληνικά, pathetic!

    Η Άννα και οποιαδήποτε Άννα Βίσση (αν και είναι μοναδική), συνεχίζει χωρίς αυτές τις κατινιές από μέρου σας!!!

    Α, και όσο για το βίντεο κλιπ, εμένα μου ανέβασε τη διάθεση, άλλωστε και η μουσική δεν είναι μόνο για ποιοτικό ψυχοπλάκωμα, να και δεν λεώ, χρειάζεται που και που...


    alexspil
    04.04.2009, 00:21

    Παράθεση:

    Το μέλος kwstasagas στις 31-03-2009 στις 16:21 έγραψε...

    Καταρχήν, θα ήθελα να αναφέρω τα εξής : Α/ Η Άννα Βίσση είναι 52 ετών. Δεν νομίζω, πια, ότι κάποιος που έχει αυτήν την ηλικία χαρακτηρίζεται ... "τρίτη ηλικία", "με το ένα πόδι στον τάφο" και άλλα παρόμοια !!! Β/ Ό,τι και να λέμε .... η κα Βίσση, παρόλο που "καβατζάρησε" τα 50, είναι ακόμη πανέμορφη και κουκλάρα !!! Το δε σώμα της .... θα το ζήλευαν ακόμη και 20άρες και 30άρες !!!! Και, προφανώς, η κα Βίσση έχει προσπαθήσει πολύ γι' αυτό [με προσεγμένη διατροφή, εντατική γυμναστική κλπ] ....

    Περαιτέρω, για τη χαμηλή ποιότητα τόσο του τραγουδιού {"Στην Πυρά"}, ιδίως από πλευράς στίχων, όσο και του βίντεο - κλιπ έχω γράψει σε άλλο τόπικ [βλέπετε, για την κα Βίσση έχουν ανοιχθεί αρκετά τόπικς εδώ στο ΜΗ]. Οπότε ... δεν νιώθω την ανάγκη να γράψω κάτι παραπάνω. Πάντως, όπως και νάχει το πράγμα, σέβομαι απολύτως τους ακροατές της κας Βίσση και, αν διασκεδάζουν και περνάνε όμορφα ακούγοντας το συγκεκριμένο τραγούδι .... εμένα δεν μού πέφτει κανένας απολύτως λόγος !!!

    Όμως .... κάτι άλλο με στεναχώρεσε και με ενόχλησε ιδιαίτερα : Είδα στο YouTube ένα βιντεάκι με συνέντευξη που έδωσε η κα Βίσση κατά τα γυρίσματα του βίντεο -κλιπ. Σε αυτή τη συνέντευξη η καλλιτέχνιδα δήλωσε : " ένα τραγούδι - πλάκα είναι". Δυστυχώς, η κα Βίσση δεν έλαβε υπόψη της ότι οι καιροί που διανύουμε ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΟΥΝ "ΠΛΑΚΑ" : Οικονομική κρίση, επιχειρήσεις κλέινουν, ένα σωρό άνθρωποι χάνουν τις δουλειές τους κλπ κλπ .... Όταν μέσα σε αυτήν την κατάσταση βγαίνει κάποιος και κάνει ΔΗΜΟΣΙΩΣ [και μάλιστα στο ευρύ κοινό] "την πλάκα του", και μάλιστα το δηλώνει [πάλι δημοσίως, στο ευρύ κοινό] χωρίς κανένα δισταγμό, τότε .... δυστυχώς προκαλεί το κοινό αίσθημα !!! Αν, λοιπόν, η κα Βίσση ή οποιοσδήποτε άλλος καλλιτέχνης θέλει τη σήμερον ημέρα να κάνει "την πλάκα του" ή "το χαβαλέ του" .... ας το κάνει, τουλάχιστον με κάποια διακριτικότητα !!! Ας σεβαστεί ένα σωρό συνανθρώπους μας, που αντιμετωπίζουν το φάσμα της ανεργίας, της φτώχειας κλπ, και που, κατ' επέκταση, ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΘΕΣΗ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΚΑΙ ΧΑΒΑΛΕ ......


     

    Φίλε kwstasagas, πιστεύω ότι είσαι εκτός στον τρόπο σκέψης σου εδώ... να υπογραμμίσω πρώτα, για να μην παρεξηγηθώ, ότι σιχαίνομαι το συγκεκριμένο τραγούδι και γενικά όλη την νοοτροπία που εκφράζει και αντιπροσωπεύει η εν λόγω τραγουδίστρια... από αυτό όμως (που είναι προσωπική μου μόνο αποψη), έως το να δεχτώ την άποψη σου, ότι περνάμε κρίση κλπ κλπ, και άρα θα έπρεπε να σεβαστεί κλπ κλπ, πιστεύω ότι υπάρχουν έτη φωτός απόστασης...

    Πρώτα απ'όλα ο καθένας είναι ελεύθερος να παράγει ότι θέλει στο χώρο του θεάματος, εφόσον δεν προκαλεί (αν σε πείραζε που χαϊδευόταν, όπως επισήμανε η Μαριάννα,θα το συζητούσα), και δεν μας πέφτει λόγος εάν το έκανε για χαβαλέ ή σοβαρά.. άλλωστε ένας από τους σκοπούς της τέχνης είναι να περνάμε καλά (άσχετο το ότι εμένα προσωπικά αυτό το κλιπ μου φέρνει τεράστια θλίψη..), οπότε δεν πιστεύω ότι μπορεί να καταδικαστεί για αυτό.

    Αλλά το μεγαλύτερο ατόπημα σε αυτά που λες είναι οι λέξεις "βρισκόμαστε μέσα σε κρίση, θα έπρεπε να σέβεται άτομα που αντιμετωπίζουν το φάσμα της φτωχειας, της ανεργίας"...τα βρίσκω εκτός τόπου και χρόνου αυτά... έλεος, μην αρχίσουμε να αυτοκτονούμε και εδώ.. όσο την επαναλαμβάνουμε αυτή την καραμέλα (κρίση, κρίση, κρίση), τόσο μας γυρνά μπούμερανγκ, δεν το καταλαβαίνουμε;

    Και αν μη τι άλλο, παρότι μπορεί να είναι σαχλαμάρα (και μεγάλη για μένα) αυτό το κλιπ, έδωσε δουλειά σε πολλά άτομα στο χώρο.. οπότε μην μπλέκουμε άσχετα θέματα!

    ευχαριστώ και συγνωμη kwstasaga αν ήμουν λίγο καυστικος στα λόγια μου, απλά δεν αντέχω να βλέπω μας πιάνει κρύος ιδρώτας και να τα ισοπεδώνουμε όλα "στο όνομα της κρίσης"