ελληνική μουσική
    515 online   ·  210.821 μέλη

    Βασίλης Καζούλλης - Νέος Δίσκος!

    gate
    02.04.2009, 18:58

    Ο καινούριος δίσκος του Βασίλη Καζούλλη (ο 9ος στη σειρά προσωπικός του δίσκος) θα βρίσκεται στα ράφια των δισκοπωλείων τη ΔΕΥΤΕΡΑ 6 ΑΠΡΙΛΙΟΥ!!!!!!

    Τίτλος: ΑΠ' ΤΟ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ ΣΤΗ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ

    Συμμετέχουν: Λαυρέντης Μαχαιρίτσας, Φίλιππος Πλιάτσικας, Κίτρινα Ποδήλατα.

    Σε λίγες μέρες θα μπορείτε να ακούσετε αποσπάσματα από τα καινούρια τραγούδια του Βασίλη στην επίσημη ιστοσελίδα του www.kazoulis.gr

    Χορηγός επικοινωνίας: MusicHeaven



     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 02-04-2009 19:04 ]


    επισυναπτόμενα: KAZOULHS_Xartino.jpg 
    PARATERISTAS
    02.04.2009, 19:09

    ΒΑΛΤΕ ΤΟ ΣΤΑ ΡΑΦΙΑ...ΝΑ ΦΕΡΟΥΜΕ ΞΥΡΑΦΙΑ!!!!!!!!

    ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΛΛΟ ΣΟΥ ΛΕΩ{#emotions_dlg.beer}

    ΚΑΖΟULIS FOREVER{#emotions_dlg.walkman}

    Κομμάτια φωτεινά-5 χρονια απουσιας ηταν πολλα μα παρα πολλα!!{#emotions_dlg.clap}


    -----------------
    Kάθε Τρίτη ΟΝ AIR 10-11 το βράδυ "Πάρε το Μετρό...και πάμε στα Ρετρό!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : PARATERISTAS στις 02-04-2009 19:15 ]


    emmanuella
    02.04.2009, 20:55

    Υπέροχα νέα  {#emotions_dlg.walkman}

    Υποθέτω πως ο Βασίλης Καζούλλης μαζί με την τέλεια - μα πιο τέλεια δεν γίνεται - παρέα του, Μαχαιρίτσας-Πλιάτσικας-Κίτρινα Ποδήλατα, θα μας έρθει αρκετά ανανεωμένος μετά από αυτά τα χρόνια "δισκογραφικά" απών ... Γιατί "μουσικά" δεν έλειψε ποτέ από το σπίτι μου{#emotions_dlg.walkman}

    Περιμένουμε λοιπόν τη Δευτέρα  Smile


    Astron
    02.04.2009, 23:11

    Ο Βασίλης Καζούλλης είναι απ' τους ελάχιστους Έλληνες τραγουδοποιούς που μόλις βγάλουν καινούριο δίσκο τον αγοράζω αμέσως.
    Ειδικά τον συγκεκριμένο όμως τον περιμένω πώς και πώς γιατί όπως λέει και ο Κώστας, 5 χρόνια είναι πολλά! Τα λέμε σε λίγες μέρες με εντυπώσεις! 
    {#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.walkman}

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Astron στις 02-04-2009 23:14 ]


    jorge
    03.04.2009, 00:21

    Στο www.kazoulis.gr μόλις ανακοινώθηκε ο νέος δίσκος! {#emotions_dlg.walkman}


    alena
    03.04.2009, 02:39

    Καταρχήν, πολύ καλή πορεία να 'χει.

    Καταδεύτερον πολύ ωραίο εξώφυλλο!

    Κατατρίτον, κάτι μου θυμίζει, μα κάτι μου θυμίζει.. Πολύ έξυπνη ιδέα! Wink


    Orfeus
    03.04.2009, 04:33

    Πλάκα θα ΄χει να περπατάει εκεί που περπάτησαν οι Beatles!!!

    Καλοτάξιδο να είναι!!!

     

    Υ.Γ. Θα τα πω όλα στην Ξανθή Πικραθανάση...

     

     


    Oraclas
    03.04.2009, 11:12

    Τον γνώρισα από το "τελευταίο" και από τότε δεν έπαψα να τον ακούω. Τον είδα σε live και η φωνή του ήταν εξίσου όμορφη με αυτήν που έβγαζε από το βινύλιο. Ελπίζω να είναι απλά ο κλασικός Βασίλης που αγαπήσαμε.


    kwstasagas
    03.04.2009, 11:29

    Γεια σου ρε Βασιλάκη μερακλή με τα ωραία σου !!! {#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.clap}

     

    Εγώ, πάντως, περισσότερο από τη νέα του δισκογραφική δουλειά, περιμένω πως και πως την "σόλο" επιστροφή του στις μουσικές σκηνές με το δικό του ρεπερτόριο και με τη δική του μπάντα !!! Άλλωστε ... τα λάιβ είναι το πλέον "δυνατό" σημείο του Βασίλη ....

    [και .... έφτασε στους 9 προσωπικούς δίσκους {#emotions_dlg.eek}{#emotions_dlg.eek}{#emotions_dlg.eek} ..... Μωρέ μπράβο ....... Για πότε τον γνώρισα, εκεί στα μακρινά 80ς, στην πρώτη του εμφάνιση (στη, θρυλική πλέον, εκπομπή "Ζήτω το Ελληνικό τραγούδι" του Διονύση Σαββόπουλου), για πότε στην παραλία του νησιού μου εκεί στα 90ς μαζευόμασταν με μουσικά όργανα γύρω από φωτιά για να παίξουμε και να τραγουδήσουμε "Αν ήσουν άγγελος της γης", για πότε τον είδα πρώτη φορά λάιβ στη "Φυγόκεντρο" στη γειτονιά μου, στου Ζωγράφου, το 1994, για πότε τον "ξαναπέτυχα" το 2004 σε λάιβ στον "Ηλίανθο" στο Μεταξουργείο (έτσι νομίζω λεγόταν εκείνο το ωραίο μαγαζί ... σήμερα, δυστυχώς, δεν υφίστανται πλέον ούτε αυτό το μαγαζί, ούτε και η "Φυγόκεντρος") και .... για πότε έφτασε στον 9ο δίσκο του .... βρε πώς περνάει έτσι ο καιρός ............. ] ..........  

      


    -----------------
    Goin' through pages and lookin' down lines and lines ... [UFO - Space Child]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kwstasagas στις 03-04-2009 11:42 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kwstasagas στις 06-04-2009 13:53 ]


    gate
    03.04.2009, 15:44

    Orfeus... ένα έχω να σου πω...: ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΚΕΙ και μάλιστα στις ...λωρίδες του Paul... {#emotions_dlg.tt2} (Δεν κάνω πλάκα. Δες το εξώφυλλο των ..."προπατόρων" :)

     

    kwstasagas η "σόλο επίστροφη" στη σκηνή, με το δικό του σχήμα, αναμένεται πολύ σύντομα... {#emotions_dlg.biggrin}

     


    istoxastis
    03.04.2009, 18:44

    Στην καινούρια δουλειά, του γλυκού και ευαίσθητου τραγουδοποιού της Νεκταρίας μας, απ΄την καρδιά μου εύχομαι  νάχει τΗν επιτυχία που ΑΞΙΖΕΙ.


    gate
    03.04.2009, 19:01

    Χρυσόστομέ μου χίλια ευχαριστούμε!!!! Smile

    Τα λόγια σου στάζουν πάντα μέλι !


    marylin
    03.04.2009, 22:42

    Ο Βασίλης Καζούλλης είναι από τους ελάχιστους καλλιτέχνες που έχουν αγαπηθεί τόσο πολύ από τον κόσμο. Γλυκιά φωνή, προσεγμένοι στίχοι, σεμνός, γλυκός άνθρωπος! Να έχει καλή επιτυχία, τον ακούμε, τον  αγαπάμε και τον στηρίζουμε πάντα! {#emotions_dlg.clap} {#emotions_dlg.walkman} {#emotions_dlg.clap}


    998
    03.04.2009, 22:47

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : 998 στις 10-03-2010 11:51 ]


    pavel
    04.04.2009, 11:53

    Επιτέλους! καιρός ήταν να ακουστεί και πάλι η φωνή της ευαισθησίας στην εποχή των μουσικών κομπρεσέρ. Είμαι σίγουρος για την ποιότητα του δίσκου, και φυσικά ανυπομονώ να τον ακούσω.
    Υ.Γ.  ααααχχχχ, αυτός ο δρόμος...


    tago
    04.04.2009, 20:49

     

    Την επιτυχία του δίσκου τη θεωρώ δεδομένη. Δεδομένη και η δημιουργικότητα του τροβαδούρου καθώς και η θετική του ενέργεια που σε αρκετές περιπτώσεις περνάει μέσα από τα τραγούδια του.

     


    morfara
    05.04.2009, 15:41

    epitelous eftase i wra!!!

    Kazoullis for ever!!!

     

    Oloi paidia na agorasoume to disko gia na upostiriksoume auti tin foveri fwni k auto to fovero xaraktira!!

    elpizw ta tragoudia na einia wraia san ta proigouena...


    PARATERISTAS
    07.04.2009, 13:30

    Εχουμε κανενα νεο?χτες παντως δεν ειχε φτασει στα δισκοπωλεια μεχρι το απογευμα...


    gate
    07.04.2009, 14:35

    Στη Σαντορίνη, Κωστή μου, θα αργήσει κανα-δυο μέρες.

    Πρώτα πηγαίνει στα κεντρικά στην Αθήνα. Φαντάζομαι μέχρι το τέλος της εβδομάδας να έχει φτάσει κι εκεί!

    Αλλά εσύ τι χρειάζεσαι αυτήν την πληροφορία....; Αφού θα το πάρεις από την ...πηγή :))))


    PARATERISTAS
    07.04.2009, 14:54

    Στα ΜΕΤROPOLIS ΚΑΙ VIRGIN μεχρι χτες δεν εφτασε...στα metropolis πειραια το αναμενουν Παρασκευη(το ψαχνουμε το θεμα τι μας περασατε){#emotions_dlg.tt2}

    Το θεμα ειναι οτι διψαμε καλε  αντιληπτον?{#emotions_dlg.happycrazy}