ελληνική μουσική
    734 online   ·  210.849 μέλη

    Συναυλία Carlos Santana στην Αθήνα!!!

    CHE
    04.04.2009, 12:22

    Αν δεν το έβλεπα με τα ίδια μου τα μάτια στο επίσημο site του Carlos Santana δεν θα το πίστευα! Σύμφωνα με το πρόγραμμά του, στις 4 Ιουλίου ξεκινάει την ευρωπαϊκή του περιοδεία από το Βουκουρέστι της Ρουμανίας, στις 6 Ιουλίου ακολουθεί η Κωνσταντινούπολη και στις 8 Ιουλίου θα εμφανιστεί στην Αθήνα!!!

    Ο μεξικανός θρύλος του ροκ Carlos Santana που έχει στο ρεπερτόριό του τεράστιες επιτυχίες (τι να λέμε τώρα... από το "Europa'' και τη διασκευή του "Black Magic Woman'' μέχρι τα λάτιν ''Jingo'', ''Oye Como Va'' και τα πρόσφατα ''Smooth'', ''Maria Maria'' και πάρα πολλά άλλα) αποτελεί έναν από τους μεγαλύτερους κιθαρίστες που έχει βγάλει η υφήλιος. Πραγματικά τεράστιας επιρροής μορφή του latin-jazz-blues rock...

    Τιμές δεν γνωρίζω ακόμα. Έριξα μια ματιά στις συναυλίες του στη Γερμανία και είδα ότι κοστίζουν 45,50€.  

     


    Moonchild92
    04.04.2009, 12:53

    ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ νέα! {#emotions_dlg.clap}Όντως ένας από τους μεγαλύτερους κιθαρίστες της εποχής του, ακόμα και όλα αυτά τα μεγαθήρια που κυκλοφορούσαν, πόσο μάλλον τώρα, που παραμένει ακόμα δισκογραφικά ενεργός με συνεργασίες και προσωπικές δουλειές! Η τέχνη δεν ξεχνιέται.....

    Αν τα καταφέρω και όντως γίνει, θα είμαι εκεί!{#emotions_dlg.rockon}


    antreas_dr
    04.04.2009, 13:38

    Τέλεια!!!!!!!


    rockou
    04.04.2009, 18:09

    Αααααααα!!! Αυτα δεν γινονται.Φετος ειναι η καλυτερη χρονια για συναυλιες.Δεν θα ξερουμε που να παμε...Τελειαα!


    jorge
    04.04.2009, 18:35

    {#emotions_dlg.beer}


    revelation
    06.04.2009, 19:23

    Παράθεση:

    Το μέλος rockou στις 04-04-2009 στις 18:09 έγραψε...

    Αααααααα!!! Αυτα δεν γινονται.Φετος ειναι η καλυτερη χρονια για συναυλιες.Δεν θα ξερουμε που να παμε...Τελειαα!



    ναι ρε γμτ....θελω να παω τουλαχιστον σε 6 συναυλίες,,,τουλάχιστον. ομως..... λεφτα {#emotions_dlg.sad}.


    rockou
    06.04.2009, 20:35

    Παράθεση:

    Το μέλος revelation στις 06-04-2009 στις 19:23 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος rockou στις 04-04-2009 στις 18:09 έγραψε...

    Αααααααα!!! Αυτα δεν γινονται.Φετος ειναι η καλυτερη χρονια για συναυλιες.Δεν θα ξερουμε που να παμε...Τελειαα!



    ναι ρε γμτ....θελω να παω τουλαχιστον σε 6 συναυλίες,,,τουλάχιστον. ομως..... λεφτα {#emotions_dlg.sad}.



    Ναι ρε συ..Αστα να πανε..αλλααα μην μας χαλαει το κεφι


    XarakiFreeSoul
    06.04.2009, 20:43

    πωπω.......απιστευτα πραγματα φετος στην Ελλαδα μας.......και ειναι ακομα νορις για να μαθουμε και αλλα ονοματα ουαου!!!!!!{#emotions_dlg.rockon}(αλλα λεφτα γιοκ)

    προς ολοταχος για συναυλια ACDC

    {#emotions_dlg.beer}

     


    CHE
    24.04.2009, 06:33

    Να λοιπόν που η συναυλία ανακοινώθηκε και επισήμως. Η συναυλία θα γίνει στο Ολυμπιακό Στάδιο και η προπώληση των εισιτηρίων ξεκινά στις 29 Απριλίου. Οι τιμές θα κυμανθούν από 45 έως 200€.

     

    Συγκεκριμένα, οι τιμές των εισιτηρίων θα έχουν ως εξής: Αρένα 45€ (για τα πρώτα 2.000 εισιτήρια), Αρένα 50€, Diamond Arena 70€, Καθήμενοι 60€, Premium 120€, VIP 200€.

    Τα εισιτήρια πωλούνται στα Public Συντάγματος, στα Virgin Megastores στο The Mall, στα ταμεία του θεάτρου Badminton, στην ηλεκτρονική διεύθυνση www.ticketnet.gr, στα εκδοτήρια της λεωφόρου Κύμης, Στάδιο ΟΑΚΑ και στα γραφεία της Ticketnet (Λεωφόρος Κηφισίας 46, Αμπελόκηποι).


    NoQuarter
    24.04.2009, 09:34

    Αυτά είναι!!! Το επόμενο που μπορώ να ελπίζω τώρα είναι να μας θυμηθεί σε κάποια περιοδεία και ο Clapton. Έλα βρε Eric και απ'εδώ πληηηηηηηηζ {#emotions_dlg.tt2}


    jorge
    24.04.2009, 13:52

    Από το zougla.gr

    Η νέα εταιρεία παραγωγής του Ντέμη Νικολαΐδη βρίσκεται πίσω από την συναυλία, που θα κάνει στις 8 Ιουλίου ο θρύλος της ροκ, Carlos Santana, στο Ολυμπιακό Στάδιο.

    H εταιρεία του Ντέμη ονομάζεται «11» και είναι το καινούργιο επιχειρηματικό εγχείρημα του πρώην προέδρου της ΑΕΚ. Η «11» είναι μια εταιρεία διαφήμισης και δημοσίων σχέσεων, που επιδιώκει να μπει και στον χώρο των συναυλιακών διοργανώσεων.

    Ο Ντέμης Νικολαΐδης εμπνεύστηκε το όνομα «11» από τη φανέλα με το Νούμερο 11, που φορούσε τόσα χρόνια επιτυχημένης επαγγελματικής πορείας στο ποδόσφαιρο. Ο αριθμός αυτός έχει μεγάλη συναισθηματική αξία για τον ίδιο.

    Αν κρίνουμε από το πρώτο project που αναλαμβάνει να φέρει εις πέρας η «11», τη συναυλία ενός από τους μεγαλύτερους καλλιτέχνες στην ιστορία της μουσικής σε έναν «χώρο» σαν το Ολυμπιακό Στάδιο, αναμένουμε ένα λαμπρό μέλλον για τον Ντέμη και τους συνεργάτες του, καθώς και ένα δυνατό συναυλιακό φθινόπωρο.

    Περιμένουμε τώρα να δούμε αν θα εμφανιστεί και το όνομα της Δέσποινας Βανδή στην συγκεκριμένη συναυλία, μιας και το πιο πιθανό είναι να τη δούμε πάνω στη σκηνή πριν την εμφάνιση του Carlos.


    Moonchild92
    24.04.2009, 14:22

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 24-04-2009 στις 13:52 έγραψε...

     

    Περιμένουμε τώρα να δούμε αν θα εμφανιστεί και το όνομα της Δέσποινας Βανδή στην συγκεκριμένη συναυλία, μιας και το πιο πιθανό είναι να τη δούμε πάνω στη σκηνή πριν την εμφάνιση του Carlos.



    Ελπίζω αυτό να ήταν δικό σου σχόλιο, και ελπίζω ακόμα περισσότερο κάτι τέτοιο να μην γίνει ποτέ! {#emotions_dlg.ban}


    jorge
    24.04.2009, 14:42

    Χμμμ, όχι. Δεν είναι δικό μου το σχόλιο, αλλά του zougla.gr

    Δε νομιζω να υπαρχει τετοια περιπτωση παντως...


    guitarteacher
    24.04.2009, 16:57

    ...τι μαθαίνει κανείς...{#emotions_dlg.smartass}


    CHE
    08.05.2009, 07:53

    Ελπίζω ερχόμενος να μην μας φέρει καμιά γρίπη από το Μεξικό... {#emotions_dlg.rolleyes}


    MPara
    08.05.2009, 14:24

    Εγώ πάντως,και ο Γονίδης να εμφανιστεί πριν,θα πάω!

    Θα γιορτάσω στο ΟΑΚΑ τα γενέθλιά μου {#emotions_dlg.yes}


    marylin
    09.05.2009, 21:46

    {#emotions_dlg.clap} {#emotions_dlg.beer} {#emotions_dlg.clap}


    Rhye88
    03.06.2009, 14:06

    Νάτος ο Ντέμης! Μπράβο του και τον ευχαριστούμε, αλλα άμα δω καμιά βανδή στην συναυλία του Carlos δεν ξέρω και εγώ τι θα γίνει! Όχι τιποτα άλλο αλλα θα πάρουν αέρα και οι μπουζουκοκέφαλοι!!! (Η τεκιλα να επιτρέπεται αραγε?)


    VOICETEACHER
    03.06.2009, 17:58

    Καιροs ητανε ναρθει κι ο τεραστιοs Καρλοs Σαντανα!!!!!αλλα δυστυχωs παλι μονο Αθηνα,εμειs εδω στην φτωχομανα Θεσσαλονικη,τιποτα,και να πειs να κατεβουμε ,,,συν τα εισιτηρια ,τα ναυλα,συν ενα ξενοδοχειο,συν φαγητο,αστο καλυτερα.....κριμα που δεν τουs φερνουνε και βορεια,Ελλαδα δεν ειναι μονο η Αθηνα.......{#emotions_dlg.rockon}


    anmaddna
    04.06.2009, 03:44

    εγω το αγορασα το εισητηριακι μου τελη απριλιουουουυουουουουου χωρις να με νοιαζει τπτ ουτε οτι μεχρι να παω απο θεσσ θα ταλαιπωρηθω ουτε οτι θα παω μονη γτι κανεις δεν ακολουθει ουτε οτι μπορει να βγει η βανδη ο ντεμης ο ζαγορακης η λιλη και ολη η εθνικη ομαδα tae kwo do...εχουμε εθνικη ομαδα τετοια ε? χαχαχαχα μια τρελη κατω απο την κιθαρα του σαντανα που θα φωναζει

    με santana γινομαι λιωμα απο παιδι μικρο ακουω τα τραγουδια του ακομα κι ας φερει γριπη απ το μεξικο

    ωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

    santana σ αγαπωωωωωωωω