ελληνική μουσική
    540 online   ·  210.840 μέλη

    MusicHeaven Blog's (λογοκρισια...)...και αλλα.

    PHILIPPOSSM
    13.04.2009, 21:21

    Είναι αλήθεια ότι από τότε που δημιουργήθηκαν τα blog's στο musicheaven ο διαχειριστής είχε ξεκαθαρίσει ότι ναι μεν θα υπάρχει ένα μέτρο τήρησης των ¨νόμων¨του site αλλά δεν θα υπάρχει "αστυνόμευση" και συνεπώς λογοκρισία.
    Και όντως δεν υπάρχει, με αποτέλεσμα ο κάθε"τυχάρπαστος" να γράφει κείμενα προσβλητικά για τα μέλη του MH και για όσους διαβάζουν αυτά τα κείμενα και εκτός site.

    Μήπως θα έπρεπε τελικά να "Αστυνομευθεί" με κάποιο τρόπο το όλο θέμα και μήπως θα έπρεπε η Διαχείριση του site να διαγράψει άτομα που χωρίς κανένα μα κανένα λόγο επιτίθενται φραστικά και με απειλές σε μέλη του ΜΗ;

    Τα blog's απαξιώνονται με την παρουσία τέτοιων τύπων.

     

     

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : PHILIPPOSSM στις 16-10-2009 19:50 ]


    MagicaDeSpell
    13.04.2009, 21:46

    Διαφωνω εμενα δεν μου αρεσει η λογοκρισια και η αστυνομευση

     


    {#emotions_dlg.rockon}


    KIT_KAT
    13.04.2009, 22:26

    Προσωπική μου άποψη είναι ότι η λογοκρισία στα blogs αναιρεί έναν από τους βασικούς λόγους ύπαρξής τους (και κίνητρο για τη δημιουργία τους), τη χρήση τους ως καθαρά προσωπικού χώρου. Τα blogs (θεωρώ) δεν "ανήκουν" αμιγώς στο ΜΗ όπως άλλα κομμάτια του σάιτ (πχ φόρουμ)... γι'αυτό και καθένας έχει την ευθύνη των όσων γράφει. Από εκεί και πέρα πάντα, σαν κάθε τι που εκτίθεται, διέπονται από κανονισμούς που ορίζει όχι πια το ΜΗ αλλά η κοινωνία του διαδικτύου (άμεσα ή έμμεσα). "Reporting" υπάρχει και στο blogspot...

    Φίλιππε, νομίζω πάντως πως τα blogs δεν απαξιώνονται από την ύπαρξη τέτοιων τύπων αλλά από τη σημασία που τους δίνουμε και η οποία τους διατηρεί. Και νομίζω πως δίνουμε (δυστυχώς) αρκετή.


    PHILIPPOSSM
    14.04.2009, 14:45

    Συμφωνώ μαζί σου kit-kat ως προς τους κανόνες αλλά το αποτέλεσμα δεν αλλάζει.....

    Και δυστυχώς δεν μπορείς να μην δίνεις σημασία σε τέτοιους χαρακτηρες όταν βρίζουν ασύστολα.

     

     


    jorge
    14.04.2009, 15:01

    Υπάρχει κάποιο link για να μπορέσω να απαντήσω συγκεκριμένα;


    PHILIPPOSSM
    14.04.2009, 16:42

    Φυσικά....

    Σε post magicadespell σχολιο pagan

    Σε post lvicky σχολιο pagan

    Σε post mprizas φυσικα σχολιο pagan

    Σε post pagan σχολιο pagan

    και για κερασάκι σχολια pagan

    έχει και άλλα τα οποία δεν αξίζει να ψάξω περισσότερο και φυσικά δεν είναι ο μόνος κατά καιρούς  έχουν εμφανιστεί και άλλοι, αλλά αυτός είναι ο ποιο επικίνδυνος (προσωπική μου άποψη)

     

     


    jorge
    14.04.2009, 17:53

    Ενοχλητικός ίσως, αλλά επικίνδυνος γιατί; Αν είναι έτσι, θα πρέπει να θεωρήσουμε και άλλους "επικίνδυνους" (αλλά μήπως δε μας συμφέρει; λεω τωρα...)

    Συνεπώς: Αν μπει "αστυνομία" και λειτουργήσει με τη λογική που υπάρχει στο υπόλοιπο site, νομίζω καταλαβαίνετε όλοι οτι οι μισοί bloggers θα γίνουν ban, ενώ οι άλλοι μισοί θα ξενερώσετε που δεν θα μπορείτε να βάζετε ελεύθερα ημιγυμνες φωτογραφίες και να γράφετε κακά λογάκια.

    Γι' αυτό, αν ενοχλήστε από τα σχόλια που γίνονται στο blog σας, μπορείτε απλά να τα σβήσετε...


    MagicaDeSpell
    14.04.2009, 20:44

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 14-04-2009 στις 17:53 έγραψε...

    Ενοχλητικός ίσως, αλλά επικίνδυνος γιατί; Αν είναι έτσι, θα πρέπει να θεωρήσουμε και άλλους "επικίνδυνους" (αλλά μήπως δε μας συμφέρει; λεω τωρα...)

    Συνεπώς: Αν μπει "αστυνομία" και λειτουργήσει με τη λογική που υπάρχει στο υπόλοιπο site, νομίζω καταλαβαίνετε όλοι οτι οι μισοί bloggers θα γίνουν ban, ενώ οι άλλοι μισοί θα ξενερώσετε που δεν θα μπορείτε να βάζετε ελεύθερα ημιγυμνες φωτογραφίες και να γράφετε κακά λογάκια.

    Γι' αυτό, αν ενοχλήστε από τα σχόλια που γίνονται στο blog σας, μπορείτε απλά να τα σβήσετε...



     

    Συμφωνω απολυτα μαζι σου!!!


    seras
    15.04.2009, 00:01

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 14-04-2009 στις 17:53 έγραψε...

    Ενοχλητικός ίσως, αλλά επικίνδυνος γιατί; Αν είναι έτσι, θα πρέπει να θεωρήσουμε και άλλους "επικίνδυνους" (αλλά μήπως δε μας συμφέρει; λεω τωρα...)

    Συνεπώς: Αν μπει "αστυνομία" και λειτουργήσει με τη λογική που υπάρχει στο υπόλοιπο site, νομίζω καταλαβαίνετε όλοι οτι οι μισοί bloggers θα γίνουν ban, ενώ οι άλλοι μισοί θα ξενερώσετε που δεν θα μπορείτε να βάζετε ελεύθερα ημιγυμνες φωτογραφίες και να γράφετε κακά λογάκια.

    Γι' αυτό, αν ενοχλήστε από τα σχόλια που γίνονται στο blog σας, μπορείτε απλά να τα σβήσετε...



    Σωστόοοος......


    uNick
    15.04.2009, 11:56

    Νομίζω πως δεν (πρέπει να) τίθεται θέμα "αστυνόμευσης", για τον εξής απλό λόγο:

    Το ιστολόγιο κάποιου είναι ο προσωπικός του χώρος έκφρασης. Ο κάθε ιδιοκτήτης είναι αποκλειστικά υπεύθυνος για τον χώρο του, για αυτά που γράφει, και για αυτά που "ανέχεται" να του γράφουν. Οι ίδιοι κανόνες που ισχύουν στο σπίτι μας ή στο γραφείο μας ή οπουδήποτε αλλού, αυτοί ισχύουν και στα blogs μας. Και τους κανόνες τους θέτουμε εμείς.

    Κάποιας μορφής "reporting" (που ανέφερε η Κατερίνα) δεν θα με έβρισκε αντίθετο. Καλώς ή κακώς, αλεξιπτωτιστές σαν τον pagan ή άλλους γνωστούς και μή εξαιρετέους που εμφανίζονται από το πουθενά βρίζοντας και μετά εξαφανίζονται υπάρχουν παντού, και αυτοί ίσως θα έπρεπε να "φιλτράρονται", αλλά και αυτό δεν είναι εύκολο να γίνει. Είναι λεπτή η διαχωριστική γραμμή ανάμεσα σε αυτόν που προκαλεί και σε αυτόν που απλά εμπλέκεται (εκούσια ή ακούσια) σε μια έριδα.

     


    StavmanR
    15.04.2009, 14:11

    Η ελευθερία της άποψης είναι ένα στοίχημά μας ως κοινωνία. Άν καταφέρουμε να τη διαχειριστούμε σωστά, θα είναι ένα πραγματικό όπλο ισορροπίας. Ειδάλλως θα καταλήξουμε σε ανελευθερίες και κατασταλτικά μέσα που θα μας οδηγήσουν σε ανάστροφη πορεία.

     

    Καθένας μας εδώ μέσα προβάλλει τις δικές του αξίες και ιδανικά. Ακόμα και τα "χαλαρά" ή "υβριστικά" μπλογκς περνούν κάποια σημαντική άποψη. Μέσα από τη χαλαρότητα, ένας άνθρωπος πιθανότατα περνά την ανάγκη του για χαλαρότητα στη δύσκολη ζωή του.  Το καλύτερο χιούμορ άλλωστε έχουν οι πονεμένοι άνθρωποι. Οι ύβρεις και απειλές μέσω ίντερνετ δεν έχουν σημαντική διαφορά από την βία στην πραγματική ζωή. Μέσα από τις ύβρεις ένας άνθρωπος προκαλεί να του δώσουν οι υπόλοιποι σημασία και αξία. Επίσης, η εσωστρέφεια και ο εγωκεντρισμός ενός μπλογκ δεν έχει διαφορά από τον καθημερινό εγωισμό. Η εσωστρέφεια (αντικοινωνικότητα) και η βία είναι παράγωγο της καθημερινότητας κι όχι μεμονωμένο φαινόμενο. Και δεν καταστέλλονται με αστυνόμευση.

     

    Με όλα τα παραπάνω αισθάνομαι την ανάγκη να εκφράσω την ανάγκη για ευρύτερη κατανόηση μεταξύ των ανθρώπων που επικοινωνούν μέσα από κείμενα. Γιατί ο λόγος για τον οποίο επικοινωνούν είναι στην πραγματικότητα κοινός, σε αντίθεση με τον τρόπο που επιλέγουν για να εκφράσουν αυτήν την ανάγκη. Για να φύγει ο "μπάτσος" (έλεγχος) από πάνω μας, πρέπει να τον συνοδέψει προς την έξοδο ο "μπάτσος" μέσα μας. Ο καταπιεσμένος, σαδιστής, φασίστας, αυταρχικός, εκρηκτικός "μπάτσος" που προσπαθεί να εκτονώσει την ορμή του στους άλλους, ώστε να ισορροπήσει στο δίπολο "εγώ κι εσείς".

     

    Κάποια στιγμή είχα γράψει ένα κειμενάκι που έστειλα προσωπικά σε μία φίλη. Θα το ξαναγράψω κι εδώ, προσπαθώντας να περιγράψω το πώς ο καθένας μας έχει ευθύνη για τον διπλανό του.

     

    "Κάποτε ήταν μία παρέα παιδιών σε μία ακρογιαλιά. Βράδιασε και τα παιδιά κάθισαν κάτω κι άρχισαν να συζητούν. Ξαφνικά εμφανίστηκε ένα λαμπρό αστέρι στον ουρανό και όλα μαζί σταμάτησαν να παρακολουθούν τη συζήτηση κι έστρεψαν μαγεμένα το βλέμμα προς εκείνο. Το παιδί που είχε εκείνη τη στιγμή το λόγο στη συζήτηση παρεξηγήθηκε. Άρχισε να σπρώχνει, τα υπόλοιπα να τα βρίζει και να να κάνει τα πάντα να στρέψει την προσοχή τους προς εκείνο. Εκείνα μαγεμένα, ανταπέδιδαν τις ύβρεις και συνέχιζαν να κοιτούν προς το άστρο. Ο παρεξηγημένος, πήγε παραπέρα κι άρχισε να πετά πέτρες προς τα παιδιά. Στο τέλος βαρέθηκε και σταμάτησε, κάθισε μόνος και έκλαιγε που πλέον το άστρο είχε περισσότερη σημασία από εκείνον.

    Ένα από τα παιδιά αντιλήφθηκε τους πνιχτούς λιγμούς, σηκώθηκε και πήγε στο μοναχικό παιδί. Δεν του μίλησε, το πήρε από το χέρι και το πήγε στην παρέα. Κάθισαν ο ένας πλάι στον άλλο και του έδειξε με το χέρι το άστρο. Το μοναχικό παιδί αρχικά κοίταξε με δυσπιστία μα στη συνέχεια μαγεύτηκε και μεγάλωσαν, ομόρφυναν τα μάτια του. Η παρέα έμεινε εκεί ως το χάραμα, που το άστρο τρεμόσβησε και χάθηκε. Όλοι έστρεψαν το βλέμμα στο μοναχικό παιδί, του έδωσαν το λόγο, συνέχισαν τη συζήτηση σα να μη συνέβη τίποτα, μέχρι που βάρυναν τα μάτια τους και κίνησαν για το σπίτι..."

     

    Υπάρχει άραγε ένα άστρο, μία κοινή συνισταμένη, που μαγεύει όλους σε αυτήν την διαδικτυακή κοινότητα, μα και στις συναναστροφές μας; Υπάρχει το άστρο που θα διακόπτει τη θεωρία και τη φιλολογία για να ενώσει τα βλέμματα σε ένα στόχο; Ένα στόχο σύμφωνα με τον οποίο η λογοκρισία δεν θα έχει λόγο ύπαρξης, εφόσον ο λόγος καταστεί δευτερεύων μπρος στο θάυμα της ύπαρξης.


    pramateftis
    15.04.2009, 14:54

    Απαραίτητη η Αστυνόμευση...

    Επίσης να ποινικοποιηθεί η κουκούλα, και να καταργηθεί το άσυλο...

    {#emotions_dlg.happycrazy}


    PHILIPPOSSM
    15.04.2009, 15:49

    Νομίζω ότι έδωσα λάθος εντύπωση με το κείμενο - απορία μου.

    Όταν έγραψα για αστυνόμευση εννοούσα αυτό  που λένε όλοι στα Ελληνικά "reporting"

    και όχι να υπάρχει άλλη μια ομάδα "Αστυνόμων" που θα παρακολουθούν τα blog's.

     

    Πως θα μπορούσα άλλωστε από την στιγμή που από την αρχη ήμουν αντίθετος και με τα "premium blog's" και το "Αξίζει να διαβάσετε";

     

    Ακόμα λοιπόν και το "reporting" είναι μια μορφή αστυνόμευσης που νομίζω θα βοηθήσει την ανάπτυξή και την διατήρηση του επιπέδου των blog's του musicheaven.

     

    Τώρα για το "επικίνδυνος" και επειδή "skripta Manen"..... μακάρι να μην κάνει καμιά επίσκεψη  -όντας εξαγριωμένος από κάποια σχόλια-  σε συνάντηση του ΜΗ.

    Γιατί ένας άνθρωπος που έχει γραφτεί στο site πριν από ένα μήνα και τα πρώτα του σχόλια είναι άκρως επιθετικά προς αυτούς που απλά γράφουν τις σκέψεις τους δεν το χει σε τίποτα να βρεθεί άγνωστος μεταξύ αγνώστων σε μια από τις βραδιές μας.

    Στο δικό μου blog ούτως η άλλως τα σχόλια είναι απενεργοποιημένα ή σιγουρα Δεν αξιζει να διαβασετε οπότε....

     

     

     

     

     

     

     


    -----------------
    "Επειδή όλοι υποτιμάμε τον αριθμό των ηλιθίων ανάμεσά μας και κάθε τόσο μας αιφνιδιάζουν πρόσωπα "υπεράνω υποψίας" μάλλον πρέπει να ξανάσυστηθούμε..."

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : PHILIPPOSSM στις 15-04-2009 15:50 ]


    Termite
    15.04.2009, 16:29

    Διαβάζοντας πάντως τα σχόλια απο τους συνδέσμους που παρέθεσε ο Φίλλιπος, πέθανα απο τα γέλια...

    Είχαμε adreo τώρα έχουμε pagan...απίστευτο γέλιο...τελικά δε βαριόμαστε ποτέ...

     

    Εκλιπαρώ τους "παθόντες" απο το εν λόγω μέλος να μή σβήσουν σχόλια...όσοι εκτιμούμε την ουσία ενος blogpost πραγματικά γελάμε...


    MagicaDeSpell
    15.04.2009, 18:41

    Παράθεση:

    Ακόμα λοιπόν και το "reporting" είναι μια μορφή αστυνόμευσης που νομίζω θα βοηθήσει την ανάπτυξή και την διατήρηση του επιπέδου των blog's του musicheaven.

     

     

    Δεν καταλαβαινω τι εννοεις με τα λογια αυτα "να διατηρησουμε το επιπεδο?" ο καθενας γραφει τις προσωπικες του σκεψεις σε ενα μπλογκ δεν ειναι ποιητικη συλλογη αρα κατα την γνωμη μου δεν ειναι το επιπεδο εδω το ζητημα μας...Τωρα αν ενοχλειται μπορει οπως ειπαν και οι αλλοι απλα να σβησει τα σχολια του εν λογω μελους...Εγω προσωπικα δεν θιγομαι απο τετοια ατομα γιατι το ποια ειμαι το ξερω πολυ καλα και το ξερουν και οι ανθρωποι γυρω μου....Τετοιοι τυποι απλα με κανουν και γελαω....Ολη αυτη η συζητηση περι επιπεδου μου θυμιζει τα μπλογκ που εγραφε ο adreo

     

    Καλο Πασχα να εχουμε!!!


    -----------------
    "There's no escape for me this time all of my rescues are gone! "

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : MagicaDeSpell στις 15-04-2009 18:42 ]


    jorge
    15.04.2009, 19:37

    Ούτε reporting μπορεί να μπει.

    Είτε μιλάμε για "λογοκρισία" είτε για "reporting" είναι το ίδιο και το αυτό. Όσο εύκολα στέλνετε ΠΜ για κάποιον blogger ή ανοίγετε σχετικά topics, ακόμα πιο εύκολα θα πατάτε "report this blog" και θα καλούμαστε να κάνουμε "αστυνόμευση".


    PHILIPPOSSM
    15.04.2009, 23:46

    Εγώ προσωπικά καλυφθηκα από όλες της απόψεις σας......

     

     

     


    mprizas
    17.04.2009, 02:17

    Ήθελα να ξερα ειλικρινά τι σχέση έχει η "αστυνόμευση" με την αυτονόητη κακή σημασία αυτής της έννοιας, από το πετάξει έξω το site έναν ηλίθιο που βρίζει όπου σταθεί κι όπου βρεθεί όλα τα μέλη του ΜΗ.

    Και ένα πανεπιστήμιο έχει άσυλο, κι όλες οι γνώμες είναι αποδεκτές, και ακόμα κι όταν φτάνουνε σε ακραίο σημείο πάλι αποδεκτές είναι και καλά κάνουνε, κι όταν ακόμα πέφτει και καμιά ψιλή, πάλι αποδεκτό είναι και καλώς γίνεται.

    Όταν όμως μπω εγώ στο άσχετο, πάω στον οποιοδήποτε και τον βρίζω με απίστευτες φράσεις μπροστά σε όλους χωρίς αιτία, μια δυο τρεις θα μου γίνει παρατήρηση, συνεχίζω να κάνω το ίδιο πράγμα και χειρότερα πάλι χωρίς αιτια, μετά το ίδιο το πανεπιστήμιο προκειμένου να προστατεύσει τον κόσμο του και το κύρος του και να μην πεσει σε ανυποληψία, θα του δώσει τα παπούτσια στο χέρι.

    ΑΥΤΟ ΔΕ ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΣΤΥΝΟΜΕΥΣΗ, ΛΕΓΕΤΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΗΣ ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΑΗΔΙΕΣ, ΜΗ ΜΠΕΡΔΕΥΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΝΝΟΙΕΣ, ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΕΝΑ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ.

    Αλλιώς αναγκάζει εκείνον που δέχεται την επίθεση ή να σηκωθεί να φύγει, ή να πέσει στο ίδιο επίπεδο με τον υβρίζοντα, με τη λογική ότι δεν είναι η πρώτη φορά που του συμβαίνει να τον βρίζουν αλλά η 18η, και πόσο επίπεδο να κρατήσει πια, του τα έχουν κάνει τούμπανο του άνθρωπου.

    Δε νομίζω ότι σε κάποιο site που το ενδιαφέρει η εικόνα του έξω, να κράταγε τέτοιους τύπους που να γράφουν σε οποιοδήποτε μέλος έτσι στο άσχετο και χωρίς αφορμή "δεν έχεις σηκώσει κεφάλι.." από πού τέλος πάντων..

    Η αισθητική πέφτει στο -30, δημιουργείται ένας οχετός με εμετικά σχόλια και απαντήσεις και διώχνει φυσικά πολύ καλά μέλη που δεν έχουν τη διάθεση να ασχοληθούν με τέτοιες αηδίες.

    Και το site που υποτιμά τόσο τα blogs, ας μη ξεχνάει ότι εδώ μέσα είναι ίσως το πιό ζωντανό κομμάτι του από άποψη κοινωνικοποίησης των μελών, κι απ' το ραδιόφωνο και απ' το φόρουμ και απ' οτιδήποτε, και πρέπει να τα προσέξει. Εκτός αν δεν το ενδιαφέρει καθόλου.

    Αύριο θα συνεχιστούν τα εμετικά σχόλια χωρίς αιδώ καμία και το ΜΗ θα έχει να διαβάσει νέες ιστορίες για αγρίους. Εγώ προσωπικά βαρέθηκα να δέχομαι επιθέσεις και θα απαντάω το ίδιο και χειρότερα, έτσι για να σπάσει ο πάγος που λέει κι ο Γκουσγκούνης, αφού τελικά φαίνεται ότι γουστάρουμε όλοι εδώ μέσα.

    Άλλα ένα άσυλο, αν θέλει να παραμείνει άσυλο και να έχει πραγματικά λόγο ύπαρξης, πρέπει πρώτα να προφυλλάσσει την μη ενόχληση του διπλανού και έπειτα να χαρίζει ελευθερία στο άτομο. Αν δε θέλει να λέγεται .....

    Αυτά για τα περί "αστυνόμευσης".


    jorge
    17.04.2009, 13:41

    Ρε Μπριζάκο, εσύ δεν είσαι που του έβρισες τη μάνα; Τι μας λες τωρα;


    jorge
    17.04.2009, 14:03

    Όσον αφορά στα υπόλοιπα, έχω πει και ξαναπεί οτι τα Blogs έτσι ήταν και έτσι είναι. Εσείς τα διαμορφώνετε. Το να ξέρω εγώ οτι ο Pagan σε βρίζει ή σε απειλεί κλπ, αυτό προαπαιτεί την ύπαρξη "αστυνομίας". Και ταυτόχρονα την ύπαρξη "δικαστηρίου" για να κρίνει αν ο Α έβρισε πριν ή πιο πολύ από τον Β.

    Επίσης...

    Αν πετάξουμε έξω τον όποιο Pagan, μετά θα υπάρχει τετελεσμένο και ο κάθε θιγμένος θα απαιτεί να γίνεται οτι έγινε με τον Pagan. Κι επειδή στα blogs υπάρχει αυτή η "ελευθερία" και ορισμένοι κινούνται διαρκώς στα "άκρα", θα λαμβάνουμε διαρκώς "reportings", με την ΑΠΑΙΤΗΣΗ πλέον να ασχοληθούμε αφού είχαμε ασχοληθεί με την περίπτωση pagan-mpriza.

    Ε λοιπόν αυτό δε γίνεται και περίμενα να το έχετε καταλάβει.

    Το μυστικό είναι ένα: ΜΗΝ ασχολήστε με τέτοιες φωτοβολίδες αφού σας αρέσει όλα να είναι ήρεμα και "ποιοτικά". Σβήστε τα σχόλια που κάνουν στα δικά σας και μην αφήνετε σχόλια στο blog του. Αφού όλα αυτά ΔΕΝ τα κάνετε, να περιμένετε δικαιολογημένα το χάος.

    Και ξαναλέω: το site ΔΕΝ θα ασχοληθεί με τέτοια αλληλοβρισίματα ανάμεσα σε 2 ανωνύμους. Αν το θέμα γίνει πιο σοβαρό και επώνυμο, εδώ είμαστε.