ελληνική μουσική
    602 online   ·  210.830 μέλη

    N.Aσιμος νεα κυκλοφορία

    kalouka
    14.04.2009, 08:24

    ΝΙΚΟΛΑΣ ΑΣΙΜΟΣ -ΜΙΑ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ

     Ηχογραφημένη στο Rodeo club to 1986,

    1 ΤΟ ΜΠΛΟΥΖ ΣΑΝ ΜΠΟΥΖ (ΤΟ ΜΠΛΟΥΖ ΤΟΥ ΚΟΥΔΟΥΝΙΣΤΗ)
    2 ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΕΣ
    3 ΤΟ ΠΑΝΗΓΥΡΙ
    4 ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΟΒΛΑΒΙΩΣΗ
    5 Ο ΕΞΕΡΕΥΝΗΤΗΣ (MONSIEUR CANNIBALE) (Maurice Teze - ελληνικοί στίχοι Νικόλας Ασιμος)
    6 ΑΜΑ ΣΕ ΛΕΓΑΝ ΒΑΣΩ
    7 Ο ΜΠΟΥΜΠΟΥΝΑΣ
    8 ΟΥΛΑΛΟΥΜ (Ποίηση - Γιάννης Σκαρίμπας)
    9 ΗΡΘΑ ΣΤΗ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΣΟΥ
    10 ΟΛΟΙ ΔΗΛΩΝΕΤΕ ΙΔΙΟΤΗΤΑ
    11 Ο ΞΕΦΟΥΣΚΩΤΗΣ ΤΩΝ ΛΑΣΤΙΧΩΝ (πρόζα)
    12 ΓΙΟΥΣΟΥΡΟΥΜ
    13 ΔΕΝ ΠΑ ΝΑ ΜΑΣ ΧΤΥΠΑΝ
    14 ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΕΘΝΗ (πρόζα)
    15 Ο ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΣ ΧΑΒΑΣ
    16 ΓΥΝΑΙΚΕΙΟΣ ΟΔΗΓΟΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ (πρόζα)
    17 ΘΑ ΣΟΥ ΚΛΕΨΩ ΤΟ ΣΑΚΑΚΙ
    18 ΠΑΛΙ ΣΤΗΝ ΞΕΦΤΙΛΑ
    19 ΣΑΝ ΤΟΝ ΔΕΥΚΑΛΙΩΝΑ
    20 ΚΛΑΣΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΩΣ (πρόζα)
    21 ΠΟΛΕΜΑΤΕ ΚΟΙΜΙΣΜΕΝΑ


    paradisefox
    14.04.2009, 22:16

    Το ερώτημα που προκύπτει εδώ είναι ποιος θα τσεπώσει τις εισπράξεις από τις πωλήσεις  του θεού Άσιμου.Ελπίζω να πάνε σε κανένα συγγενή τουλάχιστον...Όσο για μένα έχω πολύ καιρό να αγοράσω κάποιο cd οπότε...{#emotions_dlg.walkman}(είναι σε Cd έτσι?Δε φαντάζομαι να κάνω όρεξη άδικα{#emotions_dlg.sad})


    GodefrigosTisTymfis
    15.04.2009, 05:55

    1. ΤΟ ΕΞΩΦΥΛΛΟ ΤΟΥ ΔΙΣΚΟΥ:

    http://2.bp.blogspot.com/_FQTKi-lZjJo/SbqW-3Se-PI/AAAAAAAAEdU/s6vC6CIP7uc/s1600-h/asimos1.jpg

    2. RAPIDSHARE ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ:

     

    3. ΜΕΡΙΚΑ VIDEOS ΜΕ ΤΑ ΑΚΥΚΛΟΦΟΡΗΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΣΤΟ YOUTUBE:

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : GodefrigosTisTymfis στις 15-04-2009 06:01 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : GodefrigosTisTymfis στις 15-04-2009 06:02 ]


    GodefrigosTisTymfis
    15.04.2009, 06:09

    Παράθεση:

    Το μέλος paradisefox στις 14-04-2009 στις 22:16 έγραψε...

    Το ερώτημα που προκύπτει εδώ είναι ποιος θα τσεπώσει τις εισπράξεις από τις πωλήσεις  του θεού Άσιμου.Ελπίζω να πάνε σε κανένα συγγενή τουλάχιστον...Όσο για μένα έχω πολύ καιρό να αγοράσω κάποιο cd οπότε...{#emotions_dlg.walkman}(είναι σε Cd έτσι?Δε φαντάζομαι να κάνω όρεξη άδικα{#emotions_dlg.sad})



     

    Σε cd είναι φίλη/φίλε, κι αν δε ξέρεις πως να το κατεβάσεις από τα link που δίνω παραπάνω στείλε μου pm (και οποιοσδήποτε άλλος θέλει και δε ξέρει πως λειτουργεί το rapidshare)...

     

    Τέλος βάζω και 4 ακόμη βιντεάκια που ανέβασα στο youtube με μια συνέντευξη του Νικόλα την οποία είχα βρει εδώ:


    http://www.black-tracker.gr/details.php?id=139&searched=%CE%9D%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BB%CE%B1%CF%82

     

    Όποιος θέλει να του την στείλω, ας μου στείλει με pm το email του (ΥΓ: έχει και 2ο μέρος όπου παίζει 2 τραγούδια):

     

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : GodefrigosTisTymfis στις 15-04-2009 06:11 ]