ελληνική μουσική
    530 online   ·  210.830 μέλη

    Δεν μπορώ να ακούσω ράδιο MusicHeaven

    MariannaLappa
    14.04.2009, 21:06

    Όταν πηγαίνω στο "radio MusicHeaven - ο δικός μας σταθμός" για να προσπαθήσω να ακούσω, λέει ότι μπορούμε να ακούσουμε ή με Windows Media ή με Winamp. Εγώ πατάω εκεί που λέει "Ακούστε με Windows Media" και για να μην τα πολυλογώ, το αποτέλεσμα είναι ότι δεν μπορώ να ακούσω. Μήπως ξέρει κάποιος γιατί γίνεται αυτό ή τι κάνω εγώ λάθος ??? {#emotions_dlg.helpsmilie}


    jorge
    15.04.2009, 00:22

    Δωσε μας κάποιες παραπάνω πληροφορίες. Όταν κανεις κλικ σου ανοίγει νέο παράθυρο;


    MariannaLappa
    15.04.2009, 00:32

    Λοιπόν, όταν κάνω κλικ στο "Aκούστε με Windows Media" , ανοίγει ένα νέο παράθυρο με τίτλο "Radio Player - MusicHeaven", όπου λέει "ακούτε...Radio MusicHeaven" κι από κάτω έχει τα σύμβολα play, stop κ.τ.λ. κι ακριβώς από κάτω λέει "κλειστό". Παρακάτω έχει τα εικονίδια κάποιων σταθμών, συμπεριλαμβανομένου και του σταθμού του MH. Επίσης κάτω δεξιά έχει την επιλογή "Refresh παραθύρου" σε περίπτωση που διακοπεί η σύνδεση, όπως λέει.

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : MariannaLappa στις 15-04-2009 00:37 ]


    jorge
    15.04.2009, 11:05

    ΟΚ. Δοκίμασε να κάνεις δεξί κλικ στον player και στο μενού που θα βγει πάτα "Λεπτομέρειες σφάλματος". Εκεί τι βλέπεις;


    MariannaLappa
    15.04.2009, 22:04

    Εκεί λέει το εξής: "Δεν είναι δυνατό το άνοιγμα του αρχείου. Επαληθεύστε ότι η διαδρομή και το όνομα του αρχείου είναι σωστά και προσπαθήστε πάλι."

    Και κάτω απ' αυτό έχει μία συμβουλή: "Κάντε κλικ στην επιλογή "Βοήθεια", για να εξερευνήσετε τις πηγές βοήθειας του Windows Media Player." (η επιλογή "Βοήθεια" βρίσκεται ακριβώς δίπλα από την παραπάνω συμβουλή)


    jorge
    16.04.2009, 00:01

    Μήπως έχεις παλιό version του Media Player; Μπορείς να την δεις και να μου την αναφέρεις κάνοντας δεξί κλικ όπως και πριν, και επιλεγοντας μετά "Περί";


    MariannaLappa
    16.04.2009, 11:36

    Όταν κάνω δεξί κλικ, δε μου δείχνει την επιλογή "περί". Πήγα όμως στο Windows Media Player > βοήθεια > έλεγχος για ενημερώσεις του προγράμματος αναπαραγωγής - για να κάνω αν χρειάζεται αναβάθμιση - και μου είπε: "Διαθέτετε την τελευταία έκδοση του Windows Media Player και όλων των στοιχείων του. Δεν υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση αυτή τη στιγμή." 


    jorge
    16.04.2009, 13:11

    Βλέπω οτι έχεις Internet Explorer 6.0 (λίγο παλιός). Αν θέλεις ή δοκίμασε να αναβαθμίσεις τον Internet Explorer ή μπες να ακούσεις μέσω Winamp, από το αντίστοιχο link :)


    MariannaLappa
    16.04.2009, 14:14

    Έκανα download το winamp από το σχετικό link που έχει στις συχνές ερωτήσεις. Τώρα λογικά αν κάνω σ' αυτό κάποιες ρυθμίσεις που χρειάζονται, θα μπορώ να ακούσω, ε;


    jorge
    16.04.2009, 15:20

    Δεν χρειάζονται ειδικές ρυθμίσεις, απλά πάτα το link που θα βρεις μεσα στη σελιδα του ραδιοφώνου.


    MariannaLappa
    16.04.2009, 15:36

    Εννοούσα τις κατάλληλες ρυθμίσεις για να λειτουργήσει το πρόγραμμα. Anyway, τις έκανα και το θέμα είναι... ότι επιτέλους μπορώ να ακούσω! Smile Ευχαριστώ για την όλη βοήθεια! 


    jorge
    16.04.2009, 16:02

    {#emotions_dlg.beer}