ελληνική μουσική
    837 online   ·  210.849 μέλη

    Λαυρέντης Μαχαιρίτσας πως μπορούμε να τον χαρακτηρίσουμε

    bluewolf
    27.07.2009, 04:03

    Χαιρετώ την παρέα. Πρωτ'απ''ολα, πραγματικά μπράβο γιατί η συζήτηση είναι ωφέλιμη και προσωπικά με βοηθάει να εμπλουτίσω τις μουσικές ( κυρίως )  γνώσεις μου. Ως (σχεδόν) 16χρονο, μου αρέσει ο Λαυρέντης. {#emotions_dlg.tt2} Ως συνθέτη είναι αλήθεια, δεν θα τον χαρακτήριζα ιδιαίτερο. Η φωνή του μου αρέσει γιατί πιστεύω ότι ταιριάζει στα τραγούδια του. Αν και δεν είναι κάτι φοβερό. Αυτό που μου αρέσει πιο πολύ και κυρίως γι ' αυτό τον ακούω ειναι οι στίχοι των τραγουδιών που τραγουδάει, είτε είναι δικά του είτε όχι, είτε είναι μεταφράσεις από ιταλικά.  Ως άνθρωπο δεν τον ξέρω, οπότε δεν μιλάω. Πάντως, αν χαρακτήριζα το μουσικό του έργο με μία λέξη, αυτή θα ήταν "συμπαθητικό" Αυτά. Καληνύχτα, πάω ν'ακούσω Μαχαιρίτσα πριν κοιμηθώ!{#emotions_dlg.walkman}----->{#emotions_dlg.sleep1}


    8e8e8
    27.07.2009, 12:52

    bluewolf αυτη ακριβως ειναι και η δική μου

    γνωμη


    notina
    27.07.2009, 15:57

    Μου αρέσει αρκετά...!Κυρίως όμως μου αρέσουν τα τραγούδια του.Η φωνή του είναι καλή αλλά δεν είναι ας το πούμε και η πιο ''μελωδική ''! Πάντως ταιριάζει στο στύλ του και τον ακούς ευχάριστα!{#emotions_dlg.rolleyes}


    LuluBlue
    03.08.2009, 21:39

    Γιατι πρεπει να τον χαρακτηρησουμε;{#emotions_dlg.confused1}

     


    freakhood
    04.08.2009, 13:46

    Παράθεση:

    Το μέλος LuluBlue στις 03-08-2009 στις 21:39 έγραψε...

    Γιατι πρεπει να τον χαρακτηρησουμε;{#emotions_dlg.confused1}

     



    Συμφωνώ. Αχακτήριστος γαρ.
    ΥΓ: αν και θα προτιμούσα το "ανύπαρκτος" (όπως οι περισσότεροι που παρατηρώ πως  υμνολογούνται...)


    LuluBlue
    04.08.2009, 21:16

    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 04-08-2009 στις 13:46 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος LuluBlue στις 03-08-2009 στις 21:39 έγραψε...

    Γιατι πρεπει να τον χαρακτηρησουμε;{#emotions_dlg.confused1}

     



    Συμφωνώ. Αχακτήριστος γαρ.
    ΥΓ: αν και θα προτιμούσα το "ανύπαρκτος" (όπως οι περισσότεροι που παρατηρώ πως  υμνολογούνται...)



     

     

    Δεν υπαρχει ?{#emotions_dlg.eek}

    Χριστε μου ,πρωτα ακουγα φωνες,τωρα βλεπω ανυπαρκτους.{#emotions_dlg.crying}

    Ολογραμμα ειναι?{#emotions_dlg.lol}


    Hugh-Jackman
    04.08.2009, 22:52

    Παράθεση:

    Το μέλος bluewolf στις 27-07-2009 στις 04:03 έγραψε...

    Χαιρετώ την παρέα. Πρωτ'απ''ολα, πραγματικά μπράβο γιατί η συζήτηση είναι ωφέλιμη και προσωπικά με βοηθάει να εμπλουτίσω τις μουσικές ( κυρίως )  γνώσεις μου. Ως (σχεδόν) 16χρονο, μου αρέσει ο Λαυρέντης. {#emotions_dlg.tt2} Ως συνθέτη είναι αλήθεια, δεν θα τον χαρακτήριζα ιδιαίτερο. Η φωνή του μου αρέσει γιατί πιστεύω ότι ταιριάζει στα τραγούδια του. Αν και δεν είναι κάτι φοβερό. Αυτό που μου αρέσει πιο πολύ και κυρίως γι ' αυτό τον ακούω ειναι οι στίχοι των τραγουδιών που τραγουδάει, είτε είναι δικά του είτε όχι, είτε είναι μεταφράσεις από ιταλικά.  Ως άνθρωπο δεν τον ξέρω, οπότε δεν μιλάω. Πάντως, αν χαρακτήριζα το μουσικό του έργο με μία λέξη, αυτή θα ήταν "συμπαθητικό" Αυτά. Καληνύχτα, πάω ν'ακούσω Μαχαιρίτσα πριν κοιμηθώ!{#emotions_dlg.walkman}----->{#emotions_dlg.sleep1}



     

    Κομπλεξικο

    με μια και μονο λεξη

    Smile