ελληνική μουσική
    797 online   ·  210.833 μέλη

    Ποια η γνώμη σας για τον χαρακτήρα του Μιχάλη Χατζηγιάννη ?

    vicobubble
    16.04.2009, 14:31

    Τί πιστεύετε για τον χαρακτήρα του Χατζηγιάννη και γενικά όπως έχει εξελιχθεί τόσα χρόνια.....

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Orfeus στις 23-08-2009 11:54 ]


    emmanuella
    16.04.2009, 22:04

    ( Πόσες θα πέσουν να με φάνε ...   {#emotions_dlg.whistling} )

    Ο Μιχάλης Χατζηγιάννης είναι αρκετά καλός σε αυτό που κάνει. Έχει μάθει το κόλπο να κερδίζει τον κόσμο.{#emotions_dlg.yes}

    Τα τραγούδια του, μέχρι τη δουλειά του "Ακατάλληλη σκηνή" ήταν πάρα πολύ καλά ( ξαναλέω... για αυτό που έχει επιλέξει ). Από εκεί και πέρα όλα του τα τραγούδια είναι ίδια. Μα ολόιδια, όσο αναφορά τη μουσική. Το θέμα στους στίχους επαναλαμβάνεται ενοχλητικά πλέον και η μελωδιά, ενοχλητικά επίσης, πατάει στους ίδιους ρυθμούς. Έχω παρακολουθήσει 4 συνεχόμενα live του και είναι ενοχλητικά ίδια!

    Εν ολίγοις, πια, μου είναι εντελώς ενοχλητικός.Wink Τα ίδια, τα ίδια και ξανά τα ίδια Wink

    Για να περάσει η ώρα... ντααααξ, καλός είναι !

    Υ.Γ. Λατρεεεευω τα τραγούδια του "Πού είναι η αγάπη", "Κρυφά", "Χειμώνας"  {#emotions_dlg.walkman}


    Aiolos_m
    17.04.2009, 00:57

    Δεν τον έχω γνωρίσει προσωπικά.


    nowaveband
    17.04.2009, 01:03

    Λακαμάς.....


    CHE
    17.04.2009, 07:53

    Κοιτάξτε, προσωπικά δεν τον γνωρίζω αλλά έχω τουλάχιστον 5 ενδείξεις που με βάζουν σε σκέψεις σχετικά με τον χαρακτήρα του Μιχάλη Χατζηγιάννη.

    1. Η γνωστή επιστολή του Κατσιμίχα στην Ελευθεροτυπία, που καταφερόταν ευθέως στον Χατζηγιάννη.

    2. Η περσινή απόφαση του ιδιοκτήτη του Metropolis να μην παραγγείλει ούτε ένα CD από το τελευταίο τότε δίσκο του Μ.Χ. Θυμίζω ότι το Metropolis στήριξε για πολύ καιρό τον Μ.Χ., κάνοντας πρώτο την παρουσίαση κάθε νέου του δίσκου και στήνοντας happenings με τον ίδιο. Πέρυσι όμως ο Μ.Χ. το ''πούλησε'' κάνοντας συμφωνία με το ''Public'' στο Σύνταγμα.

    3. Η επίσης γνωστή ιστορία με τα παιδιά του Fame Story που τραγουδούσαν σ' ένα μαγαζί και 15 μέρες αργότερα ο ιδιοκτήτης τα έδιωξε επειδή συμφώνησε με τον Χατζηγιάννη.

    4. Μία συνέντευξη της στιχουργού Ελεάνας Βραχάλη στο Δίφωνο που άφηνε κάποια υπονοούμενα για τον Μ.Χ.

    5. Από στέλεχος της δισκογραφικής εταιρίας που ανήκει ο Μ.Χ., και τυγχάνει πολύ καλός φίλος μου, που μου είπε τα χειρότερα για τον χαρακτήρα του (έχει συνέχεια απαιτήσεις, τους κάνει όλους άνω-κάτω κ.λπ.).

    Με βάση τα παραπάνω, τείνω να πιστέψω ότι πρόκειται για ένα κακομαθημένο κωλόπαιδο που βρήκε την κότα που κάνει το χρυσό αυγό. Ταλαντούχος ναι. Αλλά δυστυχώς το ταλέντο του αναλώνεται στο σερβίρισμα ξαναζεσταμένης σούπας.


    NikosRoman
    17.04.2009, 16:35

    Οταν σταματησει να προωθει την αταλαντη Ολυμπιου,να κοψει τις παρεες με τον Τερζη,και τον κοψει το ραδιοφωνο και η τηλεοραση για κανα χρονο.........τοτε θα δουμε τι ψαρια πιανει.

    Μεχρι τοτε δεν τσιμπαω.

    Πιο δυνατο του σημειο το Πι-Αρ(Δημοσιες σχεσεις Ελληνιστι).

    (Η Γαλανη δεν τον εβγαλε αυτον?Η κανω λαθος?)


    earinos
    17.04.2009, 16:59

    Κατα  αρχήν το ερώτημα το έθεσε μια 14χρονη. Πολύ καλά !!! Αγάπη μου γλυκιά είσαι 14 χρονών Δεν έχεις μαθει ακόμα τους ανθρώπους πως λειτουργούν , τι αισθάνονται στα στήθια όταν αγαπήσουν.Οταν ερωτευτούν και όταν πονέσουν απο αγάπη απο μίσος απο ζήλεια και  μόχθο να τα θέλουν όλα δικά τους.Αφιέρωσες κάτι για τον Χατζηγιάννη.Αυτός κατάφεραι να γίνει αυτό που ήταν να γίνει , έτσι γεννήθηκε και έτσι θα πεθάνει. Εγραψε και γράφει ιστορία στο χόρο της μουσικής . Και όσο αφορα των χαρακτήρα??????????Ενα θα σου πώ ο ποιό χειρότερος ψυχικά καλυτέχνης είναι ο Σφακιανάκης ΕΕΕΕΕΕΕ!!! τί με αυτό ?? ΔΕν μας ενδιαφέρει πως ζεί!!!με ποιον μηλάει!!!τι τρώει!!!που κοιμάται!!!!και και και!!! Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να δημιουργεί Εργο τραγούδια και να μπένει στις ψυχές όλων. Μικρών και μεγάλων.Οποίος και να είναι ακόμα και ο Χατζηγιάννης .


    earinos
    17.04.2009, 17:07

    Παράθεση:

    Το μέλος nowaveband στις 17-04-2009 στις 01:03 έγραψε...

    Λακαμάς.....(τι θα ήταν η ζωή χωρίς μια μικρή δόση αυτοκαταστροφής?)



    Λίγο ποιό λιανά το ( λακαμάς) παρακάλώ!!!!και αυτό με την δόση αυτοκαταστροφής γιατί ρε παιδί μου???


    220493
    17.04.2009, 18:10

    Παιδιά !!!!!

    Ακούστε και τη δική μου γνώμη καθώς μπορώ να απαντήσω στην ερώτηση που έθεσε η κοπελιά  μας !!!!!


    Είναι αλήθεια πως ο Χατζηγιάννης ξεκίνησε απο τους Παγκύπριους Μαθητικούς Καλλιτεχνικούς Αγώνες Μουσικής αποσπώντας το Α Βραβείο....Και εγώ πριν 2 χρόνια πήρα το Α στους αντίστοιχους στην Ελλάδα αλλά που είμαι τώρα εδώ..............!!!!!!!!


    Αρα ξεκίνησε με ποιότητα, με ταλέντο, με πίστη.........



    Εγώ ακούω τα τραγούδια του και εκφράζομαι απόλυτα..........τώρα για χαρακτήρα πολλά έχω ακούσει αλλά δεν με ενδιαφέρει τίποτα και δεν πιστεύω τιποτα.....



    Θα συμφωνήσω όμως οτι αρχίζει να επαναλαμβάνει τη μουσική αλλάζοντας στίχους ..............



    Τέλος όμως θα ήθελα να πω πως είναι πετυχημένος σε όλα γιατί κάνει ένα μοναδικό πράγμα!!!!!


    Καταφέρνει να ενώσει την ΕΜΠΟΡΙΚΟΤΗΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ!!!!!!


    emmanuella
    17.04.2009, 18:35

    Παράθεση:

    Το μέλος 220493 στις 17-04-2009 στις 18:10 έγραψε...

    Καταφέρνει να ενώσει την ΕΜΠΟΡΙΚΟΤΗΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ!!!!!!



    ( σιγά την ποιότητα   {#emotions_dlg.thumbdown} )

    Η μαγκιά δεν είναι να εμπορευματοποιήσεις την ποιότητα αλλά να προσφέρεις "ποιότητα" και να κερδίσεις με αυτόν τον τρόπο τον κόσμο χωρίς να έχεις σαν στόχο να πουλήσεις εκατοντάδες cd την εβδομάδα. Χωρίς καν να σκέφτεσαι τι επιτυχία θα έχει το τραγούδι. Απλά να το βγάλεις και να ξέρεις οτι αυτοί που πρέπει θα το εκτιμήσουν   {#emotions_dlg.yes}

    Τουλάχιστον αυτή η είναι η προσωπική μου άποψη ...   Smile

     


    220493
    18.04.2009, 13:59

    Παράθεση:

    Το μέλος emmanuella στις 17-04-2009 στις 18:35 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος 220493 στις 17-04-2009 στις 18:10 έγραψε...

     

    Καταφέρνει να ενώσει την ΕΜΠΟΡΙΚΟΤΗΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ!!!!!!

     



    ( σιγά την ποιότητα   {#emotions_dlg.thumbdown} )

    Η μαγκιά δεν είναι να εμπορευματοποιήσεις την ποιότητα αλλά να προσφέρεις "ποιότητα" και να κερδίσεις με αυτόν τον τρόπο τον κόσμο χωρίς να έχεις σαν στόχο να πουλήσεις εκατοντάδες cd την εβδομάδα. Χωρίς καν να σκέφτεσαι τι επιτυχία θα έχει το τραγούδι. Απλά να το βγάλεις και να ξέρεις οτι αυτοί που πρέπει θα το εκτιμήσουν   {#emotions_dlg.yes}

    Τουλάχιστον αυτή η είναι η προσωπική μου άποψη ...   Smile

     



     

     

    Ναι εμμα.......αυτό που λες είναι!!!!Αλλά όταν η "ποιότητα"κερδίσει το κόσμο και σένα και εμένα οι άλλοι "καλλιτέχνες"(οικονομικοί) θα προσπαθήσουν να εκμεταλλευτούν τον Κάθε Χατζηγιάννη και να κερδίσουν και αυτοί αλλά ο Χατζηγιάννης συνεχίζει να γράφει αυτό που γράφει και έχει τις κάθε απιτήσεις........άρα φτάνουμε πάλι στο συμπέρασμα που είχα θέσειι εγώ αν και ο Χατζηγιάννης δεν ασχολείται άμεσα με την εμπορικότητα των τραγουδιών άλλοι ασχολούνται......!!!!

    Οταν κάνει 30 συναυλίες τον χρόνο.......


    998
    18.04.2009, 14:13

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : 998 στις 10-03-2010 11:02 ]


    Aiolos_m
    18.04.2009, 14:13

    Είναι δουλευταράς.

    Πάντως μου ακούγεται έως και κουτσομπολίστικο να συνεχίζει να ενημερώνεται ένα τόπικ το οποίο δεν έχει στόχο κάποια καλλιτεχνική κίνηση του Χατζηγιάννη, αλλά τον χαρακτήρα του. Πόσω μάλλον όταν πρόκειται για έναν καλλιτέχνη που η δημοσιότητά του έχει αποκτηθεί μέσα από τη δουλειά του και όχι από υπονούμενα για την προσωπική του ζωή. 


    DENA1111
    18.04.2009, 15:24

    Το εργοστασιο της μουσικης βιομηχανιας στην Ελλαδα καποια στιγμη συμφωνησε να αναλαβει και τον Χατζηγιαννη... Τι σημασια εχουν ολα τα αλλα αφου θα τον τρωγαμε στην μαπα οπως και να'χει....


    NikosRoman
    18.04.2009, 18:56

    Παράθεση:

    Το μέλος Aiolos_m στις 18-04-2009 στις 14:13 έγραψε...

     καλλιτεχνική κίνηση .

     Πόσω μάλλον όταν πρόκειται για έναν καλλιτέχνη που η δημοσιότητά του έχει αποκτηθεί μέσα από τη δουλειά του και όχι από υπονούμενα για την προσωπική του ζωή. 



    Καλλιτεχνικη κινηση???χαχαχαχα!!!Αυτο ηταν καλο.

    Σοβαρα γραφεις τωρα για το αλλο???Αν φιλε μου με εδειχνε η τηλεοραση δεκα φορες την εβδομαδα ,με επαιζε το ραδιο σε εικοσι σταθμους καθε μερα και ο τυπος καθε εβδομαδα ειχε συνεντευξεις μου το γκαρισμα μου θα ειχε φτασει στην Κινα.

    Δεν παιζει "δουλεια".Παιζει οτι καποιοι αποφασισαν να γινει το επομενο "αστερι"με φουλ δημοσιες σχεσεις.ευκολοχωνευτα τραγουδακια σε ταργκετ  το εφηβικο κοινο και σιγουρες συνεργασιες.Το οτι το κανει καλα ειναι σιγουρο!!!

    Τελος δεν με ενδιαφερει η προσωπικη του ζωη αρκει να μην την φερνει στον χωρο ο ιδιος.(Ολυμπιου).Ακομα και στην εκπομπη του Λαζοπουλου επρεπε να παει πρωτα αυτη και στην επομενη να εμφανιστει ο ιδιος.Συμφωνιες μεγαλων καλλιτεχνων!!!

    Και εχω να σου πω πολλες τετοιες αν με ρωτησεις.

    Its not personal......Its business............

     


    kasel
    18.04.2009, 21:38

     

    Όχι άλλοι τραγουδιστές κινητής ή σταθερής τηλεφωνίας


    pinkeye
    19.04.2009, 11:25

    συμφωνω απολυτα με τον earino εχει απολυτο δικιο εμας δν μας νοιαζει τ ειναι αλλα τ βγαζει στν κοσμο και αυτο που βγαζει ειναι καλο...................{#emotions_dlg.clap}για αυτο μη σταματε να το ακουτε{#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.lol}


    rouli726
    20.04.2009, 05:58

    Εκτος του οτι οι περισσοτεροι φιλοι εχουν λιγο ξεφυγει απο το θεμα που εθεσε η μικρη μας φιλη αρχικα,νομιζω οτι για το χαρακτηρα ενος ανθρωπου αρμοδιοι ειναι οι πολυ κοντινοι του ανθρωποι.Και πιστεψτε με,πολλες φορες,η επαγγελματικη μας συμπεριφορα δεν εχει καμμια σχεση με την προσωπικη μας.Πολλοι συναδελφοι μου πχ θα μπορουσαν να με χαρακτηρισουν "σκυλα" γιατι μπορει να τα θελω ολα σωστα η να τους ζοριζω να κανουν τη δουλεια τους,αυτο σημαινει οτι ειμαι κιολας?


    freddieKrueger
    20.04.2009, 11:42

    Ti sxesh exei o xarakthras toy Mixalh Xaryhgiannh me ena forum pou asxoleitai me th mousikh?

    Giati na mhn krithei o Xatyhgiannhs sa mousikos alla sa xarakthras?Ti mas noiazei?mhpws endiaferetai h mikrh mas fili na ton pantreutei?An einai etsi eimai o prwtos pou dilwnw prothymos na ginw koumparos...

    Ante kai sta dika mas!{#emotions_dlg.beer}

     


    NikosRoman
    20.04.2009, 12:50

    Παράθεση:

    Το μέλος rouli726 στις 20-04-2009 στις 05:58 έγραψε...

    Εκτος του οτι οι περισσοτεροι φιλοι εχουν λιγο ξεφυγει απο το θεμα που εθεσε η μικρη μας φιλη αρχικα,νομιζω οτι για το χαρακτηρα ενος ανθρωπου αρμοδιοι ειναι οι πολυ κοντινοι του ανθρωποι.Και πιστεψτε με,πολλες φορες,η επαγγελματικη μας συμπεριφορα δεν εχει καμμια σχεση με την προσωπικη μας.Πολλοι συναδελφοι μου πχ θα μπορουσαν να με χαρακτηρισουν "σκυλα" γιατι μπορει να τα θελω ολα σωστα η να τους ζοριζω να κανουν τη δουλεια τους,αυτο σημαινει οτι ειμαι κιολας?



    Μαλλον και αν δεν στο εχουν πει ,θα σε φοβουνται.......οποτε......εισαι καλη για ποιον????

    Για σενα?????

    Δεν ειναι προσωπικο αυτο που γραφω και δεν εχει σχεση με το τοπικ.

    Απλα γιατι ρωτησες.