ελληνική μουσική
    694 online   ·  210.832 μέλη

    Ποια η γνώμη σας για τον χαρακτήρα του Μιχάλη Χατζηγιάννη ?

    NikosRoman
    20.04.2009, 12:53

    Παράθεση:

    Το μέλος freddieKrueger στις 20-04-2009 στις 11:42 έγραψε...

    Ti sxesh exei o xarakthras toy Mixalh Xaryhgiannh me ena forum pou asxoleitai me th mousikh?

    Giati na mhn krithei o Xatyhgiannhs sa mousikos alla sa xarakthras?Ti mas noiazei?mhpws endiaferetai h mikrh mas fili na ton pantreutei?An einai etsi eimai o prwtos pou dilwnw prothymos na ginw koumparos...

    Ante kai sta dika mas!{#emotions_dlg.beer}

     



    Ο καλλιτεχνης κρινεται σε βαθος χρονου.Μεχρι τωρα ολα του ειναι ευκολα.Οταν σταματησει να γυαλιζει τοτε τα ξαναλεμε.(και τιποτα δεν γυαλιζει για παντα)

    Αυτο που κανει το κανει καλα προς το παρον.


    kithara2
    20.04.2009, 14:11

    Παράθεση:

    Το μέλος kasel στις 18-04-2009 στις 21:38 έγραψε...

     

    Όχι άλλοι τραγουδιστές κινητής ή σταθερής τηλεφωνίας



     

    xaxaxaxaxxaxaxaxaxaxaaaaaaa    {#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.thumbup}{#emotions_dlg.beer}


    vicobubble
    20.04.2009, 16:30

    Παράθεση:

    Το μέλος freddieKrueger στις 20-04-2009 στις 11:42 έγραψε...

    Ti sxesh exei o xarakthras toy Mixalh Xaryhgiannh me ena forum pou asxoleitai me th mousikh?

    Giati na mhn krithei o Xatyhgiannhs sa mousikos alla sa xarakthras?Ti mas noiazei?mhpws endiaferetai h mikrh mas fili na ton pantreutei?An einai etsi eimai o prwtos pou dilwnw prothymos na ginw koumparos...

    Ante kai sta dika mas!{#emotions_dlg.beer}

     



     

    μπα...για να τον παντρευτώ δεν νομιζω !!!  {#emotions_dlg.blink} {#emotions_dlg.biggrin}

    απλά έθεσα αυτή την ερώτηση γιατί είμαι της άποψης ότι ένας καλλιτέχνης δεν χαρακτηρίζεται μόνο απο την δισκογραφική του δουλειά, αλλα και απο τον χαρακτήρα και την συμπεριφορά του γενικότερα.... Και αφού αυτό είναι μουσικό forum, περιμένω απλα να ακούσω και τις απόψεις των υπολοίπων {#emotions_dlg.yes}

     


    earinos
    22.04.2009, 16:46

    Βρε παδιά μυσάφι ποιά.Τι έχετε πάθει με τον Χατζηγιάννη. Υπάρχουν και καλύτεροι απλά δεν τους Ξέρετε. Υπάρχουνε φωνές που να λέτε τι ωραιές είναι.Υπάρχουνε στιχουργοί και μουσικοί που θα σας 'γεμίσουν' απο ποιότητα.Δεν είναι και ο Θεός ποιά.

    Ο Πάριος είναι!!! και για να τον φτάσει ο Χατζηγιάννης Θέλει πολλά ψωμιά ακόμα!!!

    Και τέλος διάσημος γίνεσαι στην μουσική όταν:

    Εχεις ωραία φωνή , έχεις ομορφιά , είσαι αδύνατος/τη  γράφεις κιόλας , και κάνεις τα χατήρια των εταιριών.Γιατί αυτοί πρέπει να βγάλουν λευτά απο εσένα και αν δουν όταν έχεις τις απαραίτητες προιποθέσεις σε πηγένουν ψηλά.Ακούγεσαι παντού και έτσι σε ξέρουν .Απλά έισαι ένα πιόνι . Και εκτελείς εντολές . Και αν συκώσεις λίγο την μητούλα σου σε κάνουν πάσσα στο σπιτάκι σου. Γκέγκε?????  

     


    freakhood
    23.04.2009, 03:49

    Παράθεση:

    Το μέλος DENA1111 στις 18-04-2009 στις 15:24 έγραψε...

    Το εργοστασιο της μουσικης βιομηχανιας στην Ελλαδα καποια στιγμη συμφωνησε να αναλαβει και τον Χατζηγιαννη... Τι σημασια εχουν ολα τα αλλα αφου θα τον τρωγαμε στην μαπα οπως και να'χει....



    Ακριβώς!

    Αλλά στην χώρα τον ανύπαρκτων μηδενικών δεν φαντάζει τίποτα παράξενο  πλέον...

    υγ: αν θεωρούμε και ποιότητα κάτι τύπους σαν τον Πάριο...καλά πάμε. Περαστικά μας.


    samg
    23.04.2009, 15:22

    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 23-04-2009 στις 03:49 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος DENA1111 στις 18-04-2009 στις 15:24 έγραψε...

    Το εργοστασιο της μουσικης βιομηχανιας στην Ελλαδα καποια στιγμη συμφωνησε να αναλαβει και τον Χατζηγιαννη... Τι σημασια εχουν ολα τα αλλα αφου θα τον τρωγαμε στην μαπα οπως και να'χει....



    Ακριβώς!

    Αλλά στην χώρα τον ανύπαρκτων μηδενικών δεν φαντάζει τίποτα παράξενο  πλέον...

    υγ: αν θεωρούμε και ποιότητα κάτι τύπους σαν τον Πάριο...καλά πάμε. Περαστικά μας.



    Μεχρι το 1986 οπου κυκλοφορησε το "ματια μπλε", μια χαρα ηταν ο Παριος απο εκει και μετα εδω και 23 χρονια πεφτει με ταχυτητα δυτη!

    Τωρα οσο για τον Χατζηγιαννη, ο χαρακτηρας του δεν με αφορα, αλλασυμφωνω οτι απο το "ακαταλληλη σκηνη" και μετα, ειναι πιο βαρετος και απο καδο πλυντηριου που γυρναει!


    samg
    23.04.2009, 15:28

    Παράθεση:

    Το μέλος earinos στις 22-04-2009 στις 16:46 έγραψε...

    Βρε παδιά μυσάφι ποιά.Τι έχετε πάθει με τον Χατζηγιάννη. Υπάρχουν και καλύτεροι απλά δεν τους Ξέρετε. Υπάρχουνε φωνές που να λέτε τι ωραιές είναι.Υπάρχουνε στιχουργοί και μουσικοί που θα σας 'γεμίσουν' απο ποιότητα.Δεν είναι και ο Θεός ποιά.

    Ο Πάριος είναι!!! και για να τον φτάσει ο Χατζηγιάννης Θέλει πολλά ψωμιά ακόμα!!!

    Και τέλος διάσημος γίνεσαι στην μουσική όταν:

    Εχεις ωραία φωνή , έχεις ομορφιά , είσαι αδύνατος/τη  γράφεις κιόλας , και κάνεις τα χατήρια των εταιριών.Γιατί αυτοί πρέπει να βγάλουν λευτά απο εσένα και αν δουν όταν έχεις τις απαραίτητες προιποθέσεις σε πηγένουν ψηλά.Ακούγεσαι παντού και έτσι σε ξέρουν .Απλά έισαι ένα πιόνι . Και εκτελείς εντολές . Και αν συκώσεις λίγο την μητούλα σου σε κάνουν πάσσα στο σπιτάκι σου. Γκέγκε?????  

     



    λοιπον sorry αλλα δεν αντεχω αλλο!

    νισαφι

    πια

    λεφτα

    προϋποθεσεις

    πηγαινουν

    σηκωσεις

    μυτουλα

    πασα.

    {#emotions_dlg.yes}

     


    john1987
    23.04.2009, 19:46

    Παντως εμενα ποτε δε με ενοιαζει ο χαρακτηρας των καλλιτεχνων που ακουγα..Ισα-ισα οσο πιο "καθικια" ηταν τοσο πιο πολλα ειχαν να πουν...

     

    Φυσικα δεν αναφερομαι σε τραγουδιστες κινητης τηλεφωνιας οπως ειπε πολυ ευστοχα ενας φιλος παραπανωSmile

     

    ps:προσωπικα ψωναρα μου φαινεται ο "μιχαληηηηηηη"


    anisie
    23.04.2009, 21:48

    Οι τόνοι έχουν φύγει για Πάσχα....?

    PS:φίλε samg σε σένα το λέω που θες να κάνεις και διορθώσεις

    PS2: john1987 καλά τα λες

    PS3: κάτω τα χέρια από τον 'μιχάληηηηη' και την κινητή τηλεφωνία (τη σταθερή για την ακρίβεια)


    samg
    25.04.2009, 00:35

    Παράθεση:

    Το μέλος anisie στις 23-04-2009 στις 21:48 έγραψε...

    Οι τόνοι έχουν φύγει για Πάσχα....?

    PS:φίλε samg σε σένα το λέω που θες να κάνεις και διορθώσεις

     



    ναι εφυγαν!


    anisie
    25.04.2009, 06:01

    Καλή επιστροφή...!Cool{#emotions_dlg.biggrin}Wink


    kamelia8
    25.04.2009, 12:11

    Δεν τον ξέρω προσωπικά, οπότε δεν μπορώ να πω! Αυτό που μπορώ να πω είναι ότι ελάχιστα με ενδιαφέρει η προσωπικότητα ενός τραγουδιστή ή γενικότερα ενός καλλιτέχνη. Αν μου αρέσουν τα τραγούδια του, τα ακούω.


    alex4you
    25.04.2009, 12:15

    Παράθεση:

    Το μέλος john1987 στις 23-04-2009 στις 19:46 έγραψε...

    Παντως εμενα ποτε δε με ενοιαζει ο χαρακτηρας των καλλιτεχνων που ακουγα..Ισα-ισα οσο πιο "καθικια" ηταν τοσο πιο πολλα ειχαν να πουν...

     

    Φυσικα δεν αναφερομαι σε τραγουδιστες κινητης τηλεφωνιας οπως ειπε πολυ ευστοχα ενας φιλος παραπανωSmile

     

    ps:προσωπικα ψωναρα μου φαινεται ο "μιχαληηηηηηη"



           Έτσι κι εγώ μαζί σου ο μιχάλης την ψώνισε και χοντρά μάλιστα.Είτε απο δική του επιολογή είτε όχι.¨Οτι τον πουλάνε οι δισκογραφικές είναι γνωστό αλλά και αυτό πια καταντάει βαρετός.Anyway κάποια τραγούδια μέχρι στιγμής κάτι λένε οπότε θα τον δούμε και σε πολύ χειρότερα τον ερχόμενο καιρό.Έτσι όπως πάει


    NikosRoman
    26.04.2009, 08:51

    Επιμενω.

    Απο την στιγμη που εφερε την γκομενα του (Ολυμπιου) και προσπαθει να την επιβαλλει ,τοτε εχω καθε λογο να ειμαι επιφυλακτικος.(Μεχρι τοτε δεν ημουν).

    Το ιδιο εκανε ο Καρρας με την Βανδη και το ιδιο κανει η Ν.Γερμανου με καθε γκομενο της.

    Και η λιστα δεν τελειωνει.(Μηπως να θυμηθω Κορκολη??Περι ηθους.)

    Και μετα εδω μεσα υπαρχουν νεα παιδια που παραπονιουνται οτι αξιζουν και δεν τους δινεται η ευκαιρια.

    Να ενας (απο τους πολλους)λογος.

    Οποιος θελει να το παιξει "ανωτερος" ειναι δικαιωμα του.

    Το παιχνιδι παιζεται σε πολλα επιπεδα.

    Η δουλεια του καλλιτεχνη (που θα κυκλοφορησει το σι ντι του)ειναι το τελευταιο.

    Οχι μονο με νοιαζει η προσωπικη του ζωη αλλα οταν την φερνει και στην δουλεια του 

    ξερω οτι καποιος η καποια αλλη καλλιτεχνης θα την πληρωσει.

    Ο ιδιος εκανε την αρχη.Δεν του το ζητησε κανεις.


    anisie
    26.04.2009, 14:24

    Παράθεση:

    Το μέλος NikosRoman στις 26-04-2009 στις 08:51 έγραψε...

    Απο την στιγμη που εφερε την γκομενα του (Ολυμπιου) και προσπαθει να την επιβαλλει ,τοτε εχω καθε λογο να ειμαι επιφυλακτικος.(Μεχρι τοτε δεν ημουν).


    Ντάξει στην προκειμένη περίπτωση εγώ θα ήμουν επιφυλακτική με την Ολυμπίου...

    Άλλη όρεξη δεν είχε ο Μιχαλάκης να κάτσει να της γράψει τραγούδια...

    Τι συμφέρον έχει αυτός να κάνει επιτυχία η Ολυμπίου...και που στην τελική σιγά την επιτυχία που κάνει....

    Μόνο απουσία ήθους δεν το βλέπω εγώ αυτό....

    Μεγάλη η χάρη της Ολυμπίου που μόλις χωρίσει θα την φάει το μαύρο σκοτάδι....


    RockAlximistis
    27.04.2009, 01:13

    Παράθεση:

    Το μέλος nowaveband στις 17-04-2009 στις 01:03 έγραψε...

    Λακαμάς.....



    Ωραιοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοος.........{#emotions_dlg.lol}

    Υ.Γ.Αν και δεν συμφωνώ!


    nomizis
    27.04.2009, 08:32

    Παράθεση:

    Το μέλος NikosRoman στις 20-04-2009 στις 12:53 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος freddieKrueger στις 20-04-2009 στις 11:42 έγραψε...

    Ti sxesh exei o xarakthras toy Mixalh Xaryhgiannh me ena forum pou asxoleitai me th mousikh?

    Giati na mhn krithei o Xatyhgiannhs sa mousikos alla sa xarakthras?Ti mas noiazei?mhpws endiaferetai h mikrh mas fili na ton pantreutei?An einai etsi eimai o prwtos pou dilwnw prothymos na ginw koumparos...

    Ante kai sta dika mas!{#emotions_dlg.beer}

     



    Ο καλλιτεχνης κρινεται σε βαθος χρονου.Μεχρι τωρα ολα του ειναι ευκολα.Οταν σταματησει να γυαλιζει τοτε τα ξαναλεμε.(και τιποτα δεν γυαλιζει για παντα)

    Αυτο που κανει το κανει καλα προς το παρον.


    Συγγνωμη αλλα το ''ευκολα'' πως το εννοεις?? Ο ανθρωπος δουλεψε σκληρα για να πετυχει επαγγελματικα οτι πετυχε. Δεν κανω προσωπικη επιθεση αλλα ποτε δεν θα καταλαβω γιατι πρεπει να βλεπουμε καχυποπτα οσους ειναι πετυχημενοι...και γιατι πεθαινουν να τους βλεπουν να καταστρεφοντε!  Ελεος...και αυτο περι γυαλισματος σαν καταρα μου ακουγετε! Παντως συμφωνω στο οτι κανει το κανει καλα προς το παρον


    NikosRoman
    27.04.2009, 21:03

    Παράθεση:

    Το μέλος nomizis στις 27-04-2009 στις 08:32 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος NikosRoman στις 20-04-2009 στις 12:53 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος freddieKrueger στις 20-04-2009 στις 11:42 έγραψε...

    Ti sxesh exei o xarakthras toy Mixalh Xaryhgiannh me ena forum pou asxoleitai me th mousikh?

    Giati na mhn krithei o Xatyhgiannhs sa mousikos alla sa xarakthras?Ti mas noiazei?mhpws endiaferetai h mikrh mas fili na ton pantreutei?An einai etsi eimai o prwtos pou dilwnw prothymos na ginw koumparos...

    Ante kai sta dika mas!{#emotions_dlg.beer}

     



    Ο καλλιτεχνης κρινεται σε βαθος χρονου.Μεχρι τωρα ολα του ειναι ευκολα.Οταν σταματησει να γυαλιζει τοτε τα ξαναλεμε.(και τιποτα δεν γυαλιζει για παντα)

    Αυτο που κανει το κανει καλα προς το παρον.


    Συγγνωμη αλλα το ''ευκολα'' πως το εννοεις?? Ο ανθρωπος δουλεψε σκληρα για να πετυχει επαγγελματικα οτι πετυχε. Δεν κανω προσωπικη επιθεση αλλα ποτε δεν θα καταλαβω γιατι πρεπει να βλεπουμε καχυποπτα οσους ειναι πετυχημενοι...και γιατι πεθαινουν να τους βλεπουν να καταστρεφοντε!  Ελεος...και αυτο περι γυαλισματος σαν καταρα μου ακουγετε! Παντως συμφωνω στο οτι κανει το κανει καλα προς το παρον



    Σκληρα δουλευε ο πατερας μου στην οικοδομη.Μην τρελλαθω κιολας.Θα επρεπε να ξερεις οτι στην σοου μπιζ χρειαζεται καλο πι αρ που τους το παρεχουν.Δεν το εχουν οι ιδιοι.Λες να ξυπνησε μια μερα και να ειπε"Δεν εχω τιποτα να κανω.Ας γινω γνωστος"?

    Δεν ειμαι καχυποπτος.Ξερω πως ειναι το παιχνιδι.(Ουτε ρομαντικος ειμαι για να το πολεμησω.Ετσι ηταν παντα)

    Απλα περιμενω πιο ωριμο ρεπερτοριο.Θα δειξη.


    nomizis
    28.04.2009, 03:30

    Παράθεση:

    Το μέλος NikosRoman στις 27-04-2009 στις 21:03 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος nomizis στις 27-04-2009 στις 08:32 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος NikosRoman στις 20-04-2009 στις 12:53 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος freddieKrueger στις 20-04-2009 στις 11:42 έγραψε...

    Ti sxesh exei o xarakthras toy Mixalh Xaryhgiannh me ena forum pou asxoleitai me th mousikh?

    Giati na mhn krithei o Xatyhgiannhs sa mousikos alla sa xarakthras?Ti mas noiazei?mhpws endiaferetai h mikrh mas fili na ton pantreutei?An einai etsi eimai o prwtos pou dilwnw prothymos na ginw koumparos...

    Ante kai sta dika mas!{#emotions_dlg.beer}

     



    Ο καλλιτεχνης κρινεται σε βαθος χρονου.Μεχρι τωρα ολα του ειναι ευκολα.Οταν σταματησει να γυαλιζει τοτε τα ξαναλεμε.(και τιποτα δεν γυαλιζει για παντα)

    Αυτο που κανει το κανει καλα προς το παρον.


    Συγγνωμη αλλα το ''ευκολα'' πως το εννοεις?? Ο ανθρωπος δουλεψε σκληρα για να πετυχει επαγγελματικα οτι πετυχε. Δεν κανω προσωπικη επιθεση αλλα ποτε δεν θα καταλαβω γιατι πρεπει να βλεπουμε καχυποπτα οσους ειναι πετυχημενοι...και γιατι πεθαινουν να τους βλεπουν να καταστρεφοντε!  Ελεος...και αυτο περι γυαλισματος σαν καταρα μου ακουγετε! Παντως συμφωνω στο οτι κανει το κανει καλα προς το παρον



    Σκληρα δουλευε ο πατερας μου στην οικοδομη.Μην τρελλαθω κιολας.Θα επρεπε να ξερεις οτι στην σοου μπιζ χρειαζεται καλο πι αρ που τους το παρεχουν.Δεν το εχουν οι ιδιοι.Λες να ξυπνησε μια μερα και να ειπε"Δεν εχω τιποτα να κανω.Ας γινω γνωστος"?

    Δεν ειμαι καχυποπτος.Ξερω πως ειναι το παιχνιδι.(Ουτε ρομαντικος ειμαι για να το πολεμησω.Ετσι ηταν παντα)

    Απλα περιμενω πιο ωριμο ρεπερτοριο.Θα δειξη.



    Δεκτη η αποψη σου. Απλα πιστευω οτι σκληρη προσπαθεια υπαρχει σε ολα τα επαγγελματα. Το πι αρ κι αυτο επαγγελμα ειναι και μαλιστα σημαντικο για οσους καλλιτεχνες θελουν να πουλανε εκτος απο την δουλεια τους και την εικονα τους. Δεν το κατακρινω καθολου, ο καθε ενας κανει τις επιλογες του. Δεν βρισκω κατι κακο σ'αυτο.Στην τελικη το μονο που με νοιαζει ειναι να ευχαριστιεμαι μελωδιες. Οποτε καλη μας ακροαση!


    freakhood
    29.04.2009, 03:32

    Καληνύχτα.