ελληνική μουσική
    695 online   ·  210.851 μέλη

    Ποια η γνώμη σας για τον χαρακτήρα του Μιχάλη Χατζηγιάννη ?

    OzzYRhoad
    12.08.2009, 13:36

    Εμ σιγα αυτα τα τραγουδια τα βγαζω και εγω .(δεν φευγω αν δεν φιγουμε μαζι και φλορω μαλακιες)


    notina
    14.08.2009, 15:05

    Για τον χαρακτήρα του τι να πώ,δεν τον ξέρω προσωπικά...Πάντως νομίζω πως έχει μεγάλη ιδέα για τον εαυτό

    του...!Κατά τα άλλα δεν μου αρέσει σαν τραγουδιστής!Toν έχω βαρεθεί!Επαναλαμβάνεται,τα περισσότερα τραγούδια του(για να

    μην πώ όλα) είναι εμπορικά και...τί να σας πω;! Μου τα είπαν πρόσφατα, άτομα που πήγαν στη συναυλία του

    και οι εντυπώσεις δεν ήταν καλές...Οτι  φαινόταν'' κάπως''...Τώρα από εξάντληση ή από τίποτα άλλο δεν το ξέρω...Γενικά δεν είμαι φάν του !Wink

    Υ.Γ. και σιγά τα τραγούδια πια!ελάχιστα είναι αυτά που 'αξίζουν'...!Τί να πείς!Όλα για το χρήμα...


    -----------------
    Music is life!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : notina στις 15-08-2009 13:54 ]


    logan
    14.08.2009, 23:44

    αν και πολυ προκατελειμενος με αυτον τον ανθρωπο, τον απεχθανομαι σαν καλλιτεχνη δεν μπορω να τον ακουω με τιποτα. Ολα ιδια στο ιδιο τεμπο, πανω κατω ιδιοι στιχοι, αυτι που λεμε βρηκε τι πουλαει και τελος.

    Ομως πριν 3 χρονια ειμαι σε ενα σπιτι ενος κολλητου και μας φωναζει ο πατερας του να βγουμε στο μπαλκονι, παμε λοιπον και βλεπουμε το χατζηγιαννη να γυρναει  βιντεο κλιπ. για οσους το χετε δει ειναι αυτο που γυρνει η καμερα και φαινονται πολυκατοικιες παντου. Τελειωνει λοιπον η ληψη, και τον βλεπουμε να φοραει ενα τζην μπουφαν να αναβει ενα τσιγαρο και προχωραει. Πραγματικα καμια σχεση με αυτα που βλεπεις στην τηλεοραση αυτον το γυαλιστερο τυπο που λαμπει ολοκκλρος και φλουφλιζε τρελα. Ισα ισα ηταν ενα καθημερινο τυπακι σαν αυτα που βλεπεις στο δρομο και μου κανε τοτε μεγαλη εντυπωση. Θα μου πεις δε μιλησες και μαζι του.Σιγουρα αλλα ουτε ψωνιστικα φεροτανε, ουτε και καλα ουτε τιποτα.. Λιγο αυτο λοιπον λιγο οτι (αν και δεν παρακολουθω κουτσομπολιστικα) δεν εχω ακουσει κατι για δηλωσεις περιεργες πιστευω οτι σαν ανθρωπος ειναι ακομα οκ.


    kozanitis
    16.08.2009, 20:50

    Μιχάλης Χατζηγιάννης λοιπόν...

     

    Η ερώτηση αφορά τον χαρακτήρα του...

     

    Δεν με νοιάζει προσωπικά ποιος είναι ο χαρακτήρας του Χατζηγιάννη...

     

    Ο κάθε άνθρωπος έχει δική του προσωπικότητα και έχει το αναφαίρετο δικαίωμα να εκφέρεται και συμπεριφέρεται όπως θέλει...Άν θες τον κάνεις παρέα, ειδάλλως πας εκεί που ταιριάζεις καλύτερα...

     

    Σαν καλλιτέχνης αν και δεν υπάρχει στο συγκεκριμένο θέμα τέτοια ερώτηση

    είναι δουλευταράς σίγουρα, πατάει όμως συνέχει τώρα τελευταία στα ίδια και τα ίδια και έχασε την μαγεία των πρώτων δίσκων του...Από εκεί και πέρα στα Live είναι καλός...Εχει πολύ καλή φωνή και έχει στην φλέβα του την τάση να τραβάει το κοινό του...

    Αν συμμορφωθεί μουσικά λίγο θα αφήσει εποχή...Αλλά...Το θέμα είναι και τι θες πια σε αυτήν την ζωή...

    Ποιότητα και χρήμα ή μόνο χρήμα;

     

    Ο καιρός θα δείξει...

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kozanitis στις 16-08-2009 20:51 ]


    katiamou
    20.08.2009, 12:05

    ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΓΕΡΑ ΑΔΙΑΦΟΡΟ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΤΟΥ ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗ ΜΟΥ

    ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΠΑΘΗΤΙΚΟΣ!!!!!!!


    freakhood
    20.08.2009, 12:25

    katiamou...


    Το ότι γίνεται κουβέντα για τέτοια ζώα όπως ο Χατζηγιάννης, πρέπει να μας απασχολήσει σοβαρά. Πολλά χρήσιμα συμπεράσματα μπορούν να αναζητηθούν. Για πολλά και όχι μόνο για την κουλτούρα
    μας.

    υγ: κατά τα άλλα, θα συμφωνήσω μαζί σου.


    iwpat
    24.08.2009, 19:11

    Δεν ασχολουμαι ...οτι θέλει ο καθε ανθρωπος κάνει...όπως θέλει ας είναι και ας συμπεριφέρεται...

    Δεν μας αρέσει;....μακρια!!!εμενα προσωπικά δεν μου αρέσει σαν καλλιτέχνης.Σαν άνθρωπο; δεν τον ξέρω και δεν έχω αποψη, αλλά και ψωνισμένος να ναι, δικαιολογημένα γιατι είναι αυτό που πουλάει...


    pavlaras2483
    25.08.2009, 04:28

    Ρε freakhood θα μας πείς και μας τίποτα απ αυτά που ξέρεις να έχουμε και μεις τόσο έγκυρη άποψη σαν τη δική σου ή απλά θα ηθικοπαπαρολογείς ασύστολα?


    doufigo
    13.11.2009, 05:34
    O πρώτος δίσκος ήταν καλός, κάτι σαν ο νέος Robbie Williams της ελλάδας. Τα σκυλοτράγουδα που ακολούθησαν απλά τραγικά...πρέπει να ακούσετε και τις αγγλόφωνες ηχογραφήσεις του...πολύ γέλιο