ελληνική μουσική
    654 online   ·  210.830 μέλη

    Παρτιτούρες ελληνικών τραγουδιών για πιάνο.

    dimarasjim
    17.04.2009, 19:09

    Μ' αρέσει πολύ το πιάνο και η ελληνική μουσική. Προσπαθώ να τα συνδυάσω αλλά δεν μπορώ να βρώ παρτιτούρες. Συνήθως βρίσκω συγχορδίες για κιθάρα αλλά δεν με εξυπηρετούν. Δυστυχώς, η μικρή μου εμπειρία δεν μου επιτρέπει να παίζω κομματια εξ' ακοής ή μάλλον μου το επιτρέπει σε μικρό βαθμό. Εσείς τι προτείνετε, γνωρίζεται κάποια ιστοσελίδα;{#emotions_dlg.walkman}


    pinkeye
    19.04.2009, 11:33

    δυστυχως και εγω φιλε εχω το ιδιο προβλημα βρισκω παρτιτουρες και ολες ειναι συγχορδιες δηλαδη ελεος υπαρχουν κι αλλα οργανα οχι μονο η κιθαρα αμαν πια{#emotions_dlg.helpsmilie}


    dimarasjim
    21.04.2009, 21:27

    Να ήξερες πως σε καταλαβαίνω. Αν μαάθεις κάτι ειδοποίησε με και 'μένα στο jim.lover@yahoo.com>

    alex4you
    22.04.2009, 19:10

    σε κάποιο σίτε δύσκολα θα βρείτε αρκετά γι αυτό αναζητήστε στο google π.χ "ζειμπέκικο ευδοκίας παρτιτούρα" και θα βρείτε για τα περισσότερα!!!!!!!!!


    PelagieHmmY
    29.04.2009, 04:14

    Εχω ψάξει αρκετά για ελληνικη μουσικη περτιτουρες στο ιντερνετ και ωρηκα πολυ λίγα πράγματα.Αν βρει καποιος κατι ας μας ενημερώει.Εχς μεγάο αριθμό απο παρτιτούρες αλλα κυριοςσ ξένες ποπ και ροκ.ψαχνω παρτιτούρε για ελληνικο έντεχνο και ροκ.


    preety93
    30.04.2009, 22:05

    εγω  παντως κατεβαζω απο το:www.8notes.com.μοθ φαινεται καλο!