ελληνική μουσική
    534 online   ·  210.845 μέλη

    ο Νίκος Κατσίκας στη μουσική σκηνή Περιστροφές

    krios80
    17.04.2009, 21:35

    Ο ΝΙΚΟΣ ΚΑΤΣΙΚΑΣ  στη μουσική σκηνή  ‘’ΠΕΡΙΣΤΡΟΦΕΣ’’

        Την Κυριακή του Πάσχα

     

    Ο γνωστός  τραγουδοποιός Νίκος Κατσίκας ,ο οποίος το 1988 μας είχε χαρίσει το υπέροχο βαλσάκι ''Να γελάς'' με τον Γιώργο Αντωνίου,θα εμφανιστεί την Κυριακή του Πάσχα  στη μουσική σκηνή ‘’Περιστροφές’’,όπου θα μας παρουσιάσει τραγούδια από τις δύο πρόσφατες δισκογραφικές του δουλειές
    ( ΑΠΟΠΛΑΝΗΣΕ ΜΟΥ ΤΙΣ ΑΙΣΘΗΣΕΙΣ και ΣΚΩΤΣΕΖΙΚΟ ΝΤΟΥΖ ) καθώς και μια επιλογή τραγουδιών από την έντεχνη και λαϊκή σκηνή.

     

    Μαζί του στο τραγούδι η Βιβή Παππά και ο Γιάννης Λεκόπουλος

     

    Παίζουν οι μουσικοί:

    -Γιώργος Καραμφίλλης μπουζούκι

    -Άρης Αλβανός κιθάρα

    -Άκης Σταυρίδης ακορντεόν

     

     

    Μουσική σκηνή ''Περιστροφές'': Καβαλάρι -Λαγκαδάς,τηλ: 6970311455

    ''Να γελάς'' μουσική -στίχοι:Νίκος Κατσίκας
    Ερμηνεία:Γιώργος Αντωνίου


    https://www.youtube.com/watch?v=Tib-44njgWA

    Link
    align=right>[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : krios80 στις 20-04-2009 22:45 ]


    επισυναπτόμενα: 67.jpg 
    kwstasagas
    17.04.2009, 22:14

    Κριέ80, νομίζω ότι θα ήταν καλό να διευκρινισθεί ότι ο Νίκος Κατσίκας είναι ο εκ Θεσσαλονίκης ορμώμενος τραγουδοποιός που το 1987 περίπου μάς είχε μαγέψει με το υπέροχο βαλσάκι "ΝΑ ΓΕΛΑΣ", από το δίσκο ΡΑΔΙΕΝΕΡΓΗ ΒΡΟΧΗ και με ερμηνευτή τον Αντωνίου .... "Να γελάς κι εγώ θα στο πω, το "σ' αγαπώ" χορέυοντας ρούμπα / σαν τον Μίκυ, σαν τον Σαρλό, με δυο γκριμάτσες και με μια τούμπα ... " ......

    Ελπίζω να τον δούμε κάποτε ζωντανά κι εδώ στην Αθήνα, όποτε κάνει εμφανίσεις όλο στη Θεσσαλονίκη τις κάνει .... Κι εσύ, όμως, "ψήσε" τον να κάνετε και κανένα λαϊβάκι εδώ στην Αθήνα. Είμαι σίγουρος ότι πολλοί συνομήλικοί μου, που πέρασαν την εφηβεία τους στα 80ς - αλλά και πολλοί μικρότεροί μου - θα θέλουν πολύ να ακούσουν ζωντανά το "Να γελάς" .....  


    VOICETEACHER
    19.04.2009, 22:20

    Ελπιζω να τον πληρωσουν ,τον Νικο ,γατι εμενα ακομη μου χρωστανε λεφτα,απο το συγεκριμενο μαγαζι....απατεωνεs.....{#emotions_dlg.rockon}