ελληνική μουσική
    766 online   ·  210.850 μέλη

    Αλέξανδρος Εμμανουηλίδης Ποτάμι μαύρο

    Kerato
    30.11.2004, 15:56
    Χαιρετώ!
    Ψάχνω απεγνωσμένα να "κατεβάσω" το προαναφερόμενο κομμάτι ή να βρω τους στίχους του ή να μάθω το στιχουργό του ή ό,τι άλλο είναι διαθέσιμο σχετικά μ'αυτό και τον ερμηνευτή...
    Ευχαριστώ!
    xristos
    30.11.2004, 16:25
    Από που να το κατεβάσεις δεν ξέρω. Από που να το αγοράσεις ξέρω. Το τραγούδι βρίσκεται στη "Δεύτερη Ακρόαση" της Μικρή Άρκτου και η μουσική και οι στίχοι είναι του Αλέξανδρου...
    Kerato
    02.12.2004, 16:06
    Ευχαριστώ για τις πληροφορίες...Τις είχα ήδη βρει...Θα κατέβω στην πρωτεύουσα κι επ'ευκαιρίας θα το αγοράσω απο 'κει το σι-ντι.Ως τότε θα συνεχίσω να το ζητάω από το 2ο πρόγραμμα (και να πρήζω τους άμοιρους εκφωνητές!)
    Περιμένω εναγωνίως προσωπικό δίσκο του ιδίου γιατί μου "μυρίζει" καλή δουλειά!!!
    Χαιρετώ!
    kwnkar
    07.02.2005, 05:18
    Ο Αλέξανδρος είναι από τις Σερρες και ζεί στην Αθήνα. Εμφανίζεται ήδη κάπου και ετοιμάζει την πρώτη προσωπική του δουλειά που θα κυκλοφορίσει την άνοιξη. Είμαι φίλη του και θα ήθελα να μάθω πώς έμαθες για τη μουσική του και τι σου άρεσε.
    Kerato
    15.02.2005, 20:20
    Είχα πολύ καιρό να μπω σ'αυτην την ιστοσελίδα....Φίλη του Αλέξανδρου απαντώ στην ερώτησή σου...
    Άκουσα το κομμάτι από το 2ο πρόγραμμα στη δουλειά και ξετρελάθηκα!
    έτσι σημείωσα τον ερμηνευτή κι άρχισα να το ζητάω από το 2ο κάθε μεσημέρι!!!!!!
    Μετά έψαξα και βρήκα πώς και τί και τώρα έχω το Σι-Ντι και το 'χω δώσει να τ'ακούσουν κι όλοι μου οι φίλοι!
    Πολλοί απ'αυτούς ενθουσιάστηκαν απ'τη δουλειά του κυρίου Εμμανουηλίδη!
    Να του δώσεις τα χαιρετίσματά μου.Χάρηκα πολύ που είναι Σερραίοσ...Όπως και να το κάνουμε εμείς οι Βόριοι είμαστε πολύ εντάξει άτομα!
    Kerato
    15.02.2005, 20:25
    Α!...Kwnkar,
    μου άρεσε πολύ η φωνή του και πριν δω φωτογραφία του τον είχα φανταστεί όπως περίπου είναι!!!!!!!!!!!!
    Τρελό;;;;;
    Κι όμως...
    Επίσης μου άρεσαν πολύ οι στίχοι του συγκεκριμένου κομματιού...με άγγιξαν...Παρ'ό,τι οι περισσότεροι που με ξέρουν θα έλεγαν ότι είμαι άνεμος κι όχι ποτάμι, τη συγκεκριμένη περίοδο μου ταίριαξε απόλυτα!
    Να 'σαι καλά κι εσύ κι οι φίλοι σου!