ελληνική μουσική
    660 online   ·  210.846 μέλη

    H Loreena McKennitt στην Ελλάδα!

    beatlus
    22.04.2009, 22:03

    Το επίσημο σάιτ της Loreena McKennitt αναγράφει πως:

    Quinlan Road με χαρά σας ανακοινώνει ότι η Loreena McKennitt ετοιμάζει νέα περιοδεία γι’ αυτό το καλοκαίρι με μία σειρά από συναυλίες που δεν πρέπει να χάσετε. Από τις 6 έως τις 24 Ιουνίου, η Loreena θα εμφανιστεί τόσο σε υπαίθριους χώρους όσο και σε κλειστές αίθουσες συναυλιών στο Μαρόκο, την Ελλάδα, την Τουρκία, το Ισραήλ, το Λίβανο, την Ουγγαρία και την Ιταλία.
    Η Loreena θα ταξιδέψει συνοδεία μίας εκπληκτικής ομάδας μουσικών, μεταξύ των οποίων οι Clive Deamer, Simon Edwards, Ben Grossman, Brian Hughes, Caroline Lavelle, Hugh Marsh και Στρατής Ψαραδέλης"

    Συγκεκριμένα θα εμφανιστεί στις 9 Ιουνίου στο Αρχαίο Ωδείο της Πάτρας και στις 10 Ιουνίου στο θέατρο του Λυκαβηττού! {#emotions_dlg.clap}

    Ιδού και το σημείο στο σάιτ που το επιβεβαιώνει Smile

    http://www.quinlanroad.com/performances/performances.asp

     

     

     



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 04-06-2009 22:08 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 29-06-2009 09:14 ]


    επισυναπτόμενα: Loreena McKennitt.jpg 
    giorgosziotas
    23.04.2009, 03:12

    Είμαι εκεί... από τώρα και περιμένω!


    beatlus
    23.04.2009, 10:42

    Προσθέστε ακόμη μία ημερομηνία, στις 11 Ιουνίου στη Μονή Λαζαριστών στη Θεσσαλονίκη Smile


    Termite
    23.04.2009, 10:47

    Εξαιρετικό νέο...


    gikostas
    23.04.2009, 17:53

    Τέλεια.Δεν νομίζω να το χάσω.Απλά φωνάρα.Αν ξέραμε και λεπτομέρειες για την τιμή του εισητηρίου και σε σχέση με άλλες χώρες θα είχε ενδιαφέρον.Όπως και ν'άχει θα προσπαθήσω να μην το χάσω.


    -----------------
    Πιστέψτε αυτούς που ψάχνουν την αλήθεια.Αμφιβάλετε για εκείνους που τη βρίσκουν.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : gikostas στις 23-04-2009 17:55 ]


    CROSS
    24.04.2009, 01:28

    Πολύ ευχάριστο!Loreena Mckennitt+θέατρο Λυκαβυττού+καλοκαιρινή βραδυά={#emotions_dlg.thumbup}{#emotions_dlg.walkman}


    gialina_giannina
    12.05.2009, 14:15

    Σύμφωνα με νεότερη ενημέρωση, η συναυλία της Loreena McKennitt στην Αθήνα θα γίνει στο Θέατρο Βράχων "Μελίνα Μερκούρη" στον Βύρωνα.

    Η προπώληση των εισιτηρίων ξεκίνησε την Τετάρτη 6 Μαΐου σε όλα τα καταστήματα Metropolis και στο Ticket House.
    Τιμή εισιτηρίου: 45 Ευρώ προπώληση & 50 Ευρώ στο Ταμείο

     


    alkyoni
    30.05.2009, 15:09

    Παράθεση:

    Το μέλος beatlus στις 23-04-2009 στις 10:42 έγραψε...

    Προσθέστε ακόμη μία ημερομηνία, στις 11 Ιουνίου στη Μονή Λαζαριστών στη Θεσσαλονίκη Smile



    Tρ 11/6 Loreena McKennitt, εισιτήριο 45€, προπώληση 40€ : Metropolis, Patsis, Stereodisc, ticketservices.gr
    Wink


    SouLRocK
    01.06.2009, 00:47

    Εμ, μετά τους ac/dc (τουλάχιστον στην Ελλάδα) δε γίνεται να χάσω και αυτό (γαμώ τον Ε.Σ. μου).. Μάλλον θα πάω στο Θεατρο Βράχων.. αλλά θα ήθελα πολύ να τη δω εδώ ->

    αρχαίο ωδείο Πάτρας


    CROSS
    04.06.2009, 21:14

    Η LoreenaMcKennitt αναγκάστηκε να αναβάλει τις συναυλίες που θα πραγματοποιούνταν στην Ελλάδα στις 9, 10 και 11 Ιουνίου

    4 Ιουνίου, 2009

    Η Loreena McKennitt αναγκάστηκε να αναβάλει τις επερχόμενες συναυλίες της στην Ελλάδα.

    Η καλλιτέχνης είχε προγραμματίσει να εμφανιστεί στις 9 Ιουνίου στην Πάτρα, στις 10 στην Αθήνα και στις 11 στη Θεσσαλονίκη, όμως ένα σοβαρό πρόβλημα υγείας της μητέρας της ανάγκασε την κυρία McKennitt να αναβάλει τις ημερομηνίες μέχρι νεοτέρας.

    «Θέλω το κοινό μου στην Ελλάδα να καταλάβει πόσο σημαντικές είναι για εμένα αυτές οι συναυλίες και λυπάμαι πολύ που χρειάστηκε να τις αναβάλω. Όμως αυτή τη στιγμή δεν έχω άλλη επιλογή από το να σταθώ στο πλάι της μητέρας μου και μόλις σταθεροποιηθεί η κατάσταση της υγείας της, ελπίζω οι συναυλίες να μπορέσουν να διεξαχθούν άμεσα, ίσως ακόμη και για τα τέλη Ιουνίου.»

    πηγή:http://www.quinlanroad.com

    {#emotions_dlg.ohmy}


    giorgosziotas
    10.06.2009, 01:22

    Νέες ημερομηνίες συναυλιών: 27 Ιουνίου Πάτρα, 28 Ιουνίου Μονή Λαζαριστών Θεσσαλονίκη, 29 Ιουνίου Θέατρο Βράχων Αθήνα.

     

     

    απο το site της ίδιας:

     

    Loreena McKennitt’s Greek concerts rescheduled to close Mediterranean tour

    June 8, 2009

    Loreena McKennitt’s three concerts in Greece have been rescheduled, the singer announced today.  The tour, which was to have begun in Fez Morocco, will now open in Turkey, with a major concert in Istanbul on Saturday June 13 — and the Greek concerts will come at the end of the tour.

    The rescheduled Greek dates are now June 27 at the Ancient Odeum at Patra, June 28 at Moni Lazariston in Thessaloniki, and June 29 at Theatro Vrachon in Athens.

    Concertgoers do not need to exchange their tickets; tickets for the original dates will be honoured. Tickets are still available for the three concerts, and will return for sale on Tuesday, June 9.

    Ms. McKennitt’s long awaited Mediterranean tour has been complicated by the illness of her mother, which caused the cancellation of a performance at the Festival of World Sacred Music in Fez Morocco.

    “I am relieved that my mother’s health issues are stabilized, and look forward to embarking on this tour. I so look forward to meeting audiences in Turkey, Cyprus, Lebanon, Hungary, Sicily and Greece,” she stated.


    alkyoni
    29.06.2009, 02:46

    Ευτυχως ο καιρος μας εκανε το χατηρι σημερα (φυσηξε ο Βαρδαρης και καθαρισε, που λεει κι ενα ασμα...) κι ετσι χαρηκαμε μια απο τις πιο ομορφες συναυλιακες βραδιες της Θεσσαλονικης για φετος!

    Πριν δυο ωρες  περιπου επεστρεψα απο την συναυλια της Loreena στην Θεσσολονικη.
    Η Μονη Λαζαριστων ηταν ασφυκτικα γεματη στον ανοιχτο χωρο που γινονται συνηθως οι καλοκαιρινες συναυλιες.
    Ολες οι καρεκλες και ολα τα σημεια που ειχαν ορατοτητα προς την σκηνη, ηταν πιασμενα!
    Απιστευτο! Και η εικονα και η προσηλωση του κοινου.... δε το περιμενα ειναι η αληθεια....και μπραβο μας!

    Η Loreena ειναι μια υπεροχη ερμηνευτρια , μουσικος και πολυ ευγενικη ως ανθρωπος.
    Μας προλογισε σχεδον καθε τραγουδι της και με πολυ χαρα και συγκινητικα λογια μας παρουσιασε τους "υπεροχους συνταξιδωτες της" (οπως χαρακτηριστικα τους ανεφερε), τους μουσικους της.

    Τα περισσοτερα κομματια ηταν απο το προσφατο αλμπουμ "An ancient muse", αλλα ειπε και απο παλαιοτερες δουλειες της.
    Το μονο αρνητικο που βρηκα ηταν οτι τελειωσε σχετικα νωρις η συναυλια... γυρω στις 23:20 (μαζι με τα 2 anchore. Ξεκινησε κατα τις 21.40).
    Σε γενικες γραμμες ηταν πολυ ομορφη συναυλια και την χαρηκε και ο κοσμος και η ιδια πιστευω και ελπιζω συντομα να την ξαναδουμε στην Ελλαδα, κατι που χαρηκε ιδιαιτερα οπως μας ειπε στην εναρξη της συναυλιας. 
    Thank you Loreena, cοme again soon!{#emotions_dlg.clap}

    υ.γ.
    1 - Παρακαλειτε καποιος απο τους συντονιστες ας βγαλει την "αναβολη" απο τον τιτλο του θεματος, ευχαριστω! :)
    2 - Τις επομενες μερες θα εχω καποιες εκπληξουλες...{#emotions_dlg.whistling}
    3- Μην την χασετε σημερα, Δευτερα 29/6 στην Αθηνα στο θεατρο Βραχων!{#emotions_dlg.thumbup}