ελληνική μουσική
    520 online   ·  210.840 μέλη

    5o Live - Εντυπώσεις, φωτογραφίες, video!

    lvicky
    30.04.2009, 11:47

    Μπράβο σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν και συγχαρητήρια στο MH για τη διοργάνωση!

     

    Και του χρόνου με υγεία....


    Kay
    30.04.2009, 12:04

    Επειδή πολλοί με ρωτάτε για το πότε και που εμφανίζονται οι Kay & The SchoolDrivers και επειδή αμέλησα να το αναφέρω αυτό στο live - η εμφάνιση μας είναι για σήμερα στο Cabaret Voltaire όπως θα δείτε και στην αφίσα (http://img156.imageshack.us/img156/2459/cabaretvoltaire.jpg)την οποία δεν ποστάρω σαν εικόνα για να μη φανεί σα spam.

    ΔΩΡΕΑΝ ΣΕ ΚΑΘΕ ΜΕΛΟΣ ΤΟY MUSICHEAVEN ΜΕ ΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΤΟΥ ΤΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ CD ΤΗΣ ΜΠΑΝΤΑΣ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ. ΑΠΛΑ ΠΕΙΤΕ ΣΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΜΕ ΤΑ CD ΟΤΙ ΕΙΣΤΕ ΜΕΛΟΣ!

    Για περισσότερα παρακαλώ κατευθυνθείτε στο σχετικό post: http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=Splatt_Forums&file=viewtopic&topic=18305&gotolast=1

    --

    Ευχαριστώ και ζητώ συγγνώμη για το offtopic!


    georgiathomaidi
    30.04.2009, 15:16

    Καλησπέρα παιδιά και από μένα!Μόλις είδα τη συζήτησή σας και θα ήθελα να πω κι εγώ τη γνώμη μου για αυτό το live μιας και ήμουν κι εγώ εκεί.Μπορώ να πώ ότι ήταν μία ξεχωριστή βραδιά και όλες οι μπάντες έδωσαν τον καλυτερό τους εαυτό πιστεύω.Βέβαια υπήρχαν και μπάντες που δε μου έκαναν καμία αίσθηση αλλά λογικό.Θα ήθελα να αναφερθώ συγκεκριμένα στα "φευγιά", την πρώτη μπάντα δηλαδή που εμφανίστηκε!Διάβασα αυτά που έγραψε το μέλος "bourdoubas" και ομολογώ ότι ήταν απαράδεκτος στους τρόπους του.Να μάθει πρώτα να μιλάει και μετά να κάνει κριτική.Στο μόνο που συμφωνώ μαζί του είναι ότι η συγκεκριμένη μπάντα ήταν η χειρότερη από όλες!Ο drummer μπορεί να έδινε ρέστα αλλά όλοι οι άλλοι, λυπάμαι που θα το πω θέλουν πολύ δουλειά ακόμα!Ειδικά ο τραγουδιστής ήταν ο χειρότερος!Ίσως πρέπει να σκεφτεί να κάνει μερικά μαθήματα φωνητικής.Τέλος θα ήθελα να αναφέρω κύριε bourdouba ότι με το να το παίζεις τρελλός δεν πρόκειται να καταφέρεις τίποτα στη ζωή σου!Καλά έκαναν και σε έκραξαν οι άλλοι, σου χρειαζόταν!

    p.s Μπορεί να έκραξα κι εγώ το μέλος "bourdoubas" δε σημαίνει πως το μέλος "gussfun" είναι καλύτερο!Με το να απαντάει σε κάτι τετοια πέφτει και ο ίδιος στο επίπεδο του "bourdouba" και ξεφτυλίζεται!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : georgiathomaidi στις 30-04-2009 15:22 ]


    gusfunn
    30.04.2009, 15:33

    Σε ευχαριστούμε .


    guitarteacher
    30.04.2009, 16:19

    Παράθεση:

    Το μέλος georgiathomaidi στις 30-04-2009 στις 15:16 έγραψε...

    Καλησπέρα παιδιά και από μένα!Μόλις είδα τη συζήτησή σας και θα ήθελα να πω κι εγώ τη γνώμη μου για αυτό το live μιας και ήμουν κι εγώ εκεί.Μπορώ να πώ ότι ήταν μία ξεχωριστή βραδιά και όλες οι μπάντες έδωσαν τον καλυτερό τους εαυτό πιστεύω.Βέβαια υπήρχαν και μπάντες που δε μου έκαναν καμία αίσθηση αλλά λογικό.Θα ήθελα να αναφερθώ συγκεκριμένα στα "φευγιά", την πρώτη μπάντα δηλαδή που εμφανίστηκε!Διάβασα αυτά που έγραψε το μέλος "bourdoubas" και ομολογώ ότι ήταν απαράδεκτος στους τρόπους του.Να μάθει πρώτα να μιλάει και μετά να κάνει κριτική.Στο μόνο που συμφωνώ μαζί του είναι ότι η συγκεκριμένη μπάντα ήταν η χειρότερη από όλες!Ο drummer μπορεί να έδινε ρέστα αλλά όλοι οι άλλοι, λυπάμαι που θα το πω θέλουν πολύ δουλειά ακόμα!Ειδικά ο τραγουδιστής ήταν ο χειρότερος!Ίσως πρέπει να σκεφτεί να κάνει μερικά μαθήματα φωνητικής.Τέλος θα ήθελα να αναφέρω κύριε bourdouba ότι με το να το παίζεις τρελλός δεν πρόκειται να καταφέρεις τίποτα στη ζωή σου!Καλά έκαναν και σε έκραξαν οι άλλοι, σου χρειαζόταν!

    p.s Μπορεί να έκραξα κι εγώ το μέλος "bourdoubas" δε σημαίνει πως το μέλος "gussfun" είναι καλύτερο!Με το να απαντάει σε κάτι τετοια πέφτει και ο ίδιος στο επίπεδο του "bourdouba" και ξεφτυλίζεται!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : georgiathomaidi στις 30-04-2009 15:22 ]



    "Θα ήθελα να αναφερθώ συγκεκριμένα στα "φευγιά", την πρώτη μπάντα δηλαδή που εμφανίστηκε!Διάβασα αυτά που έγραψε το μέλος "bourdoubas" και ομολογώ ότι ήταν απαράδεκτος στους τρόπους του.Να μάθει πρώτα να μιλάει και μετά να κάνει κριτική.Στο μόνο που συμφωνώ μαζί του είναι ότι η συγκεκριμένη μπάντα ήταν η χειρότερη από όλες!Ο drummer μπορεί να έδινε ρέστα αλλά όλοι οι άλλοι, λυπάμαι που θα το πω θέλουν πολύ δουλειά ακόμα!Ειδικά ο τραγουδιστής ήταν ο χειρότερος!Ίσως πρέπει να σκεφτεί να κάνει μερικά μαθήματα φωνητικής"

    Αγαπητή georgiathomaidi,

    Τί σε κάνει να πιστεύεις ότι είσαι ανώτερος άνθρωπος από τον  bourdouba {#emotions_dlg.confused1}

     ...no comment...


    rivera
    30.04.2009, 16:45

    jorge πιστευω οτι το συγκεκριμενο topic εφτασε στο τερμα του πρεπει να το κλειδωσεις, οπως το προηγουμενο topic που ειχε θεμα την προετημασια του live.Το καινουργιο topic πρεπει να εχει τον τιτλο 5o Live - κακες εντυπώσεις, μηχανορραφίες, play-station!

    Ετσι να μπορουμε με διπλα και τριπλα nickname να θαβουμε αυτους που μας την δινουν....


    -----------------
    http://www.myspace.com/rivera55

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rivera στις 30-04-2009 16:46 ]


    gusfunn
    30.04.2009, 16:53

    riv...Εμένα το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι πολύ μου παινεύουνε τον Αλβέρτο ...{#emotions_dlg.whistling}


    guitarteacher
    30.04.2009, 16:54

    Παράθεση:

    Το μέλος rivera στις 30-04-2009 στις 16:45 έγραψε...

    jorge πιστευω οτι το συγκεκριμενο topic εφτασε στο τερμα του πρεπει να το κλειδωσεις, οπως το προηγουμενο topic που ειχε θεμα την προετημασια του live.Το καινουργιο topic πρεπει να εχει τον τιτλο 5o Live - κακες εντυπώσεις, μηχανορραφίες, play-station!

    Ετσι να μπορουμε με διπλα και τριπλα nickname να θαβουμε αυτους που μας την δινουν....


    -----------------
    http://www.myspace.com/rivera55

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rivera στις 30-04-2009 16:46 ]



    Συμφωνώ, εγκρίνω & επαυξάνω!


    guitarteacher
    30.04.2009, 16:55

    ακούστε ζωντανά
    ...στο μικρόφωνο: MusicHeaven Studios{#emotions_dlg.rockon}

     


    johnfrusciante
    30.04.2009, 16:57

     

    σας ζητησε λεφτα για την εμφανιση του,σας προσεφερε κακες υπηρεσιες κ θα πρεπει να μιλατε ετσι για το παλικαρι???πως την εχετε δει ρε ορισμενοι..κ αν δεν εχει ωραια φωνη ποιος &*%$#*&???αυτο γουσταρει να κανει..αυτο κανει

    καλλιτεχνης ειναι...τραγουδαει ΟΠΩΣ γουσταρει ο ιδιος..

    πες του...δε μου αρεσεις...τι ατακα ειναι "εισαι ο χειροτερος???"

    στα δικα του τραγουδια???θα σε ρωτησει κ πως θα τραγουδαει??

    ισα ισα αλλα αν παιξαν κ δικο τους τραγουδι για μενα ειναι χιλιες φορες πιο ενδιαφερον απο το να μου παιξεις τραγουδια αλλων..αρα κ χωρις να τους εχω δει live σιγουρα δεν μπορει να ειναι για μενα η χειροτερη μπαντα..

     

     

    α κ κατι αλλο ασχετο....φτανει με την διαφημιση...ελεος...

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : johnfrusciante στις 30-04-2009 17:01 ]


    jorge
    30.04.2009, 16:57

    Δε θα κάνω τη χάρη κανενός, μια και έχουμε να βάλουμε αρκετές ακόμα φωτογραφίες. Και υπάρχει και κόσμος που ακόμα δεν εχει γραψει εντυπώσεις :)

     

    ΥΓ. Όσο δίνετε σημασία και απαντάτε, τόσο θα πυροδοτείται και το θέμα.


    Kinezes_trexoun_gimnes
    30.04.2009, 17:19

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 29-04-2009 στις 21:54 έγραψε...

    Αφού ...γυαλίζω :)



     

    Δεν είσαι ο μόνος....{#emotions_dlg.happycrazy}


    -----------------
    Κάνω ό,τι με αφήνουν...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Kinezes_trexoun_gimnes στις 30-04-2009 18:34 ]


    Aiolos_m
    30.04.2009, 18:26

    Πάμε για μερικές φωτογραφίες.

    Στην πρώτη οι παρουσιαστές Deos & Pastella.


    -----------------
    μ' αλλιώς η μοίρα το βουλήθη, πρέπει να στρίψεις σε μια κόχη...






    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Aiolos_m στις 30-04-2009 18:38 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : KIT_KAT στις 30-04-2009 23:57 ]


    επισυναπτόμενα: DSC05405.JPG DSC05418.JPG 
    Aiolos_m
    30.04.2009, 18:27

    Κι άλλες δύο...








    επισυναπτόμενα: DSC05402.JPG DSC05400.JPG 
    Aiolos_m
    30.04.2009, 18:28

    GL και ο μέγας των κρουστών Νίκος Τουλιάτος.

    Giorgos_arazei.


    -----------------
    μ' αλλιώς η μοίρα το βουλήθη, πρέπει να στρίψεις σε μια κόχη...






    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Aiolos_m στις 30-04-2009 18:39 ]


    επισυναπτόμενα: DSC05389.JPG DSC05395.JPG 
    Aiolos_m
    30.04.2009, 18:29

    ...








    επισυναπτόμενα: DSC05378.JPG DSC05388.JPG 
    Aiolos_m
    30.04.2009, 18:30

    ...








    επισυναπτόμενα: DSC05349.JPG DSC05361.JPG 
    Aiolos_m
    30.04.2009, 18:31

    Βρείτε το μέλος...

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Aiolos_m στις 30-04-2009 18:32 ]








    επισυναπτόμενα: DSC05442.JPG DSC05447.JPG 
    Aiolos_m
    30.04.2009, 18:33

    Βασίλης Σαλταγιάννης, Απόστολος Ρίζος και ο ξαφνιασμένος Θοδωρής Κοτονιάς.








    επισυναπτόμενα: DSC05433.JPG DSC05426.JPG 
    Aiolos_m
    30.04.2009, 18:34

    Ησυχία λέμε...





    επισυναπτόμενα: DSC05429.JPG