ελληνική μουσική
    635 online   ·  210.846 μέλη

    Θεσσαλονίκη: Συνάντηση με live μουσική από μέλη του MusicHeaven

    anmaddna
    22.05.2009, 17:36

    Παράθεση:

    Το μέλος marylin στις 22-05-2009 στις 14:37 έγραψε...

    Γιατί κλαις κοπέλα μου; {#emotions_dlg.confused1} Θα πας και θα σε περιμένει μια μεγάλη παρέα εκεί {#emotions_dlg.yes} και θα περάσετε suuuuuuuuuuuuuper!!!!!!!!!!! {#emotions_dlg.clap} {#emotions_dlg.clap} {#emotions_dlg.clap}



     

    ε ειμαι ντροπαλη εγω..παναθεμα με!!! χαχαχα παντως σας ευχομαι να περασετε καλα καπου θα τριγυριζω εκει γυρω...


    chaleass
    22.05.2009, 21:11

    100000000 sorry παιδια...κατι ετυχε και δεν θα μπορεσω να ερθω...

    ελπιζω στην επομενη να ειμαι εκει...και παλι sorry...


    pastella
    23.05.2009, 11:03

    Σάββατο 23 Μαίου 2009 9:30 στο bar Παπαγάλος

    (Λ Βύρωνα 3)

     

    Λίστα

    - nowaveband(+5 τουλάχιστον)
    - zoolander
    - Cliff-tones
    - briton
    - Fairyinboots83
    - pastella (?)
    - evlia
    - sea_like_eyes
    - sitzoune81
    - MOUSIKH
    - hit(+1)
    - giorth(+3τουλάχιστον)
    - kou_matina
    - athinais
    - prospero
    - sokolatino
    - kali(+τσούρμο)(??)
    - rapsodos(?)
    - Pashalinamakia(+1)(?)
    - chaleass

    _________________

     

    Με ερωτηματικό λόγω πυρετού... {#emotions_dlg.crying}


    Brokenchord
    23.05.2009, 11:29

    Καλά εγώ συμπεριλαμβανόμουν έτσι και αλλιώς κατά κάποιο τρόπο στο τσούρμο της Kali και ο Στάθης όπως και η Αριάδνη το ήξεραν ότι θα με ανεχτείτε για μια ακόμα ατελείωτη φορά!

    Απλά το δηλώνω προς τρίτους για να λάβουν τα μέτρα τους!

    Όσο για την βραδινή περιπλάνηση απλά ο Γιώργος  είναι μες το μυαλό μου!
    Μα το νόημα της βραδινής εξόδου είναι να πηγαίνεις με λεωφορείο αλλά και να γυρνάς με αυτό!
    Απλά, φτηνά και φοιτητικά!

    Θα φέρω εικονολήπτη μην μου ανησυχείς! Και η λογική παταγμένη έξω από το καζάνι του μυαλού μας! Ρε θα γυρνάνε τα πλακάκια ανάποδα…..

     

    Είναι και κάτι που θέλω να το συζητήσουμε…..


    nowaveband
    23.05.2009, 13:10

    Σάββατο 23 Μαίου 2009 9:30 στο bar Παπαγάλος

    (Λ Βύρωνα 3)

     

    Λίστα

    - nowaveband(+5 τουλάχιστον)
    - zoolander
    - Cliff-tones
    - briton
    - Fairyinboots83
    - pastella (?)
    - evlia
    - sea_like_eyes
    - sitzoune81
    - MOUSIKH
    - hit(+1)
    - giorth(+3τουλάχιστον)
    - kou_matina
    - athinais
    - prospero
    - sokolatino
    - kali(+τσούρμο)(??)
    - rapsodos(?)
    - Pashalinamakia(+1)(?)
    - brokenchord


    sokolatino
    23.05.2009, 14:57

    ti leei re paidia ola etoina gia shmera? loipon etoinasa &  kati glyka gia to brady !!!!!!!!!!!!!meta apo ta xeidia 8a einai oti prepeita leme to vrady apo konta !!!!!!!!!!!!!{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.thumbup}

    a 8 malon 8a ferw & KOSMO 4 H 6 ATOMA!! AKOMH


    alkyoni
    23.05.2009, 21:34

    Ααα.... θα εχει και γλυκαααα????{#emotions_dlg.rolleyes} χμμ.... τοτε λεω να περασω να σας "δω" {#emotions_dlg.tt2}

    Καλη επιτυχια nowaveband και σε ολα τα παιδια που θα συμμετεχουν καλη διασκεδαση!!!!{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}


    evlia
    24.05.2009, 16:38

    Καλησπέρα,παιδιά!τελικά πως πήγε χτές;η συνάντηση εννοώ,εγώ τελικά δεν μπόρεσα να ξαναπεράσω!ελπίζω να περάσατε καλά!Smile


    giorth
    24.05.2009, 17:25


    giorth
    24.05.2009, 17:44

     

    (2 more videos to be uploaded soon)

    Ευχαριστούμε τους πάντες για την παρουσία τους!
    Εξαιρετικό γκιγκ!


    -----------------
    http://menwthessaloniki.blogspot.com/

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : giorth στις 24-05-2009 17:51 ]


    nowaveband
    24.05.2009, 20:10

    Δεν θυμάμαι τι έγινε.....Ούτε πως πήγα σπίτι....Ένα μεγάλο ευχαριστώ πάντως σε όποιον με πήγε σπίτι, επίσης ένα μεγάλο ευχαριστώ στον sokolatino για τα θεσπέσια γλυκά που μας έφερε και σε όσους παίξαν ή ήρθαν να μας ακούσουν και πάθαν βλάβη τα αυτιά τους!{#emotions_dlg.beer}


    Briton
    24.05.2009, 20:16

    Μετά τον χθεσινό παπαγάλο, σκέφτομαι πολύ σοβαρά να επιστρέψω στην κλασσική μουσική!


    sitzoune81
    24.05.2009, 20:30

    Παράθεση:

    Το μέλος Briton στις 24-05-2009 στις 20:16 έγραψε...

    Μετά τον χθεσινό παπαγάλο, σκέφτομαι πολύ σοβαρά να επιστρέψω στην κλασσική μουσική!



    Α καλά... άργησες αλλά το συνειδητοποίησες! Ρώτα κι εμένα που επέστρεψα επιτέλους στην Trance να σου πω! {#emotions_dlg.biggrin}

    Πολύ ωραίο το Live, μου άρεσε πάρα μα πάρα πολύ η όλη φάση, κλασσική Σαλονικιώτικη εμπειρία...

    αλλά... η συνάντηση των μελών του MusicHeaven πού έγινε τελικά? Αν γνωρίζει κάποιος ας μας διαφωτίσει!


    Briton
    24.05.2009, 20:37

    Παράθεση:

    Το μέλος sitzoune81 στις 24-05-2009 στις 20:30 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Briton στις 24-05-2009 στις 20:16 έγραψε...

    Μετά τον χθεσινό παπαγάλο, σκέφτομαι πολύ σοβαρά να επιστρέψω στην κλασσική μουσική!



    Α καλά... άργησες αλλά το συνειδητοποίησες! Ρώτα κι εμένα που επέστρεψα επιτέλους στην Trance να σου πω! {#emotions_dlg.biggrin}

    Πολύ ωραίο το Live, μου άρεσε πάρα μα πάρα πολύ η όλη φάση, κλασσική Σαλονικιώτικη εμπειρία...

    αλλά... η συνάντηση των μελών του MusicHeaven πού έγινε τελικά? Αν γνωρίζει κάποιος ας μας διαφωτίσει!



     

    Ας κάνουμε συνεργασία κλασσικής trance μουσικής!


    Peace18
    25.05.2009, 03:11

    Εκτώς από ένα μικρό προβληματάκι που είχα.... Πέρασα αρκετά καλά....

    Βέβαια να πω την αμαρτία μου.... Το 2ο σχήμα μου άρεσε πιο πολύ απ΄όλα! Μουσικές προτιμήσεις γαρ... Μπράβο παιδιά! Μερικοί είδανε ότι δεν υπάρχει μόνο το ξένο ροκ (ας το λέμε ροκ)!!!!Innocent

    Επίσης... Μου άρεσε πολύ το τελευταίο σχήμα!!! Φοβεροί... μπράβο παιδιά! Πολύ έξυπνες διασκευες! Και γενικά ήσασταν καλή φαση!

     

     

     

    Υ.Γ. Άντε τώρα που έχει και καλό καιρό... Η επόμενη συνάντηση να γίνει σε καμιά ταβερνούλα... Ή σε κανα Κουβανέζικο μπαρ...!!! Μυρισε καλοκαίρι...!!!!

     


    Brokenchord
    26.05.2009, 00:31

    Παράθεση:

    Το μέλος sitzoune81 στις 24-05-2009 στις 20:30 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Briton στις 24-05-2009 στις 20:16 έγραψε...

    Μετά τον χθεσινό παπαγάλο, σκέφτομαι πολύ σοβαρά να επιστρέψω στην κλασσική μουσική!



    Α καλά... άργησες αλλά το συνειδητοποίησες! Ρώτα κι εμένα που επέστρεψα επιτέλους στην Trance να σου πω! {#emotions_dlg.biggrin}

    Πολύ ωραίο το Live, μου άρεσε πάρα μα πάρα πολύ η όλη φάση, κλασσική Σαλονικιώτικη εμπειρία...

    αλλά... η συνάντηση των μελών του MusicHeaven πού έγινε τελικά? Αν γνωρίζει κάποιος ας μας διαφωτίσει!



     

     

     

    XA xa xa xa ax ax ax  ax  {#emotions_dlg.tt2}

     

    Το πρώτο μελανό σημείο στην ιστορία των συναντήσεων του MH! Και όχι λόγω τον διοργανωτών αλλά λόγω κάποιον πολύ συγκεκριμένων παραγόντων και ο νοών νοητό! Παιδιά να ξέρετε για άλλη φορά! Στο περίπτερο η μπίρα από 90 λεπτά του ευρώ! Δεν λυπάμαι τα 5 ευρώ αλλά τα 30 βασανιστικά δευτερόλεπτα που εκανα περιμένοντας ρέστα! Χα χα χα αχ α χα χα  α χ α χα  αχα

    Επισεις δε τον ηλεκτρικο πίνακα-ανεμιστηρα-κλιματιστικο!

    Ειχαμε και καλά σχήματα και μουσικα και γεωμετρικα αλλα ο χώρος τα αδίκισε!


    sokolatino
    26.05.2009, 14:46

    xaxaxax na me & gw !!!!!!!!!!

    loipon paidakia ayto poy eida dystixos de me arese an exeresoyme ta sygrotimata ola ta ypoloipa htan kapws. lypame poy to lew alla otan les oti kaneis kati to organoneis oso kalytera geinete h mporeis h an de mporeis zeitas & kapioa voh8eia.

    de me aresei na meilaw arnitika alla de mporw na pw & psemata

    eyxome thn epomenh fora na einai kalytera ta pragmata

    egw apo th dikh moy pleyra eimai panta sth di8esh sas gia oti dipote moy zeith8i

    sygnomh an stenaxorisa kapioys{#emotions_dlg.biggrin}


    seras
    26.05.2009, 14:56

    Kati iksera kai den irtha telika {#emotions_dlg.tt2}


    Athinais
    26.05.2009, 23:36

    οκ. ήρθε η ώρα να μιλήσω{#emotions_dlg.tt2} λοιπόν, εντάξει, πιστεύω το μεγαλύτερο πρόβλημα ήταν ο χώρος.. δεν έλεγε καθόλου με τόση ζέστη που κλειστήκαμε στην υπόγα.. ο ήχος πολύ μέτριος, παρά την καλή προσπάθεια από τις μπάντες..(που δεν τις άκουσα κι όλες, γιατί.. πνίγηκα {#emotions_dlg.eek}). κατά τα άλλα, εντάξει τον παπαγάλο τον ξέρουμε τόσα χρόνια, κλασσικό φοιτητομάγαζο της κακιάς ώρας..αλλά να μην έχει μαύρη μπύρα!!!! ας ήταν και amstel bock!!! {#emotions_dlg.beer} τεσπά, πάει αυτό..το άλλο θέμα είναι ότι δεν έμοιαζε καθόλου με συνάντηση θεσσαλονικέων μελών του MH.. μετά δυσκολίας γνώρισα 3 μέλη.. αυτό ήταν λίγο άκυρο.. δεν πειράζει, όμως..την επόμενη φορά καλύτερα!{#emotions_dlg.biggrin}

    {#emotions_dlg.rockon}


    -----------------
    music is my aeroplane..

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Athinais στις 26-05-2009 23:40 ]