ελληνική μουσική
    554 online   ·  210.833 μέλη

    Σάκης Ρουβάς - This Our Night

    freddieKrueger
    19.05.2009, 11:16

    Προσωικα περιμενα οτι ο Ρουβας δεν θα χτυπησει πρωτια και για να ειμαι ακομη περισοοτερο ειλικρινης δεν περιμενα ουτε καν τηνν εβδομη θεση...κατα την εκτιμηση μου αυτη ηρθε ως αποτελεσμα του γενικα χαμηλου φετινου επιπεδου των κομματιων!

    Ακομη:Το 2004 που πηρε την 3η θεση αυτο δεν ηταν αοτελεσμα του οτι 'πηγε ο Σακης'μη χεσω,αλλα νομιζω πως αν ακουσει κανεις το 'shake it'καταλαβαινει εντονα τη γευση Ελλαδας μεσα απο αγγλικο στιχο...κι αυτο ειναι και το ζητουμενο του διαγωνινσμου κατα τη γνωμη μου...ουτε τραγουδια με εντυπωσιακα εφφε,ουτε σκηνικα γεματα υπερβολες,αλλα ουτε και μουσικα ταλεντα(νταξει οι πιο πολλοι απ οσους πηγαινουν και τραγουδουν εκει ειναι πολυ καλες φωνες και σιγουρα εχουν ικανες μουσικες γνωσεις)...αλλα ΠΡΟΒΟΛΗ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΣΟΥ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΜΕ ΤΡΟΠΟ ΕΥΠΕΠΤΟ ΚΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ!!

    Εχοντας αυτο σα δεδομενο,το τραγουδι This is our night  δε μου ειπε τιποτα!Κακη συμμετοχη χωρις νοημα και τιποτα στην σκηνη να μου δινει γευση Ελλαδας!Καποιο στοιχειο της παραδοσης η της κουλτουρας μας ομορφα περασμενο στο τραγουδι!

    Το τραγουδι της Νορβηγιας δε μπορω να πω πως μου εκανε κλικ απο την αρχη...οταν το ακουσα δευτερη και τριτη φορα κατι αρχισε να μου κανει...με συγκινησε ελαφρα το περιεχομενο του τιτλου του:'I am in love with a fairytale'...


    rouli726
    20.05.2009, 03:13

    ....μαλιστα...

    διαβασα προσεκτικα τα ποστ παραπανω.με αλλα συμφωνω κ με καποια οχι αλλα δεν ειναι αυτο το ζητουμενο.

    η αποψη μου για την εμφανιση της ελληνικης αποστολης ειναι ιδια με πριν τον τελικο.

    εξαιρετικο σοου του Ρουβα οπως εχουμε συνηθισει αλλωστε.δυνατος,λαμπερος και επαγγελματιας.

    οτι ειχε να κανει το εκανε αλλα ισως οντως το τραγουδι να θελε λιγο "ελλαδα",μια και πηγαμε.

    οσο για το νικητηριο τραγουδι,μονο στο πλειμπακ καταλαβα τι ελεγε,τα αγγλικα του μικρου δεν ηταν κ οτι καλυτερο..

    αντε και του χρονου!

    υ.γ.η προβλεψη του φιλου που ειπε 7-12 απιστευτη!που το ξερες βρε?εχεις το κληρονομικο χαρισμα?και δε σε ακουσα να παιξω κανα στοιχημα!!χαχα{#emotions_dlg.walkman}


    VOICETEACHER
    20.05.2009, 16:30

    Επειδη εδω μεσα ειμαι μαλλον η μεγαλυτερη,πρεπει να πω επισηs οτι το νικητηριο τραγουδι του Λευκορωσου(Νορβηγου μεταναστη),Ριμπακ,ειναι παλιομοδιτικο,κατι τετοια παιζανε το 60-70.......πισω στιs ριζεs,λοιπον???{#emotions_dlg.rockon}


    Bettina
    21.05.2009, 08:51

    Παράθεση:

    Το μέλος VOICETEACHER στις 20-05-2009 στις 16:30 έγραψε...

    Επειδη εδω μεσα ειμαι μαλλον η μεγαλυτερη,πρεπει να πω επισηs οτι το νικητηριο τραγουδι του Λευκορωσου(Νορβηγου μεταναστη),Ριμπακ,ειναι παλιομοδιτικο,κατι τετοια παιζανε το 60-70.......πισω στιs ριζεs,λοιπον???{#emotions_dlg.rockon}



     

    Και επειδή είμαστε πολύ κοντά στην ηλικία,άρα είμαστε οι μεγαλύτερες θα συμφωνήσω μαζί σου,ότι το τραγούδι της Νορβηγίας το ακούγαμε σε εκείνη την δεκαετία που αναφέρεις,που όμως ό,τι γράφτηκε και ό,τι τραγουδήκε τότε παρέμειναν διαχρονικά.


    driverbulba
    21.05.2009, 19:31

    Παιδια εγω ένα πράγμα έχω να πω...{#emotions_dlg.clap} Οι Μαγγίρες φταίνε για όλα!!!! {#emotions_dlg.tt2}


    Bettina
    22.05.2009, 09:20

    Και κει που "ψάχναμε" για το τί και ποιος φταίει,να και ο Ψινάκης σκάει την βόμβα στις δυο συνεχόμενες συνεντεύξεις του στην Τατιάνα Στεφανίδου,χτες και προχτές.

    Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΠΟΚΛΗΡΩΣΗ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΣΕ ΕΜΕΝΑ,ΕΓΙΝΕ ΟΤΑΝ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΔΙΑΒΑΣΕ ΠΩΣ ΕΊΧΑΜΕ ΚΑΝΕΙ ΓΑΜΟ ΜΕ ΤΟΝ ΣΑΚΗ ΣΤΗΝ ΟΛΛΑΝΔΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    ε!!!όχι κ.Ψινάκη,αυτό ήταν καθαρό κτύπημα κάτω από τη μέση του Ρουβά,αλλά βλέπετε τις δυο αυτές ημέρες η εκπομπή της Τατιάνας κτύπησε κόκκινο από τηλεθέαση στα μηχανάκια της AGB.

    Ολα στο βωμό της τηλεθέασης!!εκεί που πωλούνται συνειδήσεις και ιδανικά{#emotions_dlg.confused1}


    -----------------
    Η ελπίδα είναι ένα όνειρο που ξυπνά (Αριστοτέλης)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Bettina στις 22-05-2009 09:21 ]