ελληνική μουσική
    709 online   ·  210.832 μέλη

    Αγορα ηλεκτρικής κιθάρας Yamaha Pac112J

    ikakos
    15.05.2009, 04:01

    Αγόρασα καινουρια Yamaha Pac112J με τιμη 268eu απο γνωστο καταστημα της Αθηνας.

    Βλέπω σε ξένα site οτι οι τιμες ποικιλλουν.Από αγνοια ακολουθησα την συμβουλη του υπαλληλου σαν αρχαριος που ειμαι.Θέλω να παιζω στιλ Arctic Monkeys ,Muse κτλ

    Κάνει αυτή η κιθάρα για μένα?

    Μήπως την χρυσοπλήρωσα?


    fuman
    15.05.2009, 19:12

    Φιλε μου σε πιασανε κοροιδο.

    Ειμαι σιγουρος οτι την αγορασες απο τα καταστηματα του Ν__α.

    Ο τυπος ειναι και ο πρωτος κλεφτης.

    Να φανταστεις ενας φιλος μου , αρχαριος  κι αυτος , πηγε να αγορασει ηλ.κιθαρα στο εν λογο μαγαζι και αφου ειδαν οτι δεν εχει γνωσεις στο αντικημενο πηγαν να του πουλησουν μια με 500 euro.

    Τελος παντων , τη κιαθαρα αυτη αν ψαχνοσουν λιγακι θα μπορουσες να την ειχες βρει στα 150-170 euro.

    Υπαρχουν αρκετα μαγαζια που το κανουν γιατι αγαπουν τη μουσικη και οχι το χρημα.

    p.s ασε που και για αρχαριο δεν συνιστας αυτη τη κιθαρα.


    odis13
    15.05.2009, 20:30

    Παράθεση:

    Το μέλος fuman στις 15-05-2009 στις 19:12 έγραψε...

    Φιλε μου σε πιασανε κοροιδο.

    Ειμαι σιγουρος οτι την αγορασες απο τα καταστηματα του Ν__α.

    Ο τυπος ειναι και ο πρωτος κλεφτης.

    Να φανταστεις ενας φιλος μου , αρχαριος  κι αυτος , πηγε να αγορασει ηλ.κιθαρα στο εν λογο μαγαζι και αφου ειδαν οτι δεν εχει γνωσεις στο αντικημενο πηγαν να του πουλησουν μια με 500 euro.

    Τελος παντων , τη κιαθαρα αυτη αν ψαχνοσουν λιγακι θα μπορουσες να την ειχες βρει στα 150-170 euro.

    Υπαρχουν αρκετα μαγαζια που το κανουν γιατι αγαπουν τη μουσικη και οχι το χρημα.

    p.s ασε που και για αρχαριο δεν συνιστας αυτη τη κιθαρα.



     

     

    Μια χαρα ειναι η κιθαρα για αρχαριο. Αξιοπρεπεστατη. Την πηρες λιγο ακριβα, λογω Νακα, αλλα ειναι μικρο price range οποτε δε μιλαμε για κανα τρελο ποσο. Στο μελλον, ειδικα αν ψαχνεις κατι ακριβοτερο κανεις και μια ερευνα αγορας και σε ντοπια μαγαζια και σε ιντερνετομαγαζα του εξωτερικου.


    ikakos
    16.05.2009, 14:22

    Σκέψου οτι μπαινοντας μεσα ,είπα οτι ειμαι αρχαριος και με ξεκινησε με κιθαρα στα 1.100eu.

    Το ξέρω οτι ειναι κλεφτης γιατι ειχα ρωτησει στο ωδειο και μου ειχαν πει τιμες εξωφρενικες.

    Δεν με νοιαζει για 20-30eu διαφορα,εφόσον ειναι καινουρια και πιστευω να εχει κάποια εγγυηση.

    Η αγορα εγινε βιαστικα και ..θελω να πιστευω πως δεν την πατησα πολυ.

     

    Ευχαριστω παντως για το ενδιαφερον