ελληνική μουσική
    810 online   ·  210.833 μέλη

    Οι Coldplay διαθέτουν δωρεάν το live album LeftRightLeftRightLeft

    pastella
    16.05.2009, 16:16

    Το συγκρότημα των Coldplay αποφάσισε να ευχαριστήσει τους φίλους του  διαθέτοντας ολόκληρο το live album τους LeftRightLeftRightLeft στην ιστοσελίδα τους δωρεάν για ελεύθερα downloads από χτες Παρασκευή 15/5.

    Το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να πατήσετε εδώ, να συμπληρώσετε ένα mail & χώρα και αυτόματα θα κατέβουν τα 9 ηχογραφημένα τραγούδια του πρώτου live album τους.

    Tracklist:

    1. Glass of Water
    2. 42
    3. Clocks
    4. Strawberry Swing
    5. The Hardest Part/Postcards From Far Away
    6. Viva La Vida
    7. Death Will Never Conquer
    8. Fix You
    9. Death And All His Friends

    Καλά κατεβάσματα... Smile

    Πηγή: http://lrlrl.coldplay.com/leftright.html

    [addsig]
    movflower
    16.05.2009, 16:28

    Παράθεση:

    Το μέλος pastella στις 16-05-2009 στις 16:16 έγραψε...

    Το συγκρότημα των Coldplay αποφάσισε να ευχαριστήσει τους φίλους του  διαθέτοντας ολόκληρο το live album τους LeftRightLeftRightLeft στην ιστοσελίδα τους δωρεάν για ελεύθερα downloads από χτες Παρασκευή 15/5.

     



     

     

    {#emotions_dlg.beer}


    sitzoune81
    16.05.2009, 20:19

    Κοιτώντας το track list του άλμπουμ καταλαβαίνει κανείς πως ίσως πρόκειται για κάποιου είδους "αγγαρεία", καθώς δεν νομίζω να είχαν και μεγάλη όρεξη να κυκλοφορήσουν ένα τέτοιο live cd και ειδικότερα από τη στιγμή που το Live CD/DVD τους με τίτλο "Coldplay Live 2003" είναι πραγματικά μια αξιοσημείωτη κυκλοφορία.

    Απουσιάζουν κομματάρες όπως τα Spies, A Rush Of Blood To The Head, White Shadows, A Whisper, Politik, Lost, High Speed, Square One κ.α.

    Αλλά... τζάμπα είναι, οπότε no harm to anybody... {#emotions_dlg.biggrin}


    mixmixvolou
    17.05.2009, 22:17

    Super!!Coldplay να ειναι Sitzoune και θα είναι σίγουρα τέλειο!!{#emotions_dlg.rockon}


    johnfrusciante
    18.05.2009, 02:19

    οπως λεγει κ ο πανμεγιστος σιτζουνε οντως το live cd  που ειχαν βγαλει παλια δε παιζεται..κ γενικα ηταν μια εποχη που αξιζε πολυ να δεις coldplay γιατι ειχαν 2 cd γεματα με ομορφα,ζεστα τραγουδια...τωρα αν πας σε live τους...εισαι σιγουρος οτι θα ακουσεις το spies,we never change,a rush of blood to the head,green eyes??....

    παντως θεωρω πιο ωραιο το να υποστηριζει μια μπαντα την τωρινη της εμπνευση παρα να ειναι ενα show παλιων επιτυχιων κ απλα το νεο cd ειναι η αιτια για νεα live...πιο τιμιο κ πιο σεβαστο..κ αν δεν μου αρεσει απλα δεν παω να τους δω..μου συμβαινει συχνα δυστυχως...αλλα το σεβομαι κ δεν ειμαι σαν μερικους κ καλα μορφωμενους μουσικα που οταν καποιοι παιζαν το idioteque το 2000 απο κατω φωναζαν "creep creep creep" κ ειπαν τις επομενες μερες στα ραδιοφωνα οτι ηταν αποτυχημενη η συναυλια...επειδη δεν παιξαν τις 4 συγχορδιες ενω η μπαντα στην πραγματικοτητα τους εκανε μουσικο δωρο εκεινη την ωρα... οποιοι ξερουν το αντικειμενο καταλαβαινουν καλα τι λεω...


    sitzoune81
    18.05.2009, 03:02

    Καλά, johnfrusciante, αυτοί που φώναζαν "creep, creep, creep" ενώ έπαιζαν -όπως είπες επί παραδείγματι- το "Idioteque" ή το "How To Disappear Completely" (παίζει να τα 'χω ακούσει και "ζήσει" καμιά 3346468613624797 φορές από την κυκλοφορία τους και έπειτα!) ήταν απλώς επιδερμικοί οπαδοί των Radiohead...

    ...τους οποίους και τακτοποίησε δεόντως η μπάντα με την κυκλοφορία του ολέθριου και πολυπολυπολυαγαπημένου μου "Amnesiac"...

    ...είναι οι ίδιοι που αρκούνται στο "ροκ" (γκούχου) των ραδιοφωνικών σταθμών χωρίς να ψάξουν τι πραγματικά είναι αυτή η μπάντα... κι η κάθε μπάντα...

    anyway, κανείς δεν μπορεί να είναι τέλειος...

    Πάντως, ακόμα να χωνέψω την απουσία αυτών... (προσωπικά βίτσια είναι, μη με παρεξηγείτε :P )

    όχι, έχω άδικο?! :P


    johnfrusciante
    18.05.2009, 05:31

    πες μου σιτζουνε οτι ησουν στο θεατρο γης το 2000 κ οτι ακουσες μετα απο κατι μηνες σε ενα σταθμο που ειχαν βαλει ολο το KID A  πριν καν βγει κ θα πεσω απο το μπαλκονι...απο την χαρα μου

    ειχα γραψει την εκπομπη σε κασετα κ στο how to disappear απλα το γυρνουσα ξανα κ ξανα κ ξανα..ενταξει..ειναι φοβερο το συναισθημα οταν ακους τραγουδαρες για πρωτη φορα...

    πιστευω οτι KID A - AMNESIAC σαν τεκνα rock-indie-famous μπαντας θα πρεπει να αποκαλουνται σαν δισκοι διαμαντια γιατι ακριβως βγηκαν απο ροκ κιθαριστες κ οχι απο τζαζιστες η μυστηριους....

    σιτζουνε εχω την εντυπωση πως θα καναμε τεραστια συζητηση για radiohead εμεις οι 2..{#emotions_dlg.beer}

     

     


    Rudess
    23.05.2009, 14:54

    To όνομα του album μου το χαλάει λίγο γιατί μοιάζει λίγο με τροχονόμο......Αυτό όμως είναι ασήμαντο μπροστα στο όλο album που γενικά το βρίσκω καλό.


    djmetronomos
    23.05.2009, 15:18

    Παράθεση:

    Το μέλος Rudess στις 23-05-2009 στις 14:54 έγραψε...

    To όνομα του album μου το χαλάει λίγο γιατί μοιάζει λίγο με τροχονόμο......

    Μπα, οι τροχονόμοι δεν μιλούν... Μάλλον προς GPS με πάει.


    Rudess
    23.05.2009, 17:50

    Μα τα GPS έχουν αυτές τις ξενέρωτες αντιαισθητικές φωνές......ειδικά τα καινούρια.

    Οι Coldplay μπορεί να είναι μερικές φορές ψιλοξενέρωτοι αλλά όχο αντιαισθητικόι πάντως περισσότερο νυσταγμένοι θα έλεγα μάλιστα(δεν το λέω για αρνητικό μην παρεξηγηθώ απλώς αυτό αισθάνομαι εγώ μερικές φορές.)

    Πωπω!παμε για off-topic θέμα "GPS και Colplay μια νέα μουσική ρεύμα στον Κ.Ο.Κ.){#emotions_dlg.eek}

    Πάντως οι πρωτοβουλίες που καταλήγουν στο δωρεάν μαρέσουν έτσι για να επανέλθω στο θέμα.


    djmetronomos
    24.05.2009, 05:37

    μόλις τελείωσα να γράφω κάπου αλλού για το τι εστί "underground"... Το topic μού ξύπνησε μνήμες απ΄όλα αυτά τα εναλλακτικά σχήματα μιας άλλης εποχής, τότε που στη Βρετανία, οι Edgar Broughton Band είχαν γίνει γνωστοί για τις ελεύθερες συναυλίες τους - ξεφόρτωναν το van, έστηναν στο πάρκο και το πάρτι ξεκινούσε... επιβεβαίωσα επίσης τα ανάμικτα συναισθήματα που τρέφω για τους Coldplay... με τη ζυγαριά να γέρνει LEFT... εντέλει, όταν κάτι μας προσφέρεται τόσο καλογυαλισμένο, τόσο καλά προμελετημένο και συστηματικά τυποποιημένο, μου τη χαλάει λιγάκι... Ευχαριστώ, δε θα πάρω. Η καρδιά μου δεν έχει ανάγκη από δωρεές.


    MikeGnR
    02.08.2009, 04:18

    Καλή κίνηση αυτή από τους Coldplay...


    VOICETEACHER
    06.08.2009, 19:55

    Σε λιγο θα μαs παρακαλανε να μαs δινουνε τουs δισκουs τουs,ολοι,η δισκογραφια,πεθανε,παιδια,μονο τα ριγκτοουνs κινουνται,και οι δισκοι του αημνηστου,Μichael Jackson.{#emotions_dlg.rockon}