ελληνική μουσική
    806 online   ·  210.833 μέλη
    angel-0f-darkness
    23.05.2009, 12:17

    Δεν αντεξα να δω το βιντεο πανω απο 5 δευτερολεπτα..

    Ειναι πραγματικα θλιβερο να βλεπουμε ανθρωπους να κακοποιουν με τετοια βαρβαροτητα τα καημενα τα ζωα, για ποιον λογο?? Για να φτιαξουν μια γουνα που μια πλουσια θα την φορεσει, οχι για να ζεσταθει αλλα για να κανει εντυπωση!!!


    montechristos-ole
    23.05.2009, 21:14


    Πολυ εγκυρο παραδειγμα για να επαναλαβω οτι ντρεπομαι που ειμαι ανθρωπος...


    StavmanR
    23.05.2009, 21:39

    Θα υπήρχε "ηθική καταδίκη" άν ο άνθρωπος είχε καταφέρει να περισώσει την ηθική μέσα από το σαρωτικό πέρασμα της ανηθικότητας. Η ηθική είναι πλέον υπολειματική έννοια ιστορικού χαρακτήρα, κι ως εκ τούτου δικαιώνεται ο πρόσκαιρα ισχυρός, δηλαδή ο (απ)άνθρωπος. Τη στιγμή που αλληλοσφαζόμαστε ενσυνείδητα, πιστεύει κανείς ότι περισσεύει συναίσθημα για φώκιες και αρκούδες;

     


    bittersweet
    23.05.2009, 22:06

    Τα μικρούλια μου!!!!

    Συμφωνώ με όλους σας και με την angel-of-darkness...

    Δεν άντεξα ούτε πέντε λεπτά!

    Απορώ που βρίσκουν την δύναμη μέσα τους αυτοί οι άνθρωποι και μπορούν και το κάνουν αυτό!

    Κι όλα αυτά για να ντυθεί η κάθε ψωνάρα άψυχη!


    -----------------
    We're never gonna survive unless we get a little crazy

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : bittersweet στις 23-05-2009 22:08 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : bittersweet στις 23-05-2009 22:10 ]


    logan
    14.07.2009, 20:34

    Συγγωμη αλλα με το να ονομαζουμε αυτα τα ... ανθρωπους... Εγω τουλαχιστον προσβαλλομαι δεν ξερω αν συμφωνειτε. Δεν ξερω αν προσεξατε κατι οσοι το ειδατε ολο, Ολα τα ζωα ειναι ζωντανα καθως κανουν οτι κανουν. Γιατι αυτο??

     

    Παντως πραγαματικα δεν ξερω τι ενιωσα οταν το ειδα. Αηδια, οργη, απορια, λυπη δεν ξερω αληθεια δεν ξερω.

     

    Υ.Γ. οι 3 τελειες πιο πανω δεν σημαινουν κατι απλα δεν υπαρχουν λογια για να χαρακτηρισω

     

    Παντωσ μην κολλατε στη γουνα σιγουρα ειναι οτι πιο απανθρωπο εχω δει αλλα δεν ειναι κ λιγο το αιμα που πεφτει στην αφρικη για να ερθει ενα διαμαντι στην ευρωπη και στην αμερικη. Η ποσοι ανθρωποι προδωσανε χωρες ολοκληρες για το χρημα. Για αυτο το χρημα γινοντια ολα. Μροστα του ο ανθρωπος ξεχναει αξιες, ιδανικα, ηθικους φραγμους κλπ...


    -----------------
    Το Rock 'N' Roll δεν πεθαινει ποτε, αλλαζει και αντεπιτιθεται...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : logan στις 14-07-2009 20:43 ]