ελληνική μουσική
369 online   ·  206.492 μέλη

Φεστιβάλ Υμηττού 2009

tranzistoraki
Φθασμένος
Chat
26.05.2009, 02:22

23ο Φεστιβάλ Υμηττού

Στις Γειτονιές του Κόσμου

  • Γιορτές στους Δρόμους
  • Θέατρο Βράγχων

www.festival-ymittou.gr


-----------------
www.tranzistoraki.gr

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tranzistoraki στις 26-05-2009 02:23 ]


#1   
tranzistoraki
Φθασμένος
Chat
26.05.2009, 02:24
γιορτές στους δρόμους

Κυριακή 14 Ιουνίου, 9:00μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ
Ελένη ΤΣΑΛΙΓΟΠΟΥΛΟΥ-Γιώργος ΑΝΔΡΕΟΥ- Μανώλης ΚΑΡΑΝΤΙΝΗΣ
Πλατεία Ηρώων Πολυτεχνείου, μπροστά από το Δημαρχείο Υμηττού
Σημείο στο χάρτη: 1

Δευτέρα 15 Ιουνίου, 9:00μ.μ.
ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ: ΑΘΩΣ ΔΑΝΕΛΛΗΣ
Ο Καραγκιόζης κάνει το γύρο του κόσμου
Οδοί Κερασούντος & Ασπένδου
Σημείο στο χάρτη: 3

Τρίτη 16 Ιουνίου, 9:00μ.μ.

ΣΥΝΑΥΛΙΑ
ΚΑΜΕΡΑΤΑ-ΟΡΧΗΣΤΡΑ ΦΙΛΩΝ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ
Μουσική από τον κινηματογράφο
Θέατρο άλσους Πέτρου και Παύλου πάνω από την πλατεία Υμηττού
Σημείο στο χάρτη: 2

Τετάρτη 17 Ιουνίου, 9:00μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ
ΑΛΙΚΗ ΚΑΓΙΑΛΟΓΛΟΥ
Τα ταξίδια της Αλίκης Καγιαλόγλου
Θέατρο άλσους Πέτρου και Παύλου πάνω από την πλατεία Υμηττού
Σημείο στο χάρτη: 2

Πέμπτη 18 Ιουνίου, 9:00μ.μ.
ΘΕΡΙΝΟ ΣΙΝΕΜΑ
Θέλμα και Λουϊζ
Οδοί Αϊδινίου και Κερασούντος,Χαραυγή
Σημείο στο χάρτη: 4

Παρασκευή 19 Ιουνίου, 9:00μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ
ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ “Η ΦΙΛΥΡΑ”
Αφιέρωμα στον ποιητή Γιάννη Ρίτσο
Θέατρο άλσους Πέτρου και Παύλου πάνω από την πλατεία Υμηττού
Σημείο στο χάρτη: 2

Παρασκευή 19 Ιουνίου, 9:00μ.μ.
ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ: ΑΘΩΣ ΔΑΝΕΛΛΗΣ
Το ταξίδι του Μπαρμπαγιώργου
Οδοί Σεϊζάνη & Δαβάκη Πίνδου
Σημείο στο χάρτη: 5

Σάββατο 20 Ιουνίου, 9:00μ.μ.
ΘΕΑΤΡΟ ΔΡΟΜΟΥ
HELIX
Η τρέλα της ημέρας
Προαύλιο 2ου Δημοτικού Σχολείου Οδός Δορυλαίου
Σημείο στο χάρτη: 7

Σάββατο 20 Ιουνίου, 11:00μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ
SAX MEDITERRANEE
ΚΟΥΑΡΤΕΤΟ ΣΑΞΟΦΩΝΩΝ ΣΕ ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
Άλσος Άρη Αλεξάνδρου, σπίτι προσκόπων (είσοδος από οδό Κολοκοτρώνη)
Σημείο στο χάρτη: 6

Κυριακή 21 Ιουνίου, 9:00μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ
ΕΛΕΑΝΝΑ ΖΕΓΚΙΝΟΓΛΟΥ
Το ταξίδι της θάλασσας μέσα στο τραγούδι
Οδοί Σινώπης και Αμασείας
Σημείο στο χάρτη: 8

Κυριακή 21 Ιουνίου, 9:00μ.μ.
ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ
Του κόσμου τα παραμύθια…
με την παραμυθού Σάσα Βούλγαρη
Άλσος Άρη Αλεξάνδρου, σπίτι προσκόπων (Είσοδος από οδό Κολοκοτρώνη)
Σημείο στο χάρτη: 6

Δευτέρα 22 Ιουνίου, 9:00μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ
ΣΑΒΙΝΑ ΓΙΑΝΝΑΤΟΥ
πάω να πω στο σύννεφο
Θέατρο άλσους Πέτρου και Παύλου πάνω από την πλατεία Υμηττού
Σημείο στο χάρτη: 2

Τρίτη 23 Ιουνίου, 9:00μ.μ.
ΘΕΑΤΡΟ
ΑΝΝΑ ΒΑΓΕΝΑ
ΑΓΓΕΛΑ ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ Του Γιώργου Παπάζογλου
Οδοί Σινώπης & Καλλιπόλεως
Σημείο στο χάρτη: 17

Τετάρτη 24 Ιουνίου, 9:00μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ
ΖΩΗ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ
Πάλι ταξίδι…!
Οδοί Τραπεζούντος και Περιστάσεως, Χαραυγή
Σημείο στο χάρτη: 9

Τετάρτη 24 Ιουνίου, 9:00μ.μ.
ΘΕΡΙΝΟ ΣΙΝΕΜΑ
ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟ ΜΙΧΑΛΗ ΚΑΚΟΓΙΑΝΝΗ
Κυριακάτικο ξύπνημα
Προαύλιο εκκλησίας Πέτρου και Παύλου
Σημείο στο χάρτη: 10

Πέμπτη 25 Ιουνίου, 9:00μ.μ.
ΛΑΪΚΟ ΓΛΕΝΤΙ
ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ ΑΝΔΡΕΑΤΟΣ
Οδός Κρήτης, Άλσος Άρη Αλεξάνδρου (Πανόραμα)
Σημείο στο χάρτη: 11

Πέμπτη 25 Ιουνίου, 9:00μ.μ.
ΘΕΡΙΝΟ ΣΙΝΕΜΑ
ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟ ΜΙΧΑΛΗ ΚΑΚΟΓΙΑΝΝΗ
Τρωάδες
Προαύλιο εκκλησίας Πέτρου και Παύλου
Σημείο στο χάρτη: 10

Παρασκευή 26 Ιουνίου, 9:00μ.μ.
ΘΕΡΙΝΟ ΣΙΝΕΜΑ
ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟ ΜΙΧΑΛΗ ΚΑΚΟΓΙΑΝΝΗ
Αλέξης Ζορμπάς
Προαύλιο εκκλησίας Πέτρου και Παύλου
Σημείο στο χάρτη: 10

Σάββατο 27 Ιουνίου, 9:00μ.μ.
ΘΕΡΙΝΟ ΣΙΝΕΜΑ
ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟ ΜΙΧΑΛΗ ΚΑΚΟΓΙΑΝΝΗ
Στέλλα
Προαύλιο εκκλησίας Πέτρου και Παύλου
Σημείο στο χάρτη: 10

Κυριακή 28 Ιουνίου, 9:00μ.μ.
ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ: ΑΘΩΣ ΔΑΝΕΛΛΗΣ
Ταξίδι στο βουνό
Οδοί Μελιτίνης και Τραπεζούντος, Χαραυγή
Σημείο στο χάρτη: 12

Τρίτη 30 Ιουνίου, 9:00μ.μ.
ΘΕΡΙΝΟ ΣΙΝΕΜΑ
Πράσινες τηγανητές τομάτες
Οδός Μπουμπουλίνας και Τσαλίκη
Σημείο στο χάρτη: 14

Τετάρτη 1 Ιουλίου, 9:00μ.μ.
ΘΕΑΤΡΟ ΔΡΟΜΟΥ
ΠΛΕΥΣΙΣ
Prκt-ΰ-porter Ο περίπατος της μεταμφίεσης
Πλατεία Ηρώων Πολυτεχνείου, μπροστά από το Δημαρχείο Υμηττού
Σημείο στο χάρτη: 1

Πέμπτη 2 Ιουλίου, 9:00μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ
ΓΙΩΡΓΗΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ
CABARET INFANTIL
Οδοί Ανδριανουπόλεως και Δαβάκη Πίνδου
Σημείο στο χάρτη: 15

Παρασκευή 3 Ιουλίου, 9:00μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ
SAX MEDITERRANEE
ΚΟΥΑΡΤΕΤΟ ΣΑΞΟΦΩΝΩΝ ΣΕ ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
Άλσος Άρη Αλεξάνδρου, σπίτι προσκόπων (είσοδος από οδό Κολοκοτρώνη)
Σημείο στο χάρτη: 6

Σάββατο 4 Ιουλίου, 9:00μ.μ.
ΘΕΡΙΝΟ ΣΙΝΕΜΑ
Erin BRockovich
Οδοί Μαγνησίας & Σολομωνίδου
Σημείο στο χάρτη: 16

Κυριακή 5 Ιουλίου, 9:00μ.μ.
ΣΥΝΑΥΛΙΑ
ENCARDIA: ΝΕΡΑΙΔΕΣ & ΚΟΥΡΣΑΡΟΙ
ΕΝΑ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΠΑΡΤΥ ΤΑΡΑΝΤΕΛΛΑΣ
Πλατεία Ηρώων Πολυτεχνείου, μπροστά από το Δημαρχείο Υμηττού
Σημείο στο χάρτη: 1


#2   
tranzistoraki
Φθασμένος
Chat
26.05.2009, 02:32

θέατρο βράχων

Τρίτη 26/05
LILA DOWNS
Ώρα έναρξης: 09:30μ.μ.

28 & 29/05
B.D.Foxmoor (Active Member)
Madmoana
Ώρα έναρξης: 09:30μ.μ.

Τετάρτη 10/06
LOREENA McKENNITT
Ώρα έναρξης: 09:30μ.μ.

12 & 13/06
ΓΙΑΝΝΗ ΡΙΤΣΟΥ
H ΕΛΕΝΗ
σε σκηνοθεσία Β. Παπαβασιλείου
100 χρόνια από τη γέννηση του Γ. Ρίτσου
Ώρα έναρξης: 09:30μ.μ.

Τετάρτη 17/06
ΜΟΝΙΚΑ
Ώρα έναρξης: 09:30μ.μ.

Πέμπτη 18/06
ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΗΤΡΟΠΑΝΟΣ
«…και το Ταξίδι συνεχίζεται»
Τραγουδούν μαζί του: Ελεωνόρα Ζουγανέλη, Γιώργος Καραδήμος, Ασπασία Θεοφίλου
Ώρα έναρξης: 09:30μ.μ.

Παρασκευή 26/06
ΑΛΚΙΝΟΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ
Ώρα έναρξης: 09:30μ.μ.

Σάββατο 27/06
ΧΟΡΟΘΕΑΤΡΟ ΡΟΕΣ
ΗΛΕΚΤΡΑ ΑΥΤΟΥΡΓΟΣ
Σκηνοθεσία: Σοφία Σπυράτου
Μουσική: Michael Nyman
Ώρα έναρξης: 09:30μ.μ.

Κυριακή 28/06
TIGER LILLIES
FREAKSHOW
Ώρα έναρξης: 09:30μ.μ.

3,4 & 5/07

SCHOOLWAVE 2009
Ώρα έναρξης: 09:30μ.μ.

Δευτέρα 06/07
2o ΦΕΣΤΙΒΑΛ ECM
ΒΑΣΙΛΗΣ ΤΣΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ
THE PROMISE
Ώρα έναρξης: 09:30μ.μ.

Τρίτη 07/07
2o ΦΕΣΤΙΒΑΛ ECM
DINO SALUZZI & ANJA LECHNER
OJOS NEGROS
Ώρα έναρξης: 09:30μ.μ.

Τετάρτη 08/07
2o ΦΕΣΤΙΒΑΛ ECM
MANU KATCHE
PLAYGROUND
Ώρα έναρξης: 09:30μ.μ.

Δευτέρα 13/07
GIUSY FERRERI
Ώρα έναρξης: 09:30μ.μ.

Τρίτη 14/07
PAUL WELLER
Ώρα έναρξης: 09:30μ.μ.

Τετάρτη 15/07
COSMIC MUSIC FESTIVAL
Femi Kuti & The Positive Force, !!! (chk chk chk), Nneka
Ένα διήμερο ταξίδι στις μουσικές του κόσμου!
Ώρα έναρξης: 09:30μ.μ.

Πέμπτη 16/07
COSMIC MUSIC FESTIVAL
Ska Cubano, Maraveyas Ilegal, Roy Paci & Aretuska
Ένα διήμερο ταξίδι στις μουσικές του κόσμου!
Ώρα έναρξης: 09:30μ.μ.

Δευτέρα 20/07
ΝΙΝΕ INCH NAILS & JANES’S ADDICTION
Δύο ονόματα-θρύλοι στην ιστορία της Rock μουσικής
Ώρα έναρξης: 09:30μ.μ.

Τρίτη 21/07
Birds
ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΧΟΡΟΥ “ΧΟΡΕΥΤΕΣ”
Ώρα έναρξης: 09:30μ.μ.

Πέμπτη 23/07
CORAZON LATINO
CATERINA LUCIA COSTA, BARBARA LUNA, ALBA GUERRERO
Τρεις μεγάλες ντίβες του Tango & του Flamengo
Ώρα έναρξης: 09:30μ.μ.


#3   


Αυτά τα διάβασες;