ελληνική μουσική
    405 online   ·  210.814 μέλη
    HotDevilicious
    12.06.2009, 23:53

    Παιδιά SOS!!! Γνωρίζετε μήπως με ποιον τρόπο θα μπορούσα να ενημερώνομαι για οποιαδήποτε νέα κυκλοφορία κομματιού που ανήκει στην electro house ή trance music? Και γενικά για ανερχόμενα επιτυχημένα hits!!!???


    SouLRocK
    14.06.2009, 02:02

    ενα site που θυμαμαι ειναι το www.beatport.com που έχει γενικά djs και τις δουλειες τους!


    sitzoune81
    14.06.2009, 12:33

    Δεν ξέρω κατά πόσο είσαι "χωμένος" σ' αυτή τη μουσική και για ποιόν σκοπό ενδιαφέρεσαι να ενημερώνεσαι για τέτοιες καινούργιες κυκλοφορίες, αλλά μια βοήθεια μπορώ να στη δώσω. Smile

    Παρακολούθα, για αρχή, οτιδήποτε καινούργιο βγάζουν οι (in no order):

    Armin Van Buuren
    Andy Moor
    Markus Schulz
    Dousk
    Rank 1
    Gareth Emery
    Ashley Wallbridge
    Daft Punk
    John O'Callaghan
    Tydi
    Royksopp
    Justice
    Simian Mobile Disco

    και για να βοηθήσω λίγο ακόμα, ορίστε και ένα μικρό δείγμα του καθενός:

     


    FaCe
    14.06.2009, 12:58

    χαρα στο κουραγιο σου ρε νικο με ορεξη ξυπνησες ε?


    HotDevilicious
    15.06.2009, 00:06

    Παιδιά τι να πω?Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!Ο συνδυασμός και των δύο φώτισε τα πάντα!!!!THANKS!!!Ειλικρινά THANKS!!!!Να΄στε καλά!!!


    thundercats
    15.06.2009, 15:53

    Καλησπέρα..!

     

    Είμαι νέο μέλος εδώ, και ασχολούμαι με μουσική Electro House Music κλπ. Δηλαδή, ενημερώνομαι και ακούω {#emotions_dlg.blush}{#emotions_dlg.biggrin}

     

    Έχω ένα πρόβλημα: ψάχνω απεγνωσμένα, τίτλο ενός τραγουδιού.

    Συγνώμη, που μπαίνω σε κάποιο -ίσως άσχετο- topic με το ερώτημά μου, απλώς επειδή -πιστεύω- ότι το τραγούδι που ψάχνω είναι γύρω από το Electro και το House, ίσως και techno, μίλησα εδώ.

     

    Το τραγούδι που ψάχνω, το έχω σε ηχογράφηση, όμως δε μπορούσα να το ανεβάσω στο musicheaven.gr λόγω μεγέθους. Έτσι, το ανέβασα σε δικό μου hosting server;)

    Παραθέτω το link: http://oasisdesign.gr/songs/rec.rar

    Πιστεύω , να μην πειράζει, επειδή

    • α) είναι σε δικό μου server και
    • β) δεν είναι αυθεντική ηχογράφηση, αλλά ηχογράφηση από club
    • γ) δεν είναι σε ακριβώς σχετικό topic
    Ευχαριστώ πάρα πολύ, και οποιαδήποτε απάντηση θα είναι δεκτή, φυσικά!!Θα προσπαθήσω, να μείνω -με όσο χρόνο έχω- ενεργό μέλος!!


    sitzoune81
    29.06.2009, 02:29

    Ορίστε και δυο "φρεσκαδούρες" HotDevilicious

    Άρπα 'τες προτού σε προλάβουν οι ραδιοφωνατζίδες {#emotions_dlg.tt2} (...και μας τα κάνουν "μπαλόνια" σε heavy rotation στους σταθμούς)

    (σε HQ ακούγονται θαυμάσια!)


    HotDevilicious
    01.07.2009, 02:27

    Σ'ευχαριστώ πολύ sitzoune81!Είναι τέλεια τα κομμάτια!Να'σαι καλά!!!!THANKS!THANKS!!!


    HotDevilicious
    01.07.2009, 03:55

    Παιδιά μπορείτε να μου προτείνετε κομμάτια όπως τα 2 παρακάτω?Εννοώ στο ίδιο style και πιο χαρακτηριστικά που λες:"ΟΥΑΟΥ!"...

    >

    >

    Ειδικά το δεύτερο πιστεύω ότι είναι τέλειο...please δώστε μου τα φώτα σας...και ιδιαίτερα αν ξέρετε καινούργια κομμάτια..αλλά και παλιά....

     

     


    sitzoune81
    01.07.2009, 12:13

    με χαρακτηριστικές μελωδίες που να λες wow! ???...

    μήπως εννοείς κάτι τέτοιο?...

     


    HotDevilicious
    01.07.2009, 12:54

    Καταρχάς thanks sitizoune81 για τα κομμάτια ... είναι όντως υπέροχα!

    2.Γελάω με τον εαυτό μου γιατί έβαλα δύο φορές το ίδιο clip!Anyway...εννοούσα το:

     

     

     

    Άκουσε το please...ψάχνω κάτι τέτοιο...

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : HotDevilicious στις 01-07-2009 13:04 ]


    sitzoune81
    13.07.2009, 13:09

    το κομμάτι αυτό πηγαίνει πίσω στο 1972, ίσως το έτος "μηδέν" για την ηλεκτρονική μουσική... ίσως...

     

    ένα σχετικά πρόσφατο remix του 2003 από τις Marsheaux

     

    και το πρωτότυπο από Hot Butter το 1972


    sitzoune81
    03.08.2009, 12:52

    Downtempo Trance made by Xatzigiannis (κι αυτό δεν είναι φάρσα...!)


    HotDevilicious
    03.08.2009, 19:03

    Έλιωσα τώρα!Πλάκα κάνεις!!!Είναι απιστευτικό!!!Σ'ευχαριστώ που το έβαλες!!!!