ελληνική μουσική
    739 online   ·  210.833 μέλη

    Ρετρό - Θεσσαλονίκη

    rapsodos
    13.12.2004, 09:59
    Το Σάββατο πήγα στη μουσική σκηνή Ρετρό, στη Θεσσαλονίκη. Ειχα πάει να ακούσω 2 μέλη του site , τον thessm και το Zahariadh. Τα παιδιά τα είχα ακούσει και στην ταβέρνα οπου είχαμε κάνει την τελευταία συνάντηση στη Θεσσαλονίκη. Καθε φορά όμως που τα ακούω με εντυπωσιάζει ο συγχρονισμός τους και το ωραίο αποτέλεσμα που βγάζουν. Το πρόγραμμά τους σοβαρό, χωρίς υπερβολές, με τραγούδια απο τον έντεχνο χώρο μέχρι λαικό-δημοτικό στις "μικρές" ώρες.
    Αξίζει να τους επισκεφτείτε...
    THESSM
    13.12.2004, 19:24
    Φιλε Γιωργο!!Καταρχην να σε ευχαριστησω για τα καλα σου λογια και την διαφημιση που μας εκανες!!!Η μουσικη σκηνη ΡΕΤΡΟ ειναι πιστευω απλα ενας αξιοπρεπης χωρος μουσικων ακουσματων και διασκεδασης στα μουσικα δρωμενα απο θεμα μαγαζιων στην πολη!!!Αν και συνοικιακο μαγαζι δεν εχει τιποτα να ζηλεψει απο αλλα μαγαζια του ειδους στο κεντρο!!Ζεστος χωρος ομορφο περιβαλον και εμεις παντα ανεβασμενοι κανουμε οτι ειναι δυνατο να περναει καλα ο κοσμος!!Πραγματικα τα δινουμε ολα γιατι γουσταρουμε αυτο που κανουμε και αυτο μπορει να το διαπιστωσει ο καθενας!!Ειναι οντως μια καλη προταση για την εξοδο σας!!το μαγαζι βρισκεται στην πολιχνη!!Αγνωστου στρατιωτη 66!!2310663960!!Απο πεμπτη εως και Κυριακη!!Οσοι πιστοι της καλης μουσικης προσελθετε!!!!Και γιατι οχι να κανονισουμε και ενα live απο τα μελη καποια στιγμη!!

    Vick
    13.12.2004, 23:26
    ...και μια που έχω πάει κι εγώ στο ΡΕΤΡΟ, και έχω δεί τα παιδια να παίζουν, σας το συστήνω ανεπιφύλακτα. Έχει καλή μουσική και πάρα πάρα πολύ κέφι!