ελληνική μουσική
    656 online   ·  210.830 μέλη

    Μήνυμα αγάπης από το MusicHeaven

    jorge
    20.12.2004, 15:10
    Ο Σύλλογος αυτός υπολειτουργεί. Πήρε τηλέφωνο ο Στέλιος και του είπαν πως έχει απορροφηθεί από κάποιον άλλο σύλλογο κλπ.

    Άρα το ποσό που θα μαζέψουμε θα πάει στους
    ------------------------------------
    ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΟΡΑ
    ------------------------------------

    , που ήταν και η δεύτερή επιλογή στην ψηφοφορία μας.
    jorge
    20.12.2004, 21:28
    Οι φίλοι που προσέφεραν τη βοήθειά τους σήμερα, πρώτη μέρα της προσπάθειάς μας, είναι οι:

    - Αναγνωστοπούλου Β.
    - Παπαγιαννούλης Χ.
    - Κολομβούνης Σ.
    - Εγγλέζος Γ.
    - Βουλιάκης Π.
    - Κεσανόπουλος Α.


    Χρηματικό ποσό μέχρι τώρα: 160 ευρώ

    Υπενθυμίζω τον αριθμό λογαριασμού που μπορείτε να καταθέτετε τη βοήθειά σας για τους Γιατρούς Χωρίς Σύνορα:

    996-00-2310002459 (ALPHA BANK)
    SteliosG
    22.12.2004, 17:57
    Παιδια μη ξεχνατε το "μηνυμα" μας!!!
    jorge
    22.12.2004, 19:29
    Μετά την πολύ σωστή πρόταση του Astron, όταν κάνετε κλικ στο banner πάνω αριστερά (στην αρχική σελίδα), θα μεταφέρεστε σε νέα σελίδα, αποκλειστικά για το Μήνυμα Αγάπης που προσπαθούμε να μεταφέρουμε σε αυτούς που μας χρειάζονται. Ρίξτε μια ματιά. Πάνω αριστερά είναι το banner.


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 22-12-2004 19:35 ]
    SteliosG
    27.12.2004, 07:40
    Γραφω ενα μηνυματακι για να ξαναεμφανιστει ξανα το θεμα στο Φορουμ να το δουν και μελη που ισως δεν εχουν προσεξει το banera-κι πανω αριστερα στη σελιδα.

    Μουσικοφιλοι και μουσικοφιλες, διαβαστε το topic αυτο απο την αρχη και θα δειτε κι αλλες λεπτομεριες!!! Εαν σε ορισμενους δεν αρεσει και πολυ η επιλογη των 'Γιατρων Χωρις Συνορα" ας σκεφτουν οτι η πραξη μας γινετε τελειως εθελοντικα, ειναι η πρωτη φοραπου κανουμε κατι τετοιο και ας μην "κολησουν" με τη συγκεκριμενη απιλογη αλλα με τη πραξη αυτη καθ' αυτη.

    Χρονια Πολλα!!!
    rapunzel
    27.12.2004, 08:03
    Μετά την προχθεσινή καταστροφή στην Ινδονησία, θεωρώ ότι καλύτερη επιλογή δε θα μπορούσε να είχε γίνει.
    ssakiss1
    27.12.2004, 15:57
    Σωστα μιλας rapunzel
    MariannaP
    28.12.2004, 11:24
    Είναι λίγο μακάβριο αυτό που θα πω, αλλά εκεί πλέον χρειάζονται οι νεκροθάφτες χωρίς σύνορα...
    Εχουν πεθάνει τόσοι πολλοί άνθρωποι που όσοι επέζησαν δεν ξέρουν τι να τους κάνουν. Να ασχοληθούν με τους νεκρούς ή να ψάξουν για τυχόν επιζώντες;
    Και όλα αυτά να συμβαίνουν αυτές τις άγιες μέρες... λες και κάποιος εκεί πάνω έχει θυμώσει μαζί μας.
    Τι να πει κι Αυτός... με αυτά που βλέπει... δίκιο έχει...
    vouliakis
    28.12.2004, 15:40
    Ο πιο μεγάλος κίνδυνος αυτή τη στιγμή είναι η πιθανότητα να ξεσπάσουν εκεί επιδημίες.
    Προσωπικά, δεν μπορώ να καταλάβω κάποιους -επικίνδυνα- χαζοχαρούμενους, που επιμένουν να ...συνεχίσουν τις διακοπές τους σε εκείνους τους τόπους.
    Εδώ ο κόσμος χάνεται...




    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: vouliakis on 28-12-2004 16:22 ]
    SteliosG
    28.12.2004, 15:44
    συμφωνω με οτι λετε φιλοι, αλλα ας ανοιξετε καποιο αλλο θεμα μιας και δε κολαει εδω και θα αποπροσανατολισουμε το λαο!!!

    κ. Βουλιακη δεν επιτρεπονται αυτα τα πραγματα απο εσας! χεχεχε!! πλακα κανω ε?!!??!!!

    ΜΟυσικοφιλοι και μουσικοφιλες, δε βλεπω μεγαλη συμμετοχη και ανησυχω!! καταλαβα οτι τα περισσοτερα μελη του ΜΗ ειναι αρκετα ευαισθητοποιημενα!! ας το κανουμε πραξη λοιπον!!!
    vouliakis
    28.12.2004, 15:54
    Ο.Κ.
    Δεν έχω να πω τίποτε άλλο "εκτός θέματος".
    Αν κάποιο μέλος επιθυμεί, ας "ανοίξει" άλλο thread στο "Περί ανέμων και υδάτων"
    jorge
    28.12.2004, 15:57
    Στέλιο δε χρειάζεται να ανησυχείς.

    Πολλοί άνθρωποι από εδώ μέσα ίσως έχουν επιλέξει κάποιον άλλο τρόπο να δείξουν αυτές τις μέρες τα αισθήματά τους.

    Επίσης, πολλοί δεν έχουν την οικονομική δυνατότητα.

    Άλλοι απλά δεν θέλουν να δώσουν τη βοήθειά τους για τους δικούς τους - σεβαστούς - λόγους.

    Ας αφήσουμε τον κόσμο να κάνει οτι θέλει, χωρίς συνεχείς προτροπές. Χαλαρά. Ακόμα και 100 ευρώ να συγκεντρώναμε είναι κάτι.
    SteliosG
    28.12.2004, 15:59
    οκ φιλε Γιωργο αλλα ειμαι λιγο αντιθετος με καποια απο αυτα που λες!!!

    τελοσπαντων! θα σεβαστο οτι λες και αφηνω το θεμα να παει οπως πιστευουν οι πολλοι!!!

    συγνωμη αν παρεκτραπηκα!!!


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: SteliosG on 28-12-2004 16:00 ]
    jorge
    28.12.2004, 16:11
    Quote:

    Το μέλος SteliosG στις 28-12-2004 στις 15:59 έγραψε:

    οκ φιλε Γιωργο αλλα ειμαι λιγο αντιθετος με καποια απο αυτα που λες!!!




    Με ποιά; Ελεύθερα... Για αυτό είναι το Forum για να λέμε τη γνώμη μας. Εγώ απλά έχω την εντύπωση πως το banner που έχουμε βάλει αριστερά είναι αρκετό για να το δει ο κόσμος. Κάθε μέρα εμφανίζεται 8500 φορές. Είμαι σίγουρος πως το έχουν δει σχεδόν όλοι.
    SteliosG
    28.12.2004, 17:15
    δε μιλαω για τη πλευρα σου! εσυ μια χαρα το εχεις χειριστει το θεμα!

    αναφερομαι στο γεγονος οτι για το "Μηνυμα Αγαπης" ψηφισαν περιπου 100 ατο αν θυμαμαι καλα ενω για το "Ποιος ειναι ο καλυτερος σταθμος" περιπου 400!!!!!!!

    Δε θελω να πω κατι αλλο γιατι σεβομαι και αγαπαω αυτη τη κοινοτητα πολυ!!! Και πιστευω οτι μποτουμε να δειξουμου ολοι οτι αυτα που λεμε για αγαπη, υγεια και συμπονοια στο κοσμο τα εννοουμε! Δε δινω κανα προσωπικο αγωνα αυτη τη στιγμη, δεν εχω κατι να κερδισω εξαλλου! Απλα με εξεπληξε το γεγονος αυτο που προανεφερα!!!

    Πολλα φιλια σε ολους και συγνωμη αν σας στεναχωρησα!!!
    vouliakis
    28.12.2004, 21:47
    Αν υποψιαστώ...ότι κάποιοι ψήφισαν 4 φορές τον αγαπημένο τους σταθμό, θα...


    BigalisForEver
    28.12.2004, 22:54
    Xρόνια πολλά σε όλους σας!!!
    ΥΓΕΙΑ!!! ΑΓΑΠΗ!!! ΕΥΤΥΧΙΑ!!! ΕΙΡΗΝΗ!!!
    ....ΚΑΙ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΤΣΟΥΝΑΜΙ!!!
    Ο Θεός να συγχωρέσει τις ψυχές όλων αυτών των θυμάτων.
    rapsodos
    29.12.2004, 22:35
    Μηπως γίνεται παιδιά να δωθούν τα χρήματα στα άτομα που επλήγησαν απο το σεισμό? Το ξέρω οτι είναι αργά αλλά ... τώρα μας χρειάζονται. Αν συμφωνούν βέβαια όσοι έχουν συνεισφέρει στο ήδη υπάρχον ποσό.
    santourman
    29.12.2004, 23:56
    Πραγματικά κι εγώ αυτό σκεφτόμουν... με τη σύμφωνη γνώμη όλων, αν γινόταν να στέλναμε τη βοήθειά μας προς τα εκεί... Τι λέτε παιδιά ?
    jorge
    30.12.2004, 00:46
    Συμφωνώ τα χρήματα να πάνε στους ανθρώπους εκεί. Πρέπει όμως να μάθουμε ποιοί οργανισμοί διοργανώνουν αποστολές σε αυτές τις χώρες και να τα δώσουμε σε αυτούς. Έχετε ακούσει τίποτα;