ελληνική μουσική
    829 online   ·  210.833 μέλη
    orionnas
    03.11.2009, 19:38

    Κι όμως...έμεινα εδώ,δίπλα σου...να μη σου λείψει τίποτα....

    Αφιερωμένο

     

     


    St_Anger
    05.11.2009, 00:51

    Οι φράσεις δεν είναι αυτές που κάνουν την διαφορά... Οι λέξεις που σχηματίζουν τις φράσεις...! Η δύναμη που κρύβουν μέσα τους...! Η ουσία που τους δίνουμε εμείς...! Αυτό είναι που κάνει την διαφορά...! Όταν σου λέω, λοιπόν, "Σ'αγαπώ, μου λείπεις" μην το βλέπεις σαν φράσεις που είπα αλλά σαν λέξεις που κρύβουν ένα αίσθημα, μία δύναμη...! Πάρε αυτό που έχεις και πολλαπλασίασε το με το σύμπαν, πρόσθεσέ το με το άπειρο και πάλι θα έχεις μια πολύ μικρή ιδέα για το τι νιώθω όταν σου λέω "σ'αγαπώ"... μια φράση τόσο μικρή και όμως τόσο μεγάλη...! Καληνύχτα λοιπόν αγάπη μου... σ'αγαπώ... μου λείπεις...


    orionnas
    05.11.2009, 01:11

    Πολύ καλό.... !


    -----------------
    Δείτε μας στο http://imathia-radio.blogspot.com

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : orionnas στις 23-12-2009 02:05 ]


    arlekino
    23.12.2009, 00:44
    kalinixta kardia mou..mou leipeis asteraki mou... to aggelaki sou
    orionnas
    23.12.2009, 02:03

    Nα αμφιβάλλεις, αν τα άστρα είναι φωτεινά!
    Να αμφιβάλλεις, αν ο ήλιος κινείται!
    Να αμφιβάλλεις, αν η Αλήθεια είναι Αλήθεια ή Ψέμα!
    Μα Ποτέ μην αμφιβάλλεις για την Αγάπη μου.

    Ουίλιαμ Σαίξπηρ.

    Καληνύχτα σας...22/12/09

     

     

     


    sillia
    23.12.2009, 03:13

    Την ώρα που πέφτει ο ήλιος υπάρχει μια σκέψη που ανατέλλει.γαλήνια σαν τ άστρα είναι η δική σου σκέψη όποιος και νάσαι ,όποια και νάσαι

    Καληνύχτα αγάπη{#emotions_dlg.inlove}





    επισυναπτόμενα: wall_3_post.jpg 
    marakiasteraki
    25.12.2009, 23:27

    Καληνύχτα αγάπη μου...Σε λατρεύω!!!!!!!!!!!!!!


    arlekino
    25.12.2009, 23:56
    καληνυχτα ζωη μου θελω να κοιμηθουμε αγκαλιτσα
    marakiasteraki
    25.12.2009, 23:59
    Κι εγώ ψυχή μου και να λέμε όμορφες ιστοριούλες....
    arlekino
    26.12.2009, 00:16
    ναι και να εχουμε ολα τα φωτα σβηστα και φωτιζουν μονο τα λαμπακια απο το δεντρο
    marakiasteraki
    26.12.2009, 01:02
    Που δεν στόλισα φέτος!!!!!!!!!! Τέλος πάντων!!!!!!!! Των γειτόνων τα δέντρα....!!!!!!!
    orionnas
    26.12.2009, 03:26

    Oύτε κι εγώ στόλισα δέντρο φέτος....Ίσως έτσι να πληρώνω για κάποια λάθη της χρονιάς που μας αφήνει ! Τουλάχιστον ας στολίσουμε γιορτινά αυτή την ενότητα....

    Χρόνια πολλά...{#emotions_dlg.biggrin}

     

     

     

     


    -----------------
    Δείτε μας στο http://imathia-radio.blogspot.com

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : orionnas στις 28-12-2009 14:33 ]


    orionnas
    03.01.2010, 22:16

    Καλησπέρα σας....

    Η τελευταία φορά που έγραψα σε αυτή την ενότητα ήταν την 28η Δεκ 2009 περί της 14.30.

    Λίγες ημέρες ή καλύτερα λίγα 24ωρα μας χώριζαν πριν την έλευση του νέου χρόνου και πριν αποχωριστούμε το 2009....Για άλλους καλό, για άλλους κακό.

    Κάθησα και έφερα στο μυαλό μου όλες εκείνες τις στιγμές που με χαροποίησαν και εκείνες που με στεναχώρησαν (ή με συνέτριψαν). Με τη ζοφερή μου φαντασία τοποθέτησα όλες τις στιγμές που σας ανέφερα παραπάνω, σε μια πλάστιγγα. Εκ δεξιών οι χαρούμενες στιγμές, εξ αριστερών οι στενάχωρες στιγμές....Προς μεγάλη μου έκπληξη είδα την ζυγαριά να γέρνει προς τα αριστερά. Δεν μου έκανε εντύπωση, ήταν αναμενόμενο. Για το μόνο που στεναχωρήθηκα και εξακολουθώ μέχρι και τώρα που γράφω αυτές τις σειρές, ήταν και είναι το ότι πλήγωσα έναν άνθρωπο τον οποίο είχα πει (και το πίστευα) ότι δεν θα τον πληγώσω ποτέ...Κι όμως συνέβη. Ένα πράγμα έμαθα από το 2009 (άσχετα άν το γνώριζα επί 25 και πλέον συναπτά έτη...Μεγάλη μπουκιά φάε μεγάλη κουβέντα ΜΗΝ πεις!

    Θέλω να πιστεύω πως ο νέος χρόνος που ήρθε, θα μου φέρει περισσότερο εγκράτεια στις αδυναμίες μου και γνώση για να αποφύγω τα λάθη του παρελθόντος....ΣΥΓΝΩΜΗ

    Καλή χρονιά να έχετε.....Τα σέβη μου

     

     

     


    tweety07
    04.01.2010, 03:25

    Σ'αγάπω τόσο οσο αξίζει το δάκρυ απο ένα α'ι'δόνι.Μπορεί να σου φανεί λίγο,αλλά όταν δακρίζει αυτό το πουλί....πεθαίνει!!!!!Καληνύχτα........


    orionnas
    04.01.2010, 12:40

    Πολύ καλό......!


    rollinngstone
    04.01.2010, 23:48

    Αιντε παιδιά.... Καληνύχτα.....


    orionnas
    05.01.2010, 01:05

    goustarw-magioneza χαίρομαι έστω και για την επίσκεψή σου αλλά για μεγάλη σου απογοήτευση, ναι....την παλεύω.   Καλή σου νύχτα και τα χέρια έξω από τις κουβέρτες {#emotions_dlg.tt2}


    tweety07
    05.01.2010, 01:12

    Παράθεση:

    Το μέλος orionnas στις 05-01-2010 στις 01:05 έγραψε...

    goustarw-magioneza χαίρομαι έστω και για την επίσκεψή σου αλλά για μεγάλη σου απογοήτευση, ναι....την παλεύω.   Καλή σου νύχτα και τα χέρια έξω από τις κουβέρτες {#emotions_dlg.tt2}



    μπραβο βρε orionna πες τα{#emotions_dlg.thumbup}!!!!!!!!!οσο για το ποιηματακι μου ευχαριστω πολυ!!εχω κ αλλα πολλα μα πρεπει να τα ξεθαψω!!οποτε θα επιστρεψω συντομα.. καληνυχταααα!!!


    tweety07
    06.01.2010, 01:28

    Παράθεση:

    Το μέλος goustarw-magioneza στις 06-01-2010 στις 01:17 έγραψε...

    Ρε με τους μπαγλαμάδες που υπάρχουν... Χαίρεσαι με την επίσκεψη στο κωλοθεματάκι, αν όμως σου κάνω επίσκεψη σπίτι σου δε θα χαρείς και τόσο!

     

    Εσύ tweety τράβα στο κλουβάκι σου...



    {#emotions_dlg.mad}αν δεν σου αρεσει να μην μπαινεις κ να το διαβαζεις!!αλλα για να μπαινεις μαλλον σου αρεσει..{#emotions_dlg.lol}


    orionnas
    06.01.2010, 11:07

    "Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι"

    Είσαι φτωχός στο πνεύμα, αλλά έχω πει: "μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι, η Βασιλεία των Oυρανών σου ανήκει". Αληλούϊα!!!