ελληνική μουσική
    657 online   ·  210.833 μέλη

    Ομορφότερη και ασχημότερη πόλη της Ελλάδος

    Pontiki222
    05.12.2017, 18:26
    Θεσσ/νικη τελεια ψαρα χαλια
    Pontiki222
    05.12.2017, 18:27
    Θεσσ/νικη τελεια ψαρα χαλια
    margatsif
    14.12.2017, 09:44

    Υποκειμενικό !!!


    Giannisssss
    28.12.2017, 10:40
    όσοι μιλάτε για ασχήμια, έχετε πάει ποτέ στη ζωή σας στα πατησια?
    EVAGGELIASAKELLARIOU
    28.12.2017, 14:03

    Τα Πατήσια μπορεί να είναι άσχημα, αλλά έχουν όμορφες γωνιές. Ε.Σ.


    freak
    29.12.2017, 22:51

    Χαλια μαυρα ειναι τα Πατησια.

    Ομορφες γωνιες υπαρχουν παντου. Ακομα και στο Περαμα.


    BfdiGreece
    13.01.2018, 23:53

     Ωραιότερη είναι η:Βέροια Θεσσαλονίκη

    Ασχημοτετερες είναι η:Κοζάνη Αλεξάνδρεια Αθήνα Πάτρα Κόρινθος και η ΗΓΟΥΜΕΝΊΤΣΑ!!!


    BfdiGreece
    14.01.2018, 00:01
    Συγγνώμη άμα δεν σας αρέσει η επιλογή μου ομως😢
    akisrazis
    17.01.2018, 11:06

    Όταν πήγα φαντάρος, κάποια στιγμή βρέθηκα στην Ελευθερούπολη. Στην πρώτη μου επίσκεψη στην Καβάλα έπαθα πολιτισμικό σοκ! Ήταν η ωραιότερη πόλη που είχα ποτέ δει. Αμέσως μετά τη θητεία μου κατέληξα στην Κρήτη όπου και ζω εως τώρα. Με απόλυτη βεβαιότητα θεωρώ το Ηράκλειο την ασχημότερο πόλη παρόλο που η Κρήτη είναι ίσως το ωραιότερο νησί της Μεσογείου!


    freak
    18.01.2018, 12:40

    Η Ελευθερούπολη μου αρεσε.

    Επισης καποιες περιοχες στην Κρητη.

    Η Μαγιόρκα ειναι πολυ ομορφο νησι.


    Orfeus
    18.01.2018, 18:57

    Όλα αυτά είναι υποκειμενικά.
    Πολλοί συγκαταλέγουν ας πούμε την Αθήνα στις άσχημες πόλεις, αλλά εγώ τη θεωρώ όμορφη, μου αρέσει πάρα πολύ, και την αγαπώ. Όμορφη πόλη θεωρώ και τη Θεσσαλονίκη, και το Ρέθυμνο αλλά και τα Γιάννενα, και έχω ζήσει σ' αυτές. Όπου όμως και να βρίσκομαι, την αναζητώ και τη νοσταλγώ την πόλη μου, την Αθήνα!  


    Kostasalexandris
    30.08.2018, 01:18

    Κατ'εμέ 

    Ομορφότερη:Βεροια & Ναύπλιο 

    Η πιο χαλια:ΚΑΜΊΑ ΠΌΛΗ 


    kagolli7
    20.09.2018, 23:37

    Κατά τη γνώμη μου

    ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΕΣ:Θεσσαλονίκη,Καβάλα(παρόλο που σπουδάζω εκεί),Καστοριά,Μύρινα,Χανιά

    ΣΥΜΠΑΘΗΤΙΚΕΣ:Βόλος,Βέροια,Ιωάννινα,Ξάνθη,Ρέθυμνο,Λάρισα,Σέρρες

    ΑΣΧΗΜΟΤΕΡΕΣ:Αθήνα,Μυτιλήνη,Κοζάνη,Έδεσσα


    Loca31
    17.01.2019, 01:03

    Ομορφότερη: Λευκάδα & Χαλκιδική <3 {#emotions_dlg.clap}

    Ασχημότερη: Δεν μου άρεσε και τόσο η Μονεμβασιά , αλλά δεν υπάρχει κάποια που να είπα πως είναι χάλια..! {#emotions_dlg.oops}


    andikostas
    17.01.2019, 06:05

    Χωρίς παρεξήγηση, δεν μου αρέσουν τα χωριά! Γεννήθηκα Αθήνα και θα πεθάνω Αθήνα...Μπορεί οπουδήποτε αλλού να είναι ωραία για πολλούς, όχι για μένα όμως...Ο καθένας βρίσκει όμορφο τον τόπο που γεννήθηκε και μεγάλωσε, οπότε σε καμία περίπτωση δεν θέλει να φύγει! Εκτός φυσικά και αν ζει σε τόπο οπου θα έκανε τα πάντα να μετακομίσει Αθήνα! Έχει συμβεί και αυτό! 


    KlairiJam
    19.01.2019, 21:26
    Πιο όμορφη: Γιάννενα Πιο άσχημη: Πάτρα
    Cretanseagull
    23.04.2019, 17:05
    Πιστεύω ότι είναι υποκειμενικό. Από τις ελληνικές πόλεις που γνωρίζω η πιο όμορφη είναι τα Χανιά. Η πιο άσχημη η Αθήνα. Ίσως αν είχα γεννηθεί και μεγαλώσει στην Αθήνα να είχα διαφορετική γνώμη, η Αθήνα για παράδειγμα παρέχει πράγματα που δεν βρίσκεις σε επαρχιακές πόλεις. Επίσης βασικό για τα δικά μου κριτήρια είναι η ύπαρξη της θάλασσας, για έναν βουνίσιο ή στεριανό το πρόβλημα δεν τίθεται.
    thomassxX
    17.07.2020, 17:59

    Τι κακό έχει η Λάρισα και την λέτε ως χειρότερη

    εγώ την αγαπώ την Λάρισα είναι πολύ ομορφη❤️


    CHE
    18.07.2020, 16:51

    Έχω γυρίσει σχεδόν όλη την Ελλάδα και μπορώ να πω ότι ομορφότερη πόλη θεωρώ τη Θεσσαλονίκη και ασχημότερη το Αγρίνιο.

    Σχετικά με την Αθήνα, που πολλοί λένε ότι είναι η ασχημότερη πόλη της Ελλάδος, δεν συμφωνώ. Σίγουρα δεν είναι από τις ομορφότερες πρωτεύουσες της Ευρώπης, αλλά για τα δεδομένα της Ελλάδας είναι μία όμορφη πόλη. Η Ελλάδα -για λόγους που δεν είναι της παρούσης να αναπτύξω- δεν φημίζεται για τις ωραίες της πόλεις. Αν δεν περιοριστώ στη μία και ομορφότερη (Θεσσαλονίκη), στις όμορφες πόλεις θα έβαζα και τις εξής: Αθήνα, Χανιά, Ιωάννινα, Βόλος, Ναύπλιο, Τρίκαλα, Καστοριά, Ξάνθη, Καλαμάτα, Έδεσσα, Βέροια, Χαλκίδα. Άσχημες (ή και εκνευριστικά αδιάφορες) θα έβαζα: Σητεία, Λάρισα, Κομοτηνή, Ηγουμενίτσα και Τρίπολη.


    georgiostsiftsis
    20.07.2020, 21:54

    Δεν πιστεύω ότι η Θεσσαλονίκη είναι η πιο όμορφη πόλη της Ελλάδος μου αρέσει η πόλη μου η Έδεσσα γιατί έχει φυσική ομορφιά ποτάμια και καταρράκτες και μπορεί να γίνει ακόμα ομορφότερη πιστεύω η Αθήνα Έχει πολύ μεγάλες δυνατότητες να γίνει η ομορφότερη πόλη του κόσμου