ελληνική μουσική
    574 online   ·  210.833 μέλη

    Αποκάλυψη: Το MusicHeaven στο παρελθόν!

    jorge
    18.12.2004, 12:53
    Θέλετε να δείτε πως ήταν το MusicHeaven παλιά; Το 1998 για παράδειγμα;

    Τότε είχε και άλλο όνομα (The Greek Musician's Heaven), αλλά και άλλη διεύθυνση (http://students.ceid.upatras.gr/~gegglezo)

    Επισκεφθείτε αυτή τη σελίδα!

    Σημείωση: Το αρχείο αυτό το φτιάχνει η υπηρεσία WayBackMachine και δεν περιλαμβάνει πολλές εικόνες, ενώ κάποια links δεν τα έχει κρατήσει. Μην περιμένετε να δείτε λοιπόν επακριβώς το πως ήταν τότε ο πρόγονος του MusicHeaven. Θα ψάξω στα backups μου μήπως βρω τίποτα και αν είναι θα το ανεβάσω να ... γελάσουμε

    Someone dreams of doing great things, someone stays awaken and does it...


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 18-12-2004 16:35 ]
    jorge
    18.12.2004, 13:00
    Αν πατήσετε ΕΔΩ θα δείτε πως ήταν το ...κανονικό MusicHeaven τον Απρίλιο του 2003... Μιλάμε για ντοκουμέντο!

    Someone dreams of doing great things, someone stays awaken and does it...


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 18-12-2004 13:01 ]
    vouliakis
    18.12.2004, 15:41
    Νοσταλγία...

    Orfeus
    18.12.2004, 19:02
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 18-12-2004 στις 13:00 έγραψε:

    Αν πατήσετε ΕΔΩ θα δείτε πως ήταν το ...κανονικό MusicHeaven τον Απρίλιο του 2003... Μιλάμε για ντοκουμέντο!

    Someone dreams of doing great things, someone stays awaken and does it...
    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 18-12-2004 13:01 ]





    Τον Απρίλιο του 2003... Τότε που έγινα μέλος....

    Θυμάμαι...

    Στις 20 (Κυριακή), έπαιζα στο "Ξεχασμένο Πηγάδι".
    Στις 22 (Τρίτη) το πρωί, επισκέφθηκα για πρώτη φορά το Musicheaven, έγινα μέλος και έφυγα για Πάσχα στην Αράχωβα. Γύρισα στις αρχές του Μάη, αλλά δεν ήμουν και πολύ ενεργό μέλος.
    Δημοσίευσα το πρώτο μου άρθρο στις 30/1/ 2004 (Το Μεγάλο Λεξικό του Rock) και το δεύτερο στις 29/2/2004 (Μεγάλες Στιγμές στην Ιστορία του Rock).
    Νομίζω πως ήταν καθοριστική (για μένα), η συνάντηση των μελών στο "Δίπλα στο Ποτάμι" (20/3/2004).

    Από τότε και μετά, πήρα ….φόρα!!!


    KIT_KAT
    18.12.2004, 21:11
    Τότε που ακόμα ψηφίζαμε για τα Αρίων 2002, τα μη-μέλη γράφανε στο forum, ο Jorge είχε μόνο 91 μηνύματα, το "ποιο τραγούδι σας έχει κολλήσει σήμερα" είχε μόνο 6 σελίδες, τα μέλη ήταν λιγότερα από 3000, οι δημοσιεύσεις μόνο 69, οι επισκέπτες με linux μόνο 0.061% (τώρα πόσοι??), τα πιο δραστήρια μέλη είχαν στείλει μόνο 3 κείμενα, το κόστος για να γίνεις μέλος ήταν μόνο 10 ευρώ... μα καλά, γιατί όλα αυξάνονται??

    Όμορφα ήταν τότε πάντως! Έτσι συνάντησα κι εγώ το musicheaven.
    Για να πω την αλήθεια, τις πρώτες φορές που βρέθηκα στο site, είδα αυτό το musicHEAVEN, είδα μιλούσανε και για τα Αρίων...
    Μετά όμως...
    Hastaroth
    18.12.2004, 22:33
    Ωραία,αρχίσαμε ήδη να αναπολούμε τα παλιά....

    Συναυλία γιά τα "γενέθλια" τού ΜΗ πότε θα κάνουμε;
    KIT_KAT
    18.12.2004, 23:20
    Σε ένα μήνα! Στα βόρεια όπως απαιτεί η παράδοση, έτσι??
    Orfeus
    18.12.2004, 23:35
    Yeeeeeeaaaaaaah!!!!!!!!!


    SteliosG
    19.12.2004, 10:39
    Πραγματικα πολυ συγκινιτικη η αναδρομη!!! Μπραβο για μια ακομη φορα Γιωργο για την αγαπη σου για αυτο που εφιαξες και σε ολα τα παιδια που συμμετεχουν οπως μπορουν σε αυτο το μοναδικο στεκι μουσικουλας και πολιτισμου!!!!!!!!
    butterfly_
    19.12.2004, 13:31
    καλα παταπληκτικο!!

    καλα κανατε και το αναφερατε για να μαθενουν και οι νεοι!!
    (μεσα σε αυτους και εγω!)
    πανω κατω η δομη ειναι ιδια!!

    καλο!αντε να τα πουμε σε 1 μηνα!!

    ZOI
    19.12.2004, 18:39
    πραγματι ωραιες εποχες...
    αλλα ηξερα απο μουσικη τα μισα απ'οτι ξερω σημερα!
    ισως λιγοτερα...


    jorge να σου μεταφερω οτι εκει στη μακρινη (εξωτικη,κοσμοπολιτικη και μαγευτικη συναμα ) κομοτηνη,ολοι οσοι ασχολουνται με μουσικη ξερουν το site πολυ καλα!κανεις θραυση,ευγε!να και κατι που ηρθε συν τω χρονω...
    jorge
    19.12.2004, 19:45
    Μην τα λες μόνο σε μένα, αλλά σε όλους που είναι ενεργοί.

    Καλωσόρισες
    gate
    19.12.2004, 20:09
    Έχω πολλούς λόγους να αισθάνομαι τυχερή που βρέθηκα σ' αυτή τη σελίδα...

    Αν όμως κάποιον πρέπει να αναφέρω ως τον πιο σημαντικό, αυτός θα ήταν ότι γνώρισα ανθρώπους ξεχωριστούς, με τους οποίους δε μας δένουν μόνο κοινά ενδιαφέροντα μουσικά αλλά κοινή διάθεση...

    Κι αν πάλι από αυτούς τους ανθρώπους θα έπρεπε κάποιον να ξεχωρίσω, τότε ανεπιφύλακτα θα έλεγα πως το Μ/Η μου χάρισε για πάντα έναν πολύ καλό φιλό, που οποιαδήποτε στιγμή χρειάζομαι έχει ένα λόγο σε ό,τι του λέω και μια βοήθεια όταν τη ζητώ... κι αυτός δεν είναι άλλος από τον Jorge

    Κι επειδή το topic αυτό μοιάζει να έχει τη μορφή "αφιερώματος", εύχομαι στο Μ/Η να αποκτήσει ακόμη περισσότερους φίλους και να έχει πορεία ακόμη πιο ανοδική...!

    "Η ζωή χωρίς μουσική θα ήταν ένα σφάλμα..." Νίτσε


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: gate on 19-12-2004 20:10 ]
    Kotsiraki
    28.01.2005, 17:39
    H πρώτη μου επαφή με τη σελίδα ( στην παλιά της διεύθυνση όμως) ήταν κάπου στο 2001, όταν πρωτοπήρα τον υπολογιστή μου, και καθώς έψαχνα στίχους από διάφορα τραγούδια, "έπεσα" πάνω της! Επισκεπτόμουνα για πάρα πολύ καιρό τη σελίδα, ώσπου κάποια μέρα , μου έβγαλε να πατήσω κάπου, όπου βρισκόταν η σελίδα με την καινούρια της μορφή. Ήταν 1 Απριλίου 2003 . Αυτό ήταν ! Κόλλησα!!

    Από τότε μέχρι σήμερα, επισκέπτομαι κάθε μέρα αυτή τη σελίδα που τη θεωρώ πλεον, μέρος της καθημερινότητάς μου!