ελληνική μουσική
    659 online   ·  210.830 μέλη

    Adobe audition 3 και plugins

    endreri
    24.07.2009, 03:30

    Για σε όλους!!

    το προβλημα μου ειναι πως δεν μπορω να ανειξω προγραματα plugins με το adobe audition .

    Για την ακριβια αυτου που θέλω είναι το XLN audio ή το EZdrummer.

    Ενω βαζω στη σωστη διαδρομή τα αρχεία ____.dll , ψαχνοντας μεσα στο προγραμα για VTS plugins δεν βρίσκει τπτ .

    Ειναι απαρετιτο ενα MIDI key (κατι που δεν εχω ακόμα) για να ανείξω αυτες της εφαρμογές (?) ή είναι κατι άλλο ?

    Οπιος ξέρει κατι ας το πεί να το μάθω κι εγώ !!!

    Ευχαριστώ.

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : endreri στις 24-07-2009 12:06 ]


    220493
    24.07.2009, 18:23

    Νομίζω οτι με το Audobe δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις plugins,

    δεν ένα πρόγραμμα για να λειτουργεί VST.....


    kostasgt
    10.08.2009, 02:22

    Και εγώ προσπαθώ να ανοιξω το autotune  στο au3 και δεν μπορώ είδα σε ένα video ένας τύπος να ανοίγει το autotune

    στο au2 από το mixer ,εμένα όμως δεν μου βγάζει αυτή την επιλογή όταν πάω να το κάνω..

    >

    εσύ απο που προσπαθείς να τα ανοίξεις?


    coffee
    11.08.2009, 15:03

    http://www.adobe.com/products/audition/
    Εδω λεει οτι δουλευει VSTi.

    Αν ειναι αυθεντικο το Adobe Audition και σπαμενα τα αλλα απλα ξεχνατο οτι θα δουλεψουν μαζι και τα δυο και το αντιστροφο.
    Αν απο την αλλη ολα ειναι σπασμενα φοβαμαι οτι κανεις κατι λαθος, ειτε αυτο λεγεται εγκατασταση ειτε αυτο λεγεται ρυθμιση.


    Sharmman
    19.09.2009, 04:34

     

    Μη τα Μπερδεύετε...

    Τά WaveLab6, SoundForge10 & Audition3 ανοίγουν όλα τα VST Effects μόνο ,από αυτά που περιέχονται στο φάκελο Vstplugins ,δεν είναι Μidi Host Platform ,δεν έχει και ουσία άλλωστε γιατί επεξεργασία ήχου κάνουμε και απλά χρησιμοποιεί και αυτό τα Εφφε Plugins όπως ακριβώς κάνουμε insert σε κανάλι ήχου σε Sonar,Logic,Nuendo,cubase και μάλιστα βλέπει και όλα τα εγκατεστημένα Εφφέ που βρίσκονται στο συστημά σας.

    Όποιος έχει εγκαταστήσει το Active X ,Antares Autotune 4 , θα το βρεί Audition3/DirectX/Autotune 4 και λειτουργεί κανονικότατα.

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Sharmman στις 21-09-2009 16:55 ]