ελληνική μουσική
    410 online   ·  210.816 μέλη

    O Gus G (Firewind) είναι ο νέος κιθαρίστας του Ozzy

    sitzoune81
    10.08.2009, 12:33

    "Τελικά μόνο αστήριχτες φήμες δεν μπορούμε να κατηγορήσουμε τον Οzzy ότι έσπειρε πριν από λίγες εβδομάδες λέγοντας πως θα δοκιμάσει έναν κιθαρίστα. Όπερ και εγέννετο. Ο καινούργιος axeman του Ozzy είναι ο γνωστός σε όσους ασχολούνται με την (ελληνική) σκηνή Gus G (Firewind, Arch Εnemy). O Κώστας Καραμητρούδης, όπως είναι το κανονικό του όνομα, είναι ένας παραπάνω από ταλαντούχος άνθρωπος στην κιθάρα και από συνεντεύξεις του στο Metal Hammer σε προηγούμενα έτη έχει κάνει φανερό ότι είναι ένας άνθρωπος απόλυτα αφοσιωμένος στην τεχνική και καριέρα του. Περισσότερες πληροφορίες στο άμεσο μέλλον."

    από www.avopolis.gr

     

    Προσωπικό σχόλιο:

    Μπορεί πλέον να μην ακούω Metal, μπορεί τους Firewind να τους άφησα επί εποχής Between Heaven & Hell, αλλά ο Gus πραγματικά αξίζει! Θέλει τρομερά gu(t)s για να φτάσει κανείς ως εκεί που έφτασε (μέχρι τώρα) ο Gus G...

    ΚΑΙ ΕΙΣ ΑΝΩΤΕΡΑ man!!!


    -----------------
    Remember, remember, the 5th of November
    the Gunpowder Treason and plot,
    I see no reason why Gunpowder Treason
    should ever be forgot

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sitzoune81 στις 10-08-2009 12:34 ]


    christosoikonomou
    10.08.2009, 13:32

    Μπράβο...!


    montechristos-ole
    10.08.2009, 17:42

    Δε θελω να γινω κακος,αλλα μπροστα στους προηγουμενους κιθαριστες που ειχε ο Οzzy o Gus ειναι πολυ μικρος...Και να μη ξεχναμε τον απιστευτα ασχημο και εγωκεντρικο χατακτηρα του κυριου Gus,o οποιος ναι μεν μπορει να ειναι ταλεντο στη κιθαρα,αλλα δε παυει να ειναι σντιπαθητικος.Και σε συνδιασμο με τον χαρακτηρα του Ozzy μπορω να πω με βεβαιοτητα πως η συνεργασια τους (αν ποτε γινει) δεν θα κρατησει για πολυ...


    sea_like_eyes
    10.08.2009, 18:00

    Παράθεση:

    Το μέλος montechristos-ole στις 10-08-2009 στις 17:42 έγραψε...

    Δε θελω να γινω κακος,αλλα μπροστα στους προηγουμενους κιθαριστες που ειχε ο Οzzy o Gus ειναι πολυ μικρος...Και να μη ξεχναμε τον απιστευτα ασχημο και εγωκεντρικο χατακτηρα του κυριου Gus,o οποιος ναι μεν μπορει να ειναι ταλεντο στη κιθαρα,αλλα δε παυει να ειναι σντιπαθητικος.Και σε συνδιασμο με τον χαρακτηρα του Ozzy μπορω να πω με βεβαιοτητα πως η συνεργασια τους (αν ποτε γινει) δεν θα κρατησει για πολυ...



    ο Roads . . . ή ακομα και zakk δλδ οταν πρωτοσταθηκαν διπλα στον Double O . . . τι ηταν δλδ???''μωρα''

    ηταν . . . οτι ηταν οι Quiet Riot τοτε στα 80's . . . ειναι οι Firewind πλεον τωρα . . . στα 00's!Γνωστοι σε ολοκληρο τον πλανητη . . . με εναν κιθαριστα που . . . οχι μονο εχει Signature model αλλα η μεθοδος παιξιματος του ειναι πλεον . . . σημα κατατεθεν!!!(σεμιναρια απο u.s.a μεχρι Ιαπωνια κτλ)

    Θεωρω τον Gus . . . αρκετα χαμηλων τονων (για αυτα που εχει καταφερει μεχρι τωρα) . . . τον γνωρισα προσωπικα στο αεροδρομιο 'Μακεδονια' και μαλιστα του εκανα μια χοντρη πλακα . . . στην οποια αντεδρασε με χιουμορ . . .

    εγω - Παρακαλω πολυ η κιθαρα του κυριου να παρακρατηθει για ελεγχο . . .

    gus - η δικια μου ??????? Τι εγινε ρε παιδια ?????????

    εγω- σας παρακαλω κυριε . . . εσεις θα ταξιδεψετε . . . η κιθαρα σας ομως οχι . . . χμμμ . . . σαν χειραποσκευη . . . οχι . . .

    gus - πρωτη φορα αυτο το πραγμα . . . τι εγινε τωρα . . . (με υφος . . . -πλακα μας κανει- . . . τωρα)

    φανερα ομως ψαρωμενος . . .

    εγω - κυριε . . . δεν μπορειτε να ερχεστε εδω . . . με αυτη την συγκεκριμενη κιθαρα . . . και να μην την κρατησω για μενα . . . (με σοβαρος υφος)

    gus - οπως θελετε . . . χαχαχα . . . παιδια . . . παμε εμεις . . . η κιθαρα ας μεινει εδω . . .

    Χαμογελα και απο τους δυο . . . αλλα και απο ολο το group . . . ακολουθησε καφεδακι και κουβεντα , ευχες για ενα λαμπρο μελλον κ.α . . .

     

    Υ.Γ ευχομαι καλη Μεταλλικη Αρχη στον Gus . . . και εις ανωτερα(υπαρχει κατι ποιο πανω????)

     


    heartbreak-kid
    10.08.2009, 19:43

    χωρίς να έχω μελετήσει τα οικονομικά δεδομένα της συμφωνίας, εικάζω ότι λόγω της καταραμένης, ξαφνικής και από τον διάολο σταλμένης "κρίσης"-που λένε και οι οικονομολόγοι των τηλεοράσεων-ο "οζει" σκέφτηκε να μην δώση πολλά λεφτά για φτασμένο κιθαρίστα και να δοκιμάση-επιλέξη κάποιον νέο και ταλαντούχο να παίζη στην σκιά του. ο κιθαρίστας των firewind, φυσικότατα δέχθηκε και μάλλον θα το θεώρησε τιμή του να παίζη δίπλα στον "όζει" και κάπου έληξε το ζήτημα.

    εμείς γιατί χαιρόμαστε δεν ξέρω


    kwstasagas
    10.08.2009, 21:51

    Παρόλο που δεν έτυχε να ακούσω μέχρις στιγμής την κιθάρα του συνομόματού μου .... θα τού ευχηθώ "καλή επιτυχία" στη διεθνή του καριέρα που ανοίγεται .... Αν μη τι άλλο, για να φτάσει εκεί που έφτασε είμαι βέβαιος ότι κοπίασε, μελέτησε, δούλεψε κλπ κλπ ....

    Για τον Ozzy όμως .... έχω την εντύπωση ότι δεν "τραβάει" όπως παλιά .... Ένας φίλος μου που τον είδε πριν ένα περίπου χρόνο λάιβ στο Λονδίνο, μού είπε ότι η φωνή του έβγαινε με χίλια ζόρια !!! Θυμάμαι, επίσης, πριν λίγα χρόνια, στη συναυλία των Sabbath στη Μαλακάσα, όπου στο τελευταίο τραγούδι [children of the grave] η φωνή του "τα 'χε παίξει" τελείως !!!! Πάντως, όπως και να ΄χει το πράγμα, δεν θα είναι και λίγο πράγμα για τον συμπατριώτη μας να παίξει δίπλα σε έναν τέτοιο 'μύθο'. Του εύχομαι, λοιπόν, να απολαύσει την εμπειρία αυτής της συνεργασίας .....


    Disasterpiece
    23.09.2009, 02:19

    "OUZO" osbourne παρεα με τον Gus G!2009 liiiive


    https://www.youtube.com/watch?v=07Skskp_bm4&feature=relatedLink

    >

    Προσωπικα ειμαι fan του Wylde και δεν βλεπω την ωρα να παρει πουλο  o Gus πως τον λενε

    Αδειασε η σκηνη ναααοοοουμε χωρις τον Zak{#emotions_dlg.tt2}


    sea_like_eyes
    23.09.2009, 18:20

    Ο Ζakk θεωρω πως ειναι ενας απο τους τελευταιους guitar heroes . . . με ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΠΑΙΞΙΜΟ (το vibrato του λεμεεεεεεε) . . . φοβερη σκηνικη παρουσια (φταιει το ξανθο μαλλι πιστεψτε μεεεεεε!!!!)και γενικα ταλεντο!!!!Ομως σε καμια περιπτωση ο Gus δεν μπορει να μπαινει στο ιδιο καζανι . . . ο Gus κυριοι και κυριες δεν εχει αναγκη κανεναν Ozzy για να φτασει στην κορυφη της αναγνωρισης οσον αφορα τον κοσμο της κιθαρας!!!Με συμβολαιο στην EsP και σεμιναρια ανα τον κοσμο . . . με δικια του band,(ποιος γνωριζει τους Stone Henge του τοτε Zakk) και γενικα με ΟΝΟΜΑ ΒΑΡΥ ΣΑΝ (ΣΧΕΔΟΝ) ΙΣΤΟΡΙΑ!!!!

    Y.Γ το περι πουλου κτλ . . . νταξ . . . θα απαντησω με μια αποψη του Χακου Περβανιδη απο το περιοδικο Metal hammer . . .

    ''O πολυφημος,ο Επιτιμος και ο Πανοραμιξ πρωταγωνιστουν στην νεα κωμωδια του ελληνικου δραματος με τιτλο''O Gus G. και ο Ozzy Osbourne'' που εξελισσεται στα εγχωρια Metal forum!Μαζι τους η ημιμαθεια,η αγνοια,η κακεντρεχεια και η συνομωσιολογια.Μη το χασετε!''

     


    rompa
    24.09.2009, 10:44

    O Kωστάκης κάθε άλλο παρά εγωκεντρικός είναι . Μια χαρά μου φάνηκε εμένα από κοντά .. Του ευχόμαστε καλή επιτυχία και για να έχουμε μία καλή μέρα .... Αφιερωμένο το videaki ........