ελληνική μουσική
    452 online   ·  210.823 μέλη

    Η ανάμνηση που αφήνει ένα τραγούδι

    tolaruba
    17.07.2006, 14:07
    ολα σε ζητουν-μου θυμιζει τη καθε μου στιγμη
    το γραμμα-για προσωπικους λογους
    δεν μπορω-οταν πιεζομαι παντα αυτο ακουω..
    rory166
    19.07.2006, 01:25
    paco de lucia-entre dos aguas...
    μου θυμιζει.....διαφορες ομορφες καλοκαιρινες στιγμες
    poison_girl
    24.07.2006, 04:30
    don t wanna miss a thing-Aerosmith μου φερνει στο μυαλο ομορφες στιγμες της ζωης μου!!!!!!κ με συγκινει
    Kotsiraki
    24.07.2006, 12:34
    "Σε ποιά γη" - Μαρία Λούκα

    Το άκουσα πρόσφατα και διαπίσωσα πως μου θύμισε πολύ έντονα το τελευταίο Δευτερότριτο του Σωκράτη στο Σταυρό του Νότου... Τα παιδιά, την παρέα, το ταξίδι ... και γενικά όλα όσα έχουμε να θυμόμαστε από εκείνες τις μέρες.


    tzoy
    24.07.2006, 13:48
    το φεύγω του αντώνη βαρδή

    ήταν το ερέθισμα για να γράψω κι εγώ κάποιους στίχους που δημοσιεύτηκαν κιόλας!
    NaStaZiA
    25.07.2006, 01:35
    ''den ekana taksidia makrina,taksidepse h kardia kai auto mou ftanei...se oneira se ais8hmata ugra...ton mistiko ton kosmo na anasanei... To pio makru taksidi mou esuuuuuu...''


    se opoia fash kai na vriskomai...auto to kommati me sunodeuei...mou 8umizei to parel8on kai denei me to paron!

    apla uperoxo
    rory166
    25.07.2006, 01:50
    Το μέλος NaStaZiA στις 25-07-2006 στις 01:35 έγραψε...
    Παράθεση:

    ''den ekana taksidia makrina,taksidepse h kardia kai auto mou ftanei...se oneira se ais8hmata ugra...ton mistiko ton kosmo na anasanei... To pio makru taksidi mou esuuuuuu...''


    se opoia fash kai na vriskomai...auto to kommati me sunodeuei...mou 8umizei to parel8on kai denei me to paron!

    apla uperoxo



    οντως νασταζια..υπεροχο κομματι...
    επρεπε να ειχες ερθει οταν ειχαμε παει σαν musicheaven να το ακουσεις
    ζωντανα απο τον χρηστο θηβαιο στο σταυρο του νοτου...
    ανατριχιλα!!
    NaStaZiA
    25.07.2006, 01:56
    Το μέλος rory166 στις 25-07-2006 στις 01:50 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος NaStaZiA στις 25-07-2006 στις 01:35 έγραψε...
    Παράθεση:

    ''den ekana taksidia makrina,taksidepse h kardia kai auto mou ftanei...se oneira se ais8hmata ugra...ton mistiko ton kosmo na anasanei... To pio makru taksidi mou esuuuuuu...''


    se opoia fash kai na vriskomai...auto to kommati me sunodeuei...mou 8umizei to parel8on kai denei me to paron!

    apla uperoxo



    οντως νασταζια..υπεροχο κομματι...
    επρεπε να ειχες ερθει οταν ειχαμε παει σαν musicheaven να το ακουσεις
    ζωντανα απο τον χρηστο θηβαιο στο σταυρο του νοτου...
    ανατριχιλα!!




    :O :O :O (((((((((((((((((((((((((((( pote pigate???? fantazomai...!teleia 8a htan!tuxeroi
    rory166
    25.07.2006, 02:04
    next time
    δεν πειραζει
    justin
    25.07.2006, 22:56
    το <<μια ζωή μαζί >>του Ρουβά(μη γελάτε,σας βλέπω)...επειδή είναι το τραγούδι μας..εμένα κ του κολλητού μου!!!!!!!!!
    Timandra
    26.07.2006, 17:56
    "Roots,Rock,Reggae" Bob Marley...Όλα τα καλοκαίρια που πέρασα με την ξαδέρφη μου στις Μαρίκες,σε ένα απίστευτο μπαράκι στην ακρογιαλιά που το κυρίλεψαν πλέον...
    F_ANGEL
    02.08.2006, 04:59
    εμένα το μόνο τραγούδι που με άγγιξε μέχρι τώρα και σε στίχους και σε μουσική και που πραγματικά ανατριχιάζω όταν το ακούω είναι Τα ήσυχα βράδια(το τραγούδι της ερήμου)από την καταπληκτική φωνή του γιάννη κότσιρα.είναι πολύ δυνατό τραγούδι ερμηνευμένο από ένα εξαίρετο τραγουδιστή.ένα άλλο πολύ ωραίο τραγούδι είναι το Για να σε εκδικηθώτου Δημήτρη Μητροπάνου μαζί με τον Λάκη Παπαδόπουλο.Είναι μια πολύ ωραία και μελωδική μπαλάντα.Και Ο Βυθός σουτου Μιχάλη Χατζηγιάννη.Τέλος μια πρόσφατη live ερμηνεία της Έλενας Παπαρίζου στη ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ μπαλάντα Just walk away
    Angel20
    07.08.2006, 19:14
    Εμενα το τραγουδι του Κότσιρα "alma libre" με κανει να κλαιω γιατι μου θυμιζει ενα φιλο που ειχα αλλα τωρα ειναι μακρια, οπως και το θέμα της ταινίας "Ρέκβιεμ για ενα όνειρο". Το τραγούδι "13ος Θεός" απο τον Πάριο μου αρέσει επίσης πολύ γιατι είναι το τραγούδι του φιλου μου κι εμενα φυσικά!
    mousikofilh
    07.08.2006, 19:39
    Εμενα πάλi, πολλά είναι τα τραγούδια που με συγκηνουν
    Πάντα,γιατί πάντα τα συνδέω με στιγμές τις ζωή μου,ειτε ευχάριστες είναι αυτές
    είτε δυσάρεστες.Πολύ έντονα συναισθήματα,μου προκαλεί το''τίποτα''του Γιάννη
    Κότσιρα!Οποτε το ακούω και ειδικά live,μουδιάζω ολόκληρη!!!Ανεξήγητα συναισθήματα..!!!




    ΚΑΘΕ ΜΗΝΑΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mousikofilh στις 07-08-2006 19:42 ]


    vero
    07.08.2006, 20:51
    Soul to sgueeze Μου θυμιζει την μοναξιά μου



    και την ψυχή μου




    Serpentine
    16.08.2006, 07:56
    "Diamonds and Rust"...

    Blackmoors Night...

    kai gi autous pou den to exoun akousei to sustinw anepifilakta...
    einai mageutiko..
    theotita
    16.08.2006, 12:04
    Το πρώτο τραγούδι που μου ήρθε στο μυαλό μόλις είδα το topic είναι "Τα μαθητικά τα χρόνια". Όποτε τ' ακούω, ακόμα και τότε που πήγαινα σχολείο, συγκινούμαι... Πολλές όμορφες αναμνήσεις!


    Timandra
    22.08.2006, 13:49
    To "Heartattack in a Lay By" των Porcupine Tree μου θυμίζει τον καλό μου...

    Thodoras13
    17.09.2006, 00:41
    Τραγούδια του Θάνου Μικρούτσικου όπως το"7 νάνοι στο s/s Cyrenia" η το "Armida",είναι ταξιδιάρικα και σίγουρα ξυπνούν αναμνήσεις απ'την θάλασσα και ότι σχετίζεται με αυτήν..
    beth
    13.10.2006, 23:06
    ΟΜΟΡΦΕΣ ΑΝΑΜΝΙΣΕΙΣ ΜΟΥ ΦΕΡΝΕΙ ΤΟΥ ΖΕΡΒΟΥΔΑΚΗ ΕΝΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΟΤΙ ΟΝΕΙΡΕΥΤΙΚΕΣ ΤΙ ΚΑΙ αν σε ντινει παντα με ελπιδες ψευτικες η νυχτα αποψε μοιαζει να ειναι φιλη σου κοκκινο το φεγγαρι βαλτο στα χειλει σου