ελληνική μουσική
    847 online   ·  210.833 μέλη

    Καινουρια κιθαρα η βελτιωση της παλιας;;

    lytropower
    25.08.2009, 16:41

    παιδια χαιρετε...εχω μια behringer el toro αλλα ειναι αποτυχια..σκεφτομαι να αγορασω μια epiphone sg η μια jackson η και esp...αλλα μετα απο μια επισκεψη στο thomann σκεφτομαι να αλλαξω μαγνητες (emg η seymour duncan) μπρατσο και κατι αλλα ψιλα..συμφερει να τη βελτιωσω η να αγορασω καινουρια;;

     


    guitarteacher
    26.08.2009, 13:21

    Καλησπερίζω όλα τα καλά παιδιά του forum{#emotions_dlg.smartass}

    Φίλτατε lytropower,

    Στη θέση σου δεν θα το συζητούσα κάν...Εννοείται πως η απάντηση είναι "να αγοράσεις μια καινούρια"!!!

    Να 'λεγα ότι θες να "ρίξεις" χρήματα σε μια PRS, Gigson ή Fender, να πώ ΟΚ...

    Αυτά απο μένα,

    Φιλικά,

     

     


    tasosmazis
    02.12.2009, 11:28

    Καλημερα σας. διαβαζοντας τα παραπανω θα ηθελα να ρωτησω κατι σχετικο.εχω μια ηλ. jack and danny gg1 και θελω να βελτιωσω τον ηχο.δεν γνωριζω απο τα μερη της κιθαρας και θα ηθελα να μου πειτε απο αλλαγη χορδων μεχρι αλλαγη μπρατσου ή δεν ξερω τι αλλο. επισης να μου προτεινετε συγκεκριμενα προιοντα καθοτι αρχαριος


    faltsoo
    05.12.2009, 09:17

    http://www.bachmusik.com/en/c100007/electric-guitar/

    για χαμηλα badget

    ΔΙΑΛΕΧΤΕΕΕΕ,,,,

    Mε δοκιμασμενη ποιοτητα.

     

    {#emotions_dlg.happycrazy}


    montechristos-ole
    05.12.2009, 12:28

    Λοιπον. Ας λαβω κι εγω μερος σε αυτη τη συζητηση... Η δικη μου αποψη ειναι να κρατησεις τα λεφτα που θα διεθετες για την βελτιωση της υπαρχουσας κιθαρας και με λιγα παραπανω να αγορασεις μια καινουργια. Τον ηχο σε μια κιθαρα δεν τον κανουν μονο οι μαγνητες και το μπρατσο... Ειναι και τα ξυλα του σωματος στη μεση... Και τι θα κανεις λοιπον? Θα αλλαξεις και σωμα? Ε τοτε η κιθαρα σου δεν θα ειναι πλεον αυτη που αγορασες. Και για να μην κανεις αλχημειες και αγχωνεσαι η καλυτερη λυση ειναι να παρεις μια καινουργια που θα σε καλυπτει. Την παλια μπορεις ειτε να την μεταπουλησεις, ειτε να την κρατησεις για backup...