ελληνική μουσική
    790 online   ·  210.833 μέλη

    Κριτικές για πεταλιερα Digitech rp-70

    montechristos-ole
    28.08.2009, 15:33

    Εχει κανεις σας ιδεα αν αυτη η μινι πεταλιερα αξιζει τον κοπο?


    inkve
    28.08.2009, 18:19

    Παράθεση:

    Το μέλος montechristos-ole στις 28-08-2009 στις 15:33 έγραψε...

    Εχει κανεις σας ιδεα αν αυτη η μινι πεταλιερα αξιζει τον κοπο?



    χωρις να την δω φιλε montechristo πιστευω οτι δεν αξιζει....

    κανενας κιθαριστας σε αυτον τον ματαιο κοσμο δεν πορευθηκε με οπλο του μια mini ψηφιακη πεταλιερα!{#emotions_dlg.lol}

     

    προσανατολισου καλυτερα στην αγορα καλου ενισχυτη και αργοτερα ερχονται και τα εφε...μονο με delay-chorus- reverb και ιδιαιτερα απο πεταλιερα δεν φτιαχνεις ηχο Wink

     

    αλλιως αν ηδη εχεις καλο ενισχυτη καλο ειναι να κοιταξεις την περιπτωση πεταλακια...ακριβα θα συμφωνησω...ποιοτικα σε αυτο που σου προσφερουν θα αντικρουσω...

     

     


    montechristos-ole
    28.08.2009, 21:08

    Λοιπον...Εχεις δικιο...Πεταλακια και ξερο ψωμι...Εχω αγορασει ενα πριν καιρο αλλα η τσεπη μου δεν αντεχει και για τα υπολοιπα...Ενισχυτη εχω ηδη.Πολυ καλο θα ελεγα...Απλα μια συμφερουσα λυση θα ηταν να αγορασω κατι μικρο με ολα εκεινα τα εφε που ηθελα...Αν και ειμαι φαν των αναλογικων εφε και κραζω τις ψηφιακες πεταλιερες,δεν ξερω αν εχω αλλη λυση και ετσι θα ηθελα μια γνωμη για αυτη τη συγκεκριμενη μιας και ειναι μικρη και φθηνη και απο μια αξιολογη εταιρια...


    inkve
    31.08.2009, 01:16

    η digitech γενικα εχει παραδοση σε ψηφιακα και φθηνα εφε...

     

    αν σου αρεσουν τα αναλογικα τοτε σιγουρα θα σου ακουστουν λιγο <πλαστικα>αλλα ομως θα εχεις μεγαλη ποικιλια..

    αν ειναι να χρησιμοποιησεις την πεταλιερα ΜΟΝΟ για τα εφε της τοτε καλως...δεν ειναι κακη επιλογη αν σκεφτουμε οτι εισαι στεγνος απο φραγκα...

    αν ομως θες εκτος απο τα εφε να χρησιμοποιησεις και τα overdrive της πεταλιερας θα σου προτεινα να περιμενεις και σιγα σιγα να παιρνεις πεταλιαWink


    montechristos-ole
    31.08.2009, 14:33

    Λοιπον,σκεφτηκα και αποφασισα...Επειδη ειμαι λατρης του κλασικου,θα αφησω στην ακρη τις πεταλιερες και θα κανω μια συλλογη απο καλα πεταλακια...Ακυρο το θεμα...