ελληνική μουσική
    781 online   ·  210.833 μέλη

    Πληροφορίες για ίδρυση μουσικού εργαστηρίου

    SOLANA
    05.09.2009, 14:02

    Καλησπέρα σε όλους! Σας παρακαλώ όποιος γνωρίζει να με βοηθήσει γιατί είμαι λίγο μπερδεμένη. Θέλω να επιδοτηθώ για την ίδρυση της δικής μου επιχείρησης και ο κωδικός είναι υπηρεσίες καθηγητή μουσικής. Σκέφτηκα λοιπόν να κάνω ένα μουσικό εργαστήρι που θα διδάσκονται πιάνο,κιθάρα και μουσική προπαιδεία. Δυστυχώς ο χώρος που έχω είναι στον 4 όροφο οικοδομής,αλλι.ώς θα έκανα μουσική σχολή ( το ΥΠ.ΠΟ θέλει μέχρι 3ο όροφο) Το μουσικό εργαστήρι από που εποπτεύεται, τι απαιτείται κλπ κλπ; Ευχαριστώ πολύ!

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 05-09-2009 17:30 ]


    smoker
    29.11.2011, 21:53
    Και εγώ το ίδιο ψάχνω εδώ και 2μήνες αλλα τίποτα! Το Υπουργείο Παιδείας και το Πολιτισμού δεν ξέρουν, η Περιφέρεια (πρωην Νομαρχίες που έδιναν Αυτές παλια τις άδειες) δεν ξέρουν και οι Δήμοι ακόμα το ψάχνουν..δήθεν. Εαν υπαρχει κάποιος που να γνωρίζει κάτι ας βοηθήσει!!
    smoker
    05.12.2011, 21:43
    μα καλά γιατι τόση μυστικοπάθεια για τα μουσικά εργαστηρια? υπάρχουν τόσοι που ξέρουν και άλλοι που έχουνε ήδη και δεν απαντάνε! ας απαντήσουν έστω με μήνυμα..υπαρχει τόσος φόβος για ανταγωνισμό ακόμα και αν είμαστε χιλιόμετρα μακριά?