ελληνική μουσική
    613 online   ·  210.833 μέλη

    Η Βανδη και τα σουβλακια της

    Marilena
    11.09.2009, 14:00

    Η zougla γραφει πως στις 27, μέχρι στιγμής, συναυλίες σε πολλά μέρη της Ελλάδας, η Δέσποινα Βανδή και η παρέα της  κατανάλωσαν :

    3.500 μπουκαλάκια νερό – 1. 200 μπουκάλια coca cola light – 872 πορτοκαλάδες – 780 σαλάτες – 1.200 καλαμάκια χοιρινά – 680 καλαμάκια κοτόπουλο – 420 σουβλάκια απ΄ όλα – 139 σουβλάκια όχι απ΄ όλα – 280 πίτσες – 3 καρμπονάρες – 3 μπολονέζ – 346 τοστ (τα μισά με γαλοπούλα) – πάρα πολλά μύδια - 2. 522 φραπέ – 1. 112 λίτρα γαλλικού καφέ.

    Η Δέσποινα Βανδή και η παρέα της κατανάλωσαν επίσης πολλά προϊόντα για να είναι... καθαροί.

    822 σαμπουάν – 523 conditioner μαλλιών – 2.213 σαπούνια – 1. 626 πετσέτες – 211 πετσέτες (άλλου μεγέθους)...

    Το πολύ επιτυχημένο tour της τραγουδίστριας το παρακολούθησαν αμέτρητοι θαυμαστές της. Η Δέσποινα Βανδή τα... έδωσε όλα επί σκηνής και μέχρι στιγμής υπολογίζεται ότι πέρασε πολλές ώρες επάνω σε αυτήν (93 ώρες συναυλίας – 93 ώρες πρόβες).

    Η παρέα όμως είχε και τα... ατυχήματα της.

    1 στραμπούληγμα ποδιού – 1 σκίσιμο κούτελου – 4 «σντουπ» κεφαλιού πάνω σε διάφορα αντικείμενα – 2 σπασμένα πλευρά – 6 ακτινογραφίες – 2 χαλασμένα ζευγάρια παπούτσια – 4 φακοί – 4 σπασμένες οθόνες κινητού – 3 ακουστικά κινητού – 4 σπασμένες βαλίτσες - 4 σπασμένες καρέκλες – 1 σπασμένος καθρέφτης

    Η περιοδεία τους ανά την Ελλάδα απαθανατίστηκε σε 478 φωτογραφίες.


    sea_like_eyes
    11.09.2009, 14:07

    ''Το πολύ επιτυχημένο tour της τραγουδίστριας το παρακολούθησαν αμέτρητοι θαυμαστές της. Η Δέσποινα Βανδή τα... έδωσε όλα επί σκηνής και μέχρι στιγμής υπολογίζεται ότι πέρασε πολλές ώρες επάνω σε αυτήν (93 ώρες συναυλίας – 93 ώρες πρόβες).''

     

    πλακα κανεις . . . ?????Ουτε οι Iron Maiden στην Piece of Mind TouR . . . MΠΟΜΠΟΜΠΟ!!!

     

    Υ.Γ Υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω

    υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω . . . ουααααααααααα . . .


    Hastaroth
    11.09.2009, 14:20

    93 ώρες συναυλίας – 93 ώρες πρόβες

    Δηλαδή 1 ώρα πρόβας γιά κάθε ώρα συναυλίας;

    Οσο γιά τά σουβλάκια και λοιπά στατιστικά,ουδόλως μάς ενδιαφέρουν......

    ΥΓ.Καί εγώ υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω

    υποφερω υποφερω υποφερω υποφερω . . . ουααααααααααα . . .

     


    BAGRATION
    11.09.2009, 14:52

    Ισα- ισα  τα στατιστικά είναι αυτά που έχουν το ζουμί και μας μαρτυρούν το μέγεθος του σκανδάλου....

    Με βάση αυτά λοιπόν και  μερικούς πρόχειρους μαθηματικούς υπολογισμούς  καταλήγουμε ότι το ποσό της συνολικής μίζας είναι κολοσσιαίο.

    Πρέπει η αστυνομία να διεξάγει ανακρίσεις για να μας πούν που έχουν κρυμμένα τα σαπούνια και τις πετσέτες, καθώς η δυσαναλογία τους σε σχέση με ποσότητες των σουβλακίων είναι σκανδαλώδης. Τέλος για την χώνεψη της συνολικής δοθήσας ποσότητας φαγητού απαίτείται τουλάχιστον η τριπλάσια ποσότητα νερού!!!!!

    Ποιον κοροιδεύουν πάλι οι αναίσχυντοι?


    Vagelism
    11.09.2009, 15:35

    xmmm Poli..endiaferon.


    Crocodile
    11.09.2009, 23:28

    Παράθεση:

    Το μέλος Hastaroth στις 11-09-2009 στις 14:20 έγραψε...

    Οσο γιά τά σουβλάκια και λοιπά στατιστικά,ουδόλως μάς ενδιαφέρουν......

     

    Έλα τώρα...αφού τα σουβλάκια περιέχουν συνήθως και τζατζίκι! {#emotions_dlg.tt2}


    giorth
    12.09.2009, 04:04

    Αυτό που πεθαίνω να μάθω δεν είναι κατά πόσο τα παραπάνω νούμερα είναι αληθή αλλά ποιος είναι ο λόγος που η φίλη Marilena τα βρήκε αρκετά ενδιαφέρον ωστέ να τα μοιραστεί με τα μέλη του Musicheaven.

    Πραγματικά, δεν έχει να κάνει καθόλου με το ότι αφορούν την αιδώ Δέσποινα Βανδή. Και για τον Μίκη Θεοδωράκη να μάθαινα στατιστικά στοιχεία τέτοιου είδους πάλι αδιαφορία θα μου προκαλούσε.


    vicobubble
    12.09.2009, 23:49

    τώρα αυτό υποτίθεται ειναι " μουσική συζήτηση " ???? :P


    mariam
    13.09.2009, 21:04

    Γεια χαρα,

                Με προλαβε ο αγαπητος μου giorth , αυτα ακριβως θα ελεγα κι εγω και θα προσθεσω επισης το εξης...

    Καθομαστε και ασχολουμαστε με τοσο ανουσια πραγματα...γιατι??? Η κα Βανδη ασχολειται με εμας? Δεν νομιζω...χαχα

    αυτα...

    μαριαμ


    sea_like_eyes
    13.09.2009, 21:36

    Παράθεση:

    Το μέλος mariam στις 13-09-2009 στις 21:04 έγραψε...

    Γεια χαρα,

    Με προλαβε ο αγαπητος μου giorth , αυτα ακριβως θα ελεγα κι εγω και θα προσθεσω επισης το εξης...

    Καθομαστε και ασχολουμαστε με τοσο ανουσια πραγματα...γιατι??? Η κα Βανδη ασχολειται με εμας? Δεν νομιζω...χαχα

    αυτα...

    μαριαμ



     

    Δεν φταιει η Βανδη αλλα ολοι οσοι ασχολουνται . . . τωρα θα μου πεις . . . ειναι υπερανω κριτικης????Οχιιιιι . . . κανεις δεν ειναι ΤΟΣΟ σημαντικος . . . ΚΑΝΕΙΣ ΟΜΩΣ!Απο την στιγμη που εχουμε εστω και αυτα τα ειρωνικο-ανουσια σχολια . . . εεε . . . αμα θελουμε να σχολιασουμε θα σχολιασουμε . . . χαβαλες να γινεται . . .

    Y.Γ καμια σχεση με την Marian των Sisters of mercy ????