ελληνική μουσική
    723 online   ·  210.851 μέλη
    cobal
    12.09.2009, 00:24

    Τι γνωμη εχετε για την ποιοτητα αυτης της εταιριας???

    Συγκρiνεται με την JBL???

    Ενδιαφερομαι για 2 ηχεια  400αρια αυτοενισχυομενα... Εχω ηδη 2 JBL EON G2....

    Ενας πωλητης μου συστησε αυτη την  εταιρια λεγοντας οτι εχει καλυτερες κορνες απο τα JBL και θα ηθελα την γνωμη σας


    darbukaboy
    12.09.2009, 01:37

    Eννοειται οτι συγκρινονται με τα JBL!Moνο καλα λογια εχω ακουσει για αυτα τα ηχεια!Τα εχω ακουσει και σε εξωτερικο και σε εσωτερικο χωρο και εχω παιξει κιολας με αυτη τη μαρκα!Πραγματικα ειναι πολυ καλα!Οσο για την απορια σου σχετικα με την κορνα ας απαντησει καποιος ειδημων...


    tago
    12.09.2009, 12:44

    Είχα δουλέψει πολλά σετ αυτής της εταιρείας την δεκαετία του 80 και μου έχουν αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις. Το σημαντικό είναι πως πρόκειται για μια τίμια εταιρεία που δεν υπόσχεται πράγματα που τα προϊόντα της δεν μπορούν να κάνουν. Αυτό σε συνδυασμό με το γεγονός της ανταγωνιστικότητας της τιμής τους, τα κάνει ιδιαίτερα ελκυστικά. Ωστόσο πριν αγοράσεις οτιδήποτε είναι καλό να τα ακούσεις πρώτα για να μπορείς να έχεις ολοκληρωμένη γνώμη. {#emotions_dlg.thumbup}


    cobal
    12.09.2009, 15:23

    Πιστευετε οτι εχουν την ιδια ποιοτητα ηχου με τα JBL??? Παντως απο τα EON G2 ειμαι πολυ ευχαριστημενος και ψαχνω κατι αναλογο αλλα σε καλυτερη τιμη.

    Η τιμη απο τα Μονταρβο ειναι στα ιδια επιπεδα με τα JBL?? Ξερετε κανενα Ελληνικο site με τιμες???

     


    tago
    16.09.2009, 19:29

    Λοιπόν φίλε μου, ρώτησα ειδικότερους από εμένα και μου είπαν πως τα συγκεκριμένα JBL είναι υποδεέστερα από αντίστοιχα μοντέλα της montarbo. Ωστόσο λόγο της σημαντικής βελτίωσης της ποιότητας των προϊόντων της δεύτερης εταιρίας η τιμή τους είναι λίγο τσιμπημένη.


    cobal
    17.09.2009, 03:29

    Παράθεση:

    Το μέλος tago στις 16-09-2009 στις 19:29 έγραψε...

    Λοιπόν φίλε μου, ρώτησα ειδικότερους από εμένα και μου είπαν πως τα συγκεκριμένα JBL είναι υποδεέστερα από αντίστοιχα μοντέλα της montarbo. Ωστόσο λόγο της σημαντικής βελτίωσης της ποιότητας των προϊόντων της δεύτερης εταιρίας η τιμή τους είναι λίγο τσιμπημένη.



    Φιλε Tago... Τα συγκεκριμενα Jbl (EON15G2) ειναι απο τα πιο ποιοτικα ηχεια της κατηγοριας. Εχω δυο απο αυτα και με βγαζουν ασπροπροσωπο σε καθε περιπτωση... Τελευταια εριξα μια ματια και ειδα οτι στο thomannde εχει μια τρομερη προσφορα σε αυτα (499 Ευρω!!!) Οποιος ενδιαφερεται για ηχεια να τα χτυπησει. Τα ΕΟΝ ειναι εγγυηση και τα συστηνω σε οποιονδηποτε, απλα καποιος μου μιλησε για τα Montarbo και ειπα να ρωτησω καποιους που εχουν μια εμπειρια να μου πουν μια γνωμη γιατι ασχολουμαι πολυ και με τον ηχο και ηθελα να εχω μια ιδεα....

    Ετυχε και ειδα σε ενα μαγαζι ενα ηχειο Montarbo αυτοενισχυομενο 600αρι... με την πρωτη ματια δεν ενθουσιαστηκα γιατι δεν μου αρεσε και πολυ η ποιοτητα του πλαστικου (καμπινα) σε σχεση με τα ΕΟΝ αλλα απο οτι βλεπω γενικα υπαρχει καλη γνωμη για αυτη την εταιρια... αλλα αμα η τιμη τους ειναι τσιμπημενη..........