ελληνική μουσική
    847 online   ·  210.833 μέλη

    H σύζυγος του Γ.Νταλάρα κατεβαίνει στις εκλογές!

    karelia
    12.09.2009, 00:43

    Η Άννα Νταλάρα,

    διεκδικεί την είσοδό της στο ελληνικό κοινοβούλιο,με το Πασοκ.

    Πολιτευεται στην Β Αθηνων.


    jorge
    12.09.2009, 01:46

    Έχει σκοπό να προωθήσει τα ζητήματα των πνευματικών δικαιωμάτων, όπως διαβάζω σε ένα σημείωμά της...


    margo
    12.09.2009, 02:42

    Γενικώς όλοι κατεβαίνουμε..

    Η ανθρωπότητα τραβάει την κατηφόρα{#emotions_dlg.biggrin}

     

    Περί προώθησης ζητημάτων πνευματικών δικαιωμάτων

    νομίζω "σκοπό " έχει και κάποιος καλλιτέχνης στο άλλο εκ των δύο κομμάτων.

    Εκτιμώ ότι οι έχοντες τέτοιους σκοπούς παραμένουν ανένταχτοι και δεν γίνονται βολευτές .

    μπορεί και να κάνω λάθος...{#emotions_dlg.whistling}


    Thanasis-Gioglou
    12.09.2009, 10:06

    Καλή επιτυχία σε όλα...

    Είναι πολύ ικανή και έχει να προσφέρει πολλά...


    djmetronomos
    13.09.2009, 02:31

    Μια οικογένεια απόλυτα συμφιλιωμένη με την Εξουσία.


    jorge
    13.09.2009, 03:55

    Άσχετο...


    StavmanR
    13.09.2009, 11:24

    Όλοι οι πολίτες φέρουν το δικαίωμα του εκλέγεσθαι (υποψηφιότητα), όπως κι όλοι φέρουν το βάρος του εκλέγειν (ψηφοφορία). Το πρόβλημα δεν βρίσκεται σε εκείνον που ζητά την ψήφο, καθώς είναι αναφαίρετο δικαίωμα κάθε πολίτη να συμμετέχει στο κοινοβούλιο, εφόσον εκλεγεί. Το βάρος πέφτει σε εκείνον που δίνει την ψήφο.Κι επιτέλους θα πρέπει κάποια στιγμή να αναλάβουμε τις ευθύνες μας ως ενεργοί πολίτες της καθημερινότητας κι όχι ως επιλαχόντες μίας ημέρας.

     

    Έχουν περάσει γενιές επί γενεών που έφτυναν εκεί που φιλούσαν, που δηλαδή καθύβριζαν εκείνους που ψήφιζαν επανηλημμένα. Τα τελευταία χρόνια γίνεται εμφανής η τηλεοπτική συνείδηση του πολίτη, η οποία μορφώνεται, κατευθύνεται και καθορίζεται από τις κάμερες και τα φώτα. Γι' αυτό και για να γίνει κανείς πολιτικός θα πρέπει πρώτα να έχει τηλεοπτική δημοσιότητα, με ελάχιστες εξαιρέσεις.

     

    Η πολιτική στάση απαιτεί το "πολιτεύεσθαι" (να ζει με πολιτική συνείδηση) κι όχι  απλά το "πολιτεύομαι" (μετέχει στις τυπικές πολιτικές διαδικασίες). Κι αυτό αφορά περισσότερο τους πολίτες και λιγότερο τους πολιτευόμενους, υποψήφιους ή και μή.

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : StavmanR στις 13-09-2009 12:04 ]


    fantasma
    13.09.2009, 11:52

    Παράθεση:

    Το μέλος djmetronomos στις 13-09-2009 στις 02:31 έγραψε...

    Μια οικογένεια απόλυτα συμφιλιωμένη με την Εξουσία.



    {#emotions_dlg.biggrin}


    Spirous
    13.09.2009, 12:10

    Ωραίο κόμμα βρήκε, αδιάφθορο.


    yiannisyiannis
    14.09.2009, 10:09

    Απορώ κι εξίσταμαι…..

    Δεν θα κάνω ανάλυση για το πόσο διεφθαρμένα είναι τα μεγάλα κόμματα κλπ. κλπ.

    Θα αναφέρω μόνο κάτι χαρακτηριστικό.

    Ο Νταλάρας έχει δώσει αγώνες για την Κύπρο. Από την άλλη, ο Γιώργος Παπανδρέου είναι ο ένας εκ των δύο Ελλήνων πολιτικών που τάχθηκαν υπέρ του σχεδίου Ανάν. Πως μπορεί λοιπόν να συμπορευτεί η Άννα με έναν πολιτικό που συγκατατέθηκε στο ξεπούλημα της Κύπρου;

    Θα μου πεις τώρα, άλλο Γιώργος, άλλο Άννα.

    Τι να πω δεν ξέρω, πάντως απορώ…..

     

     

     


    mprizas
    14.09.2009, 14:38

    Τη ψήφο του κόσμου ζητάει, δε ζητάει να της γράψετε το σπίτι σας!

    Όπως και οποιοσδήποτε! Μην τον/την ψηφίσετε! Τι ρατσισμός είναι αυτός; Επειδή είναι γυναίκα του Νταλάρα; Δηλαδή αν ήτανε γυναίκα του Καραμουτζούνη θα χειροκροτούσατε, επειδή θα αισθανόσασταν ότι είναι κατώτερή σας; Αυτό λέγεται κόμπλεξ.

    Γιατί σώνει και καλά να μισούμε όποιος μπορεί και ξεχωρίζει σε πάνω από πέντε ανθρώπους; Κι αν μην είναι αυτόφωτη, αλλά ετερόφωτη, ο κόσμος θα κρίνει! Επειδή εμείς δεν το 'χουμε καταφέρει ακόμα βάζουμε όλους στο στόχαστρο;

    Κι ο Ψαριανός κατέβηκε με τον ΣΥΝ αλλά εμένα μου άρεσε, παρέμεινε σοβαρός και δεν άλλαξε σε τίποτα. Έχω λόγο να του τα χώσω επειδή επέλεξε να κάνει αυτό το βήμα;

    Εγώ πάντως χαίρομαι όταν κάποιος δοκιμάζει την τύχη του, κι ειδικά σε έναν τομέα που είναι αρκετά δύσκολος και κρύβει πολλές παγίδες! Κι όποιος λέει ότι η πολιτική είναι εύκολο πράγμα και μόνο για το φαί κτλ είναι απλά άσχετος, δε ξέρει τι του γίνεται, ειδικά για έναν πρωτάρη πολιτικό και χωρίς να τον ακολουθεί κάποιο "τζάκι" από πίσω.


    Chitarrista
    14.09.2009, 14:54

    Παράθεση:

    Το μέλος Spirous στις 13-09-2009 στις 12:10 έγραψε...

    Ωραίο κόμμα βρήκε, αδιάφθορο.



     

    Ε νταξ κι εσύ.. τουλάχιστον διάλεξε τους επαγγελματίες. Όχι σαν τους άλλους που συνέχεια τους πιάνανε... Cool


    fantasma
    14.09.2009, 16:58

    Παράθεση:

    Το μέλος mprizas στις 14-09-2009 στις 14:38 έγραψε...

    Τη ψήφο του κόσμου ζητάει, δε ζητάει να της γράψετε το σπίτι σας!

    Όπως και οποιοσδήποτε! Μην τον/την ψηφίσετε! Τι ρατσισμός είναι αυτός; Επειδή είναι γυναίκα του Νταλάρα; Δηλαδή αν ήτανε γυναίκα του Καραμουτζούνη θα χειροκροτούσατε, επειδή θα αισθανόσασταν ότι είναι κατώτερή σας; Αυτό λέγεται κόμπλεξ.

    Γιατί σώνει και καλά να μισούμε όποιος μπορεί και ξεχωρίζει σε πάνω από πέντε ανθρώπους; Κι αν μην είναι αυτόφωτη, αλλά ετερόφωτη, ο κόσμος θα κρίνει! Επειδή εμείς δεν το 'χουμε καταφέρει ακόμα βάζουμε όλους στο στόχαστρο;

    Κι ο Ψαριανός κατέβηκε με τον ΣΥΝ αλλά εμένα μου άρεσε, παρέμεινε σοβαρός και δεν άλλαξε σε τίποτα. Έχω λόγο να του τα χώσω επειδή επέλεξε να κάνει αυτό το βήμα;

    Εγώ πάντως χαίρομαι όταν κάποιος δοκιμάζει την τύχη του, κι ειδικά σε έναν τομέα που είναι αρκετά δύσκολος και κρύβει πολλές παγίδες! Κι όποιος λέει ότι η πολιτική είναι εύκολο πράγμα και μόνο για το φαί κτλ είναι απλά άσχετος, δε ξέρει τι του γίνεται, ειδικά για έναν πρωτάρη πολιτικό και χωρίς να τον ακολουθεί κάποιο "τζάκι" από πίσω.



    Αντε ρε Ζηλιαρη...................{#emotions_dlg.tt2}


    KIT_KAT
    14.09.2009, 17:01

    Παράθεση:

    Το μέλος Chitarrista στις 14-09-2009 στις 14:54 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Spirous στις 13-09-2009 στις 12:10 έγραψε...

    Ωραίο κόμμα βρήκε, αδιάφθορο.



     

    Ε νταξ κι εσύ.. τουλάχιστον διάλεξε τους επαγγελματίες. Όχι σαν τους άλλους που συνέχεια τους πιάνανε... Cool



    {#emotions_dlg.thumbup}


    KIT_KAT
    14.09.2009, 17:14

    Παράθεση:

    Το μέλος mprizas στις 14-09-2009 στις 14:38 έγραψε...

    Τη ψήφο του κόσμου ζητάει, δε ζητάει να της γράψετε το σπίτι σας!

    Όπως και οποιοσδήποτε! Μην τον/την ψηφίσετε! Τι ρατσισμός είναι αυτός; Επειδή είναι γυναίκα του Νταλάρα; Δηλαδή αν ήτανε γυναίκα του Καραμουτζούνη θα χειροκροτούσατε, επειδή θα αισθανόσασταν ότι είναι κατώτερή σας; Αυτό λέγεται κόμπλεξ.

    Γιατί σώνει και καλά να μισούμε όποιος μπορεί και ξεχωρίζει σε πάνω από πέντε ανθρώπους; Κι αν μην είναι αυτόφωτη, αλλά ετερόφωτη, ο κόσμος θα κρίνει! Επειδή εμείς δεν το 'χουμε καταφέρει ακόμα βάζουμε όλους στο στόχαστρο;

    Κι ο Ψαριανός κατέβηκε με τον ΣΥΝ αλλά εμένα μου άρεσε, παρέμεινε σοβαρός και δεν άλλαξε σε τίποτα. Έχω λόγο να του τα χώσω επειδή επέλεξε να κάνει αυτό το βήμα;

    Εγώ πάντως χαίρομαι όταν κάποιος δοκιμάζει την τύχη του, κι ειδικά σε έναν τομέα που είναι αρκετά δύσκολος και κρύβει πολλές παγίδες! Κι όποιος λέει ότι η πολιτική είναι εύκολο πράγμα και μόνο για το φαί κτλ είναι απλά άσχετος, δε ξέρει τι του γίνεται, ειδικά για έναν πρωτάρη πολιτικό και χωρίς να τον ακολουθεί κάποιο "τζάκι" από πίσω.



    Τζόρτζ, εσύ γιατί ακριβώς ενίστασαι; Εγώ δεν είδα κανέναν (ΟΚ, πλην ενός) να λέει κάτι κακό/ρατσιστικό ή που να φανερώνει μίσος για την κυρία: μάλλον για την επιλογή της ήταν η αντίρρηση, η οποία (αντίρρηση) είναι σεβαστή (όπως φυσικά και η επιλογή της κ.Νταλάρα-δε θ'αλλάξει ό,τι κι αν λέμε εμείς), μη σου πω και κολακευτική για την ίδια.. Ναι, ενδεχομένως τη θεωρούνε άξια αλλά με τις επιλογές της τούς "απαγορεύει" να τη στηρίξουνε... με εννοάς πιστεύω Smile


    pollav
    14.09.2009, 18:14

    Μα αγαπητοί μου φίλοι, δεν προκειται περι της κυριας Νταλαρα ή οποιουδήποτε άλλου προσώπου. Οι εκλογική διαδικασία αφορά εδω και μισό αιώνα την εναλλαγή της εξουσίας μεταξύ δύο κομμάτων- σχηματισμών- οικογενειών κλπ με την υποστήριξη του επιχειρηματικου και μιντιακού κόσμου, για την εξυπηρέτηση των δικών τους συμφερόντων. Αν δεν κατανοήσουμε αυτό το παιχνιδάκι που στήνεται στις πλάτες μας εδώ και πάααρα πολύ καιρό, θα συνεχίσουμε να ασχολούμαστε με ανοησίες τύπου "ποιος βάζει με ποιον", "καλύτερος ο Κώστας ή ο Γιώργος" κλπ. Και ο άμοιρος λαουτζίκος θα άγεται και θα φέρεται μεταξύ απατεώνων και πολιτικάντηδων. Μήπως ,λέω εγώ τώρα, να ξαναδούμε τι σημαίνει λαική κυριαρχία;


    PashalinaMakia
    14.09.2009, 20:18

    Βασικά , μια πάμφτωχη αν βγει βουλευτής θα τρώει από τα λεφτά μας..Άντε!Κι είμαστε ανώτερα!Έτσι να έχουμε μυαλό να ταΐζουμε τους έχοντες και να μην δίνουμε ευκαιρία στους μη έχοντες να αποκτήσουν κάτι.

    Όταν ένας ο οποιοσδήποτε ασπάζεται το σαθρό σύστημα διακυβέρνησης σε οποιοδήποτε κόμμα , τότε είναι σαθρός κι εκείνος μιας και αποδέχεται την ήττα του ως άτομο με δική του προσωπικότητα και επιλογές.Ομαδοποιείται και μάλιστα σε οποιαδήποτε παράταξη που έχει αποδείξει ότι αποτυγχάνει με μαθηματική ακρίβεια..

    Θα πάει λοιπόν , ως σωστή κουλτουριάρα να μιλήσει για τα πνευματικά δικαιώματα ενώ οι συνταξιούχοι του Ο.Γ.Α δεινοπαθούν , ενώ λοιπόν έχουν γίνει τα χίλια μύρια , κάθεται κι ασχολείται ο κάθε πολιτικός με ηλιθιότητες και δευτερεύοντα πράγματα όπως τα πνευματικά δικαιώματα..???

    Πόσο εύκολα αποπροσανατολίζεται ο ουσιαστικός στόχος του ανθρώπου...

    Αλλά εμένα με εξοργίζει η ηττοπάθεια που έχουμε όλοι οι πολίτες στο να μην συμμετέχουμε ΕΝΕΡΓΑ στην πολιτική ζωή του τόπου μας.Για όλα θα μπορέσει να υπάρξει αλλαγή και δυστυχώς δεν πιστεύουμε οτι μπορούμε να τη φέρουμε και περιμένουμε τον κάθε πανίβλακα να διοικήσει..

     

    Περαστικά μας!

     

    Και σε καλή μεριά στις 4 Οκτώβρη...!!!(Μην ξεχνάτε τα ρουσφέτια πάντα ισχύουν!!!)


    heartbreak-kid
    14.09.2009, 21:11

    Παράθεση:

    Το μέλος mprizas στις 14-09-2009 στις 14:38 έγραψε...

    Τη ψήφο του κόσμου ζητάει, δε ζητάει να της γράψετε το σπίτι σας!

    Όπως και οποιοσδήποτε! Μην τον/την ψηφίσετε! Τι ρατσισμός είναι αυτός; Επειδή είναι γυναίκα του Νταλάρα; Δηλαδή αν ήτανε γυναίκα του Καραμουτζούνη θα χειροκροτούσατε, επειδή θα αισθανόσασταν ότι είναι κατώτερή σας; Αυτό λέγεται κόμπλεξ.

    Γιατί σώνει και καλά να μισούμε όποιος μπορεί και ξεχωρίζει σε πάνω από πέντε ανθρώπους; Κι αν μην είναι αυτόφωτη, αλλά ετερόφωτη, ο κόσμος θα κρίνει! Επειδή εμείς δεν το 'χουμε καταφέρει ακόμα βάζουμε όλους στο στόχαστρο;

    Κι ο Ψαριανός κατέβηκε με τον ΣΥΝ αλλά εμένα μου άρεσε, παρέμεινε σοβαρός και δεν άλλαξε σε τίποτα. Έχω λόγο να του τα χώσω επειδή επέλεξε να κάνει αυτό το βήμα;

    Εγώ πάντως χαίρομαι όταν κάποιος δοκιμάζει την τύχη του, κι ειδικά σε έναν τομέα που είναι αρκετά δύσκολος και κρύβει πολλές παγίδες! Κι όποιος λέει ότι η πολιτική είναι εύκολο πράγμα και μόνο για το φαί κτλ είναι απλά άσχετος, δε ξέρει τι του γίνεται, ειδικά για έναν πρωτάρη πολιτικό και χωρίς να τον ακολουθεί κάποιο "τζάκι" από πίσω.



    θέλω και γω να φωνάζω να καή να καή το μπουρδέλο η βουλή και μετά να εισπράττω την βουλευτική μου αποζημίωσι, ηυξημἐνη για να μην τα πιάνωαπό άλλες μεριές. θέλω και γω να διαμαρτυρομαι γιατί μού δώκαν μια τεράστια lexus και ως εκ τούτου να την παρκάρω στο πεζοδρόμιο κάτω από την γέφυρα της κατεχάκη(αφου ειναι τεράστια, που να την βαλη?). τέλος, θέλω και γω να βάλω για βουλευτης, με το επόμενο κόμμα εξουσίας, γιατί το αλλο κομμα που διατείνομαι ότι υποστηρίζω το περιμένω να τραγουδήσω μαζύ του στο επερχόμενο φεστιβάλ. αλλά βάζω τον μάνατζέρ μου να το κάνη, δι ότι εγώ είμαι καλλιτέχνης. this is racism!! {#emotions_dlg.oops}
    κάπου είδα ότι η 4 οκτωβρίου είναι μέρα των ζώων. χρόνια πολλά στα 300 που θα βάλουμε στον ζωολογικό  μας κήπο. ο μόνος με δικό του κανάλι

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : heartbreak-kid στις 14-09-2009 21:12 ]


    heartbreak-kid
    14.09.2009, 21:16

    και στην τελική, άλλο τζάκι και άλλο λαμπράκη (όχι χαρούλα)


    blacksheep
    17.09.2009, 00:33

    ολα τα χε η μαριορη το κοινοβουλιο της ελειπε.

    αυτη η οικογενεια εχει βαλθει να μας τρελανει.

    (οποιαδηποτε ομοιοτητα με την πραγματικοτητα ειναι εντελως συμπτωματικη)....{#emotions_dlg.whistling}{#emotions_dlg.rolleyes}{#emotions_dlg.happycrazy}