ελληνική μουσική
343 online   ·  202.549 μέλη

Ελληνικά Styles & Ήχοι για τα Korg Arrangers Pa-Series.

Sharmman
Περαστική Νότα
Chat
19.09.2009, 03:08

Το κάτωθι θέμα αφορά χρήστες Korg Αrranger Keyboards Pa4X-3X-Pa900-Pa600 - 2X Pro  & Pα800.

Εδώ και μερικά χρόνια ξεκίνησε μία προσπάθεια κατασκευής Επαγγελματικών Ελληνικών Styles & Ήχων για τους Έλληνες χρήστες Αrrangers της Korg , με τεράστια  επιτυχία Ελλάδα & Εξωτερικό, και συγκεκριμένα για τα Arrangers Pa4X-3X-Pa900-Pa600 - 2X Pro  & Pa800 της Korg.

Είναι γνωστό ότι η Εταιρεία δεν ενδιαφέρθηκε όπως άλλες εταιρείες, για τούς Έλληνες χρήστες να κυκλοφορήσει μια τουλάχιστον στοιχειώδη Ελληνική Συλλογή με 10-15 βασικούς ρυθμούς και όλοι οι χρήστες αναγκάζονται να μοιράζονται ,τους ίδιους πολύ ερασιτεχνικούς ρυθμούς που
κατασκευάζουν οι ίδιοι προκειμένου να εκτελέσουν κομμάτια του Ελληνικού ρεπερτορίου...

Όσο αφορά λαική βιβλιοθήκη , "μηδέν" από το εργοστάσιο και όλλοι παίζουν με τα ίδια άθλια
δείγματα Triton της προηγούμενης 15ετίας !

100 - 200 Ελληνικά & Ξένα Styles και μέχpι 800 Μb RAM Samples των πιό πιστικών Vintage & ethnic οργάνων που έχετε ακούσει ποτέ από Keyboards ,για να τα παίζετε όλα...

Δείγματα μπορείτε να παρακολουθήστετε EΔΩ

Επίσημο ΣΙΤΕ Παρουσίασης

[ τροποποιήθηκε από τον/την Sharmman, 12-06-2017 13:27 ]

[ τροποποιήθηκε από τον/την Sharmman, 19-06-2017 01:35 ]

DAWMaster
Περαστική Νότα
Chat
08.12.2009, 02:24

Παράθεση:

Το μέλος Sharmman στις 19-09-2009 στις 03:08 έγραψε...

Εδώ και κάμποσο καιρό έχει ξεκινήσει μία προσπάθεια κατασκευής Επαγγελματικών Ελληνικών Styles & Ήχων για τους Έλληνες χρήστες Αrranger Keyboards της Korg και συγκεκριμένα για τα Pa2X-Pa1x Pro & PA 800.

Παιδιά έχω το Ρα2Χ , πάνω από χρόνο και έχω κατεβάσει ότι βλακεία υπάρχει στο διαδίκτυο στα Φορουμ Ελληνικά ,Τούρκικα ,Αραβικά , Ρουμάνικα , ότι είχαν φίλοι συνάδελφοι ,καθώς και πήρα τις γνωστές USB Συλλογές.Ήμουν σχεδόν έτοιμος να το πουλήσω και σαν τελευταία κίνηση απελπισίας πήρα τη παραπάνω συλλογή.

ΠΑΙΔΙΑ ΣΩΘΗΚΑ ...

Ελληνικά Styles ,ακριβώς όπως τα Εργοστασιακά , σχεδόν τα πάντα και μιά υψηλής ποιότητας βιβλιοθήκη με τον ένα ήχο καλύτερο από τον άλλο...

Είμαι δε τόσο ένθερμος γιατί πραγματικά δεν το περίμενα ... από Έλληνες.

Το συνιστώ ανεπιφύλαχτα ειδικά σε όλους τους Επαγγελματίες Μουσικούς που εργάζονται με αυτά τα Arrangers.

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : DAWMaster στις 09-12-2009 04:45 ]

DIMITRIS888
Περαστική Νότα
Chat
22.02.2010, 13:20

φιλοι μ εχω το pax2 και ηθελα να ενημερωσω τουσ κοτοχουσ του συγκεκριμενου οργανου και του pa800 το παραπανω πακετο ειναι παρα πολυ καλο ειδικα για επαγγεματιεσ που παιζουν real time ειμαι ο πρωτοσ που πηρα το πακετο και ηθελα πρωτα να το δοκιμασω να εξεντλησω τησ δυνατοτητεσ του και μετα να σασ ενημερωσω.σασ το συνιστο αναπιφυλαχτα και χωρισ φοβο να το παρετε.΄θα διαπιστωσετεβ οτι εχετε αλλο οργανο ειχα φτασει και εγω στο σειμιο να το πουλησω ο ανθροπωσ εχει κανει πολυ σοβαρη δουλεια.ειπεισ θα ηθελα να σασ πω οτι με την αγορα του πακετου σασ παρεχει υποστιριξει οποια στιγμη τν χρειαστητε και οτι καινουργια φτιαχνει σασ το στελνει .εγω παιζω με το οργανο επαγγελματικα σε μαγαζια αλλα και σε συναυλιεσ και το οργανο πραγματικα ξεσηκωνει κοσμο και κοσμακι χωρισ να κουραζεστε μονο φαντασια χρειαζεται.ολα πλεον ειναι τακτοποιημενα πανω στο οργανο σαν εργοστασιακα . δοκιμαστετο και οποιαδιποτε απορια εδω τα ξαναλεμε. καλα παιξιματα

Sharmman
Περαστική Νότα
Chat
21.06.2010, 15:46

Νεώτερα στα παρακάτω topic

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Sharmman στις 27-04-2012 05:39 ]

AlfaWolf
Βετεράνος
Chat
21.06.2010, 18:52

Πόσο κοστίζει η ''Ναυαρχιδα΄΄ αυτή?

και τι Νεο περιέχει?

εκτός απο τα Free τουρκικα που υπαρχουν (κι οι ανθρωποι εχουν κανει τρελλη δουλεια)

Sharmman
Περαστική Νότα
Chat
22.06.2010, 15:17

Αγαπητέ φίλε σε ποιά Τούρκικα & Free αναφέρεσαι !!! έχουν σχέση με τα προλαληθέντα ?

Όσο γιά ότι χρειάζεσαι υπάρχουν Ενεργά LINKs στο Post , απλά ακολούθησέ τα ...

Θερμή δε παράκληση μην συζητάτε τιμές και τέτοια θέματα ,γιατί απλά παρουσίαση και ενημέρωση

κάνω και δεν θέλω να έρθω σε δύσκολη θέση με τους αξιοσέβαστους Administrators .

Ευχαριστώ

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Sharmman στις 27-04-2012 05:40 ]

DAWMaster
Περαστική Νότα
Chat
04.08.2010, 06:46

Mήπως υπάρχει τίποτα για Extreme ?

Sharmman
Περαστική Νότα
Chat
04.08.2010, 14:19

Πράγματι υπάρχει και κυκλοφόρησε πρόσφατα.

Είναι Πακκέτο Αναβάθμισης Λαικών & Ethnic ήχων Ram 96 Mb αποκλειστικά γιά το Korg Extreme και Τriton Studio με αναδιοργάνωση Βιβλιοθήκης Performance σε διαφορετικό αρχιτεκτονικό "στήσιμο".

Λεπτομέρειες διάβασε ΕΔΩ

[ τροποποιήθηκε από τον/την Sharmman, 12-01-2014 06:08 ]

DAWMaster
Περαστική Νότα
Chat
19.05.2011, 02:13

Καλημέρα Μία ερώτηση άν είναι εύκολο αρχηγέ μου ...

Με ρωτάει ένας φίλος με το Pa800 , που αναρτήθηκε η Νέα Συλλογή Pa800 2011 Edition ,που ανακοινώσατε σε κάποιο Forum , γιατί βρίσκει μόνο την παλιά στο Site παρουσίασης ...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και χαιρετισμούς !!!

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : DAWMaster στις 19-05-2011 02:15 ]

Sharmman
Περαστική Νότα
Chat
19.05.2011, 03:57

Γειά σου Γεώργιε , εύχομαι νάσαι καλά ,

Ο φίλος σου ή λάθος έκανε , ή δεν πρόσεξε καλά γιατί στη σελίδα Pa800

υπάρχουν 2 Συλλογές , η 2011 Edition είναι η δεύτερη που ανακοίνωσα.

Το δε URL της σελίδας ,άν και το ξέρεις , ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ .

[ τροποποιήθηκε από τον/την Sharmman, 07-12-2014 03:27 ]

DAWMaster
Περαστική Νότα
Chat
19.05.2011, 14:07

Ναί πράγματι το είδα και 'γώ THANKS.

Μαέστρο μου καλά έκανες και ενημέρωσες το topic !!!

’αααχχχ ... αυτό το ρημάδι Producer Edition να μήν έχω 512 Mb Ram !!!

mhnasmhnakos
Βασική Νότα
Chat
20.05.2011, 22:25
Αγαπητοι Συναδελφοι εχω το pa 800 και φορτοσα τη καινουργια συλογη 2011 Edition ελυσα το προβλημα μια και καλη ειναι τελεια .αλλο οργανο. .
DAWMaster
Περαστική Νότα
Chat
21.05.2011, 15:20

Είδες τι 'σούλεγα ... τό'βλεπες ... τό'παιξες ???

Με 'γειές Μηνά ...

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : DAWMaster στις 21-05-2011 15:23 ]

Nick1975
Περαστική Νότα
Chat
23.05.2011, 06:16

Αγαπητέ Sharmman ,

έχω και 'γώ το Pa800 ,παρατήρησα τα Demo σας και έχω μία απορία που δεν διευκρινίζεται στο Σίτε σας.
Τά Drums είναι λούπες ? και γενικά στα Styles χρησιμοποιείτε λούπες οργάνων ?
γιατί παρατηρώ απόλυτη συμμετρία σε διαφορετικές ταχύτητες και οξύτητες
των demo κομματιών σας , που δεν το κρύβω ότι έμεινα άναυδος στο άκουσμα τους !!!

Ευχαριστώ  Smile

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Nick1975 στις 23-05-2011 06:17 ]

Sharmman
Περαστική Νότα
Chat
23.05.2011, 20:56

Nick1975

Τίς μοναδικές loops που χρησιμοποιώ είναι Darbuka's slices από επώνυμο
μουσικό και ο βασικός λόγος ήταν να αποφύγω το real time παίξιμό τους που
δεν είναι και ότι το "ευλολότερο" ώς καταλαβαίνεις ...

Προσπαθώ όμως να αποφεύγω την πρόχειρη και ερασιτεχνική κατά την γνώμη
μου κατασκευή Styles με loops ,χωρίς να έχω την πρόθεση να σε θίξω ,ειδικά
στα τύμπανα και τα Real παιξίματα όπου χρειάστηκαν είναι μέσω midi transfer
από μουσικούς στις 31 Ram Drumkits που έχω δημιουργήσει γιά τη Συλλογή.

Γιά ότι άλλο χρειάζεσαι χρησιμοποίησε τα Email του επίσημου Σίτε παρουσίασης.

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Sharmman στις 05-05-2012 03:26 ]

Sharmman
Περαστική Νότα
Chat
31.07.2011, 00:41

Κυκλοφόρησαν επιτέλους και οι επαγγελματικές Συλλογές Styles & Ήχων
γιά το Pa3X 76 Keys , τo κορυφαίο Arranger αυτή τη στιγμή !!!

H Νέα Ναυαρχίδα των Arranger Pa3X 76 keys ,θέλει και τη top Συλλογή της που ονομάζεται Pa3X 512 Mb Platinum Edition  που απαιτεί Ram expansion και που πραγματικά το Pa3X κάνει την πλήρη υπέρβασή του ,ξεφύγοντας κατά πολύ της κατηγορίας Arranger ,και πέραν της Ελληνικής πραγματικότητας, στοχεύει σε όλη την γκάμα διεθνούς Μουσικής με μία απίστευτη βιβλιοθήκη αυθεντικών Vintage οργάνων.
200 Styles και πάνω από 450 αυθεντικοί ήχοι σας περιμένουν να τα "παίξετε" όλα .

Δείτε παρακάτω περιγραφή των 200 Styles της Συλλογής Platinum Edition

Έτσι ... γιατί οι Έλληνες διαθέτουν το καλύτερο Arranger Setup !

Δείτε λεπτομέρειες στα Σιτε παρουσίασης
www.pastyles.com

Project enginner 

Antony Sharmman

[ τροποποιήθηκε από τον/την Sharmman, 07-12-2014 03:25 ]

Panagiotisded
Περαστική Νότα
Chat
07.11.2012, 15:43
Παιδιά γειά σας. Είμαι καινούριος μουσικός πάνω στο λαϊκό πρόγραμμα και για ξεκίνημα αγόρασα το pa50sd της σειράς το οποίο είναι καταπληκτικό. Με κάποιες αναβαθμισεις στο λειτουργικο που έκανα και στα samples του οργανου κατάφερα να το φτάσω ηχητικά σε ένα επίπεδο πολύ υψηλό. Το πρόβλημά μου έιναι ότι ενώ στα ξένα styles όπως είπατε όλα είναι τέλεια και καλά στα ελληνικά υπάρχει σαβούρα. Εχω ξενκινησει και φτιάχνω δικους μου ρυθμους και ξεσικώνουν κόσμο. Ο χρόνος όμως που διαθέτω είναι πολύ λίγος και δεν μπορώ να ασχοληθώ πολύ με την ενορχήστρωση. Γιατί λοιπόν δεν φτιάχνετε επαγγελματικά set για pa50 που είναι και αυτό professional arrager και φτιάχνετε μόνο για pa800, 2x, 3x? Αν γίνετε παρακαλώ βοηθήστε και έμας λίγο με τα μικρά της σειράς γιατι τα sets που υπάρχουν είναι απαράδεχτα. Ευχαριστώ.
giorgos1923
Περαστική Νότα
Chat
14.11.2012, 21:59
file monos tha kaneis oti einai na kaneis ta etima einai ola mapa
giorgos1923
Περαστική Νότα
Chat
14.11.2012, 22:00

ego exo to pa 80 kai kathos apelpismenos pou imoun asxolithika kai to ekana aeroplano

{#emotions_dlg.excl} oxi griklis.  Ελληνικά γράφουμε.

[ τροποποιήθηκε από τον/την trelakias, 14-11-2012 22:10 ]

noizreduction
Βετεράνος
Chat
14.11.2012, 22:10

Θεωρω αρκετα ενδιαφερον πως μελη με 1 μηνυμα μπαινουν σε ενα συγκεκριμενο θεμα, με την πρωτη εγγραφη κιολας, για να μιλησουν για τη συλλογη.

Δεν ειμαι συνομωσιολογος, αλλα 1 μηνυμα σε συγκεκριμενο θεμα και μετα πληρη απουσια απο το υπολοιπο forum, ειναι κατιτις...υποπτο! Αλλες εποχες θα ειχαμε την επιλογη "up", αλλα μιλαμε για μεσα του millenium ( οχι falcon παντως ) κι οχι για τον 21ο αιωνα {#emotions_dlg.oops}