ελληνική μουσική
    806 online   ·  210.833 μέλη

    Παντρευεται ο Κοργιαλας

    Marilena
    25.09.2009, 17:04

    Απ οτι εμαθα,παντρευεται ο Κοργιαλας με την Ευριδικη δεν ξερω αν το μαθατε κ εσεις.. !


    sea_like_eyes
    25.09.2009, 17:51

    με το καλο . . . {#emotions_dlg.beer} . . . και στον γαμο να παιζουν οι Bauhaus!!!


    sitzoune81
    25.09.2009, 17:52

    γι' αυτό ξύπνησα με μια τρελή φαγούρα στ' αριστερό μου τσιμπιρδόνι...

    ...τώρα εξηγείται...


    freakhood
    25.09.2009, 21:40

    Ακριβώς. Χεστήκαμε αν παντρεύεται ή χορεύει τσάμικο στην Ανταρκτική. Αη σιχτίρ...


    to-mantzaflari-tou-Ari
    26.09.2009, 16:46

     

    στ'  αρχίδια  μας{#emotions_dlg.sleep1}


    sea_like_eyes
    26.09.2009, 17:38

    νταξ . . . μπορει να μην ειναι ΤΟ ΝΕΟ . . . ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ . . . αλλα λιγο σεμνα ρε Seas . . . λιιιιιγο ποιο χαλαρα!{#emotions_dlg.whistling}Παντρευεται ο ανθρωπας . . . δεν κανει κατι κακ-α-ο . . .


    synchronicity
    26.09.2009, 17:51

    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 26-09-2009 στις 17:38 έγραψε...

    νταξ . . . μπορει να μην ειναι ΤΟ ΝΕΟ . . . ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ . . . αλλα λιγο σεμνα ρε Seas . . . λιιιιιγο ποιο χαλαρα!{#emotions_dlg.whistling}Παντρευεται ο ανθρωπας . . . δεν κανει κατι κακ-α-ο . . .

    Και ο γάμος του... άνθρωπα τι σχέση έχει με τη μουσικη; ο-ο


    sea_like_eyes
    26.09.2009, 18:13

    Παράθεση:

    Το μέλος synchronicity στις 26-09-2009 στις 17:51 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 26-09-2009 στις 17:38 έγραψε...

    νταξ . . . μπορει να μην ειναι ΤΟ ΝΕΟ . . . ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ . . . αλλα λιγο σεμνα ρε Seas . . . λιιιιιγο ποιο χαλαρα!{#emotions_dlg.whistling}Παντρευεται ο ανθρωπας . . . δεν κανει κατι κακ-α-ο . . .

    Και ο γάμος του... άνθρωπα τι σχέση έχει με τη μουσικη; ο-ο



    Oτι σχεση εχει ο θανατος του midnight . . .

    To on-stage πεσιμο του tyler . . .

    H λιποθυμια του cohen . . .

     

    Y.Γ κανε ενα Search σε παρακαλω . . .


    Quasimodo
    27.09.2009, 11:45

    Παντρευεται ??

    Πρέπει να πάω να βρω καινούριο κουστούμι, το τελευταίο 'σετάκι' που είχα φορέσει ήταν όταν είχα παντρευτεί (18 χρόνια πρίν ) Smile


    tago
    27.09.2009, 19:14

    Ε, να ζήσουν να ευτυχήσουν και καλούς απογόνους


    synchronicity
    28.09.2009, 10:42

    Παράθεση:

     

    Oτι σχεση εχει ο θανατος του midnight . . .

    To on-stage πεσιμο του tyler . . .

    H λιποθυμια του cohen . . .

     

    Y.Γ κανε ενα Search σε παρακαλω . . .



    Να γιατί έχω κάνει ελάχιστα ποστ αν και είμαι μέλος εδώ και 2 μήνες...

    Λοιπόν... Άσε τις ειρωνίες κατά μέρος, σε παρακαλώ.

    Τυχαίνει να τα έχω δει τα εν λόγω θέματα και ναι, τα θεωρώ πιο σχετικά με τη μουσική, καθώς το ένα είναι ένας θάνατος (που σημαίνει ότι ο άνθρωπος δεν είναι πλέον σε θέση να παράγει μουσική) και τα άλλα δύο συνέβησαν on stage. Εντάξει, τα 2 τελευταία έχουν τη λιγότερη σχέση, αλλά και πάλι περισσότερη σχέση έχουν από ένα γάμο... Εκτός αν ο Κοργιαλάς σκοπεύει να συνθέσει μια πανκ συμφωνία και να παντρευτει υπό τους ήχους της. Οπότε θα το βουλώσω και θα υποκλιθώ κι όλας, άμα λάχει.

    Και κάτι ψιλοάσχετο με το quote και λίγο σχετικό με το θέμα... Έχω πια βαρεθεί να ακούω για την προσωπική ζωή ανθρώπων που δεν έχουν προσφέρει τίποτα. Έχω βαρεθεί να τους βλέπω όλους αυτούς τους 'αστέρες' να παρουσιάζονται σαν τα υπέρτατα όντα, ότι η προσφορά τους στη μουσική είναι ανεκτίμητη ή δεν ξέρω κι εγώ τι. Δεν αναφέρομαι μόνο στον Κοργιαλά, αλλά στο κάθε υποπροϊόν που το μόνο κατόρθωμα του είναι η προβολή της προσωπικής του ζωής από τα media.

    Τέλος πάντων, εύχομαι στον άνθρωπο να είναι ευτυχισμένος.

    Υ.Γ. freak, είσαι τέλειος! Συνέχισε έτσι! =3

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : synchronicity στις 28-09-2009 10:43 ]


    sea_like_eyes
    28.09.2009, 18:51

    ξεκιναμε λοιπον . . . δεν ειμαι ειρωνικος . . . απλα ρεαλιστης!Δεν σου αρεσει ο κοργιαλας . . . εγω παλι την μουσικη του και το οοοολο electro-new-wave-post-pop . . . στυλακι το θεωρω αξιολογο!ειτε το θες ειτε οχι . . . ειναι καλλιτεχνης αναγνωρισμενος . . . η ευριδικη επισης . . . τραγουδιστρια χροοοοοοοονια τωρα . . . εδω ειμαστε μουσικο site(2 μηνες εισαι μελος αλλα δεν βλεπω να εχεις πιασει το νοημα) . . . λογικοτατο να υπαρχει topic και στην τελικη,πειτε μια μαμημενη καλη κουβεντα δεν παντρευεται εσας . . . ελεος . . . !!!(παντου παει αυτο)

    Υ.Γ ο freak da hood κανει ΜΟΝΑΔΙΚΑ σχολια . . . κανε ενα search . . . μα προσεχε . . . αυτος ειναι ο da hood γνωριζει για την βιομηχανια οσα δεν γνωριζει καποιος σε 5 ζωες . . . οταν υποστηριζεις μια αποψη του πρεπει να εχεις και τα balls να την στηριξεις . . . απο κει και περα ασε τους αλλους να κρινουν κατα ποσο . . . κατεχεις κατι . . .

    Υ.Γ να'ναι καλα τα παιδια και . . . ναι . . . ειναι ικανος στον γαμο να παιξει καναν υμνο (οχι δικο του,ελεος) απο τπτ new order,depeche mode, etc και να γινει του Ισαια εκει . . . τελος . . .


    sigur
    29.09.2009, 12:33

     

     

     

    να παντρευτεί και αυτός να δει την γλύκα χι χι χι

     φίλτατε/η synchronicity πολύ εύλωγες οι απορρίες σου, και γώ τις είχα μικρότερος.Απάντηση θα πάρεις με τον καιρό από μόνος σου. Θα δεις, θα ωρημάσει μέσα σου η κρίση που έχεις για την περιβόητη mainstream σκηνή, θα καταλάβεις πως λειτουργεί και θα γελάς με τα πρότυπα και τα standars που προωθεί... ή μήπως ο Κοργιαλάς είναι alternative.. (ωχ τι έχουν να δούν τα ματάκια μου ακομα !!)


    xristina-pascal
    29.09.2009, 15:13

    Μια απορία έχω...στο γάμο του πως θα πάει?? με μαύρο T-shirt και σκισμένο παντελόνι??

    Μήπως θα κρατάει μαζί του και την κιθάρα κι εκεί που θα πει ο παπάς ''Ησαΐα χόρευε'' να παίξει το σόλο του?? Θέλω πολύ να το δω... {#emotions_dlg.rolleyes}

    Πλακίτσα... Να ζήσουν τα παιδιά!!!


    -----------------
    dancing in the air, i'm s1ngle i don't care!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : xristina-pascal στις 29-09-2009 15:16 ]


    synchronicity
    29.09.2009, 15:22

    @ sea_like_eyes: Εντάξει, παρεξήγησα το σχόλιό σου... Συγγνώμη αν η απάντησή μου ήταν κάπως και σε εκνεύρισε. ^^;

    Είναι γεγονός πάντως ότι δεν κατέχω τίποτα σχετικά με την ελληνική μουσική βιομηχανία. Ξέρω μόνο όσα έχω διαβάσει και αφορούν μαρτυρίες άλλων. Ποτέ δεν ισχυρίστηκα κάτι διαφορετικό.

    (Πάντως, τη μαμημένη την καλή κουβέντα την είπα στο τέλος του σχολίου. Γιατί στην τελική δεν είμαι τόσο σκύλα ώστε να έχω προσωπικά με έναν άνθρωπο που δε γνωρίζω και ούτε μου έχει κάνει και τίποτα.)

     

    @ sigur: Η αλήθεια είναι ότι αυτό θα αργήσει να γίνει. ΧD Έχω μερικές ιδέες και υποψίες, αλλά τίποτα παραπάνω.

    Και πάλι, τους εύχομαι να είναι ευτυχισμένοι στη ζωή τους.

     

    (Btw, η 16χρονη αδερφή μου φτιάχνει καλύτερα τραγούδια στο FL Studio. Cheers~)

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : synchronicity στις 29-09-2009 15:23 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : synchronicity στις 29-09-2009 15:56 ]


    sea_like_eyes
    29.09.2009, 16:35

    δεν θα ζητας συγγνωμη . . . βαρια λεξη και δεν την αξιζω . . .  σχεδον κανεις μας δεν την αξιζει!πες ενα sorry . . . οπως κι εγω με την σειρα μου θελω να σου ζητησω sorry αν φανηκα καπως . . . {#emotions_dlg.blush}

    υ.γ αμα παρω προσκλητηριο . . . χμμμ . . . βαζω το προσκλητηριο . . . βαζεις τα μαυρα να σκασουμε μυτη με eyeliner και μποτες dr.martins ? ? ?

    υ.γ μπομπο-νιερα νυχτεριδα που θα τα σπαει ? ? ? εεεε ? ? ? εεεεεε ? ? ? θελετε ? ? ?


    synchronicity
    29.09.2009, 16:37

    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 29-09-2009 στις 16:35 έγραψε...

    δεν θα ζητας συγγνωμη . . . βαρια λεξη και δεν την αξιζω . . .  σχεδον κανεις μας δεν την αξιζει!πες ενα sorry . . . οπως κι εγω με την σειρα μου θελω να σου ζητησω sorry αν φανηκα καπως . . . {#emotions_dlg.blush}

    υ.γ αμα παρω προσκλητηριο . . . χμμμ . . . βαζω το προσκλητηριο . . . βαζεις τα μαυρα να σκασουμε μυτη με eyeliner και μποτες dr.martins ? ? ?

    υ.γ μπομπο-νιερα νυχτεριδα που θα τα σπαει ? ? ? εεεε ? ? ? εεεεεε ? ? ? θελετε ? ? ?



    Είμαι μέσα σε όλα! Χ3


    sea_like_eyes
    29.09.2009, 16:42

    Παράθεση:

    Το μέλος synchronicity στις 29-09-2009 στις 16:37 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 29-09-2009 στις 16:35 έγραψε...

    δεν θα ζητας συγγνωμη . . . βαρια λεξη και δεν την αξιζω . . .  σχεδον κανεις μας δεν την αξιζει!πες ενα sorry . . . οπως κι εγω με την σειρα μου θελω να σου ζητησω sorry αν φανηκα καπως . . . {#emotions_dlg.blush}

    υ.γ αμα παρω προσκλητηριο . . . χμμμ . . . βαζω το προσκλητηριο . . . βαζεις τα μαυρα να σκασουμε μυτη με eyeliner και μποτες dr.martins ? ? ?

    υ.γ μπομπο-νιερα νυχτεριδα που θα τα σπαει ? ? ? εεεε ? ? ? εεεεεε ? ? ? θελετε ? ? ?



    Είμαι μέσα σε όλα! Χ3



    sorry(again) αν δεν σε πετυχα . . . εμενα παντως δεν με πετυχα . . . πετυχα ομως την γοτθικη(τρομαρα μαςςςςςςςςς)αισθηση!

    Υ.Γ φυγαμεεεεεεεεεεεεε . . . {#emotions_dlg.beer}

     





    επισυναπτόμενα: Clan%20Of%.jpg 
    sea_like_eyes
    29.09.2009, 16:45

    ειναι τοσο μαυρη και κακια η εικονα που δεν φαινεται . . . θελει τοση φαντασια!!!!τεσπα . . . ανεβαζω τραγουδακι απο

    clan of xymox και το αφιερωνω στα παιδια . . .

    -----------------

    ''Nεr/Himmelen/Klarner/Snu/Mikrokosmos/Tegn"

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sea_like_eyes στις 29-09-2009 16:48 ]




    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sea_like_eyes στις 29-09-2009 16:48 ]


    επισυναπτόμενα: clan of xymox 3.jpg 
    thaliey
    29.09.2009, 19:22

    Παράθεση:

    Το μέλος sitzoune81 στις 25-09-2009 στις 17:52 έγραψε...

    γι' αυτό ξύπνησα με μια τρελή φαγούρα στ' αριστερό μου τσιμπιρδόνι...

    ...τώρα εξηγείται...



    α ρε νικοοοοοο για αυτο σ αγαπω!!!!προσκυναω!!!χαχαχα