ελληνική μουσική
    498 online   ·  210.840 μέλη

    Μάρω Μαρκέλλου & Πάνος Μουζουράκης και στη Θεσσαλονίκη

    jorge
    08.10.2009, 02:02

    Η Μάρω Μαρκέλλου & ο Πάνος Μουζουράκης, ανάμεσα στις εμφανίσεις τους στο Οξυγόνο Live, έρχονται και στη Θεσσαλονίκη!

    Μάρω Μαρκέλλου & Πάνος Μουζουράκης … "ΟΥΦ"
    Τετάρτη 14 και 21/10!


    Η Μάρω Μαρκέλλου και ο Πάνος Μουζουράκης ενώνουν τις δυνάμεις τους προκαλώντας τον ενθουσιασμό και των δυο προαναφερθέντων τουλάχιστον και σας παρουσιάζουν το "ΟΥΦ", ένα live που θα εκπέμπει θετική ενεργεία, καλή μουσική και “γοητευτικές” επί σκηνής παρουσίες στο NEW YORK LIVE BAR στη Θεσσαλονίκη, την Τέταρτη 14 και 21/10!

    ΑΧΕΛΛΩΟΥ 10 (Εx Velvet) ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Τηλ. 2310 548 439



    Οι ίδιοι δηλώνουν ότι "θα καταπιάνεται και με σοβαρά θέματα, χωρίς όμως σε οποιοδήποτε σημείο να αναγκαστείτε να σκεφτείτε, προβληματιστείτε και ξεβολευτείτε, γιατί δεν θα τα/το σχολιάσουμε. Το "ΟΥΦ" είναι μια λέξη που μπορεί να χρησιμοποιηθεί και σαν έκφραση αισθήματος ανακούφισης αλλά και σαν εκδήλωση καταπίεσης. Και έτσι νιώθουμε εμείς ελεύθεροι καταπιεσμένοι!"
    O Πάνος Μουζουράκης είναι ένας από τους πρωταγωνιστές της νέας σειράς του MEGA, 4.


    Ο Πάνος Μουζουράκης μας απάντησε σε 10 ερωτήσεις:

    1. Πού γεννηθήκατε και μεγαλώσατε;
    Γεννήθηκα Ελβετία και ακόμα δεν έχω μεγαλώσει.  

    2. Είχατε κάποιον άλλον προσανατολισμό πριν γίνετε ηθοποιός;
    Μουσική είναι ακόμα ο προσανατολισμός, υποκριτική είναι φιλοδοξία 

    3. Σε ποιες παραστάσεις, ταινίες και σειρές έχετε συμμετάσχει; (επιλεκτικά)
    «Ήρωες», «Singles 2 ½», «Singles 3». 

    4. Ποια είναι η αγαπημένη σας ταινία; Το αγαπημένο σας βιβλίο; Ο αγαπημένος σας δίσκος;
    Ταινία: "Φόβος & παράνοια στο Las Vegas"
    Βιβλίο: "Το άρωμα του ονείρου" του Τομ Ρόμπινς
    Δίσκος: "Prolonging the magic" των Lake

    5. Ποιο ταξίδι ονειρεύεστε να κάνετε;
    Το αστρικό.

    6. Ποιο είναι το αγαπημένο σας σημείο της Αθήνας;
    Το σπίτι μου.

    7. Τι άλλο σας ενδιαφέρει εκτός από το θέατρο, το σινεμά και την τηλεόραση;
    Η μουσική, η αυτοπραγμάτωση του είναι μου μέσα από την αυτογνωσία και την συνειδητή καταπάτηση του εγώ.

    8. Πώς άλλαξε τη ζωή σας η συμμετοχή σας στους «4»;
    Δεν ξέρω ακόμα. Συνήθως τις αλλαγές που σου συμβαίνουν τις αντιλαμβάνεσαι τελευταίος.

    9. Υπάρχουν στοιχεία του χαρακτήρα σας κοινά με το ρόλο που υποδύεστε στη σειρά;
    Πάρα πολλά, τρομακτικά πάρα πολλά.

    10. Έχετε αδέρφια και αν ναι πως είναι η σχέση μεταξύ σας;
    Έχω ένα μεγάλο και ένα μικρό και αν και μας χωρίζουν 504χλμ, είναι οι καλύτεροι φίλοι μου.